Ūdensvīrs

Ilustrācija: karikatura.lv

Kāds es esmuAutobraucējam

Ūdensvīrs (21.01. - 20.02.)

Temperaments: sangvinisks, raksturīgs ķermeņa un gara kustīgums.

Pozitīvās rakstura īpašības: uzticamība un pastāvīgums visā. Laipnība un labvēlība, dāsnums, līdzjūtība un žēlsirdība, uzticība tuviniekiem, draugiem un domubiedriem. Lielas spējas ātri un viegli nodibināt sakarus un kontaktus kā lietišķo attiecību jomā, tā arī mīlestības un draudzības sfērā.
Instinktīva citu cilvēku sajušana. Ir savs noteikts redzējums sociālajā sfērā. Spēja koncentrēties uz kaut ko vienu.
Labi formulēti spriedumi, loģiskums. Liela neatlaidība un uzņēmība, izturība un pacietība. Patstāvība uzskatos un domās. Oriģinalitāte domāšanā un spīdošs profesionālisms. Bieži parādās arī fenomenālas spējas.

Negatīvās rakstura iezīmes: patika izrādīties. Var sprēgāt un spīdēt sabiedrībā bez kādas jēgas, garīguma un domu izpausmēm.

Profesionālās darbības sfēras: jaunatklājēji, kas it kā jūt nākotni, paredz turpmākos notikumus, perspektīvas, iespējas. Ūdensvīriem dzīvē ir divi veiksmīgi ceļi. Viens vedīs uz mākslas pasauli, īpaši literatūras, poēzijas un dramaturģijas virzienā, bet otrs − zinātnes un tehnikas pasaulē, kur īpaša nozīme var būt kosmosa, atomu un skaitļošanas tehnikai, mašīnu un kuģu būvniecībai, sakaru un transporta tehnikai, radio un TV.
Liela Ūdensvīru daļa ir aizņemta jaunāko tehnoloģiju laukā. Zinātnē iecienītākie virzieni − psiholoģija un parapsiholoģija, psihioanalīze, frenoloģija, grafoloģija, psihiatrija, psihoterapija, filozofija un dabas zinātnes, astronomija un astroloģija, dzīves reformas un izpēte ēdināšanas un higiēnas jomā.
Medicīnā ir labi homeopāti un psihoterapeiti, psihiatri un neiropatologi. Vienkārši oriģināli dīvaiņi. Ūdensvīri ir izdevušies gidi, pavadoņi. Sievietes vairāk sastopamas izdevniecībās un preses birojos, bibliotēkās un grāmatu veikalos. Patīk pedagoģija, dejas un vingrošana, vokālā māksla, profesijas, kas saistītas ar braucieniem, komandējumiem un ceļojumiem.

Dzīvesstils: Ūdensvīrs − sabiedrības draugs, drauds visiem morālistiem un pasaules diktatoriem. Ūdensvīri ir ideālisti un utopisti, filozofi un domātāji, revolucionāri un dumpinieki. Savas personiskās idejas un plānus pat pret jebkuru oponentu gribu īsteno cieši un pārliecināti, ar lielu neatlaidību un patstāvību, izturību, pacietību un īpašu oriģinalitāti.
Visas attiecības ar apkārtējo pasauli − biedrošanās, sakari un kontakti − ir atkarīgas no simpātijām vai antipātijām. Ļoti sabiedrisks, bet tajā pašā laikā neatkarīgs un patstāvīgs, ļoti ekscentrisks un ekstravagants. Iekšējā un garīgā daba ir visai apbrīnojama, bet tās atklāšanai nepieciešams spēcīgs ārējs impulss, kas varētu piespiest to darboties.

Saskarsme ar Ūdensvīru:
sarunas laikā šķiet, ka viņš visam piekrīt, bet pēc tam, sarunas nobeigumā, viņš pēkšņi pieņem pavisam citu lēmumu. Lai biedrotos ar viņu, nekādu stingru likumu nav. Bet, lai iegūtu kādu pozitīvu rezultātu sarunās un pārrunās, ieteicams laikus uzzināt viņa rakstura un tikumu stiprās un vājās puses. Dažādus lēmumus vajag pieņemt, pēc iespējas neatliekot uz rītu, jo tad jau vilciens būs aizgājis.

Attiecības:
Ūdensvīrs iemīlas pēkšņi un mērķtiecīgi. Vairākums Ūdensvīru ir brīnišķīgi draugi, uzticami līdzgaitnieki un domubiedri, kam patīk Mēness un bezmēness naktis, ugunskuri un kamīni, kad var no visas sirds izpļāpāties.

Vīrieti
raksturo neatlaidīga pašapliecināšanās, pastāvīgs garīgums un nestandarta domāšanas spējas. Kādu laiku viņam viss iet kā pa sviestu, bet pēkšņi un negaidīti kā zibens spēriens no skaidrām debesīm liktenis veic krasu pagriezienu un pārkārtojumus ar visai neparedzamām sekām. Savdabība mīlas sfērā: eksperimentē, analizē savas tikšanās un intīmo dzīvi ar meitenēm no visdažādākajām Zodiaka zīmēm, kamēr neatrod to vienu vienīgo.
Piespiest viņu pārkāpt dzimtsarakstu biroja slieksni var tikai pēc visai garas sagatavošanās. Pat likumīgi noformējot laulību, ne uzreiz atteiksies no iepriekšējā dzīvesveida. Lielisks sarunu biedrs kopīgos ceļojumos, bet, tiklīdz partnere sāk risināt sarunu un spriest par precēšanos un visādiem ģimenes dzīves labumiem, viņš klusi un nemanāmi pirmajā izdevīgajā brīdī izgaist kā mākonītis pusdienlaikā.

Sieviete ir gaiša un jautra, iznesīga un laipna, gaisīga un apburoša, vienlaikus ar nopietnu attieksmi pret dzīvi un ilgām pēc acumirklīga, gadījuma rakstura mīlestības piedzīvojuma. Brīnišķīga draudzene, nesavtīga un smalkjūtīga dvēseles mierinātāja. Pret jebkuru vardarbību un piespiešanu, ko viņa akli neieredz, acumirklī dzimst tāda spītības un ietiepības enerģija, cik desmit ēzeļiem kopā.
Interesanta un asprātīga sarunu biedre, lieliski dejo, jebkurā pasākumā, jebkurā nodarbē viņa ienes savu klātbūtnes spožumu. Atrodas mūžīgos meklējumos, jo pelēkā ikdiena nav viņas liktenis. Nav viltīga un nav arī aprēķinātāja. Ar savu personisko labumu un izdevīgumu gandrīz nemaz nerēķinās. Ūdensvīru sievietes bija pirmās, kas stājās uz barikādēm cīņā par emancipāciju un vienlīdzību, un pirmās arī cieta tādēļ.

Rūpes par sevi: viss, kas neparasts, ir kā zāles. Nepieciešam režīms − laikus paēst, kārtīgi izgulēties, rūpēties par sevi. Pastaigas svaigā gaisā. Sporta nodarbības. Ūdensvīram vajadzētu izsvītrot no savas ēdienkartes visus saldumus. Daudzveidīgs, vitamīniem bagāts uzturs. Pēc iespējas gaļa jāaizvieto ar zivīm, jūras veltēm, riekstiem, soju. Nepārspīlēt ar kafiju un citiem nervu sistēmu uzbudinošiem un stimulējošiem dzērieniem. Vērtīgas ikdienas norūdīšanās procedūras, glāstošā masāža.

Organisma un ķermeņa vājās vietas: ceļi un kāju ikri, potītes un kāju pirkstu locītavas, sirds un visa nervu sistēma.

Krāsa: zilizaļš un pelēks.

Metāls: urāna rūda.

Flora: vīraks, mirres, bumbieri, neaizmirstulītes, ceriņi, apse, alpu roze, majorāns.

Fauna: auns, pāvs, visi ūdensputni.

Sentences
Trakajiem pieder pasaule.
Ja tu neesi atrodams internetā, tevis nav vispār.

Neparastie Ūdensvīri

Par Ūdensvīru var runāt daudz. Tik daudz, ka pat grūti iesākt.

Protams, Ūdensvīri ir fantazētāji, kuru iztēle ne ar ko nav ierobežota. Atšķirībā no Mežā­ža sistēmiskās domāšanas Ūdensvīra domāšanā, šķiet, pietrūkst konsekvences. Bet kurš gan par to bēdā?

Par Ūdensvīru neparedzamību parasti runā tie, kas vienkārši neprot paredzēt.

Izcilais rakstnieks fantasts Henrijs Katners (ar Sauli Aunā un Jupitera savienojumu ar Urānu) savam varonim, kam piemita pārdabiskas spējas, licis teikt tā: "Mēs esam Hohbeni - citu tādu nav." Tas ir pilnīgs Ūdensvīra pašuztveres rakstu­rojums.

Urāns, kas ir Ūdensvīra valdnieks, ir saistīts ar debesīm un Ūdensvīrus jau no bērnības vilina ar savām zilajām dzīlēm: zēni vēlas kļūt par lidotā­jiem, meitenes - par stjuartēm. Ūdensvīrs Valerijs Čkalovs šokēja laikabiedrus ar pārsteidzošiem pilotēšanas trikiem, Ūdensvīrs Džons Travolta ir savācis lidmašīnu kolekciju un arī pats tās pilotē. Ari Eināra Repšes horoskopā noteikti ir atrodams Ūdensvīra zīmes akcents.

Milzīgs intelektuālais potenciāls, Urāna ātrums, precizitāte un nestandarta domāšana ir nepie­ciešama labiem šaha spēlētājiem, piemērs - Boriss Spaskis. Starp Ūdensvīriem ir arī lielais fantazētājs Lūiss Kerols, kas sarakstījis ne tikai grāmatu par Alises piedzīvojumiem, bet bija arī lielisks foto­grāfs un arī matemātikas profesors. Ūdensvīru saimē ir arī Andrē Bretons - viens no sirreālisma pamatlicējiem.

Galu galā Ūdensvīrs aust Krievijas kartē, un no literatūras klasikas ir zināms izteiciens: "Kuram krievam gan nepatīk ātri braukt?" (N. Gogolis.) Krievijas lidmašīnām un raķetēm nav vajadzīga reklāma, bet krievu vārdamākslu pārstāv tādi valodas meistari Ūdensvīri kā Nikolajs Ļeskovs, Mihails Saltikovs-Ščedrins, Boriss Pasternaks, Vladimirs Visockis.

Pazīstamā garīdznieka Aleksandra Meņa dar­bos domāšanas skaidrība ar apvienojusies ar iekšē­ju brīvību 110 dogmām.

Beigās jāpiebilst, ka minētie piemēri ir jāuztver adekvāti, proti, analizējot diez vai starp Ūdens­vīriem lidotāju vai šahistu būs lielāks procents, tomēr, ja mēs izpētīsim lidotāju vai šahistu dzim­šanas kartes, mēs noteikti tajās atklāsim spēcīgu Urāna akcentu - caur planētu, Zodiaka zīmi, namu vai kādiem citiem kartes elementiem.

Simons Bizuns „Dzīves astroloģija”

Oriģinālas muļķības radītāji

Viņi var darīt muļ­ķības, kas pašiem šķiet oriģinālas un interesantas, bet citiem nav saprotamas un pieņemamas, un var arī rīkoties neatbilstoši savam sociālam līmenim. Uzsverot taisnības un tiešuma principu, šie cilvēki savos izteikumos var tā iebliezt, ka oponents labu laiku nebūs spējīgs piecelties, bet pats Ūdensvīrs ar izbrīnu un iekšēju jautājumu "Kāpēc viņš te no­kritis un vairs neceļas?" pētīs kritušo. Neko sliktu negribēdams un nebūdams psihologs, cilvēks ar izteiktu Ūdensvīru kartē var psiholoģiski smagi traumēt citus.

" Komunikācijā Ūdensvīram ir arī ikdienas gar­laicības kompensācijas veids, jo viņi gūst infor­māciju un apmainās ar to; ne pārāk attīstītam cilvēkam tas var izpausties klačošanā, bet augsti attīstīts indivīds tā paplašina pasaules uzskatu un transcendences izprašanu. Proti, viens pauž savu ziņkārību, bet otrs - zinātkāri.

Ūdensvīrs prot sintezēt dažādu kategoriju at­ziņas un idejas, viņu interesē filozofija, reliģija uņ arī okultisms. Viņiem ir raksturīgas ne tikai pēkšņas idejas," bet arī atklāsmes par visdažādākajām tēmām. Kā likums, viņš ir daudzpusīgs cilvēks, kas zina daudzas sistēmas, dažādas koncepcijas un garīgus virzienus. Cilvēks ar izteiktu Ūdensvīru horoskopā ar laiku, sintezējot gūtās zināšanas un atziņas, rada savu personīgo pasaules uzskatu un cenšas dzīvot pēc saviem garīgiem principiem, pat ja tie ir pretrunā ar kolektīvām nostādnēm.

Aleksandrs Sokolovs

Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.