Beidzot jāstāda ozoli!

Uzmanību piesaistīja nu jau bijušā Lietuvas vēstnieka Latvijā Vaļoņa teiktais par V. Zatlera lēmumu «Te ir kaut kāds apvērsuma gars... Viss pēc konstitūcijas, taču rīcības iemesli ož ne pārāk patīkami.»

Skaļi teikts.

Retoriski vaicāju: Kad vēl LV politikā bijis gadījums, kad viens cilvēks tik būtiski ietekmējis politisko dienaskārtību?

 • Būtiskāk nekā visi "3 oligarhi" /izklausās kā 3 tēva dēli - nez kurš Antiņš:)/ kopā spējuši tautai ievārdot.
 • Kur tad Krievijas oligarhu ietekme? LV horoskopā ir jaušama tik liela Krievijas ietekme, ka šajā reizē nepieminēt būtu tīrais "grēks"...
 • Laikā, kad arvien skaļāk tiek apspriesta konstitūcijas izmaiņas (mana pārliecība, ja reiz turamies pie 1922. gada Satversmi un 18.11.1918 LV ar visu tā sūro horoskopu - verot vaļā Satversmi neizvairīties no tajā ieliktajām kataklizmām, tieši otrādi - vēl vairāk pa kādu spraugu var ielauzties tautai nevēlamas lietas labu nodomu vadītas; vai tiešām latvieši kaut ko nevar mainīt apziņā-vidē, nemainot sistēmu?!)
 • Lai arī cik tas pagaidām savdabīgi neskanētu: faktiski V. Zatlers parādījis, ka viena perosna var daudz ko mainīt, vajag būt tikai "īstā vietā" un "īstajā laikā". Šadā rakursā - leiša teksts ir mazliet pravietisks... tiesa, aizsteidzoties tālu notikumiem priekšā laikā un telpā un personālijā.
 • Es vēl ticu, ka V. Zatlers izlēmis visu pēdējā brīdī (man gan šķiet jau drusku ātrāk), bet, ņemot vērā viņa horoskopa "slepeno atvilkni", apšaubu, ka lēmuma pieņemšanā viņš bijis viens pats. V. Zatlers nav tas cilvēks, aks kaut ko izlems nekonsultējoties, pats "uz savu galvu". Atbildēt "ar savu galvu" un IZLEMT - nav viens un tas pats. Kas ir bijis šis Čukstētājs!

  Ja kādam nav skaidrs, kurp vispār pasaule un LV virzāmies, rezumē no manām agrīnajām un nesenajām prognozēm:
  - "Latvietim vajag saimnieku";
  - Globālais virziens ir ekonomiskās varas koncentrēšanās valsts vai spēcīgu perosnību rokās. Tāds saimnieciskā autoritārisma paveids. Faktiski tādi grūti nosakāmi netieša apvērsuma vadmotīvi, viss konstitucionālo rāmju robežās.
  - Likumdevējiem nopietnāk ieteicams piedomāt pie konstitucionālo jautājumu sakaŗtošanas (drīzāk aizvēršans neka' atvēršanas), jo vēlme izmantot visus nosacījumus tikai pieaugs. Tas nozīmē, ka nākotne ir svarīgāks nevis likuma gars, bet likuma "kā sviru" izmantošana. Domāju, ka V.Vīķei-Freibergai un G. Ulmanim arī bija n-tie iemesli atlaist Saeimu - ne visi to izmanto.
  - "Pētot Latvijas politiķu horoskopus, jāsecina, ka lielākā nelaime ir pašapliecināties kārās, iekšēji nepārliecinātās vai, tieši pretēji, nekaunīgās viduvējības, sievišķīgo enerģiju piesātinātie vīrieši vai vīrišķo enerģiju pārsātinātās sievietes."
  - "Pozitīvas pārmaiņas un augšupeja Latvijā saredzama vien 2014. gadā, kad pie apvāršņa var parādīties šādas spēcīgas personības."

  Vēl skaidrākai nostājai: rakstā neapšaubu Saeimas atlaišanas lietderību!

  Var jau būt kā šādi līdzekļi attaisno mērķi! Tiesa, kā zvigžņu tulks to mērķi jeb gala iznākumu saredzu virzām mazliet citādāk nekā V. Zatlera kungs skaļi saka!

  Tad nu beidzamais retoriskais jautājums: Vai V. Zatlers zina, kur stūrē kuģi, ko pats savām rokām ielaidis jūrā? Ja zina - tas arī ož pēc "Shēmas"; Ja nezina, vai tauta zinās labāk?

  Raugoties LV horoskopā mani vairāk par šodienu interesē, kādi ir ilgtermiņa plāni jebkurā sfērā - tajā skaitā politikā.
  LV vājais punkts ir konsekvence, nosvērtība, prasme - revolūcijas taisīt mēs mākam, tas skaidrs. Pagaidam vēl tikai Satversme nav reformēta! Reformētāju tauta.

  Beidzot jāstāda ozoli ! Ne kārkliem vicoties gar pakšiem.


Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3718 iesaka šo blogu

Balsot