Lauva

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Lauva (23.07. - 23.08.)

Temperaments: viegli holērisks ar stipri izteiktām pašcieņas jūtām.

Pozitīvās rakstura īpašības: lepnums, pašpārliecinātība, augstsirdība, laipnība, godprātība, izlēmība, kaislīgums, drošsirdība, bezbailība, uzticība, godīgums, atklātība, labsirdība, darba spējas, daiļrunība.

Negatīvās rakstura iezīmes: lepnība, augstprātība, uzpūtība, nekaunība, despotisms, varaskāre, nervozums, nemiers, cietsirdība, nežēlība, nodevība, manierīgums, sevis izrādīšana, tieksme pēc spožuma un greznības.

Profesionālās darbības sfēras: labvēlīgas tās profesijas, kurās var izmantot izgudrotāja un racionalizatora dotumus, ātru reaģēšanu un tieksmi vadīt. Lielisks organizators un vadītājs, kuram ir autoritāte starp savas profesijas ļaudīm, augsts prestižs un reputācija apkārtējā pasaulē. Realizējas valsts dienestā. Lauvas ir visu rangu vadītāji. Panākumus sasniedz zinātnēs, kas saistītas ar mehānismiem, mašīnām un iekārtām. Lauvu var sastapt starp juvelieriem, bet spilgtākās virsotnes sasniedz mākslas pasaulē. Lauva var kļūt par vadītāju un rīkotāju lielos kompleksos, uzņēmumā, fabrikā, veikalā, par slimnīcas galveno ārstu, visāda veida biroju un kantoru vadītāju, bet politikā − par partiju līderi. Sievietei ir labas dotības reprezentēt, pārvaldīt un vadīt pakļautos. Viņas rokās uzplaukst modes saloni, tekstilindustrija, luksusa preču un rotājumu, dārglietu un juvelierizstrādājumu, dekoratīvās mākslas un interjera veikali, mēbeļu ražošana, parfimērijas sektors, masāžas un kosmētiskie saloni, frizētavas.

Dzīvesstils: dzīve sit augstu vilni. Lauva ir dzimis līderis, ar vēlmi būt redzams − spīdēt un valdīt. Patīk daba, dzīvnieki. Lauva ir slavens ar savu viesmīlību, devīgumu un izšķērdību. Galvenais − slava, gods, tituli, apbalvojumi, lielas lietas, popularitāte un atpazīstamība. Nerīkosies pret savu gribu un nesamierināsies ar otršķirīgu vietu. Pārlieku lielā lepnība, takta trūkums rada kļūdas un misēkļus. Lauva ir samērā naivs, tāpēc viegli iekrīt dažādās lamatās.

Saskarsme ar Lauvu: nepieciešami aplausi, uzslavas, atzīšana. Patīk, ja viņa darbošanās tiek ievērota un atzinīgi novērtēta. Lietišķās sarunās jārunā konkrēti, ievērojot lietas būtību, atklāti jārunā par problēmām. Lauva bieži var šķist skarbs, rupjš, vulgārs, bet būtībā ir ļoti labsirdīgs. Lai viņu pārliecinātu, nepieciešami loģiski pierādījumi, dzīvi fakti.

Attiecības: kā draugi ir uzticīgāki nekā laulībā. Tieksme pēc izlaidīga dzīvesveida, nepastāvība un nekārtība attiecībās var radīt vientulību un nabadzību.

Vīrietim Lauvam ir jābūt pirmajam puisim ciemā. Augstas prasības pret dzīvi un partneri, kaut arī pats sev dod atlaides. Ļoti daudz grandiozu ideju un plānu, kuru realizācija prasa milzīgus naudas līdzekļus. Spējīgs šķirties no mīļotās meitenes un apprecēties ar, teiksim, pārtikušu atraitni, lai tikai panāktu savu. Ļoti temperamentīgs un kaislīgs, parādot uzmanību sievietēm, daudz runā par sevi, savām iespējām un dotumiem. Ja vīrietis pa īstam ir par kādu ieinteresēts, kļūst par īstu kārdinātāju un dedzīgu mīļāko. Pirms izšķirties par laulībām, ilgi izsver, tāpēc arī bieži apprecas aiz aprēķina. Lauvas sievai ir jāatceras, ka savu vīru Lauvu nekad nedrīkst pazemot citu acīs.

Sieviete Lauva ir brīnišķīga saimniece, lieliska sieva un mīloša māte. Tāpat kā Saule visiem dāvā savus siltos starus, šī sieviete atdot visu sirds siltumu, neprasot par to nekādu pateicību. Viņa ir dzīvespriecīga un dzīvot protoša, kārtīga un darbīga. Neraugoties uz to, ka līdz precībām viņu ielenc vesels pielūdzēju bars, kā likums, gadījuma sakari neatrod auglīgu augsni. Paflirtēt viņai, protams, patīk, bet līdz laulībām viņa cenšas saglabāt veselo saprātu, neļaujoties gadījuma vilinājumiem. Vīriešos viņa labi orientējas un ātri tiek vaļā no nevēlamā pielūdzēja. Dažas gan pagadās kā ražīgas ābeles, kuras reizēm novāc tās likumīgais saimnieks, bet palaikam laupa garām staigājoši klaidoņi... Sieviete drošsirdīgi un nelokāmi cīnās par savu izdzīvošanu, par savu bērnu un tuvinieku pastāvēšanu, kuriem paliek uzticīga līdz pat mūža beigām.

Rūpes par sevi: ieteicams būt saulē, kas uzlādē un padara priecīgu un apmierinātu. Jāēd tikai tad, kad gribas. Bez gaļas neiztiks, bet nedrīkst pārspīlēt. Jārūpējas par fizisko formu, citādi − kas tā par Lauvu ar apaļu vēderu un kuslu gaitu?...

Organisma un ķermeņa vājās vietas: sievietei − kreisā acs, vīrietim − labā acs, muguras augšdaļa, sirds, aorta, sirds asinsvadu sistēma, mugura, mugurkauls, muguras smadzenes, ribas, diafragma, arteriālā asinsrite.

Krāsa: purpursarkans un dzelteni zaļš.

Metāls: zelts.

Flora: anemone, anīss, kumelīte, piparmētra, prīmula, lavanda, dzeltenā lilija, magones, safrāns, rozmarīns, krizantēmas, kartupeļi, baklažāni, kabači, pupiņas, sīpoli, ķiploki, selerijas, kāposti, dilles, zirņi, auzas, gurķi, arahiss, rudzi, kakao, saulespuķes, kvieši, vilkābele, ķirši, ozols, palma.

Fauna: lauva, briedis, ērglis, gulbis, gailis, vanags, plēsoņas.

Sentence

Dzīve ir spēle.

Fragments no Simona Bizuna grāmatas „Dzīves astroloģija”:

Zodiakā Lauva ir piektā zīme. Jebkurā notiku­mu attīstībā, jebkurā procesā piektais posms ir saistīts ar radošu spēku uzplaukumu. Tas ir radošs paisums, kad šķiet: it viss ir mūsu spēkos, un, kā nolemsim, tā arī būs. Dzīve sāk līdzināties audeklam, uz kura var klāt jebkuras krāsas. Laiks kļūst par radīšanas svētkiem, dievu spēli, mīlestības straumi. Ikviens atceras bērnības gaisotni, kurā valdīja brīvība, aizrautība un gatavība jebkurā brīdī iekļauties spēlē. Nekas nebija grūti. Ja vajadzēja kaut ko izdarīt - iznest atkritumus, nomazgāt traukus vai atrisināt skolas uzdevumu -, tie bija tikai dažādu spēļu noteiku­mi.

Lauvas zīme ir valdnieka varas simbols. Jau mi­nējām, ka Lauva veido centra un perifērijas attie­cības. Tas tāpēc, ka Lauvas enerģija nes magnē­tismu un vitalitāti, apbur un pakļauj sirdis, gluži kā talantīgs aktieris pakļauj skatītāju sirdis. Viens no varas aspektiem ir mākslas vara.

Gluži kā ar bērnu, kurš ir nevarīgs kā šaha kara­lis, bet "galminieki" staigā ap viņu uz pirkstgaliem, gatavi uzminēt katru viņa vēlēšanos. Bērns ir mājas sirds.

Līdzīgi tam, kā bērns piesaista mājinieku uz­manību, ari Lauvas enerģijas izpausmes jebkurā dzīves situācijā pievelk un iekaro uzmanību un sirdis. Lauva tiecas kļūt par situācijas sirdi, uzdot toni, "diriģēt" notikumus. Lauvas zīmē ir jebkuras jomas panākumu atslēga.

Lauva ir saistīts ar slavu. Lauvas enerģijas pai­sums paceļ popularitātes" vilnī. Kāds dzejnieks teicis, ka pastāv divas cilvēku kategorijas - radītāji un patērētāji. Tā kā Lauva dara dzīvi skaistu un ienes tajā mums tik svarīgo spēli, mākslu un svēt­kus, patērētājs maksā ar uzmanību, aplausiem un naudu, savukārt reklāma nenogurst solīt vēl nebi­jušus dzīves svētkus.

Aleksandrs Sokolovs:

Lauva aizrauj. Aizrauj arī Auns (arī Uguns stihija). Bet Auns to dara ar dzirksteli, ar uzliesmoju un impulsiem. Lauva - ar nepārtrauktu un noturīgu degšanas procesu. Šī degšana ir dzīves radīšanas process. Cilvēki to izjūt kā varu radīt dzīves teātri, un ir ar mieru kļūt par Lauvas "pavalstniekiem". Līdzīgi Vērsim, Lauva ir bagātības simbols, taču Vērsis ir saistīts ar bagātību, kas tiek iegūta, ar Sātību, ko var uzkrāt, savukārt Lauva saistīts ar talantu bagātību, ar apdāvinātību. Atšķirībā no Vērša bagātības šī bagātība rodas atdodot. Katrs pazīst prieku saņemt dāvanu un prieku dāvināt.

Lauva ir saistīts ar dzīves teātri - ar notikumu skatuvi, uz kuras cilvēks, gluži kā Staņislavska skolā ir aktieris piedāvātajos apstākļos. Caur Lauvas prizmu raugoties, apstākļi ir dekorācijas, bet dzīves māksla - karmisko situāciju apspēlē. Kādas būs spēles, nosaka mūsu ētika un īpašības. Bērnu un pieaugušo spēles galvenokārt atšķiras ar materiālu, kurā Lauvas enerģija izpaužas. Un interesanti, ka bērns, lai arī aiz­ies no spēles, parasti tomēr neaizmirstas līdz tādai pakāpei, ka smilšu kastē spēlējoties, apēstu smilšu kasti. Turpretī pieaugušais diezgan viegli aizmirstas: pat līdz tam, ka zaudē vadību, aizmirstas, ka viss, ko viņš izmanto, ir "rekvizīts", kas ir jāatdod. Viņš var aizmirst noņemt masku un nomainīt lomu, tā var "pielipt" pie maskas un "iestrēgt"...

Lauva - tā ir dabiska spēles spēja, kas piemīt visam dzīvajam, enerģijas izpausme, pieplūdums, pacēlums. izpausmes izteiksmība un unikalitāte. Taču motivāciju un spēles noteikumus nosaka katras personas īpašības, kultūrvide utt., no garīgā viedokļa garīgi spēki, ar ko cilvēks saista savu radošo enerģiju.

Ikdienā Lauvas zīme saistīta ar mākslu dzīvē, ar mākslu dzīvot skaisti, var teikt - ar dzīves mākslu, var diktē to, ko mēs apzināti un neapzināti uztveram kā skaistas dzīves modeli, kā tās kritērijus standartus. Lauva saistīts ar visu to, kas mūs piesaista žurnālu vākiem, reklāmas klipiem, veikalu māni; galu galā tas vienkārši lidinās gaisā un iedarbojas uz kolektīvo un neapzināto. Mūsdienās Lauvas izpausme ir "lauvas tiesa".

Lauva pauž radošumu, vienkārši - esamības prieku. Bet prieks ir kā slavinājums, arī spēles un svētki notiek kaut kam par godu.

Olimpiskās spēles, politiskās, kara, azarta, mīlas un dažādas psiholoģiskās spēles, kas tiek spēlē­tas mājās un darbā, karnevāli un maskarādes, pom­pozi gājieni un masu priekšnesumi, ko visos laikos tik ļoti iecienījusi jebkura vara, - tas viss notiek kaut kam par godu un ir slavinājuma rituāls tam, kas valda pār sirdi, tādēļ Rakstos teikts: "..Iedod man savu sirdi.."

Ikvienā veselumā ir viss Zodiaks, un ikvienā veselumā izpaužas arī Lauvas zīme. Radošo spēku izpausmes līmeni nosaka attīstība, bet planētas Lauvā un to leņķi rāda, kā tieši visam ir jānotiek, - tie nosaka izpausmes īpatnības un izpausmes mehāniku.

Lauva sniedz spēkus radīt gan īstenību, gan mākslu; Lauva atver dzīvei un piepilda ar dzīvi. Lauva ienes radošu garu un iedvesmu. Lauva rada spēli un aizrautību, dzīves teātri un dzīves cirku. Lauva dara skaistu dzīvi un dara skaistus mūs, lai gan skaistuma izpratne, protams, ir dažāda.

Augstākajā līmenī caur šo zīmi izpaužas brīvība, ko mums devis Radītājs - iespēja līdz-radīt, asistēt augstāko spēku radošajos procesos.

Organismā Lauva valda pār sirdi. Tradicionāli saka, ka pār Lauvu valda Saule, bet pastāv ari cits viedoklis - ka Lauvā valda vai nu Saules ārējais izstarojums, vai Vulkāns - planēta, kas atrodas ļoti tuvu Saulei.

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.