Strēlnieks

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Strēlnieks (23.11. - 21.12.)

Temperaments: holēriskais, visai impulsīvs.

Pozitīvās rakstura īpašības: enerģisks, jautrs un dzīvespriecīgs, atvērts un atsaucīgs, labestīgs un augstsirdīgs, godīgs un taisnīgs. Mīlestība pret dabu un dzīvniekiem, īpaši suņiem un zirgiem. Lielas alkas pēc personiskās un garīgās brīvības, neatkarības un patstāvības. Piemīt liels optimisms un altruisms, lojalitāte un bezbailīgums, autoritāte. Lielisks organizatoriskais talants.

Negatīvās rakstura iezīmes: izteikta tendence pārspīlēt, patika jautri uzdzīvot. Vējagrābslis. Neapdomība.

Profesionālās darbības sfēras: sludinātājs, skolotājs, pasniedzējs, advokāts, tiesnesis. Ceļotājs − jaunatklājējs. Strēlnieks var ieņemt galveno posteni un amatus daudzās tautsaimniecības nozarēs. Sastopams valsts dienestā ministrijās, bruņotajos spēkos un policijā, izglītības ministrijā, diplomātiskajā dienestā ārzemēs. Daudzi ir populāri politiskie darbinieki. Zem šīs zvaigznes dzimusi vesela plejāde pasaulslavenu sportistu.

Dzīvesstils: temperamentīgi, jautras dabas ļaudis ar spēcīgi izteiktām pašcieņas jūtām, ar personīgo ES. Jūtas ir intensīvas, bet darbība − ekspansīva. Nepieciešamība būt pie varas, būt diženam, lieliski sevi parādīt, iegūt titulus un apbalvojumus, apkārtējās pasaules un sabiedrības cieņu un popularitāti, autoritāti darbā. Stipra tieksme sasniegt augstu sociālo līmeni, sabiedrības labvēlību un vecuma nodrošinājumu. Cīnītājs par sociālo taisnīgumu, personisko un garīgo brīvību, neatkarību un patstāvību, necieš nekādus ierobežojumus, nekādu vardarbību un piespiešanu. Tā ir liela laime, ka liktenis viņu ir padarījis par nelabojamu optimistu. Lai arī kā viņu nenodotu paša mēle, klusēt vienalga nepiespiedīsi.

Saskarsme ar Strēlnieku: ieteicams runāt tikai taisnību, pašam būt taisnīgam un godīgam, jo pretējā gadījumā tūlīt tiks pārtraukta iesāktā saruna. Ļoti piemērota un labvēlīga tēma sarunas vai pārrunu sākšanai var būt iemīļotais temats par darbu, dzīvniekiem vai izbraukumiem un ceļojumiem.

Attiecības: ģimenes pavards nenotur Strēlnieku ar savu siltumu. Apprecēties viņam ne visai gribas, un pie ģimenes dzīves pierod ar lielām grūtībām. Pēc kāzām, saprotams, mīlas jūra sāk iztvaikot un kļūst mazāka, līdz līdzinās ģimenes dīķītim. Tas, ka mūžā kopumā kaismes avots nepaliek vientulībā, ir taisni vai brīnums.

Vīrieša sirdī ietilpst daudz draudzeņu− viena par otru mīļāka un skaistāka. Meitenes tā vien gaida katrā valstī, pilsētā un ciemā... Nedaudz atpūties un patīksminājies, Strēlnieks pievēršas jaunam gājienam. Kur viņu atkal aiznesīs straume − kas to lai zina?... Lai cik arī laba un gudra, skaista un apburoša būtu Strēlnieka sieva, viņai vienalga piederēs tikai puse viņa dvēseles. Otra puse tiks daudzajām draudzenēm, kas vienā mirklī viņu apburs, bet vēlāk par viņu pasmiesies. Visstiprākā vēlme pēc personiskās brīvības Strēlniekam uzliesmo ikreiz, kad notiek kārtējais mēģinājums to ierobežot. Goda un taisnīguma jūtas ir augstā līmenī, bet pēc pirmā sašutuma viņš var sastrādāt tādus brīnumus, ka pēc tam vēl ilgi jāsūkstās un jāstāv uz ceļiem Dievmātes vai mīļotās priekšā.

Sieviete Strēlnieks − amazone. Pirmais tips − pasaulīgā sieviete ar brīvu domu izpausmi un raksturu, ekstravaganta un oriģināla, kurai patīk māksla, grāmatas, daba un dzīvnieki, izcili un perspektīvi vīrieši, sieviete bez kādiem aizspriedumiem un nosacījumiem. Otrais tips − meitene ar puikas raksturu un manierēm, viņai vairāk par visu patīk sports, disko, video. Nesavaldīga, žigla, veikla, praktiska un pieredzējusi − īsta mežone. Jebkurā dzīves jomā, jebkurā profesijā viņa virzās no panākuma uz panākumu. Īpaši mīļi viņai ir gudri un impozanti vīrieši ar plašu redzesloku un vairākās laulībās vai neskaitāmos sakaros uzkrātu pieredzi. Bet pat tādiem vīriešiem ir grūti noturēt šo amazoni. Diemžēl reti viens vienīgs vīrietis var viņu apmierināt. Panašķosies un pametīs, lai tūlīt iemīlētos nākamajā. Lielākas cerības ir citas nacionalitātes cilvēkam.

Rūpes par sevi: svarīga ir pārvietošanās, nevis attālums. Ja nav iespējams aizceļot uzreiz, vismaz jālasa žurnāli, grāmatas. Vājā vieta ir aknas, tā ka trekni, sāļi un asi ēdieni ir jāaizmirst. Arī ar kafiju un nervu uzbudinošiem dzērieniem nevajag pārspīlēt. Strēlnieku labvēlīgi ietekmē tūrisma pārgājieni. No vienas puses tas sakārto iekšējo pasauli un sniedz milzum daudz jaunu iespaidu. No otras puses− dod labu fizisko slodzi un iespēju parādīt sevi.

Organisma un ķermeņa vājās vietas: gūžas, gūžu locītavas, muguras muskuļi, cīpslas un saites, visa veģetatīvā nervu sistēma.

Krāsa: indigo un sarkani oranža.

Metāls: alva.

Flora: sandalkoks, kamparkoks, ambra, laurs, pīlādzis, palma, jasmīns, piparmētra, malva, begonija, krokuss, sarkanā un oranžā roze, kazenājs, madara, kārkls, dzelszāle, pelašķis, biškrēsliņš, tītenis, nātre, kāposts, sparģelis, gurķi, nātre, zirņi, pupas, soja, pētersīlis, selerijas, salāti, baziliks, augļi.

Fauna: briedis, zirgs, suns, vārna, visi zvēri, kurus var dresēt, zilonis, dambriedis, bullis, ērglis, pāvs, žagata, balodis.

Sentences
Jūra līdz ceļiem.
Man jāredz, kas tur vīd aiz horizonta.

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.