KĀPĒC ASTROLOGI KLUSĒ

jeb trauksmes zvans sabiedriskajai domai

Šodien izlasīju LETAS Ziņu. Domās man uzpeldēja sen apbružāta doma par to vai paredzējumi apsteidz un patiesi paredz nākotnes procesus, šajā gadījumā lata devalvāciju, vai arī paredzētāji iekustina ļaužu apziņu un notiek tas, kas paredzēts. Domāju, ka konkrētos gadījumos darbojas kā viena, tā otra patiesība vai pat abas reizē.

Arī man ir savas domas par mūsu ekonomisko nākotni, kuru tīri intuitīvi vienmēr esmu izteicis simbolos, bet pavisam nesen man radās tādiem trekniem burtiem uzrakstīt par banku un lata nākotni. Un tad izlasīju šo ziņu....

Domāju, ka tā ir vārda brīvības ierobežošana, jo abu minēto personu rīcībā nebija nekādu "ieroču" savu prognožu piepildījumam. Tas bija un ir VIEDOKLIS.

Ticamāk, ka Drošības Policija netvarstītu mazas zivteles, ja šādām baumām nebūtu pamata. Kā latvieši teiktu: ja ir dūmi, kaut kur kuras arī uguntiņa. Kā skaidri jau redzams, ekonomiskās krīzes un līdz ar to finanšu politikss uguntiņa bīstami gruzd...

Astrologu rīcībā kā prognožu metodes ir planetāro ciklu izpratne un tajā redzamo simbolu piedāvāšana sabiedriskās domas izpratnei. Līdz šim esmu sadarbojies ar preses izdevumiem un pats arī šajā sfērā 12 gadu strādājis un zinu, ka no astrologiem prasa konkrētību un noteiktību. Bet vai man tagad "paceltos roka" apšaubīt kādu banku vai latu, pat ja tam būtu argumentēts pamats. Izskatās, ka astrologam mūsdienās vajadzīgs būt Galilejo Galileja cienīgai drosmei, lai pateiktu "Un tomēr viņa griežas!". Izskatās, ka Nostradams ar saviem paziņojumiem Latvijā pēc jaunās tenku apkarošanas tehnoloģijas jau sen sēdētu... Globa arī sen Latvijā nav redzēts...

Par ko tas astroloģiski liecina?

Tas liecina, ka Plūtons lēnītēm rāda savu vaigu un turpmāk arvien vairāk redzēsim dažādas policejiskas valsts pazīmes,kad dominēs lielāka valsts iejaukšanās finanšu sektorā (Parex piemērs) ar autoritāru metožu palīdzību. Ekonomisko krīžu apkarošanai tiks izmantotas valsts regulētas metodes, kur dažkārt no demokrātijas vai parlamentārs republikas nebūs ne vēsts. 

Attiecībā uz valsts mēroga finanšu politiku un astroloģijas mijiedarbību ir divi ceļi: vai nu valsts vadība un finanšu sektors arvien vairāk raudzīs izmantot zvaigžņu tulku kompetenci vai arī astrologiem ir jātur mute ciet (vai arī klāstīs savus uzskatus vispārīgā simbolismā). Es domāju pozitīvu un jau redzu, kā finanšu grandi taustās (ar konkrētiem piedāvājumiem man kā astrologam) pēc netradicionālu zinību apgaismības...

Saules mūžu latam! Kaut skaidri un gaiši zinu, ka turpmāko gadu laikā pasaules monetārā politika piedzīvos satraucošas pārmaiņas. Var jau būt, ka Latvija paliks tā drošības saliņa psaules bangojošajā okeānā... Pēc tā mēs varam priest vai Latvija ir spējusi palikt malā vispasaules krīzes tīmeklī? Nē. Bet, var jau būt...

21.11.2008

Pielikumā: ziņa.

Aizdomās par baumošanu par lata devalvāciju aizturēts Ventspils augstskolas lektors

Rīga, 21.nov., LETA. Aizdomās par baumošanu par lata devalvāciju Drošības policija ir aizturējusi Ventspils augstskolas Finanšu un grāmatvedības katedras lektoru Dmitriju Smirnovu, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, raksta laikraksts "Telegraf".

Augstskolas pasniedzējs aizturēts saistībā ar vietējā laikrakstā "Ventas Balss" ekspertu diskusijā pausto viedokli un prognozēm par Latvijas ekonomikas attīstību, banku un kreditēšanas sistēmas nākotni. Diskusijā piedalījies arī Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lektors diskusijā, kas laikrakstā publicēta 2.oktobrī, paudis viedokli: "Problēmas ASV ir sīkums salīdzinājumā ar to, kas sagaida mūs. Viņiem tagad dziļums ir sasniegts un sāksies atveseļošanās. Savukārt Eiropas Savienībā problēmas tagad tikai sāksies, un mums būs varbūt 10 vai 20 reižu dziļāka krīze nekā ASV. Zviedrijas bankas caur meitas bankām Latvijā lētos kredītus vairs nevarēs piedāvāt. Viņi pateiks: lūdzu, atdodiet vecos kredītus! Bet ar ko mēs atdosim - vai ar nekustamajiem īpašumiem? Nav, ar ko kredītus atdot! (...) Piramīda ir uzbūvēta un tagad jāgaida, kad tā sabruks. (...) Vienīgais, ko varu ieteikt: pirmkārt, neglabāt naudu bankās, otrkārt, neglabāt naudu latos, jo tagad tas ir ļoti bīstami."

DP par šo informāciju komentārus nesniedz. "Aizturētais nav žurnālists, taču aizturēšana veikta saistībā ar publikāciju kādā Latvijas laikrakstā. (...) Viņš tika aizturēts uz divām diennaktīm," sacījusi DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

"Notiekošais ir absurds. Mēs vēlējāmies uzzināt eksperta viedokli. Viņš ir kompetents un drosmīgs, viņam ir zinātniskais grāds, ir zināšanas un pieredze," notikušo komentējis "Ventas Balss" pārstāvis Imants Vīksne.

Kā ziņots, DP patlaban izmeklē divus kriminālprocesus par iespējamiem mēģinājumu destabilizēt Latvijas finanšu sistēmu. Patlaban tiek veiktas kriminālprocesuālās darbības ar mērķi iegūt pierādījumus personu prettiesiskajā rīcībā, tomēr DP atsakās no sīkākiem komentāriem par izmeklēšanas gaitu, norādot, ka pretējā gadījumā izmeklēšana varētu tikt traucēta.

Veicot pastāvīgu pasākumu kompleksu, lai noskaidrotu iespējamos mēģinājumus destabilizēt valsts finanšu sistēmu, DP apzina un identificē personas, kuras publiskajā telpā tieši vai netieši aicinājušas uz darbībām, kas var izsaukt nestabilitāti Latvijas finanšu sistēmā. DP turpina darbu ar identificētajiem nepatieso ziņu izplatītājiem, lai noskaidrotu viņu patiesos mērķus.

Saskaņā ar Krimināllikuma 194.1 pantu "Nepatiesu datu vai ziņu izplatīšana par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli" personām, kas apzināti izplata nepatiesus datus vai ziņas mutvārdos, rakstveidā vai citādā veidā par Latvijas finanšu sistēmas stāvokli, ir paredzēta kriminālatbildība.

DP aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un atturēties no nepatiesu vai nepamatotu komentāru sniegšanas.

Ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju, arī medijiem vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību publicējamās informācijas pārbaudei. Nepatiesas, nepārbaudītas un nekorekti interpretētas informācijas izplatīšanai var būt grūti prognozējamas sekas, skaidroja Apse-Krūmiņa.

Kā ziņots, baumām par iespējamu lata devalvāciju, kuru rezultātā aizvadītajās brīvdienās bija vērojama iedzīvotāju pastiprināta interese latus mainīt pret eiro, nav nekāda pamata, intervijā telekompānijai LNT uzsvēra premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Savukārt Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šorīt intervijā Latvijas Radio pauda viedokli, ka pret baumotājiem nepieciešams vērsties asi. Citās valstīs šāda bezatbildīga baumošana neesot iedomājama.

Latvijas iedzīvotāju reaģēšanu uz šādām baumām Rimšēvičs uzskata par ļoti lielu lētticību, kuras rezultātā cilvēki tiek muļķoti un spekulanti viņiem vienkārši atņem daļu naudu.

Pēc bankas vadītāja vārdiem, baumas lata stabilitāti neietekmē.

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3718 iesaka šo blogu

Balsot