Vērsis

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Vērsis (21.04. - 20.05.)

Temperaments: melanholisks ar manāmu lēnīgumu kā domāšanā un lēmumu pieņemšanā, tā arī darbībā.

Pozitīvās rakstura īpašības: neatlaidība un uzstājīgums, pacietība, savaldīgums, izturība un spēja koncentrēties uz kaut ko vienu, uzcītība un centīgums, vērīgums, godīgums un kārtīgums.

Negatīvās rakstura īpašības: stūrgalvība līdz spītīgumam, pašlepnums un iedomība, pārmērīgs jūtīgums un kaislīgums, baudkāre un nepiesātināmība, pesimisma, slinkuma un apātijas uzplūdi. Dogmatisms un pieķeršanās novecojošiem uzskatiem, ieradumiem un tradīcijām.

Profesionālās darbības sfēras: apģērbu un veļas tirdzniecība, pārtikas, parfimērijas un kosmētikas sektors. Lauksaimniecība, īpaši dārzkopība un puķkopība. Teicami ekonomisti un finansisti, zeltlietu meistari, amatnieki, noformētāji un dekoratori, dizaineri, skroderi un pavāri. Pilsētas Vērsis kalpo finanšu iestādē vai apdrošināšanas kompānijā, krājbankā, viesnīcā, restorānā, ēdnīcā, kafetērijā, konditorejā, kulinārijā, izklaides vietās. Liela daļa Vēršu velta dzīvi pārtikas, ķīmijas, farmācijas, medicīnas un veterinārijas, fizikas un matemātikas, arhitektūras un celtniecības nozarei. Sporta pasaulē − smagatlēti, bokseri, cīkstoņi. Sievietes − modeles, dekoratores, drēbnieces, kulināres, arhitektes, frizieres, masieres.

Dzīvesstils: Vērši ir īsti dzīves reālisti, kuri visu kāro izmantot un pielietot praktiskiem mērķiem. Noliegs visu nesaprotamo vai maz saprotamo. Lai sasniegtu savus dzīves mērķus, Vērsis lieto vienkāršus, bet jau pārbaudītus un uzticamus līdzekļus. Stipri izteikts personīgais ES ar bezkompromisa subjektīvo domu atzīšanu. Pēc rakstura ir gādīgs, kautrīgs, godīgs un kārtīgs, uzmanīgs un paredzošs, visai sabiedrisks. Izvests no pacietības, naidā un niknumā var kļūt nežēlīgs. Mīl lietišķās zinātnes un mākslu, literatūru un deju, mūziku un dziedāšanu, kino un teātri, estrādi. Patīk dzīve laukos.

Saskarsme ar Vērsi: nav ieteicams pārmērīgi izrādīt savu draudzīgumu vai savu ieteikumu vērtību. Vērsim patīk pielīšana un komplimenti, godīgums un kārtīgums.

Attiecības: kā partneri ir ļoti uzticami.

Vīrietis cenšas no dzīves ņemt visu, ko tik var, un izmantot visus pasaules priekus un baudas, tiesa gan − par saprātīgu cenu. Baudas un sievietes prasa naudu, naudu... Īsti gardēži − tīk labi un sātīgi paēst. Precējušies ir godīgi un uzticami partneri, ja ar to pašu atbild partneris. Ģimenes apgādāšana ir pašsaprotama lieta. Gadiem ritot, piekopj mietpilsonisku dzīvesveidu. Ieteicams slēgt laulības līgumu, jo no mantas atteiksies nelabprāt.

Sieviete ir ideāla mājsaimniece un māte, ļoti praktiska, ar reālistiskām prāta spējām un skatu uz dzīvi. Dzīvespriecīga, ļoti gādīga, uzticama partnere mīlestībā un laulībā. Meitene cenšas iziet pie stipra un vesela, lietišķa un kārtīga, jautra un laba vīra, kas ne tikai pats ir spējīgs mīlēt, bet ir cienīgs, lai to mīlētu. Tiesa, dažkārt atgādina princesi uz zirņa. Var būt gan greizsirdīga, gan pietiekami vieglprātīga, bet to, kuru iemīlējusi pa īstam, nepievils nekad. Piedot viņa vēl prot, bet aizmirst − nekad.
Cenšas iegūt visu, kas ir skaists un dārgs, jo patīk skaistas lietas un dārglietas, ziedi un apģērbi, smalka virtuve un labi vīni. Vajadzīgs mājīgs un labiekārtots mājas pavards un vērtības, ko nemaitā kodes un nesaēd rūsa. Intīmajā jomā laulātais diezgan ātri uzzina, ka nepieciešama ilgstoša bauda, aktivitāte un kaislību intensitāte, un arī viņa pati nesagādā vilšanos, ātri saprotot, kas partnerim nepieciešams. Ar fizisku darbu cenšas sevi nepārslogot, jo pārpūle un pārslodze vienkārši kaitē skaistumam. Saprot un apzinās − jo skaistāks iepakojums, jo ātrāk atradīsies pircējs.

Rūpes par sevi: rūpējoties par augiem dārzā, Vērsis rūpējas arī par sevi. Noteikti jāatpūšas pie dabas. Masāžas, vannas, sveces, patīkama mūzika spēj atslābināt. Uzturs spēlē lielu un svarīgu lomu Vērša dzīvē.

Ķermeņa un organisma vājās vietas: kakls un rīkle, žāva, balsene un aizkuņģa dziedzeris, mandeles un pieres kaula dobums, dzirdes kanāli un balss saites, traheja un barības vads, pakausis.

Krāsa: oranži dzeltena un spilgti zaļa.

Metāls: varš.

Flora: ūdensaugi, lilija, ceriņš, māllēpe, pienene, mirte, sūna, ambra, lins, spināti, salāti, rieksti, avenes, egle, krokuss, margrietiņas, ceļmallapas, aprikozes, apelsīns, plūmes, aiva, brūklenes, gurķi, ķirbji, kartupeļi, bietes.

Fauna: āzis, auns, cūka, pāvs, fazāns, irbe, balodis, zvirbulis, jūras zivis.

Sentences
Lēnām pār tiltu, draugi!
Miers baro, nemiers − posta.
Man vieglāk izdarīt pašam nekā lūgt kaut ko izdarīt tev.
Mans ir mans.
Mīlestība iet caur vēderu.

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.