AICINĀJUMS IEPAZĪT ANNU BRIGADERI

Trešdien, 2.martā, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) cikla Krātuves vērtību stāsti ietvaros notiks sarīkojums Anna Brigadere: horoskops, albumi, dienasgrāmata, kurā vienu no latviešu literatūras vēsturē nozīmīgākajām rakstniecēm 150. jubilejas gadā varēs iepazīt no personīgās un sabiedriski nozīmīgās puses.

Anna Brigadere, neraugoties uz grūtībām, dzīves laikā no kalpu bērna kļuvusi par visā sabiedrībā cienītu un respektētu personību, kura literatūras vēsturē iegājusi kā bērnības atmiņu triloģijā Dievs. Daba. Darbs iekodētās latviski ētiskās trīsvienības atklājēja un pasaku lugu žanra aizsācēja. Vai Annas Brigaderes liktenis ir nolasāms viņai mūža nogalē individuāli sastādītajā horoskopā, skaidros astrologs un numerologs Kristaps Baņķis. Savukārt RMM Rakstniecības krājuma glabātāja Sarmīte Līdaka stāstīs par citām unikālām liecībām apjomīgajā (5500 vienību) Annas Brigaderes kolekcijā. Pasākumā varēs iepazīt trīs Annas Brigaderes albumus: rūpnieku Gēlingu dāvanu, kurā rakstniece ievietojusi un komentējusi sev tuvu cilvēku fotogrāfijas, fotogrāfa Jāņa Rieksta dāvināto 1919. gada brīvības cīņām veltīto albumu, kā arī 25 gadu literārās darbības jubilejā saņemto piemiņas albumu ar 111 ierakstiem, veltījumiem, zīmējumiem (tostarp K. Ulmaņa, Z. Meirovica, K. Skalbes, S. Vidberga, J. Bīnes, I. Zeberiņa). Albumu stāsti tiks saistīti ar laika liecībām rakstnieces dienasgrāmatās, vēstulēs, fotogrāfijās.

Papildu informācija: 67227782, 29631741

 

ANNAS BRIGADERES HOROSKOPS

30. gadu sākumā veidotais horoskops, 1.10.1861. Tērvete

KĀ PIE MANIS "ATNĀCA SPRĪDĪTIS"

 

Vētījot tēlus, kas man saistītos ar labsirdīgu laimes meklētāju, kas identificētu katru no mums caur sevi, numeroloģijas programmas tapšanā nonācu pie Sprīdīša tēla. Tas bija 2008. gadā.

2011. gada februārī mani uzrunāja Anna Egliena, Rakstniecības un mūzikas muzeja galvenā krājuma glabātāja, nododot 30. gados veidoto horoskopu un aprakstu. 

Tagad radās atdot Annai Brigaderei "parādu" par aizgūto Sprīdīti.

 

Zīmīgi, ka vecajā stilā Anna Brigadere ir dzimusi 19.09.1861. gadā, bet kristīta 01.10.1861, kas savukārt irdzimšanas datums pēc jaunā stila.

 

Attēlotais Annas Brigaderes Sprīdīša tēls un attiecīgi numeroloģsikais kods ir ilustratīvs.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zīmīgi, ka vecajā stilā Anna Brigadere ir dzimusi 19.09.1861. gadā, bet kristīta 01.10.1861, kas savukārt ir dzimšanas datums pēc jaunā stila.

 

Attēlotais Annas Brigaderes Sprīdīša tēls un attiecīgi numeroloģsikais kods ir ilustratīvs.

 

 

27.02.2011.

 

 

 

 

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3718 iesaka šo blogu

Balsot