JAUTĀJUMS:

Vai Jūs esat lasījis šī gada 10.janvāra "Sestdienā" rakstu par to, ka kopš zodiaka zīmju noteikšanas, pavasara punkts ir pārvietojies par 36 grādiem, tādēļ mainījies arī horokopa zīmju sākuma un beigu datums?

Tad nu sanāk, ka esmu nevis Mežāža zīmē dzimusi (5.janvāris), bet gan Strēlnieka, un jāsaka, ka es jau agrāk nereti esmu nodomājusi, ka nekāds raksturīgais Mežāzis no manis nesanāk. Tomēr, mans tētuks, neskatoties uz to, ka ir dzimis 23.decembrī, atbilst Mežāža raksturojumam gandrīz visos punktos.

Varbūt Jūs kā profesionālis varat ieviest kaut kādu skaidrību, un pakomentēt Sestdienas rakstu?

Paldies!:)

A.c. Ineta

 

ATBILDE: 

Patiesi - iepazinos ar šo raxtu un esmu ne mazāk samulsis... par to, ka laikraksts, kas teju vienīgasi ir atlicis no tiem, kas savās lejās publicēHoroskopus BEZ autorības norādes (???)tuprina musināt diezgan tendenciozā veidā ļaužu prātus.

Esmu klasiskās astroloģijas piekritējs, kas cilvēka būtību skata caur planetārās un Zodiakālās nozīmes arhetipiem - BŪTĪBU - mazāku vērību piegriežot visvisādiem mūsdienu astronomijas jaunatklāumiem. Piemērs, nepagāja ne 80 gadi, kad jaunatklātais Plūtons no planētas pārtapa par Pundurplanētu. Lai zinātne aug un mainās, kā strologs palieku pie klasikas novilkatjām līnijām tādēļ, ka būtībā au nekas nav main'jies - vien cilvēce paplašinājusi redzes apvāršņus. Vērtību (12 Zodiaku) apgāšanaapliecina tikai šābrīzā planetāro spriedzi (Saturna un Urāna opozīciju) un NEKO VAIRĀK.

Astroloģijai ir dziļiaun esenciāli pamatota pieredze cilvēka būtības izpētē, lai tik vienkāši pēc pāris "jaunatklāumiem, kas neko būtisku nemaina mstos kādā no zinātnieku jaunizraktajiem grāvjiem, kuru viņi pēc dažām desmitgadēm jau atkal noliegs... 

Autora uzstādījums: Izrādās, horoskopos rakstītais uz vairākumu cilvēku nemaz neattiecas, jo viņi dzimuši citā zīmē - vien ir ko vērts. Labrīt! BEt protam, ka neattiecas, jo horoskopus vispār var lasīt ar drošu sirdi cilvēks, kurš dzimis Jaunā mēnesī un saulēktā... Cik tādu ir! Tā kā galvas sagrozītas... Sekas... Lai ar to tiek galā raksta autors pats! 

Un tomēr Zeme griežas, draugi!

KRISTAPS BAŅĶIS

www.astrologi.lv

 

RAKSTS: "DIENA"

http://www.diena.lv/lat/politics/sestdiena/sagrozitie-zvaigznaji

Korekcija. Saules ceļš cauri zvaigznājiem

Mežāzis. 20.janvāris—16.februāris

Ūdensvīrs. 16.februāris—11.marts

Zivis. 11.marts—18.aprīlis

Auns. 18.aprīlis—13.maijs

Vērsis. 13.maijs—21.jūnijs

Dvīņi. 21.jūnijs—20.jūlijs

Vēzis. 20.jūlijs—10.augusts

Lauva. 10.augusts—16.septembris

Jaunava. 16.septembris—30.oktobris

Svari. 30.oktobris—23.novembris

Skorpions. 23.novembris—29.novembris

Dziednieks (Ophiuchus). 29.novembris—17.decembris

Strēlnieks. 17.decembris—20.janvāris

Šajās dienās dzimšanas dienu svinošie droši vien visu dzīvi aizvadījuši pārliecībā, ka nākuši pasaulē Mežāža zīmē. Vienam otram kaislīgam horoskopu lasītājam noteikti varētu kļūt dīvaini ap dūšu, uzzinot, ka patiesībā viņa aizbildnis ir Strēlnieka zvaigznājs.

Skarbā patiesība ir tāda, ka seno babiloniešu astronomu pirms 2200 gadiem sastādītais kalendārs vairs neatbilst patiesajam Saules ceļam cauri zvaigznājiem. Gadsimtu gaitā mūsu planētu sistēmas centrālās zvaigznes staigāšanas paradumi ir mainījušies, un tagad tā ieiet katrā zīmē vidēji par mēnesi vēlāk.

Raugoties no Zemes, kas rotē ap savu asi, šķiet, ka Saule debess jumā gada laikā izstaigā cauri 12 zvaigznājiem. Babilonieši novēroja šo kustību un pierakstīja, kad saule ieiet katrā zvaigžņu kopā un kad to atstāj. Ņemot par pamatu šo dalījumu, arī tiek noteikts, kādā zodiaka zīmē katrs cilvēks ir dzimis.

Taču Zemes rotācijas ass virziena periodiskās nomaiņas jeb precesijas dēļ pavasara punkts pārvietojas un mainās debess spīdekļu ekvatoriālās koordinātas. Pavasara pirmā diena tika ņemta par horoskopa sākuma punktu, taču senie astronomi nezināja, ka Zeme iziet 25 800 gadu ciklu, kura laikā Saules, Mēness un citu planētu gravitācija iespaido tās ekvatoriālo paresninājumu. Šī fenomena ietekmē mainās Saules gaita cauri zvaigznājiem. Kopš zodiaka zīmju noteikšanas pavasara punkts pārvietojies par 36 grādiem, tādēļ mainījies arī horoskopa zīmju sākuma un beigu datums.

Tagad Mežāža zīme vairs nav no 22.decembra līdz 20.janvārim, bet gan no 20.janvāra līdz 16.februārim. Janvāra pirmajā pusē Saule atrodas Strēlnieka zvaigznājā.

Visdīvaināk ap dūšu varētu būt cilvēkiem, kuri dzimuši laikā no 29.novembra līdz 17.decembrim. Viņi nevienā avīzē neatradīs savu dienas horoskopu. Tajā laikā Saule atrodas 13.zvaigznājā — Dziednieka jeb Čūsku aizbildņa zīmē.

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3718 iesaka šo blogu

Balsot