Cūka (1959., 1971., 1983., 1995., 2007., 2019., 2031.)


2022.gada prognozes var lasīt www.Superhoroskopi.lv

 

Kvalitāte: “vecais labais zēns”.

Cūkai ir bruņniecisks raksturs. Galantā, pakalpīgā un ārkārtīgi korektā Cūka allaž vicina godīguma karogu.

Varat uzticēties, nekad nenodos un nemēģinās piemānīt.

Cūka ir naiva, lētticīga un neaizsargāta. Tomēr netici šķietamajam vājumam – viņa ir tikai miermīlīga.

Cūkai ir maz draugu, bet tie ir uz visu mūžu, un viņu dēļ Cūka ir gatava daudz ko upurēt. Viņa ir iejūtīga, it īpaši pret tiem, kas viņai patīk. Šīs zīmes sievietēm patīk pasniegt dāvanas un rīkot mazas svinības. Cūka ir laba saimniece. Viņai ir dzīvīgs raksturs un, ja mīl, nekad nesāks iebilst vai diskutēt. Vārdu sakot, nav tieksmes uz tiesāšanos, un allaž būs gatava piekāpties, lai tikai izvairītos no strīdīgām prāvām, kaut arī būs pārliecināta par savu taisnību.

Tā kā viņa ir impulsīva un godīga, vienmēr zaudē par labu tam, kas ir mazāk korekts.

Cūka var strādāt jebkurā profesijā un darbā vienmēr būs apzinīga un čakla. Pateicoties savam jūtīgumam, var gūt panākumus dažās mākslas jomās, piemēram, dzejā un literatūrā. Taču viss var ievirzīties arī nelabvēlīgā gultnē. Viena no Cūkas visnejaukākajām īpašībām ir tieksme uz „netīrumiem” – viņa tomēr ir cūka...

Materiālajā ziņā viņa vienmēr var sev sagādāt iztikas minimumu. Cūkai allaž būs darbs un nauda, lai pie tās tiktu, nebūs daudz jānopūlas. Visu mūžu viņa saņems palīdzību, kas dos iespēju sasniegt finansu virsotnes.

Tautas gudrība vēsta, ka „cūkai vienmēr piegādās ēdienu ar slepenu domu: lai viņa kļūst trekna un Jaungadā viņu var apēst”. Tāpēc Cūkai ir jābūt piesardzīgai un viņa nedrīkst nevienam uzticēties, jo parasti viņu izmanto ļaunprātīgi.

Tas pats notiks arī jūtu dzīvē. Viņu bieži mīlēs, bet tikpat bieži arī piemuļķos un pievils. Sieviete Cūka būs laba māte.

Cūka viegli ļauj sevi piemuļķot, pret savām neveiksmēm izturēsies mierīgi, pret citu trūkumiem – iecietīgi.

Cūka ir laba spēlmane, tomēr viņai nepiemīt sāncensības gars.

Viņa ir ļoti objektīva un, lai būtu droša par savu taisnību, katrreiz bez mitas sev jautās, vai ir rīkojusies godīgi un lojāli. Ar savu neparasto vaļsirdību viņa atbruņo pretiniekus, iznīcinot visas šaubas. Melo tikai ārkārtējos gadījumos un vienīgi pašaizsardzības nolūkā.

Lai gan Cūka ir gudra, viltības viņā nav ne tik kā melns aiz naga. Bieži pietrūkst izveicības. Neprazdama liekuļot, viņa sapinas savā taisnošanās runā. Ļoti stingra un reti ielaižas kompromisos.

Allaž tic tam, ko viņai stāsta, un izjūt vajadzību pierādīt to, ko pati apgalvo.

Sabiedrībā Cūka ir jautra, bieži – mazliet izlaidīga.

Runā reti, bet, ja uz to ir sadūšojusies, tad izsaka visu uzreiz, un nekas nespēj viņu apturēt, kamēr vis nav izrunāts.

Intelektuāle, liela tieksme uz zināšanām. Daudz lasa, taču bez atlases. Varētu likties, ka viņa ir labi informēta un lietpratīga, tomēr īstenībā tā nebūt nav. Pārbaudot viņas zināšanas, var pamanīt, ka „priekšpuse viņai ir plata, bet mugurpuse – šaura”, tas ir, šīs zināšanas nav tik pilnīgas, kā šķiet. Cūka ir materiāliste. Nosliece uz jutekliskumu.

Cūkas labsirdīgais izskats slēpj stipru gribu un pat valdonību. Lai kāda būtu arī godkāre, izvirzītie uzdevumi un mērķi, savu pienākumu viņa veic, netaupot spēkus.

Cūkai ir milzīgs iekšējais spēks, kam neviens nespēj turēties pretī, Ja Cūka kaut ko ir izlēmusi, viņa vēl ilgi apsvērs „par” un „pret”, un  tad var rasties iespaids, ka viņa svārstās un nezina, ko īsti grib. Patiesībā gan zina lieliski, bet, lai izvairītos no sarežģījumiem, prāto tik ilgi, ka dažubrīd tas jau kaitē lietai.

Pirmais mūža posms Cūkai būs samērā mierīgs. Otrajā ir iespējami dažādi laulības dzīves sarežģījumi. Bet, lai kādi tie arī būtu, kautrīgā un biklā Cūka palīdzību ne no viena nelūgs un pati meklēs izeju. Diemžēl kautrīgums var pat kaitēt, jo neviens taču nenojauš par viņas pārdzīvojumiem.

Ja Cūka ir dzimusi krietni pirms Ziemassvētkiem vai Kīniešu jaunā gada, tad no nepatikšanām izvairīsies, bet, jo tuvāk svētkiem ir viņas dzimšanas diena, jo vairāk izredžu tikt „apēstai”.

Krāsa

Melna. Cūka ir saistīta ar melno krāsu, kas tradicionāli apvienojas ar godu un cieņu. Šī krāsa var izstarot godbijību gan pret ģimeni, gan darbabiedriem, gan valsti. Melns simbolizē arī veiksmi par spīti grūtībām.

Debesu virziens

Ziemeļi – ziemeļrietumi. Cūka ir saistīta ar ziemeļiem – ziemeļrietumiem, kas savukārt saistās ar vēla vakara stundām, kad saule nogrimusi aiz apvāršņa. Saistīts ar ziemas sākumu.

Leģenda

Cūka kļuva par dzīvnieku zīmi diezgan neparastā kārtā. Senos laikos dzīvoja kāds bagāts augstdzimis virsnieks, kuram nebija dēlu. Viņš izmisīgi vēlējās, lai ciltskoks turpinātos, skaitīja lūgšanas un upurēja dieviem. Beidzot sešdesmit gadu vecumā viņam piedzima dēls. Lai gadījumu nosvinētu, viņš sarīkoja viesības un ataicināja zīlniekus, kas visi kā viens viņam pateica, ka dēlu gaidot daudzsološa nākotne.

Tomēr vecāki bērnu sabojāja, viņš auga savtīgs un izlutināts un pēc tēva nāves izpārdeva dzimtas īpašumu, lai varētu turpināt savu dzīvesveidu. Beidzot nauda izsīka, draugi viņu pameta, un viņš drīz vien nabadzībā un trūkumā nomira.

Pēc nāves nokļuvis ellē, viņš žēlojās Nefrīta imperatoram debesīs, ka viņam netaisni atņemts daudzsološais liktenis. Pēc tālākās noskaidrošanas imperators nolēma, ka, lai gan šis vīrs dzimstot apveltīts ar labu likteni, viņš to palaidis vējā. Imperators viņu sodīja, likdams, lai viņš atdzimtu par cūku un „kļūtu par kliju rīmu”. Taču atbildīgais debesu augstmanis pārklausījās un sadzirdēja: „kļūtu par dzīvniekzīmi” – ķīniski šie izteicieni skan ļoti līdzīgi. Tā nu šis vīrs atdzima ne vien par cūku, bet arī par dzīvnieku zīmi.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – cūkas galva. Bet zelta sirds!

Vērsis – sivēns sirdī ... apburošs.

Dvīņi – traka cūka. Tiks tālu, ja vien sivēni viņu neapēdīs.

Vēzis – cūka piparkūkās. Piesargies, lai tevi neapēd.

Lauva – augstdzimusī cūka.

Jaunava – krājkasīte-cūka. Nekad nepazaudēs sirdi.

Svari – divreiz cūka. Lieli uzkrājumi.

Skorpions – bargā cūka ... Var izstrādāt cūcības.

Strēlnieks – loģiska cūka.

Mežāzis – pārāk stingra cūka.  

Ūdensvīrs – spilgta cūka. Līdzsvarota. Sasniegs veiksmi.

Zivs – cūka ar iedvesmu. Pavisam īsta cūka.

Izmantotā literatūra

Z. Kļaviņa „Horoskopi”

Man Ho Kvoks „Ķīniešu astroloģija”

“Gallu, japāņu, ķīniešu, erotiskais horoskops”

H. A. Kузнецова „Магия Судбы”

Луис Трухильо „Китайская астрология”