Jaunava

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Jaunava (24.08. - 23.09.)

Temperaments: melanholisks.

Pozitīvās rakstura īpašības: mierīgums, diženums, nosvērtība. Pašapzinība un pašpaļāvīgums, takts un pieklājība. Liela darba mīlestība un strādātspēja, centība, čaklums, metodiskums, pedantisms un pragmatisms, akurātums un apzinīgums. Labi māk pieslieties vajadzīgajiem cilvēkiem un lietām, nepieciešamajiem apstākļiem un situācijām. Lieliska domāšana, filozofiska prāta spējas, brīnišķīga atmiņa, trāpīgi spriedumi, attapība un asprātība. Vislabākais analītiķis no visa Zodiaka.

Negatīvās rakstura iezīmes: mūžīgs iekšējais nemiers. Neizlēmība, egocentrisms un savtīgums, piesiešanās sīkumiem un kritiska attieksme, skepticisms un kašķīgums, neapmierinātība ar sevi un citiem, viltība, meli un ļaunprātība. Pārmērīga klīrība un smalkums, kaprīzums un dīvainības. Citu cilvēku darba izmantošana savtīgos nolūkos.

Profesionālās darbības sfēras: vislielākais labums ir valsts dienestā un zinātnes pasaulē, skaitļošanas darbos un komercstruktūrās, drošības orgānos, mācību iestādēs. Padodas matemātika, fizika, ķīmija, dabaszinātnes, medicīna, farmācija, filozofija, reliģija, psiholoģija, socioloģija, filoloģija, vēsture, astronomija un astroloģija. Starp Jaunavām ir arī spilgti mākslas pasaules pārstāvji. Vairākums Jaunavu ir sastopams tirdzniecības sektorā, grāmatvedībā, korespondences un ārzemju valodu nodaļās, reģistratūrās, valsts inspekcijās, redakcijās un izdevniecībās, korektūras nodaļās un tipogrāfijās, bibliotēkās un grāmatu veikalos, bankās un krājbankās. Īpaši talantīgi kritiķi jebkurā nozarē. Starp Jaunavām ir daudz mediķu un dziednieku, homeopātu. Sievietes ir brīnišķīgas medmāsas un laborantes, svešvalodu skolotājas, lietišķās mākslas pasniedzējas. Savā profesijā ir gudri un zinoši, autoritātes, īsti sava amata meistari.

Dzīvesstils: piemīt labas intelektuālās un izpildītāja spējas. Visīstākie darbarūķi. Jaunava ātri iekaist un uzbudinās, bet vēl ātrāk gan ar iemeslu, gan bez tā apvainojas uz visiem un visu. Vienmēr ir ar kaut ko neapmierināta. Ļoti sīkumaini meklē, kur piesieties un kritizēt. Sava pedantiskuma un pragmatisma dēļ bāž degunu, kur nevajag. Reālisms un praktiskums ņem virsroku, jo materiālie labumi un nodrošinātas vecumdienas vienmēr ir pirmajā vietā. Ekonomiskums un taupīgums var pārvērsties skopumā, rijībā un alkatībā. Patīk sarunas un pārrunas, disputi un debates. Pēc spēcīgiem likteņa triecieniem un ačgārnībām nereti nošķiras no citiem, kļūst vientuļniece. Dzīvē palīdz iedziļināšanās un tālredzība, skaidrs un vēss spriedums, mērķtiecīgs un tiešs trāpījums desmitniekā. Liela laime dzīvē uzsmaida reti un arī tad visbiežāk vienkārši pārpratuma dēļ. Draugu un paziņu ir daudz, kaut arī patiesu – divi trīs, kuriem ir liktenīga loma.

Saskarsme ar Jaunavu: jāizturas brīvi, jautri un nepiespiesti. Var būt pietiekami dāsna, ja, protams, izdodas iekarot viņas simpātijas, labvēlību un uzticību.

Attiecības: mīlestība rada daudz šķēršļu un kavēkļu, vēl vairāk uztraukumu un ciešanu, bet laulības un ģimenes dzīve − tās ir ķildas, skandāli, sarūgtinājums un bēdas, atsvešināšanās, šķiršanās vai atraitnība.

Sirds vīrietim darbojas kā elektronu skaitļojamā mašīna, pie tam − nesavtīgi dienu un nakti, darbā un mājās un, saprotams, arī sievas meklējumos. Ko meklē Jaunava? Pēc pašizmaksas nedārgu un kopumā ar retu talantu, spējām apveltītu sievu, kas vienā personā apvienotu mājsaimnieci, kolēģi un biedru, salona dāmu un sekretāri, māti un finanšu nodaļas priekšnieci. Laulības notiek tikai pēc ilgstošas un mokošas svārstīšanās, rūpīgas kandidātu atlases un proves pārbaudes. Laulībā Jaunava cenšas būt uzticams partneris. Kaislības ir smagās važās ieslēgtas dziļākajā dvēseles stūrītī. Jaunavām ir vismazākais šķiršanās procents. Ja kādreiz arī pūš miglu acīs, tad tikai pašaizsardzībai. Bērnu jautājums, mīlestības augļu un pēcnācēju problēma parasti spēlē nenozīmīgu lomu. Galvenais no zemapziņas iznirstošais iemesls − nevēlēšanās tērēties un draudi personīgajam nodrošinājumam vecumā.

Jaunava sieviete ir kārtīguma, centības, uzticības, precizitātes, akurātuma un uzticamības paraugs. Ne tikai gudra un saprātīga, bet arī skaista, patīkama un pievilcīga. Pati rada savu ideālu, pati to meklē un izvēlas. Diemžēl mīlestības un laulības jomā laimīga ir visai reti. Lai cik gudra arī viņa būtu, ja mīlestībā nav spēcīgu jūtu, nebūs arī laimes. Pat tad, ja Jaunavas partneris būs svētlaimīgs kā bērna asara, ar laiku Jaunava jutīsies vīlusies. Ārēji tas viss paliks teju nemanāms. Daudzas sievietes līdz laulības gultai ir šķīstas un sterilas kā medicīnas ampulas pirms izsaiņošanas. Daļu tā arī mūžam neatver vai tas notiek krietni vēlu. Ievērojamo vecmeitu procentu rada neiedomājamā neizlēmība. Galīgā lēmuma pieņemšana Jaunavai ir pati grūtākā un sarežģītākā problēma.

Rūpes par sevi: jāmācās atslābināties un priecāties par niekiem. Pasaule nav ideāla! Jo ātrāk to pieņems, jo vieglāk taps. Biežāk jāiziet no mājām, jāpārstāj sevi grauzt, analizēt un meklēt trūkumus. Tolerance pret sevi ļaus saglabāt dvēseles mieru. Visam ēdienam jābūt svaigam, pagatavotam vienai reizei. Brokastis ir galvenā un svarīgākā ēdienreize.

Organisma un ķermeņa vājās vietas: kuņģa un zarnu trakts un saules pinums, kuņģa vārtnieks, divpadsmitpirkstu zarna un aklā zarna, aizkuņģa dziedzeris, aknas un žultspūslis, visa veģetatīvā nervu sistēma, vēdera dobums.

Krāsa: spilgti dzeltena un tumši brūna.

Metāls: misiņš.

Flora: ābele, sandalkoks, riekstkoks, rudzi, kvieši, prosa, salāti, selerija, cigoriņi, baldriāns, ķimenes, piparmētra, kanēlis, auzas, kvieši, pelašķi, gurķi, kabači, augļi.

Fauna: pērtiķis, lapsa, cūka, papagailis, zivis, zvirbulis, čūska, zirnekļi, bites, skudras.

Sentences
Pasaulē nav nekā perfekta.
Kārtībā ir visu lietu sāls.
Dievs. Daba. Darbs.
Bez darba paēdis nebūsi.
Labāk zīle rokā, nekā mednis kokā.

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.