Zivis

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Zivis (21.02. - 20.03.)

Temperaments: flegmatisks ar biežām un ilgām slinkuma un antipātijas lēkmēm.

Pozitīvās rakstura īpašības: iekšējs miers, dvēseles gaišums un skaidrība, prieks un viesmīlība. Ātra apķērība un jūtīgums, dziļa izpratne, laba uztvere un spriešanas spējas. Liela līdzcietība citu bēdās ar izteiktu vēlēšanos palīdzēt. Bagāta fantāzija un dzīva, spilgta iztēle.

Negatīvās rakstura iezīmes: biežas slinkuma lēkmes, ļenganums, apātija un pasivitāte. Netīrīgums un nekārtīgums. Nepastāvīgums it visā. Pārmērīga tieksme baudīt visus zemes labumus. Garīgo centienu un vajadzību trūkums. Noslēpumi un intrigas.

Profesionālās darbības sfēras: viesnīcas, restorāni, ēdnīcas, kafejnīcas, izklaidējoša rakstura iestādes, piensaimniecības un alus darītavas, sociālās un medicīnas iestādes, masāžas un kosmētikas kabineti, bērnudārzi, veikali. Daudzas Zivis ir aizņemtas mākslas pasaulē. Lieliski aktieri, režisori un operatori. Banku kalpotāji un biržas mākleri, tabakas un spirtoto dzērienu, vīna un bezalkoholisko dzērienu, piena, olu, zivju un konservu, naftas produktu tirgotāji, jūrnieki un zvejnieki.
Daļa Zivju strādā slēgta tipa iestādēs − cietumos, detektīvu birojos, kriminālistikā. Interesē psiholoģija un parapsiholoģija, socioloģija un filozofija, joga un maģija, astronomija un astroloģija. Vairums Zivju ir mājās sēdētājas un labākā nodarbošanās vai darbs ir kāda no brīvajām profesijām vai amats, ar kuru var nodarboties mājas apstākļos. Sievietes − mājsaimnieces.

Dzīvesstils: visproblemātiskākā Zodiaka zīme. Jau kopš agras bērnības meklē sev garā un raksturā stiprus draugus un partnerus, kas vienmēr un visur varētu tās aizstāvēt. Zivīm vairāk par citiem un vairāk par ko citu dzīvē ir jāpārvar kavēkļi un šķēršļi, traucējumi un ierobežojumi, dažādi likteņa triecieni un ačgārnības. Zivis ir gudras un attīstītas, tomēr grūti izprotamas. Viņas ir it kā no citas pasaules, kaut godkārīgas un labsirdīgas, draudzīgas un labvēlīgas, ļoti jūtīgas un seksuālas. Bieži viņām piemīt liels radošais gars, mākslinieciskais talants un ekstrasensoras spējas. Mīl dabu un dzīvniekus, mākslas pasauli, teātra skatuvi, estrādi un romantiku. Tāpat var iedziļināties zinātnes un tehnikas pasaulē, dabas un Visuma noslēpumos, maģijā, okultajās un apslēptajās zinībās. Lieli ideālisti, sapņotāji un utopisti, reālajā dzīvē maz spējīgi.

Saskarsme ar Zivīm: nepieciešams izvairīties no asumiem un rupjībām, apspiest tieksmi tās pakļaut savai varai un savai gribai. Uz Zivīm labi iedarbojas iedvesmojošas runas, kas pilnas ar silts siltumu un pārliecinošiem argumentiem. Par viņu idejām un priekšlikumiem ieteicams izrādīt noteiktu interesi, cieņu un sajūsmu.

Attiecības: nenogurstoši sapņos un cerēs, ticēs un gaidīs laimes putnu, lai to notvertu aiz astes.

Vīrietis vairāk par visu sapņo par sociālo augšupeju un nodrošinātām vecumdienām. Tiesa, vairumā gadījumu viņa sapņi tā arī paliek sapņi, galvenokārt divu iemeslu dēļ − slinkuma un strādāt neprasmes dēļ. Strādās, tikai nepieciešamības spiests. Lai darītu galu savai gandrīz bezizejai, labprātīgi iepeld laulību tīklos, cerot maiņā saņemt nodrošinātu dzīvi, mājās siltu baseinu (akvāriju), kur bez barošanas būtu arī kādi saldumiņi. Neviens neprot tik labi maskēties, pūst miglu acīs un laist ziepju burbuļuskā Zivis. Mīlestības un intīmās dzīves jomā vienkārši ir apdāvināti. Mierināt pamestās un nelaimīgās dvēseles Zivis māk.

Sievietei− zelta zivtiņai − ir mīksta sirds un maigas jūtas. Grib mīlēt un grib būt mīlēta. Uzticīga savam partnerim, tiesa, gan tikai īstas abpusējas mīlestības gadījumā. Bet diemžēl katra trešā no Zivīm ir vai nu šķīrusies, vai atraitne, kas pazaudējusi savu partneri kādā nelaimes gadījumā vai likteņa untuma dēļ. Mīlestības un laulības dzīvē ir daudz sarūgtinājumu un vilšanos.
No savas lielās mīlestības un intīmās jomas pieredzes uzzina, ka tik tikko remdenas jūtas īstu prieku un dvēseles apmierinājumu nesniedz, bet kaislība rada tikai seksuālu akrobātiku. Zelta zivtiņasvienmēr vairāk dod nekā saņem. Vislabākās zāles pret visām nelaimēm un sarūgtinājumiem ir karstā ticība tam, ka noteikti uzsmaidīs laime.
Neraugoties uz viņas pagātni, viņa ir brīnišķīga sieva un lieliska māte. Spējīga pielāgoties visdažādākajiem apstākļiem − vienalga kam, tāpat arī pateicoties viņas dvēseles lielajai lokanībai. Tomēr viskvēlākā vēlēšanās − būt materiāli nodrošinātai. Daudzi vīrieši apgalvo, ka šķiršanās notiek Zivju auksto asiņu dēļ, ka viņa ir līdzīga senlaiku mītiskajām nimfām vai nārām, kas spēj tikai apburt, bet neko vairāk. Bet burvīgums, kā zināms, īstu prieku nesagādā un nedod.

Rūpes par sevi: pats vajadzīgākais un vēlamākais ir viss garīgais. Meditācijas, lūgšanas, improvizētās dejas, dziedāšana, zīmēšana. Ja pati nerūpēsies par sevi, nevarēs parūpēties arī par citiem. Uzturā jālieto daudz olbaltumu saturoši produkti, tas dod enerģiju. Zivīm vairāk nekā jebkurai citai Zodiaka zīmei ir jāzina savs mērs alkoholisko dzērienu lietošanas jautājumos.
Atslābināties var arī bez zaļā pūķa: pēc iespējas vairāk vajadzētu spēlēt galda spēles, mazgāties un peldēties. Zivīm novērota paaugstināta jutība pret medikamentiem, tāpēc vajadzīga piesardzība, tos lietojot. Imunitātes profilakse − turēt kājas siltumā, nēsāt ērtus apavus, katru dienu mazgāt kājas un masēt pēdas. Ļoti būtiska apkārtējo labsirdīgā attieksme, ieteicama nodarbošanās ar mūziku, mākslu.

Organisma un ķermeņa vājās vietas: kāju potītes un pirkstu locītavas, pirksti, cīpslas un saites, gremošanas sistēma, limfātiskā sistēma, endokrīnā sistēma, psihe, sirds un asinsrites sistēma.

Krāsa: violeta un indigo.

Metāls: platīns un alva.

Flora: kafijas koks, tējas krūms, paparde, tabaka, magone, sūna, lotoss, sēnes vai ūdensaugi, labības augi, rieksti, saulespuķe, redīsi, gurķi, mežroze, granāts, vīnogas, āboli.

Fauna: visi jūras un ūdenī peldošie dzīvnieki, arī putni, visas zivis un krabjveidīgie.

Sentences
Es zinu, ka neko nezinu.
Viss notiek tā, kā tam jānotiek.
Lai straume mani nes...

Aiziešana un mīlestība

Pašās gada beigās (ja par tā sākumu uzskata pavasari), kad dzīvības enerģijas kļūst pavisam maz, tik maz, ka tās pietiek galvenokārt tikai iek­šējai dzīvei, Saule atrodas Zivīs un ārā ir mitrs un auksts. Cilvēki, kas dzimst šajā laikā, ir neparasti jūtīgi, un viņiem dzīvībai svarīga ir mīlestība un siltums.

Ūdens stihija vienmēr ir simbolizējusi jūtas, un no trijām Ūdens stihijas zīmēm Zivis ir vis­smalkākā. Tāpēc, ka Zivju valdnieks ir ne tikai Jupiters, kā tika uzskatīts daudzus gadsimtus, bet ari Neptūns, kas astroloģiskajā apritē uzradās tikai pirms pusotra gadsimta. Neptūns - ūdeņu valdnieks - izskatās draudīgi: rokā tas tur trijžu­buri, kā brīdinot par to, kas var notikt, ja ūdens (dvēsele) kļūs nemierīgs - "saviļņosies". Vai ūdens vispār var būt mierīgs? Tas ir filozofisks jautā­jums. Droši vien - nevar. Emocijas pēc būtības ir pārdzīvojumi.

Ūdens stihija asociējas ar dažādiem stāvokļiem, piemēram, spēju plūst, izplūst.

Izšķīšana, nenoteiktība, noslēpums, meli - tās nav labākās Neptūna izpausmes. Reizēm Zivīm mēdz būt grūti noformulēt domu, mēdz būt grūti saprast, ko lai uzsāk - profesionāli vai brīvdie­nās.

Neptūns piešķir Zivīm maigumu un citas ar iņ, proti, sievišķo principu saistītas īpašības. No tā izriet pastiprināts jūtīgums, aizvainojamība un - turpinājumā - neizbēgama vientulība. Un arī dabiskā aizsardzības reakcija - kā pasakās: "izlikties par mirušu", iziet no situācijas aizejot. Zivīm tas vienkārši ir veids, kā izvairīties no psiholoģiska spiediena un nepatīkamām emocijām.

Tiem, kas daudz kontaktējas ar Zivīm, ir pazīstama situācija: kādā brīdī izrā­dās, ka cilvēka šķietami vairs nav (Zivs iegrima, "ienira" sevī). Tas notiek, ja, piemēram, Zivīs dzi­mušais cilvēks ir apvainojies. Tas gan ir atsevišķs jautājums, jo mēdz būt tā, ka cilvēks ir apvainots, un mēdz būt tā, ka cilvēks ir apvainojies. Ar Zivīm parasti ir saistīts otrais gadījums.

Neptūns orientē uz augstiem ideāliem - Ti­cību, Cerību, Mīlestību. Tādēļ Zivis parasti ir ticīgi cilvēki - pirms daudziem gadiem biju stipri pārsteigts, uzzinot, ka starp Zivīm gandrīz nav nekristītu cilvēku.

Daži astrologi Neptūnu uzskata par augstāko Mēness oktāvu, citi - par augstāko Venēras ok­tāvu. Patiesība acīmredzot atrodas kaut kur pa vidu - nav šaubu, ka Neptūna izpausmēs ir vēro­jamas abu šo planētu īpašības.

Mēness ir planēta, kas valda pār nakti, miegu un sapņiem, un arī Neptūns šķīdina apziņu, viņa stāvokļi ir sapņi, reibums, miegs, ilūzijas, mirāžas un pat halucinācijas. Tādēļ Neptūns tiek uzskatīts par alkohola un narkotiku planētu. (Tikai nevajag jaukt Neptūna izkliedējošo iedarbību uz psihi ar Plutona iedarbību, kas rada atkarību un dzīvības briesmas.)

Arī Venēra Neptūnam nav sveša — vispirms jau ar to, ka tā ir dzimusi no jūras putām, turklāt tos abus vieno tieksme pēc harmonijas, jo Neptūns taču ir pilnības, skaistuma, mākslas un mūzikas planēta. Un, tāpat kā Venēra, Neptūns rada mī­lestību pret baudu un saldumiem.

Tas viss lieliski izskaidro Zivju īpatnības — sapņainību, interesi par sapņiem, pozitīvu attieksmi pret alkoholu, īpaši - pret garšīgu alkoholu, māksliniecisko gaumi, satriecošu muzikalitāti, interesi par misticismu un reliģiju.

Vairumā astroloģisko sistēmu Zivis ir pēdējā zīme, un ari tajā ir savs simbolisms: Zivis ietver visu iepriekšējo zīmju pieredzi. Tādēļ cilvēkiem ar šis zīmes akcentu (horoskopā) bieži vien rodas dežavū2 izjūta. Nonākuši jaunā situācijā, viņi jūt, ka kaut kas tāds jau reiz ir bijis... Šāda stāvokļa psihofizioloģiskais mehānisms, šķiet, ir skaidrs — tas notiek neironu (galvas smadzeņu šūnu) lielās asociatīvās aktivitātes dēļ, savukārt Zivīm no tā palielinās aizdomīgums.

Zivju uzturēšanās simbolisko ūdeņu dziļumos izpaužas, piemēram, šādā raksturīgā situācijā. Maza Zivtiņa skrien pie mātes, saucot: "Mammu, mammu!"— bet pieskrējusi nesaka ne vārda... Mamma, pieradusi pie tādām situācijām, var sadusmoties: atkal mazais viņu rausta. Taču gudri vecāki dod Zivtiņai desmit sekunžu laika, lai tā varētu iegrimt savas apziņas dzīlēs, un nekad pēc tam to nenožēlo, jo no informācijas okeāna bezdibeņa Zivtiņa iznirst ar idejām šedevra vēr­tē — gluži vai atklāsmēm. Un daudzus gadus pēc tam vecāki paziņām var stāstīt, kāda pārsteidzoša doma bija radusies viņu sīcim.

Daudzdimensiju uztvere izskaidro visiem astro­logiem zināmo Zivju mīlestību pret pasakām. Burvju pasaules, kas veidotas pēc reālās pasaules līdzības - tikai ar plašākām iespējām, dod plašu­mu iztēlei - sākot no iemīļotās grāmatas, teātra, operas un baleta un beidzot ar kino. Kāds slavens cilvēks, kura horoskopā septiņas planētas, tostarp Saule, Jupiters un Neptūns, ir Zivīs (tātad varens Zivju akcents), ir teicis, ka "no visām mākslām mums svarīgākā ir KINO". Patiesi - Zivis kino var skatīties divdesmit piecas stundas diennaktī.

Šos novērojumus es reiz biju ietvēris tādos vār­dos: vienīgi Zivīm ir pieejama pasaules uztvere tās nebeidzamajā potenciālajā daudzveidībā, turpretī citi pasauli uztver kaut kādā savā plaknē.. Lai ne­viens nejustos aizskarts, piebildīšu, ka runa nav tikai par cilvēkiem, kam šajā zīmē ir Saule, bet arī ar citiem šīs zīmes akcentiem.

Personiskajā dzīvē tipiskas Zivis bieži cieš no nenoteiktības, taču, kad viss rit labi, nav maigāku un mīļāku partneru par Zivīm.

Kristietības pastāvēšanas pirmajos gadsimtos par tās simbolu kļuva Zivju zīme. Un tas nav ne­kas pārsteidzošs, jo kristietība sludina vērtības, kas ir saistītas ar Zivju zīmi, - mīlestību, ticību, vienošanos, līdzcietību, uzupurēšanos. Medicīnā iepriekšējos gadsimtos svarīgākā mediķa īpašība bija žēlsirdība, kuras dēļ līdz šim brīdim pastāv vārdu savienojums žēlsirdīgā māsa. Ikdienas dzīvē Zivīm var būt problēma reāli palīdzēt, taču nekad nav problēmas ar līdzcietības izpausmi.

Daudzus gadsimtus astrologi par Zivju profe­sijām uzskatīja skolotāja, garīdznieka, ārsta pro­fesiju. Mūsdienās ir nākušas klāt dažas jaunas profesijas, tās ir saistītas ar noslēpumu izdibinā­šanu: izmeklētāji kriminālistikā, pētnieki zinātnē, psihoanalītiķi. Ar Zivīm ir saistītas visas profesi­jas, kurām ir sakars ar kino, mūziku (Neptūns ir melodiju planēta), glezniecību (Neptūns ir saistīts ar niansēm, krāsām un nokrāsām).

Zivju ārienē uzmanību pievērš vai nu miegainas zivteles nevīžība, vai arī pārsteidzoši gaumīgs apģērbs. Bērnībā Zivtiņas mēdz būt grūti pieradināt pie regulāras zobu tīrīšanas un akurātas ģērb­šanās. Viss mainās, kad Zivīm parādās stimuls. Tad - kur gadījies, kur ne - uzrodas gan stilīgs apģērbs, gan modeļu cienīgs grims, gan labākās smaržas, bet acīs parādās sapņains mirdzums.

Vispār Zivīm atkarībā no situācijas patīk vai nu brīvi "skafandra" tipa, vai arī cieši pieguļoši - kā zivs āda - tērpi. Zivis dievina sārto krāsu, ceriņkrāsu, jūras zilzaļo, perlamutra spīdošo. Mati pa­rasti ir vijīgi, acu krāsa - visbiežāk - pelēkzaļa.

Zivju veselības problēmu pamatā ir imūndefi­cīts. Bērnībā Zivtiņām saaukstēšanās mēdz ieilgt un pastāvīgi ir palielināti limfmezgli.

Uzreiz pēc dzim­šanas mazas Zivtiņas vēlas skraidīt neapģērbtas un basas, instinktīvi cenšoties "saplūst" ar vides temperatūru. Starp citu, kājas pēda viscaur ir refleksogēnā zona, kuru vienmērīgi kairinot mēs palīdzam organismam pielāgoties apkārtējiem ap­stākļiem.

Saldumu mīlestība "bojā" zobus - tā ir viena no Zivju vājajām vietām. Vēl viena - aizkuņģa dziedzeris.

Aleksandrs Sokolovs

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.