Mēness pietuvosies Zemei

19.martā, PILNMĒNESĪ Zemei pietuvosies Mēness.

Tiks sasniegts vismazākais attālums starp Zemi un Mēnesi kopš 1992.gada.

Attālums būs 356 500 kilometru.

Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) projektu vadītājs Mārtiņš Gills: Mēness orbīta nav ideāli apaļa, bet gan eliptiska, tādēļ ik katrā Mēness apriņķošanas reizē, kas gadā ir aptuveni 13 reizes, tas ir gan tuvu Zemei, gan attālinās no tās. Attāluma maiņa ir robežās starp apmēram 360 000 līdz 400 000 kilometru.

Aptuveni reizi gadā pilnmēness periods sakrīt ar brīdi, kad ir perigejs jeb Mēness ir vistuvāk Zemei, kā arī reizi gadā iznāk, ka pilns Mēness ir apogejā jeb vistālāk no Zemes.

"Vizuāli tas maina Mēness izmēru par apmēram 12%. Nevarētu teikt, ka, pietuvojoties Mēnesim, ir vērojamas būtiskas izmaiņas, taču mazliet vairāk to ar neapbruņotu aci var saskatīt. Tiesa, reti kad novēro tieši pilnmēnesi tuvu Zemei, jo vērtīgāki ir novērojumi, ja gaisma ir slīpi, kad Mēness forma veido dažādas pakāpes sirpjus, jo tad var uz Mēness labi saskatīt kalnus un krāterus".

Šoreiz Mēness pietuvošanās Zemei būs 19.martā, kad sanāk diezgan precīza sakritība pilnmēness mirklim un perigejam.   LETA

Kā astrologs varu teikt, ka 19.03. precīzias Pilnmēness brīdis ir 20:10 un planetaŗie aspekti dienu pirms un pēc ir disharmoniski:

18.03. - Merkura opozīcija Saturnam;

19.03. - Mēness opozīcija URānam;

20.03. Mēness kvadrāts ar Plūtonu, opizīcija ar Jupiteru un  savienojums ar Saturnu.

Maigi izsakoties - prieku tas nedos...

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3619 iesaka šo blogu

Balsot