Pūķa dārgumi -

gudrajiem un sīkstākajiem

Astrologs Kristaps Baņķis, "LA" redakcijā lejot laimi, tika uzreiz pie diviem simboliem - gan pie Pūķa atveida, gan pie lietas, kas atgādina vai nu pārpilnības ragu vai tāšu turzu, kur salikt Pūķa gada dārgumus.

Kristaps teic, ka pēc Austrumu kalendāra nākamais ir Ūdens Pūķa gads:

- Pūķis pēc Austrumu mitoloģijas ir dārgumu glabātājs, bet svarīgi, kurš pratīs atslēgt viņa lādi un tiks pie šiem dārgumiem.

Gada pirmā puse nav īpaši veiksmīgs biznesam, bet pēc Jāņiem situācija uzlabosies. Liela daļa cilvēku mēģinās sasparoties tūliņ pēc Jaunā gada, taču viņi riskē kļūdīties.

Pūķim patīk karnevālu krāšņums. Tiem, kas gada sākumā ieguldīs naudu biznesā, iespējams, gada nogalē tā šausies gaisā kā raķete svētku salūtā.

- Kam īsti pievērsties gada sākumā?

- Ir jāizbrien vecie arumi, jānodarbojas ar vecām lietām kā politikā un biznesā, tā privātajā dzīvē. Viss jāsakārto, jāsaliek pa plauktiņiem, tāpēc būs revīzijas, pārbaudes, kontroles... . Gudri cilvēki vispirms stiprinās savas pozīcijas un nogaidīs, līdz pienāks labāki laiki pamatīgi atvēzēties jauniem pasākumiem. Līdz 25. jūnijam redzu drudžaini tukšu posmu. No 24. janvāra līdz pat Jāņiem toni noteiks vairākas planētas, kas atrodas no zemes raugoties šķietamā atpakaļ virzībā. Tikai pēc tam tās rādīs attīstībai vēlīgu vaigu. Pusgads jāiztur, pēc tam būs stipri labāk.

Nākamais gads ritēs Ūdens Pūķa zīmē. Latvija kā valsts ir izveidojusies Zemes Zirga gadā, varam to uzlūkot par dzīves vilcēju. Pūķim vairāk patīk izpriecas. Taču, lai varētu priecāties, kādam ir arī jāstrādā. Zirgam ar Pūķi ir puslīdz draudzīgas attiecības, tie ir diezgan saderīgi un stihijas "ūdens" un "zeme" arī viena otru papildina.

Astroloģiskā gada sākums būs 20. martā, Saulei ieejot Auna zvaigznājā. Gada horoskops Latvijai rāda, ka no aktīvās politikas ietekmēšanas tautai būtu jāpaiet malā. Daudziem būs ilūziju sabrukums, pagurums un neziņa, ko īsti iesākt. Šis nav gads, kad tautai jābūt priekšplānā ar masu aktivitātēm.

Spēcīgās pozīcijās būs uzņēmēji, politiķi un tiesu vara. Būs apstākļi, kas nodrošinās izdošanos, un no viņiem sagaidīsim gudrus lēmumus.

- Kādus procesus zvaigznes sola valsts politikā? 

- Pārmaiņu mēnesis solās būt marts, kad trīs planētas vienlaikus met debesu cilpas pār jūtīgu punktu gada horoskopā. Tāpēc politiķiem vajadzētu koncentrēties uz bijušo lietu sakārtošanu. Iespējama pārgrupēšanās varas hierarhijā.

Politikā kopumā notiek attīrīšanās procesi. Cita lieta, ka ātrāk par 2014. gadu neredzu politikā tādu valstsvīru, kādu tauta gaida - harizmātisku personību, cilvēks, kurš nāktu ar jaunu ideoloģiju un saimniekošanu. Mums pašlaik ir tāda pelēko vilcēju Saeima, bet, ņemot vērā, ka mums vajag darītājus, nevis "šovmeņus", viss ir normāli. Latviešu tautai priekšgalā nevajag tautas kalpus, bet vajag vadītājus, kam ir sava skaidra ideja.

Globālā pasaule virzās uz varas koncentrāciju. Kādreiz dominēja alkas pēc brīvības, pēc tam nepieciešamība pēc drošības, kuras dēļ tiekam arvien vairāk ierobežoti.

Nākamais gads būs pārmaiņu gads arī tāpēc, ka aktivizējas Saules cikls. Šis process notiek reizi 12 gados. Saules magnētiskais lauks būs ļoti spēcīgs, var ietekmēt pat elektrosistēmas.

Vēl jāņem vērā, ka iepriekš piedzīvotie vulkānu izvirdumi un zemestrīces bijusi dabai tik tāda "iesildīšanās," un tādi procesi turpināsies nākamos 20 gadus. Zemes garozā notiek svārstības, un, ja cilvēks dodas uz kādu "karsto punktu," viņam jāapzinās riski.

Senajās Austrumu leģendās ir Pūķis, kurš aprij Sauli; nākamais ir Pūķa gads, Saules aktivitāte palielinās, visu šo saistot kopā, simboliski teikšu, ka jebkurā jomā izdzīvos gudrākie un sīkstākie. Taču daudziem tas būs diezgan smags gads.

- Kā saprast tavu iepriekš teikto, ka "garīgums un māksla taps par tautas maizi"?

- Nākamā gada vēsts biznesa cilvēkiem ir, ka biznesu vairs nevar taisīt tikai no naudas pelnīšanas aspekta vien, tajā ir jāiepludina kāda pievienotā vērtība, jēgpilnums un, galvenais, radošums. Pūķis ir mistisks dzīvnieks, kuram vajag jēgu! Parasti mēdz teikt: pelnu naudu, lai iztiktu. Bet cik cilvēkam vajag, lai iztiktu? Cik nepieciešams rīsu, kartupeļu, lai paēstu? Bet pārējo darbību vajag jēgai, idejai, radīšanai "pēc Dieva līdzības"! Tad arī Pūķis būs mierā un to naudas lādi atslēdz. Bet, ja kāds vienkārši rīkojas ar domu - "Gribu tavu naudu!",- neizdosies, šim laikam ir cita enerģētika. Tāpēc der pievērsties mecenātismam, mākslas uzplaukuma veicināšanai, savu radošo talantu attīstīšanai.
Latvijas horoskopā arvien redzam, ka jāstiprina zinātnes pozīcijas. Ja uzņēmēji sadarbotos ar zinātniekiem, tā būtu pievienotā vērtība. Bet cilvēki, kuri savas dzīves jēgu redz tikai naudas pelnīšanā, būs pirmie, kuru naudu gada beigās iztērēs svētku salūtam.

Paradokss, bet pēc planētu stāvokļa Latvijas horoskopā valsts attīstībai vissliktākais laiks bija "treknie gadi", jo jebkura pārmērība pie mums ir izskaužama. Ja cilvēks šajā zemē kļūst turīgs, viņam ir jāpaiet malā, te īsti neizdodas apvienot bagātību un atpazīstamību.

- Zinot, ka Latvijas tauta ir pasaulē 15 visstraujāk novecojošo vidū, gribētos sagaidīt vairāk bērnu! Kādi pēc rakstura būs jaundzimušie "pūķīši"?

- Šajā, Truša gadā, dzima valstij paklausīgie, vadāmie bērni. Ja ģimene vēlas nākamo paaudzi redzēt kā spēcīgas personības, tad bērniem jādzimst Tīģera un Pūķa gadā, viņi būs tie, kuri kaut ko grib un var mainīt. Tautas dzīvā spēka vairošanai Pūķa gads ir piemērots, jo šajā gadā vienmēr pieaug optimisms. Pat ja cilvēkam neklājas viegli, viņš arvien tic, ka būs labāk. Nākamais un aiznākamais gads būs veiksmīgs arī izglītības reformām, ar ko var arī daudz kas sākties...

Dace Kokareviča, "Latvijas Avīze", 17.12.2011.

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3619 iesaka šo blogu

Balsot