Vērsis (1949., 1961., 1973., 1985., 1997., 2009., 2021.)


2022.gada prognozes var lasīt www.Superhoroskopi.lv

Kvalitātes: darbs, ģimene, dzimtene.

Pacietīgajam un nerunīgajam, savaldīgajam un lēnīgajam, nemanāmajam un nosvērtajam, precīzajam un metodiskajam Vērsim ir mazliet lauciniecisks izskats, toties oriģināls prāts. Viņš spēj cilvēkus rosināt uz atklātību, un tas ir viens no viņa veiksmes galvenajiem trumpjiem. Viņš ir radītājs. Varbūt tieši tāpēc viņam patīk vientulība.

Vērsis bieži vien viņš ir šovinists, dažkārt – svētulis un tāpēc arī tiek kritizēts.

Lai gan Vērsis ārēji ir mierīgs, viņš ir holēriķis. Apsēsts taču savaldīgs. Dusmojas reti, bet tieši tāpēc ir vēl briesmīgāks. Visprātīgākais ir viņam nepretoties, jo viņš var kļūt bīstams. Par spīti nesatricināmi mierīgajam izskatam, ir ietiepīgs un nekādi nespēj pārdzīvot uzsāktā pasākuma neizdošanos. Nelaimīgs būs tas, kas šādā reizē viņam trāpīsies ceļā. Vērsis ir priekšnieks, vadītājs. Parasti viņš ir noslēgts, bet, ja ļoti vajag, var kļūt arī daiļrunīgs.

Vērsis necieš jaunievedumus , kas viņam var laupīt dvēseles mieru. Viņš ir no tiem, kas savulaik izsmēja Pikaso, jauno džezu, mini svārkus vai garus matus un nepieļāva, ka to varētu pieņemt kāds no viņa ģimenes locekļiem vai tuviem cilvēkiem. Ļoti valdonīgs. Viņa dzīvē liela loma ir ģimenei. Vērsis ir ceremoniju un tradīciju piekritējs.

Uz sievieti, kas ir dzimusi šajā zīmē, dzīvē var paļauties, jo viņa prot pagatavot pankūkas a la Šandelē un tērpties atbilstīgi apstākļiem. Taču viņas apģērbā nekad nebūs jaušama drosme vai fantāzija.

Vērsis ir īsts darba rūķis, kas savai ģimenei sagādās labklājību. Viņa klātbūtnē ģimene ir svētīga jau tāpēc vien, ka viņam parasti ir sava nodarbe. Viņam piemērota ir brīva profesija. Vērsis ir gan fiziski, gan intelektuāli izveicīgs un var būt labs vadītājs. Sevišķi apdāvināts viņš būs lauksaimniecības jomā.

Tirdzniecību un sabiedriskās attiecības Vērsis izprot slikti, tās viņam ir pārlieku sarežģītas. Viņam nav ieteicams izraudzīties profesijas, kas ir saistītas ar braucieniem vai ceļojumiem – tajos viņš zaudē līdzsvaru un veselību.

Sieviete Vērsis ir mājās tupētāja, kas ļoti rūpējās par savu ģimeni. Viņa ir lieliska un iejūtīga saimniece un bieži vada „ģimenes kuģi”.

Diemžēl apkārtējie cilvēki Vērsi izprot reti. Mīl savu ģimeni un lepojas ar saviem bērniem. Savu varu nesmalkjūtīgi izmanto tikai tāpēc, ka ir ģimenes galva un tās dēļ ir spējīgs uz jebkuru upuri.

Mīlestību, par nelaimi, uzskata tikai par jauku vaļīgu joku. Spēj būt maigs, uzticīgs un juteklisks, bet nekad nebūs romantisks. Vērsis ienīst mīlas flirtu un kaisles problēmas. Viņš ir pārāk liels materiālists, un tas rada daudzus sarežģījumus dzīvē, arī laulībā. Uz savu sievu vai vīru Vērsis nebūs greizsirdīgs, taču laulātā drauga uzticība viņam ir visupirmā prerogratīva un galvenā pirmtiesība. Jūtas ir noturīgas, bet tas netiek pienācīgi novērtētas.

Bērnībā un jaunībā ar viņu nenotiks nekas īpašs. Otrajā mūža posmā Vērsim dažus sarežģījumus sagādās vīrs vai sieva. Viņa dzīvesbiedrs vienaldzības dēļ var kļūt grūtsirdīgs un tad sāks meklēt romantiku, kuras pietrūkst mājās. Ja Vērsis neliks lietā savu prātu un sevi nepārvarēs , viņš apkārtējos cilvēkos radīs pret sevi nepatiku.

Nelaime ir tā, ka šis darbarūķis un ģimenes cilvēks nespēj saprast, ka viņa un citu uzskati atšķiras. Trešajā mūža posmā viņam būs lielas grūtības, bet ja tās izdosies pārvarēt, vecumdienas būs mierīgas.

Krāsa

Dzeltens. Vērsis ir saistīts ar dzelteno krāsu, kas ir Ķīnas valdnieku krāsa un pieder imperatoram. Dzeltens simbolizē virzību uz priekšu, slavu un panākumus. Tas saistīts arī ar zemes elementu, jo auglīgākās augsnes Ķīnas apgabalos ir dzeltenā krāsā.

Debesu virziens

Ziemeļi – Ziemeļaustrumi. Vērsis ir saistīts ar ziemeļu – ziemeļaustrumu virzienu, kas savukārt saistītas ar ļoti agrajām rīta stundām. Šis virziens tradicionāli sader ar ziemas beigām.

Leģenda

Vērsis bija viens no pirmajiem Debesu pils kalpotājiem, kas bieži izpildīja vēstneša pienākumus starp debesīm un zemi. Kādu gadu zeme palika kaila, un gani lūdzās, lai Nefrīta imperators sūta jaunu zāli, citādi viņu ganāmpulkam nav ko ēst. Vērsis labprāt pieteicās veikt šo darbu, un viņam lika ik pa trijiem soļiem iesēt riekšavu sēklas.

Viņš līksmi devās ceļā, bet bija ar sevi tik apmierināts, ka paklupa pret pils vārtu slieksni un, zaudējis samaņu, nogāzās zemē, izbārstīdams visu sēklu, kur pagadījās. Nākamajā gadā no vienas vietas zemi pārklāja zāle, un nebija, kur sēt graudus. Nefrīta imperators sadusmojies atsauca Vērsi pie sevis. Vērsis padevīgi atzinās, un imperators lika viņam zāli apēst un doties palīgā zemniekiem. Viņu izgrūda ārā no debesīm, un viņš ar būkšķi nolidoja zemē, izsizdams augšējos zobus. Tāpēc vēršiem mūsdienās ir pavisam dīvaini augšzobi.

Vērsis bija cītīgs strādnieks un dedzīgi vēlējās izpelnīties piedošanu. Tā nu viņš atmaksāja savu parādu cilvēkiem desmitkārt. Kad notika zīmju izvēle, zemnieki ar prieku ieteica šo dzīvnieku, kas reiz bija atstājis viņus bez ražas, un Nefrīta imperators taisnīgi ierindoja viņu divpadsmit dzīvnieku pulkā.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – mīl kārtību; sargieties ragu.

Vērsis – piemīlīgs vērsis.

Dvīņi – nenopietns vērsis, bet kopumā izturīgs.

Vēzis – raksturs ne tik izteikts; riskē nekad nepielietot sava darba augļus.

Lauva – Vērsis cīnītājs; var iziet no tradicionālās rutīnas.

Jaunava – labāk darīties pa savu dārzu.

Svari – pretim nākošs; informācijas nesējs.

Skorpions – bīstams Vērsis.

Strēlnieks – līdzsvarots vērsis.

Mežāzis – nav priekš tā, lai jokotu.

Ūdensvīrs – Vērsis ar smalku raksturu.

Zivis – neprātīgs Vērsis. 


Izmantotā literatūra

Z. Kļaviņa „Horoskopi”

Man Ho Kvoks „Ķīniešu astroloģija”

“Gallu, japāņu, ķīniešu, erotiskais horoskops”

H. A. Kузнецова „Магия Судбы”

Луис Трухильо „Китайская астрология”