Saturns Svaru zīmē

Laika periods: 22.07.2010. - 05.10.2012.

Lai labāk varētu izprast šī laika perioda uzdevumus dzīvē, aplūkosim planētas Saturns nozīmi astroloģijā.

Saturns ir  pati lēnākā Saules sistēmas planēta, kas cilvēkam vēl redzama ar neapbruņotu aci. Tās apriņķošanas periods ap Sauli ir 29,5 gadi, uzturoties katrā no 12 horoskopa zīmēm apmēram 2,5 gadus. Tas, salīdzinoši ar pārējām redzamajām planētām, ir ilgs laiks un prasa no cilvēka, sabiedrības un valsts pamatīgu un nopietnu pieeju atbiltošai sfērai. Saturns tiek uzskatīts par likteņa jeb karmisko planētu, kas norāda tos uzdevumus cilvēka dzīvē, caur kuriem tiks gūtas visnopietnākās mācības. Tajā pašā laikā Saturns ir taisnīgs dzīves Skolotājs, kurš saka : Izdari darbu un esi brīvs!

Pati par sevi šī planēta iemieso visus laicīgos procesus uz Zemes, visu, kam ir robeža un beigas, pieredzes gūšanu caur pārbaudījumiem, pašdisciplīnu, atbildības uzņemšanos, pacietību, izturību un pieticību. Saturns tā ir arī mūsu sirdsapziņa un bailes kaut ko pazaudēt. Viena no Saturna mācību stundām dzīvē ir brīži, kad mums tiek kaut kas atņemts, lai mēs spētu to novērtēt.

Saturna prieks ir gandarījums par paveikto, alga pēc grūta darba. Saturns ļauj mums ‘’nopļaut to, ko esam sējuši’’. Ja iesēsi labu sēklu (labus darbus), Saturns garantē atlīdzinājumu.

Lai labāk varētu saprats savtarpējo mijiedarbību, aplūkošu Svaru zīmes īpašības.

Svari ir ļoti jūtīgi un impulsīvi. Tie tiecas pēc harmonijas un līdzsvara, mīlestības un draudzības ar apkārtējiem. Svari ir sociāli un sabiedriski orientēta zīme, kas nevar pastāvēt vieni paši. Tie dzīvo pēc principa : Nadari otram to, ko negribi, lai dara Tev! Tāpat Svari postulē godīguma, tasinīguma un miera uzturēšanu pasaulē.

Savstarpējo attiecību eksāmens jeb Saturns Svaros

Atrodoties gaisa zīmē, Saturns koncentrējas uz loģisko domāšnu, kontaktiem, savtarpēju sadarbību. Vislabāk cilvēks jūt atbildību par citiem, ja ir spējīgs paraudzīties uz pausto viedokli arī no pretinieka pozīcijām.

Saturns Svaros  atrodas eksaltācijā. Šī ir visspēcīgākā planētas pozīcija. Tas nozīmē, ka cilvēkiem būs nepieciešams pārskatīt savu vērtību sistēmu, kritērijus, vadoties no pozīcijas, kas apskata arī pretējos viedokļus. Taisnīgums un mēra sajūta ir vienas no izteiktākajām periodu raksturojošām īpašībām. Cilvēki būs prasīgi ne vien pret sevi, bet arī prasīs atbildību, tasinīgumu un godīgumu no pārējiem. Sabiedībā valdīs paaugstināta uzmanība pret visāda veida dokumentiem, līgumiem, vienošanos noslēgšanu valstiskā līmenī. Iespējama gan likumu, gan agrāk pieņemto lēmumu pārskatīšana, lai attasinotu veiktās netaisnības tautas priekšā.

Sfēras, par kurām atbild:

Laulība, partnerattiecības, laulību aģentūras, laulību līgumi, mīlestība, sadarbība;

skaistumkopšanas, modes un mākslas industrijas;

biznesa partneri, saistības, diplomātija;

juristi, advokāti, tiesu sistēma, tiesībsargājošās organizācijas;

arhitekti, dizaineri;

ierēdniecība, kultūras ministrija, likumdošana;

konkurence, atklāti ienaidnieki.

Pieskaroties tendencēm sabiedrībā, minēšu dažas lietas, kas man likās būtiskas:

  1. Tiks sakārtota tiesu sistēma, likumdošana, izvērtēta tiesībsargājošo sistēmu darbība, lielu lomu spēlēs pieredzes bagāti advokāti, juristi un prokurori.
  2. Sociālās garantijas un pabalstu sistēma tiks sakārtota, optimizēta, tomēr iespējami samazinājumi;
  3. Strukturālas pārmaiņas gaidāmas skaistumkopšanas un modes biznesā.

 

Tā kā man tuvāka ir attiecību un laulību tēma, pievērsīšu tai lielāku uzmanību.

Individuāli katrs varam izjust mīlestības trūkumu, bailes par attiecību pārtraukšanu, vairāk kā jebkad redzēsim partnera trūkumus. Svarīgi šajā periodā pievērst uzmanību un piestrādāt pie sekojošām lietām:

Bailes no:

Vientulības, sabiedības atraidījuma, attiecību pārtraukšanas;

Jāpievērš uzmanība:

Savstarpējām attiecībām, neizlēmībai, nepastāvībai;

Jāizstrādā:

Atbildības sajūta, pārliecība par sevi, neatkarība;

Jācenšas izskaust:

Izdabāšana vai rakstura īpašības, kas apgrūtina sadarbību;

Potenciālās iespējas:

Nenogurdināmi radītāji, taisnības cīnītāji.

Būs nepieciešama padziļināta izpratne par esošajām attiecībām. Tās vai nu tiks stiprinātas, vai pārtrauktas. Cilvēki mācīsies un strādās pie tā, kas partnerim ir nepieciešams un ko mēs sagaidām no esošajām attiecībām.

Iespējama partneru parādīšanās no pagātnes ar vēlmi pamēģināt vēlreiz.

Stabila laulība šajā periodā kļūs stiprāka kā jebkad, turpretim nestabilas attiecības sagādās ne mazums vilšanos un pārdzīvojumus.

Tas pats attiecās uz biznesa savienībām, līgumsaistībām ar citiem cilvēkiem.

Labā ziņa tiem, kuri vēl tikai plāno izveidot attiecības vai atrodas savas otrās pusītes meklējumos it tā, ka šajā laika periodā veidosies ilgstošas, stabilas un nopietnas savienības.

Pats galvenais mērķis, uz kuru būtu jātiecas, ir sadarbība, atbildība par otru cilvēku, lēmumiem un savu rīcību. Ja attiecībās ilgu laiku valdījušas šaubas vai vilcināšanās, tad, Saturnam atrodoties Svaru zīmē, nāksies pieņemt atbildīgus lēmumus. Dažiem tas var būt saistīts ar stāšanos laulībā.

Tā kā Saturns pārstāv cilvēka personības izaugsmi, tad atrodoties Svaru zīmē, svarīgi būtu atcerēties saglabāt prāta un nodomu tīrību un godīgumu. Galvenais kritērijs, pēc kura vadīties, ir sirdsapziņa. Ja tā saka, ka esi savu uzdevumu izpildījis, tad viss ir kārtībā.

Svarīgākā ir cilvēka izdarītā izvēle, kas nosaka, vai šis periods būs labs, slikts vai neitrāls. Piemēram, cilvēks var padoties grūtību priekšā un kļūt par neveiksminieku vai arī pārvarēt tās un iegūt lielisku pieredzi konkrētā jomā. Saturns Svaros sniegs mācību stundas, kā rast kompromisu sadarbībai ar otru cilvēku, kā veidot godīgu un taisnīgu attieksmi vienam pret otru.

Smags un neatlaidīgs darbs – tā ir situācijas atslēga. Jācenšas vairot ticība saviem spēkiem, neatkarība no partnera izdarītās izvēles. Lielākais ‘’grābeklis’’, uz kura iespējams uzkāpt ir izdabāšana citiem, lai saglabātu attiecības.

Visspēcīgāk ‘’norūdīšanās’’ skars pašus Svarus, ietekme būs jūtama arī Auna, Vēža un Mežāža zīmēs dzimušajiem.

Svari šo 2,5 gadu laikā kļūs daudz nopietnāki, stabilāki un atbildīgāki. Viņus sagaida daudz darba, pienākumi, kuri jāpilda, gribi to, vai negribi. Dažiem gaidāms paaugstinājums, kad citi baidīsies no uzstājīgiem sirdsapziņas klauvējieniem. Daudzi nolems stāties laulībā.

Saturns Svaros ir cīnītājs par taisnību. Kāda tā  ir, tas zināms vien lielajam dzīves Režisoram jeb Dievam. Skatoties no viena cilvēka redzes viedokļa, dažas lietas var izrādīties netaisnīgas, pārāk smagas, vai nepelnītas. Tomēr der atcerēties, ka Saturns nekad mums neuzliek pārbaudījumus, ko nevaram izturēt vai neesam pelnījuši. Iesaku visiem, kam reizēm nolaižas rokas vai paliek sevis žēl, padomāt par to, ka Zeme ir kā skola, kur nākam mācīties. Mācības vienā klasē noslēdzas ar eksāmenu. Tas, vai un kā nokārtosim šo eksāmenu, atkarīgs tikai no mums pašiem.

Saturnu nevar aplūkot vienu pašu bez otras planētas Jupitera, kas ir Lielā Laime jeb kosmiskais labvēlis astroloģijā. Ja vienā vietā sagaidāmi pārbaudījumi, tad kādā citā - veiksme un sociālie labumi.

Jupiters šajā laika periodā atradīsies šādās zīmēs:

Aunā (07.06.2010.-09.09.2010 un 23.01.2011.-04.06.2011.)

Zivīs (10.09.2010.-22.01.2011.)

Vērsī (05.06.2011.-11.06.2012.)

Dvīņos (12.06.2012.-26.06.2013.)

Pieminēšu saspringtākos posmus šajā periodā, kad Saturns veidos nelabvēlīgus aspektus ar citām planētām:

Šī vasara, īpaši jūlijs un augusts būs lielo pārmaiņu un rīcības laiks. Spriedze, kas izveidosies starp lielajām planētām Jupiteru, Saturnu, Urānu un Plutonu, pieprasīs radikālas izmaiņas sabiedrībā, ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

22.07.2010.-26.07.2010.

Saturnam nelabvēlīgs aspekts ar Urānu. Dominē izteikts konflikts starp pienākumu un brīvības alkām, starp veco ierasto kārtību un jaunām iespējām. Īpaši spilgti to sajutīs tie, kuriem šajā periodā ir 20-21, 40-41 vai 60-61 gadi. Cīņa par pārmaiņām ar vecākiem, vadību, pastāvošo iekārtu. Raksturīga neiecietība un kategorisms, grūtības pielāgoties.

31.07.2010.

Saturna savienojums ar Marsu, kas piedevām atrodas spriedzes aspektos ar pārējām lielajām planētām var realizēties kā ilgi apslēptu dusmu laušanās uz āru kā trakojošam vulkānam. Iespējami plānoti grautiņi, ar mērķi iznīcināt, protestēt, mainīt pastāvošo kārtību. Tieksme pēc varas un diktatoriskas tendences.

13.08.2010

Ļoti saspringta un bīstama diena, jo saspringtos aspektos atradīsies visas planētas. Jācenšas saglabāt miers un  laušanās Augstāko spēku likumiem.

15.08.2010.-18.08.2010.

Saturnam nelabvēlīgs aspekts ar Jupiteru pamudinās cilvēku iesaistīšanos sabiedriskos procesos. Daudziem nāksies pārvarēt profesionālās grūtības, valdības neelastību, uzsākt cīņu par savām tiesībām. Var dot sarežģījumus laulības dzīvē vai ārzemju braucienos.

18.08.2010.-20.08.2010

Saturnam saspringts aspekts ar Plutonu iespējams realizēsies kā vēlme sasniegt mērķi jebkuriem līdzekļiem. Var provocēt apvērumus, valdības gāšanu, naida un dusmu paušanu par neapmierinošo situāciju.  

Turpmākie mēneši paies, salīdzinoši mierīgi un būs kā atelpa pēc smagi padarīta darba.

Vēl šim gadam noslēgumā pieminēšu 29.12.2010 Saturnam nelabvēlīgu aspektu ar Marsu, kas pašā gada nogalē var provocēt palielinātu traumatismu, grūtības attiecībās vai nekontrolējamas agresijas izpausmes.

Atcerieties, ka šeit ir uzrādīti tikai saspringtākie posmi, kas skar Saturna Svaros tēmas. Pa vidu, protams, ir labie aspekti un pārējās Saules sistēmas planētas:)

Agnese Fūrmane