Pūķis (1952., 1964., 1976., 1988., 2000., 2012., 2024.)


2022.gada prognozes var lasīt www.Superhoroskopi.lv

Kvalitāte: „ne viss ir zelts, kas spīd”.

Pūķis ir bagātīgi apveltīts ar veselību, vitālo spēku un aktivitāti.

Atklāts, nespēj būt sīkumains, liekulīgs un mēlnesīgs, nepiemīt pat visvienkāršākā diplomātija.

Pūķis gan nav tik naivs kā labsirdīgā Cūka, tomēr ir lētticīgs, un viņu var viegli piemuļķot. Pūķis ir jūtīgs un bieži satraucas nevietā. Tieksme pilnveidoties liek būt prasīgam gan pret sevi, gan citiem. Precīzs. Daudz prasa, bet dod vēl vairāk.

Pūķis ļoti ātri saskaišas. Nespēj savaldīt mēli, un vārdi bieži apsteidz domas. Tomēr vajag paļauties uz viņa viedokli – vienalga, vai tas ir labi vai slikti izklāstīts, jo ierasti dod labus padomus.

Neatturams entuziasts, ātri aizraujas. Augstprātis. Spējīgs, inteliģents, izturīgs, augstsirdīgs stipras gribas cilvēks. Viņu klausa, un viņam ir ietekme.

Visu mūžu Pūķim nekā netrūkst. Jebkurā darbā viņš gūs panākumus – vai izraudzīs aktiera, garīdznieka, karotāja, ārsta vai politiķa karjeru.

Ja būs jāziedo sevi dižiem darbiem, vienmēr sasniegs mērķi. Par nelaimi ar tādiem pašiem panākumiem var nodoties sliktiem darbiem un uzvarēt.

Vienkārši uzvarētājs!

Viņu bieži mīl, bet pats viņš mīl reti. Mīlestībā nekad nepiedzīvos vilšanos vai bēdas. Tomēr ar visu to viņš dažkārt var kļūt par drāmas vai izmisuma vaininieku. Šīs zīmes sievietes gūs piekrišanu un bieži saņems rokas un sirds piedāvājumu.

Pūķis reti precas jaunībā, daži vispār neapprecas. Patīk vecpuiša dzīve. Vientulībā jūtas laimīgāks.

Pirmajā mūža posmā Pūķim būs sīkas grūtības, jo būs pārāk prasīgs pret tuviniekiem. Viņa artistiskais temperaments kļūs par iemeslu daudziem sarežģījumiem mūža otrajā posmā.

Pūķis, kas ir pārāks par apkārtējiem cilvēkiem, bieži izjutīs neizpratni. Īstenībā cilvēki par viņu sajūsmināsies un viņam klausīs. Jo mazākas būs viņa bēdas, jo lielāka būs veiksme. Viņam ir grūts raksturs, ko māc neapmierinātība.

Tomēr mūža pēdējā posmā, kad būs dabūjis visu, ko vien vēlas, Pūķis kļūs laimīgs.

Pūķis ir veiksmes, debesu varenuma un viscēlākās astroloģiskās ietekmes zīme. Simbolizē dzīvi un augsmi. Pūķis atnes bagātību, tikumību, harmoniju un ilgmūžību.

Tomēr katrai medaļai ir arī otra puse, un, ja sāk šķist, ka Pūķim ir viegla dzīve, tad atcerieties: tā ir tikai ilūzija. Pūķis arvien žilbina, taču ne tik spoži, lai no tā zaudētu acu gaismu. Viņa spēcīgā personība ir tikai šķitums. Reāli viņa nav – šis dzīvnieks ir radīts tikai parādei, tas ir rāms un varens karnevāla tēls.

Atkarībā no savas vēlmes viņš spļaus uguni, zeltu vai ūdeni, bet pēc svētkiem viņu sadedzinās. Un kā fenikss viņš atdzims no pelniem pirms nākamajiem svētkiem. Viss ir māņi...

Krāsa

Dzeltens. Pūķis ir saistīts ar dzelteno krāsu, kas bija Ķīnas impērijas krāsa un piederēja imperatoram. Dzeltens ir saistīts ar progresu, slavu un panākumiem.

Debesu virziens

Austrumi – Dienvidaustrumi. Pūķis ir saistīts ar Austrumu – dienvidaustrumu virzienu, kas savukārt atbilst agrajām dienas stundām, kad saule ceļas debesīs. Šis virziens tā pat saistās ar pavasara beigām.

Leģenda

Pūķis bija godkārīgs dzīvnieks un gribēja ieņemt tīģera, zvēru valdnieka vietu. Tāpēc starp abiem sākās cīņa, taču neviens neguva pārliecinošu virsroku. Nefrīta imperators nolēma abus izvērtēt. Kad pūķis izdzirda šo vēsti, viņš sāka raizēties, ka neizskatoties pietiekami varens. Tolaik pūķiem nebija raga – īstenībā tolaik ar ragu varēja lepoties gailis -, un tā nu simtkājis ieteica pūķim aizņemties gaiļa ragu. Gailis gan sākumā nebija ar mieru , taču simtkājis piedāvājas garantēt pūķa godīgumu, un gailis, simtkāja draugs, galu galā piekrita lūgumu apmierināt.

Kad pūķis ar tīģeri ieradās, lai tos novērtētu, abi izskatījās briesmīgi un mežonīgi. Imperators nosprieda, ka iecels pūķi par ūdens valdnieku un tīģeri par zemes valdnieku. Tā kā tīģeris jau bija dzīvnieku zīmju pulkā, pūķim piešķīra to pašu godu. Tomēr ragu pūķis negribēja atdot un paturēja to kā savas stāvokļa zīmi. Sadusmots devās medīt simtkāji, kas paslēpās pazemē. Līdz pat šai dienai gaiļi ēd simtkājus, un gaiļu ķērkšanu, taisnību sakot, visus šos gadus ir skaļa lādēšanās par to, ka pūķis viņu apzadzis.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – pašpārliecināts. Ticība pār saviem spēkiem.

Vērsis – saldens pūķis. Būs mierīgs ģimenes pūķis.

Dvīņi – daudzkrāsainais pūķis. Spīdēs daudzkrāsainās uguns krāsās.

Vēzis – lidinās mākoņos. Cels gaisa pilis.

Lauva – pārmērīgs pūķis. Spēj tikai nogurdināt.

Jaunava – taktisks pūķis. Viņam var ticēt.

Svari – vīlies pūķis. Viņa izskats var maldināt, nav pamata ticēt.

Skorpions – dzeloņains pūķis. Kurš pieskarsies – apdedzināsies.

Strēlnieks – pavisam mierīgs pūķis. Paļaujies, pārāk mierīgs pūķis.

Mežāzis – pieticīgs pūķis. Priekš, pūķa ne pārāk redzams.

Ūdensvīrs – gaišredzīgs pūķis. Kā jau visi pūķi ir paškritisks.

Zivis – superpūķis. Liela gudrība. Var un jāiet tālāk.

Izmantotā literatūra

Z. Kļaviņa „Horoskopi”

Man Ho Kvoks „Ķīniešu astroloģija”

“Gallu, japāņu, ķīniešu, erotiskais horoskops”

H. A. Kузнецова „Магия Судбы”

Луис Трухильо „Китайская астрология”