Spilgtākās zvaigznes pie Latvijas astroloģijas debesīm

Šorīt pēc Austrumu kalendāra ir sācies Pūķa gads, un astrologi prognozē, kas mūs šā mītiskā zvēra gadā sagaida. Ja cilvēks grib zināt, kad viņam zvaigznes staros īpašā labvēlībā, bet nav izlēmis, pie kura astrologa doties, palīdzēs "LA" apgāda izdotā grāmata "Tavs astrologs".
Autors ir profesionālis – Kristaps Baņķis pats veido astroloģiskās prognozes par panākumiem uzņēmējdarbībā, sportā, izglītībā un mākslā. Bet vai arī politiķi iet pie astrologa? Vispirms gan Kristapam jautāju:

– Kāpēc par grāmatas varoņiem izraudzījies tieši 18 astrologus?

– Zodiakālais aplis – tie ir 360 grādi, tāpēc sākumā domāju par 36, taču sapratu – tad grāmatai būs pārāk daudz materiāla. Jau 2005. gadā, kad biju ieguvis astrologa sertifikātu un rakstīju par astroloģiju "Latvijas Avīzei" un "Mājas Viesim", "LA" valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns mudināja apkopot informāciju grāmatā. Tolaik mani kā jaunu astrologu interesēja jautājumi – vai nākotni tiešām var tik ļoti paredzēt, kas ir karma 
u. c. Izdomāju – intervēšu pazīstamākos astrologus un uzzināšu! Tikai laika gaitā pie manis "atnāca" skaitlis 18, un tas notika, kad jau biju iesvaidīts numeroloģijas zinībās.
Skaitlis 18 sastāv no 1 un 8, un kopā ir 9, kas ir kā visa noslēgums. Deviņi latviešiem ir laimīgs skaitlis. Grāmatā ir sarunas ar deviņiem astrologiem vīriešiem un deviņām sievietēm, vēl – informācija par autoru un visu prognozes šim gadam.
Astrologu Latvijā ir daudz, taču pat skeptiskie kolēģi atzīst, ka man izdevies izraudzīties pašus spilgtākos. Katra persona ir savdabīga zvaigzne pie mūsu astroloģijas debesīm. Piemēram, Andris Račs būtu dēvējams par astroloģijas attīstības krusttēvu Latvijā. Savukārt tautiskais astrologs Guntis Biezais ir unikāls cilvēks, kurš rakstu sērijās ir atspoguļojis latvisko piesitienu šajā zinātnē. Viņš Skorpiona zīmi nodēvējis par Bites zīmi un latviešus uzskata nevis par Jaunavas nāciju, bet par rudens saulgriežos dzimušu nāciju starp Jaunavas un Svaru zīmi.
Domājot, kā grāmatā materiālu vislabāk sakārtot, nonācu līdz "Marsela Prusta anketai".

– "Kādus pasaules vēstures brīžus uzskati par visnozīmīgākajiem, kādas īpašības cilvēkos vērtē visaugstāk, kur vislabāk vēlētos dzīvot?" – kāpēc šo un citu 30 jautājumu kopumu sauc par "Marsela Prusta anketu"?

– Tā kā slavenais franču rakstnieks Marsels Prusts ir pazīstamākais cilvēks, kurš tādu anketu pildījis, turklāt 13 un pēc tam 20 gadu vecumā, tā nosaukta viņa vārdā. Anketa bija laba iespēja izvaicāt astrologus par privāto dzīvi, jo par to viņi parasti nevēlas daudz stāstīt. Kad Krievijā rādīju grāmatu "Tavs astrologs", daudzi sacīja: "Mūsējie neuzdrošinātos tik atklāti privāti atbildēt." Tur ir cita astroloģiski politiskā konjunktūra.

– Ko nozīmē – astroloģiski politiskā konjunktūra?

– Tā attiecas uz astroloģijas "virtuvi", bet kopumā Krievijā viss notiek skaļāk, redzamāk, ar lielāku pompu. Latvieši vairāk rušinās katrs savā lauciņā.

– Pagājušogad astroloģe Gita Priede man sacīja – vērojot politiķu darbus, varam pateikt, kurš konsultējas ar astrologiem un kurš ne. Vai mūsu pašreizējie politiķi uzklausa astrologu padomus?

– Politiķus iedalu trijās grupās – vieni ar spēcīgu intuīciju paši sajūt, kurā laikā ko labāk darīt. Otrā grupā ir politiķi, kuri apmeklē astrologu. Pats esmu konsultējis vairākus Saeimas deputātus. Trešajā grupā lieku politiķus, kuri no astroloģiskā viedokļa rīkojas pilnīgi katastrofāli un visnelabvēlīgākajā laikā rīko savas sanākšanas, laiž klajā uzsaukumus tautai utt.

– Vislabvēlīgākajos brīžos visu esot darījusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

– Viņai pēc horoskopa ir ļoti laba intuīcija un arī laba "saspēle" ar Latvijas horoskopu.

– Vai ir zināms, vai Ministru prezidents Valdis Dombrovskis konsultējas ar astrologu?

– Viņš ir konsultējies ar vienu no grāmatā aprakstītajiem astrologiem, taču tas, vai runa bija par personiskiem vai valstiskiem jautājumiem, paliek noslēpumā. Būdams Lauva pēc horoskopa, lēmumus viņš pieņem simtprocentīgi pats.
Savulaik astrologi runāja, ka Aigars Kalvītis, būdams Ministru prezidents, gājis ciemos pie Pāvela Globas toreiz, kad Globa bija atbraucis uz Rīgas cirku.

– Latvijas astrologi ir skolojušies gan pie Krievijas kolēģiem, gan pie vācu, kuri pārstāv Hamburgas skolu.

– Latvijā vislielākā ir Krievijas astroloģijas skolas ietekme, jo deviņdesmito gadu sākumā, kad šeit ieradās astrologs Mihails Levins, viņa lekcijas apmeklēja simtiem klausītāju. Ar to arī sākās Latvijas astroloģijas uzplaukums – pie Levina mācījās Andris Račs, Aleksandrs Sokolovs, Gaļina Svedberga un daudzi citi. Nopietns ir rīdzinieka Sergeja Vronska pienesums ar lekcijām un grāmatām. Vēlāk parādījās Hamburgas astroloģijas skola, spilgts tās pārstāvis ir Valērijs Babajevs.

– Esmu lasījusi, ka Krievijas astrologu pareģojumi ir diezgan saskanīgi ar Kremļa plāniem, piemēram, tā paša Pāvela Globas prognozes.

– Par Globu savulaik rakstīju pats un darīju to diezgan atmaskojoši. Taču Globa nav tas, kurš atnesis astroloģiju uz Latviju. Globa ir šovmens, un kā tādu viņu uztver arī Krievijā. Savukārt Levins ir nācis no zinātniskajām aprindām, nav saistīts ar politiku, un viņa mācītajā nav ideoloģiskās "piešprices".

– Kādos brīžos cilvēki meklē astrologu?

– Darbs, attiecības, veselība – tās ir jomas, par ko cilvēki jautā visbiežāk. Grāmatā iekļautas trīs personas, kuras izsaka prognozes par veselības jautājumiem. Lai konsultētu par veselību, vajadzīga ārsta izglītība, tāpēc Latvijā to dara uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi astrologi.

– Tu konsultē par vārda izvēli bērnam. Vai vecāki tik maz paļaujas uz sevi, ka bez astrologa palīdzības mazais paliktu bez vārda?

– Reiz pie manis ieradās ģimene, kas mēneša laikā vēl nebija piereģistrējusi bērnu. Jo – tēvam bija savas domas, mātei – savs uzskats par piemērotāko vārdu, un tāpēc man piezvanīja vecmamma, kura nevarēja ar šo situāciju samierināties. Tēvs kā jau cilvēks, kam pēc numeroloģijas dominē skaitlis viens, bija izraudzījies vārdus atbilstīgi savam horoskopam un strikti uzstāja, bet arī mātei bija nepiekāpīgs raksturs... Kopīgiem spēkiem no padsmit variantiem izraudzījāmies bērnam un arī ģimenei harmoniskāko.

– Kādas atsauksmes jau esi dzirdējis par savu grāmatu?

– Man teikts, ka – pamatīgi, interesanti... Ceru, ka to paņems rokās cilvēki, kas sākuši apgūt astroloģiju.
Vortālā www.astrologi.lv bieži man jautā: "Kurš astrologs labāks, kuru tu iesaki?" Vēlējos parādīt katra astrologa stiprās puses, lai ikviens grāmatas lasītājs pats atrastu atbildes uz šo jautājumu.
Grāmatā esmu ierakstījis pateicības vārdus savam tēvam, skolotājam. Šajā izdevumā ir iekļauti visi mani skolotāji.

Ko šogad sola astrologi?

Kāds būs šis gads grāmatā «Tavs astrologs» minēto astrologu vērtējumā, un ko viņi novēl «LA» lasītājiem?

Vega Spalviņa: "2012. gads it kā sadalās divās daļās. Pirmais pusgads būs ar vairākām bremzējošām "cilpām", un tajā labāk turpināt jau agrāk sāktos darbus. Jaunām iecerēm veiksmīgāks būs otrais pusgads.
"Latvijas Avīzes" lasītājiem novēlu atrast Skolotāju – grāmatās, dzīvē, domās. Skolotāju, kas māca līdzjūtību. Skolotāju, kas māca, kā iegūt iekšēju mieru un vienlaikus drosmi, paļāvību, spējot to savienot ar aktīvu darbošanos. Skolotāju, kas iedvesmo domāt, lasīt, mācīties par lielajiem eksistences noslēpumiem. Kaut arī nevaram tos atklāt un izprast, tikai domājot vien par tiem, jau kļūstam lieli un laimīgi, un kaut uz brīdi pārņem sajūta, ka vairs nav jādusmojas, jāuztraucas, jāiztērē spēki negācijās..."

Māra Ošuroka: "2012. gads būs pārmaiņu laiks, par ko liecina iepriekšējo gadu planētu stāvoklis, kā arī cilvēku noskaņojums. Daudzi ir nonākuši pie jaunām atziņām, vēlas savā dzīvē ienest vairāk filozofiskā un radošā neatkarīgi no pamatprofesijas. Vēlams kooperēties, sadarboties, lai panāktu mērķi, rezultātu, jo viens nav cīnītājs.
Latviešu tautai novēlu būt atvērtākai gan savstarpējās attiecībās, gan attieksmē pret citu tautu kultūru, vērtībām un paplašināt savu garīgo redzesloku!"


Gaļina Svedberga: "Paredzams, ka šajā gadā viss, kas ir novecojis un zaudējis vērtību, izzudīs no mūsu dzīves. Radīsies jaunas ekonomiskās, politiskās un sociālās programmas un jauni cilvēki, kas tās realizēs.
Sastopoties ar pārbaudījumiem, novēlu izturību!"
Velta Karnilavičiene: "Gads ir ļoti aktīvs, un notiks spēcīgi attīrīšanās procesi – tāpat kā ūdens aizskalo prom putas, no sabiedrības redzesloka pazudīs tie, kas nebūs attaisnojuši uz viņiem liktās cerības. Gatavosimies tam, ka īstais veiksmes gads būs nākamais, 2013., kad izkļūsim ārā no krīzes.
"LA" lasītājiem vēlu iedziļināties sevī, rūpēties par attīstību un izprast, kas katram dzīvē ir jāizdara."


23.01.2012 Dace Kokareviča
Foto - Karīna Miezāja

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3720 iesaka šo blogu

Balsot