Kādēļ tik daudz Čika laiku?

Arvien biežāk dzirdu sev adresētus jautājumus: “Astrolog, kādēļ pēdējā laikā tik daudz čika laiku?”, “Kā lai kaut ko paveic, ja teju katru dienu čika laiks?”. Un loģiski turpinājums: „Vai senāk arī tā bija?” Un galu galā, „ko tas viss nozīmē?!”.

Pacentīšos atbildēt, kādēļ tas tā un kā tie čika laiki īsto rodas. Atgādinājumam arī par čika laika pozitīvo lomu.

Pirmkārt, mazliet no astroloģijas, kas ir čika laiks un kā tas top.

Čika laiks ir tas pats Mēness bez kursa – laika posms, kurā Mēness esošajā zīmē veido pēdējo mažoro aspektu ar kādu no planētām, līdz sasniedz nākamo zīmi.

Proti, jo Mēness atrodas tuvāk zīmes beigu robežai, jo lielāka iespēja, ka savā leņķiskajā mijiedarbībā ar citām planētām, tas neveidos nekādas saites (aspektus), paliekot viens pats – brīvi dreifējot.

Astroloģijas klasikā Zodiaka zīmju robeža ir no 0 līdz 30 grādiem, veidojot 360 grādus jeb apļveida debesjumu (12 zīmes reiz 30 grādi). Savukārt leņķiskie aspekti ir 0, 30, 60, 90, 120, 180 grādu. Ja kāda planēta pret Mēnesi atrodas šo leņķisko aspektu robežās, Mēness ir mijiedarbībā, tātad darbīgs.

Svarīgs fakts, ka Mēness vienā Zodiaka zīmē vidēji uzturas 2,5 dienas. Citas planētas (jā, astroloģijā planētas!) kustas daudz lēnāk, piemēram, Saules ceļš ir mums zināmās 30 dienas caur vienu Zodiaka zīmi.

Tātad, jo vairāk planētu atradīsies zīmju sākuma grādos, jo lielāka iespēja, ka savu pēdējo planetāro mijiedarbību Mēness sasniegs gana ātri un tālāk dreifēs (čika laiks) ievērojami ilgāku periodu.  

Otrkārt, katrā laika periodā ir savs planētu novietojums Zodiakā.

Laika cikls atspoguļo, ka tādas lēni kustošas planētas kā Jupiters (vidēji 1 gads vienā Zodiaka zīmē), Saturns (vidēji 2,5 gadi), Urāns (vidēji 7 gadi), Neptūns (vidēji 14 gadi) un Plūtons (vidēji 20 gadi) šobrīd atrodas zīmju sākuma grādos. Tas palielina iespēju, ka čika laiki atkārtojas arvien biežāk.

Piemēram: 1.04.2013. planētu novietojums

Jupiters – 13 grādos Dvīņos

Saturns – 11 grādos Skorpionā

Urāns – 9 grādos Aunā

Neptūns – 5 grādos Zivīs

Plūtons – 12 grādos Mežāzī

Laikā, kad Marss, Venera, Saule un Merkurs atrodas vien Zodiaka zīmes viducī, mēs tad arī saņemam čika laiku maksimumu teju katru otro dienu.

2013. gada janvārī, februārī, martā, aprīlī no kopējām 120 dienām jeb 2880 stundām aptuveni pusi dzīvojām čika laikā.

Treškārt, Mēness lomu prognozējošajā astroloģijā varētu nodēvēt par „slēdzi – palaišanas mehānismu”, kas bieži vien izšķiroši sajūdz/saslēdz/iekustina (saucam kā gribam) pārējo planētu izkārtojuma radīto iespējamību.

Astroloģijas pirmsākumos Mēness bez kursa tika izmantots izvēles astroloģijā, tādēļ uz to darbojās septenera planētas (bez Urāna, Neptūna, Plūtona). Tas nozīmē, ka šobrīd mums tie čika laiki ir tieši tik, cik to ņēma vērā viedi astrologi pirms tālo planētu atklāšanas. Un tas ir ne tik senā pagātnē. J

Kā apstiprina novērojumi, izdarot svarīgus pirkumus, slēdzot līgumus u. tml., jāņem vērā ne tikai populārie čika laiki, bet arī Astrologi.lv Čika laika "Miglas zona" jeb pagarināts Čika laiks, kas neskaita Mēness aspektus ar tālajām planētām – Urānu, Neptūnu, Plūtonu. Tās ir tālās planētas, kas ne vienmēr (neviennozīmīgi! kā kuram!) ietekmē praktiski sadzīviskas lietas, jo savā būtībā attiecas uz kolektīviem procesiem.

Piemēram, lielveikala atvēršanā lomu spēlēs Plūtons, bet mazas bērnu apģērba bodītes atvēršanā tikai atsevišķos gadījumos, turklāt atkarībā no īpašnieka horoskopa.

Ceturtkārt. Par čika laika pozitīvo ietekmi.

Jā, patiesi, no čika laika darbības čiks vien var sanākt. Ne velti to dēvē arī par Tukšo laiku, tā kā visu lietu „palaidējs” – Mēness – it kā atpūšas no citu debess ķermeņu ietekmes jeb laicīgās dabas. 
Tomēr, kā zināms, ja kāds zaudē, kāds pamanās iegūt. J

Čika laikā var patrāpīties arī „cūcene” jeb „aklai vistai grauds”. Tiesa, paredzēt un izkontrolēt to nevarēs. Tādēļ pavisam noteikti nedariet neko čika laikā, ja gribat kontrolētu iznākumu. Viss pēc plāna – tas nav par čika laiku!

Bet tā nav taisnība, ka čika laiks ir pilnībā „zemē metams” un tajā laikā viss „ir norakstāms”, jo var veikt daudz brīnišķīgu un dvēselisku nodarbju.

Šā laika pozitīvās iezīmes: pastiprinās intuīcija, kas ļauj saprast iepriekš nesaprasto; labs laiks lasīšanai, pastaigām; lieliski padodas iesākto darbu pabeigšana un sagatavošanās jauniem darbiem; veiksmīgas ir nesteidzīgas un sirsnīgas sarunas.

Piektkārt, dzīve turpinās, un daudzi piedzimst arī čika laikā.

Mieru, tikai mieru, mammas un tēti!

Čika laiks pamatā tiek izmantots prognozēs, tādēļ tur ir citi nosacījumi. Piemēram, jābūt līdz minūtei precīzai planētu mijiedarbībai jeb, tā sauktajiem, aspektiem.

Dzimšanas kartē minētajiem starpplanētu precīzajiem aspektiem pievieno vēl orbisus līdz pat 12 grādiem. Rezultātā reti kurš dzimis „tīrā” čika laikā.

Bet, protams, ir cilvēki, kas dzimuši arī pie neaspektēta Mēness, un, kā viņi paši atzīst, čika laiks ir viņu draugs un sabiedrotais pat nopietnās un saturīgās darbībās. Ievērots, ka tieši Čika laikā viņi izdara daudz vairāk, un arī parakstītie līgumi nes cerēto. Tas gan ir cits stāts – pētāms un pārbaudāms...

 

Čika laika kalendārs aktuālajam gadam

http://astrologi.lv/meness_kalendars/cika_laiks/

 

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3724 iesaka šo blogu

Balsot