SATURNA UN JUPITERA SASPĒLE

Astroloģijā lielais planētu pāris, kas simboliski nosaka sabiedriskos procesus visā paasaulē ir Jupiters (devējs, lielums) un Saturns (ierobežotājs, ņēmējs). 

Saturns - simboliskā "Taisnīguma un spaidu ministrija".

Jupiters - simboliskā "Iespēju un attīstības ministrija". 

Abas kopā ir atbildīgas par izaugsmi, tik katrai sava metode... Jupiteram - (karmas) burkāns; Saturnam - (karmas) pātaga. Maldīgi uzskatīt, ka ar Saturnu saistāms tikai kaut kas slikts, bet ar Jupiteru tikai labs. Jupiters bieži vien kā debesu raugs var uzraudzēt arī daudz, lielas nepatikšanas, bet Saturns kā precīza adata var stabili sadiegt pat mikroskopiskas nepilnības. 

Individuāli Saturna un Jupitera ietekme atkarīga no šo planētu stāvokļa/spēka/(dis)harmonijas horoskopā. Kā arī cikliski kā šā brīža Saturns un Jupiters mijiedarbojas ar Tava horoskopa simbolisko Saturna un Jupitera stāvokli.

Autors: K. Baņķis

Saturna nozīme astroloģijā

Lielais skolotājs. Stabilitātes, drošības, taupības un atbildības planēta.
Kārtības un disciplīnas pārvaldnieks. Saturna princips ir strukturēt. Ierobežotības simbols.

Saturns atbild par valsti, valsts struktūrām, vecumu, senčiem, sarežģījumiem, pacietību, profesionālismu, cieņu, autoritāri, parādiem, vēsumu, stagnāciju.

Pozitīvs Saturns: uzmanīgs, neatlaidīgs, stabils, mērķtiecīgs, analizējošs, sistemātisks, taisnīgs, ekonomisks, konservatīvs, izturīgs un disciplinēts.
Negatīvs Saturns: egoisms, lēnīgums, bailīgums, ierobežojošs, materiālisms, melanholija, pesimisms, alkatīgs, noslēgts, aizdomīgs, cietsirdīgs un cinisks.

Lai vieglāk saprastu gaidāmo laiku, ir jāsaprot, kas ir Saturna tēmas cilvēka dzīvē, un kādu enerģētiku, kādas dzīves sfēras pārvalda Strēlnieka zīme. Minētajā laika posmā Visums sabiedrībā un katra cilvēka dzīvē individuāli izspēlēs šo divu komponenšu mijiedarbību.

Saturns Strēlnieka zīmē

Evijas Bāras prognozes:

No 2014. gada 23. decembra Saturns atradīsies Strēlnieka zīmē.

Retrogrāds Saturns – 13.03.2015 – 02.08.2015

15.06.2015 – 18.09.2015 – Saturns atgriežas Skorpiona zīmē

Saturns Skorpionā māca pārbaudījumus uztvert kā mācībstundu, atbildību – kā dzīves skolas nepieciešamību. Liek uzņemties sociālo atbildību. 

Saturns Strēlniekā uz pasauli skatās ar stingrību un atbildību.

Sabiedrība šajā laikā var kļūt pārlieku nopietna un reālistiska, pesimistiski raugoties uz jaunām perspektīvām, jau iepriekš iztēlojoties, cik šķēršļu būs šajā ceļā.

Pateicoties nopietnai attieksmei pret pasauli un tieksmei saprast likumus, mudina cilvēkus kļūt par zinātniekiem, filozofiem, domātājiem – nav svarīgi profesionāliem vai amatieriem. Nostiprina gribu un domāšanu padara ļoti dziļu un pētījošu.

Saturns Strēlniekā radīs vēlmi izprast dzīves jēgu. Cilvēki tieksies sasniegt pārliecinātu pasaules izpratni un savu dzīvi sakārtot tā, lai tā būtu mierīga. Gudrība dos iespēju pieiet dzīvei no praktiskās puses. Saturns Strēlniekā palīdzēs nostiprināt lietišķos kontaktus ar ārzemēm un partneriem tālumā. Studējošajiem jārēķinās, ka mācībām jāpievēršas ļoti atbildīgi un centīgi, tad rezultāti neizpaliks, pretējā gadījumā būs grūti nokārtot eksāmenus un aizstāvēt diplomdarbu. Veiksmīgi būs ceļojumi uz ārzemēm, kuri paredzēti nopietniem mērķiem. Reliģiskie jautājumi var izrādīties jūtīga tēma – daļai sabiedrības šajā jomā radīsies nesapratne un domstarpības, bet daļa ies nopietnā garīgās attīstības virzienā.

Klasiskā astroloģija mēdz uz precīzo Saturna ieiešanu Zodiaka – šajā gadījumā Strēlnieka zīmē – sastādīt horoskopu, tā teikt, piedzimuši jauni notikumi konkrētā laikā, konkrētā vietā, šajā gadījumā Rīgā, kas katram sev prasa uzdot jautājumu: „Kāda būs mana atbildība?”

Šajā horoskopā Saturns atradīsies 5. mājā, tādējādi aicinot izprast mīlestības dziļumu attiecībās. Saturna uzdevums ir nostiprināt mīlestības attiecības. Šajā laikā tiks pārbaudīta jūtu stabilitāte, uzticība un noturība. Viss tikai ar vienu domu – kas baltiem diegiem šūts, tas izirs.

Mīlestības attiecības daudziem kļūs piezemētākas. Iespējams, daudzus cilvēkus var pārņemt trauksmes un nedrošības sajūta, kā rezultātā rodas vēlme maksimāli kontrolēt attiecības un pieprasīt sev mīlestību. Pārliecības trūkums par sevi un partneri var radīt vēlēšanos pēc iespējas vairāk kontrolēt otru cilvēku.

Šajā laikā jāizprot cik svarīgi mīlēt un baudīt partneri esošajā dzīves mirklī, tad no šī mirkļa piedzims nākamais, kas būs vēl piesātinātāks par esošo. Tādējādi mīlestība taps arvien dziļāka un iegūs jaunas dimensijas.

Izvilkums no DIENAS ASTRO FONS


Saturna ingresija Strēlniekā (Rīga)

1. reizi - 23.12.2014. pl. 18:33

2. reizi - 18.09.2015. pl. 5:49


Augļotājs Jupiters 

Jupiteru senatnē dēvēja par “Lielo Laimi”, kas simbolizē reliģiskus dzinuļus, filozofiskas pārdomas un sapņus par lieliem sasniegumiem un ideāliem. Jupiters vada pasaules apceļojumus. Jupiters ir kā “kosmiskais raugs”, kas lielu padara vēl lielāku, bet neveiksmi var arī padarīt par katastrofu.

Jupiters atbild par līdzjūtību, palīdzību, labdarību, cerību, profesionālo izglītību, reliģiju, ticību, skološanu, labvēlību, uzņēmējiem, garīdzniekiem, bankām, birojiem, juristiem, lieliem dzīvniekiem, dāvanām, lieliem svētkiem, kāzām, izšķērdību, likumdevējiem un bagātniekiem.

Evijas Bāras prognozes:

Jupiters Svaru zīmē – saskaņas veidošana

No 2016.gada 9.septembra līdz 2017.gada 10.oktobrim Jupiters atradīsies Svaru zīmē.

Kamēr Jupiters atradīsies Svaru zīmē, raksturīga vienošanās, mijiedarbības un saskaņotības pieeja dzīvei. Svarīgs kļūs viss, kas iepriecina un ceļ sirds vērtību.

Biznesā un karjerā veiksmīgs laiks advokātiem, tiesnešiem, kā arī visām tām nozarēm, kur jāpievērš uzmanība modei un skaistumam.

Svarīgas kļūs lietas, kas cilvēkiem liek justies ērti, skaistam un mīlētam.

Darbības, kas saistītas ar romantiku, partnerību, priecīgām sabiedriskām sanākšanām, personīgo un vides izskaistināšanu, izpriecām un pievilcīgu taustāmā īpašuma ieguldīšanu.

Produkti un pakalpojumi, kas parasti tiek klasificēti kā sievišķīgi. Uz partnerību orientēta atpūta un ceļojumi, māksla un arhitektūra, izklaides produkti un ceļamērķi, draudzīgas konkurences tikšanās vietas, vērtīgas kolekcijas un gandrīz viss, kas saistīts ar modi.

Kopumā, kamēr Jupiters atradīsies Svaru zīmē, veiksmīgāks laiks iestājas Gaisa (Dvīņiem, Svariem, Ūdensvīram) un Uguns (Auniem, Lauvām, Strēlniekiem) stihijas pārstāvjiem.

Jupiters Jaunavas zīmē –
it visam pasaulē ir sava vieta un uzdevumi

No 2015. gada 11. augusta Jupiters atradīsies Jaunavas zīmē.

Retrogrāds Jupiters no 08.01.2016 – 09.05.2016

Kamēr Jupiters atradīsies Jaunavas zīmē, raksturīga pētnieciska un radoša pieeja dzīvei. Liela uzmanība tiks pievērsta detaļām, nežēlojot spēkus un laiku darbam, sevišķi, ja tas ļauj uzzināt kaut ko jaunu par apkārtējo pasauli. Daudzi kļūs par ekspertiem savā jomā, tomēr vienlaikus palielināsies kritiska attieksme pret tiem, kuru idejas nav līdz galam pārdomātas vai neiztur pārbaudījumus praksē.

Sabiedrība noskaņota analizēt, kalpot, pētīt, šķirot, risināt, kārtot, tīrīt. Radīsies vēlme visu sakārtot un salikt pa plauktiņiem. Dzīve tiks aprīkota ar iekārtām, ierīcēm un mehānismiem.

Biznesā un karjerā veiksmīgs laiks programmētājiem, sistēmu analītiķiem administratoriem un organizatoriem, kā arī visām tām nozarēm, kur jāpievērš uzmanība detaļām un sīkumiem.

Dominēs izteiktas rūpes par savu veselību. Īpaši rūpīgi cilvēki izvēlēsies sev ēdienu. Arī dietoloģijas nozare varētu piedzīvot zināmu uzplaukumu.

Ekonomiskums un taupīgums šajā laikā var novest līdz skopumam.

Pozitīvajā variantā dominēs liela darba mīlestība un strādāt spēja, centība un čaklums, metodiskums, akurātums, apzinīgums, trāpīgi spriedumi.

Negatīvākajās izpausmēs iespējama sīkumainība, piesiešanās pie sīkumiem un kritiska attieksme, skepticisms un kašķīgums, pārmērīgs kaprīzums. Garīgums ar materiālistisku noslieci.

Kopumā, kamēr Jupiters atradīsies Jaunavas zīmē, veiksmīgāks laiks iestājas Zemes (Vēršiem, Jaunavām, Mežāžiem) un Ūdens (Vēžiem, Skorpioniem, Zivīm) stihijas pārstāvjiem.

Īpašs ir stāsts par pašām Jaunavām – viņas pamazām sāks sajust, ka attieksme pret dzīvi kļūst priecīgāka un optimistiskāka. Jaunavas kļūs drosmīgākas un gūs ticību saviem spēkiem. Priekšroka tiks dota visam, kas saistīts ar personisko attīstību. Jaunavas tiek aicinātas noteikt augstus mērķus, uzlabot savu fizisko izskatu, paplašināt savu redzesloku. Tomēr jāņem vērā, ka Jaunavas zīme ir sveša Jupitera simbola patiesajai būtībai – pastāvīgā prātošana bremzē augstsirdību un kontrolē jūtas.

Precizitāte un pacietība, spēja koncentrēt uzmanību pie konkrēta jautājuma ir veiksmes atslēga laikā, kamēr Jupiters atradīsies Jaunavas zīmē. Tieši šīm īpašībām varam pateikties par to, ka kaut ko mākam un protam.

Izvilkums no DIENAS ASTRO FONS:

Retrogrāds Jupiters 08.12.2014 – 08.04.2015

Retrogrāda planēta no zemes raugoties atrodas šķietamā atpakaļejošā kustībā.

Jupiters retrogrādā notiek vienu reizi gadā.

Visvairāk ietekmē Strēlnieka un Zivju zīmē dzimušos.

Tiek bremzēta to sfēru darbība, ko Jupiters pārvalda (zinātne, reliģiskā darbība, politika, tieslietu jautājumi).

Šajā periodā rodas īpaši pasaules uzskati. Savādāks skats uz filosofiju, reliģiju, politiku.

Tiek izvirzīti uzdevumi atrast aicinājumu, bagātināt iekšējo pasauli un augt garīgi.

Veiksmīgi izdodas objektīvi palūkoties uz sevi no malas un atzīmēt, kā un kur vajadzētu pilnveidoties tālāk.

Raksturīga tendence mētāties no viena darba uz citu, neracionāli tērēt laiku un naudu.

Iezīmes:

cīņa par pasaules uzskatiem;

uzpeld pagātnē izdarītās kļūdas;

nāk gaismā slēptais;

iestāvējušies tieslietu darbi atsāk savu darbību (un otrādi);

pieaug pārspīlēta pašpārliecinātība, rodas sajūta, ka var kalnus gāzt;

labs laiks, lai noslēgtu iesāktos projektus;

tiek plānoti turpmākie darbi;

liek paskatīties no malas uz iepriekš paveiktajiem darbiem;

darbā vajag paļauties tikai uz saviem spēkiem, necerot uz veiksmi;

darbs prasa daudz laika un enerģijas.

Negatīvās iezīmes:

pasliktinās attiecības ar apkārtesošajiem; 

rodas problēmas, ieviešot jauninājumus biznesā, banku, tieslietu darbībā;

šķēršļi paplašinot uzņēmumu;

grūtības, kārtojot eksāmenus;

neizdodas piesaistīt investorus;

šķēršļi kredīta ņemšanā;

atgriežas iepriekšējās problēmas;

ilgstoši braucieni nenes vēlamo rezultātu;

laulību ceremonija nav tāda, kā bija plānots;

nespēja pārliecinoši mijiedarboties ar ārpasauli;

enerģijas trūkums problēmu risināšanā;

cilvēki sevi instinktīvi identificē ar viegliem panākumiem un slavu;

likteņa dāvanas jānopelna ar lielu darbu;

neapmierinātība ar sevi un sasniegto;

sakāpināta pašcieņa;

bailes nonākt smieklīgā situācijā;

pietrūkst ticības saviem spēkiem;

problēmas importa/eksporta jomā.

Retrogrāds Jupiters Lauvas zīmē

Patmīlības un slimīgas šaubas.

Neobjektīvs skatījums uz lietām, jo viss tiek izlaists caur paša skatupunktu.

Laiks, kad vajadzētu ieklausīties citu uzskatos un viedokļos, ko šobrīd grūti pieņemt.

Problēmas rodas šovbiznesā un jebkurā citā radošajā sfērā. 

Kristaps Baņķis: Slavenību nāves ierakstītas zvaigznēs (05.01.2014.)

Par daudzu sabiedrībā zināmu cilvēku aiziešana taisaulē. Sagatavots 16.11.2013. Lasīt vairāk

Kristaps Baņķis: Saturns Skorpionā

Neņemiet kredītus!Lasīt vairāk

SATURNS STRĒLNIEKA ZĪMĒ

23.12.2014. - 20.12.2017. 

Prognoze pedagogiem

Retrogrāds Saturns

25.03.2016 pl. 12:00 -
13.08.2016 pl. 12:49
Lielais biznesa pārstrukturēšanas, būvniecības iesaldēšanas laiks.

JUPITERA CIKLS

Jupiters Skorpionā
10.10.2017. 16:20 -
 08.11.2018. 14:38

 

MATERIĀLI

Jupitera nozīme astroloģijā

Jupitera - Saturna cikls (datumi)