Kad sagaidīt vasaras saulgriežus

Līdz ar Saules ieiešanu Vēža zīmē 21. jūnijā plkst. 1:34 sākas vasara.
Sertificēts astrologs Kristaps Baņķis iesaka lustīgi nosvinēt šo īpašo gadskārtu dienu. Reto gadu saulgrieži sakrīt ar Pilnmēness kulmināciju, tādēļ piepildīta tieši ar to Jāņu maģiju, kas aprakstīta tautas paražās.  

“23. un 24. jūnija kalendārie Jāņi noritēs Mēness cikla enerģētiski smagnējā 19. Mēness dienā, kas liedz papardes zieda meklējumus, gaļas un alkohola lietošanu,” brīdina astrologs.

"Senlatviešiem gadskārtu svinēšanas bija kā „Laika Lūkas” - iespēja zīmīgā laikā caur dabas cikliskumu ietekmēt savu dzīvi visa gada garumā. Lai labākie laiki neietu zudumā, latvieši cītīgi sekoja Mēness ciklam. Mūsdienās, kad izpratne par dabas cikliskumu un planētu stāvokli ir pilnīgāka, par astrologa pienākumu uzskatu latvju gadskārtās paredzētos rituālus ietērpt tam vislabvēlīgākajā laikā," stāsta Kristaps Baņķis.

Līdz ar Saules ieiešanu Vēža zīmē 2016. gada 21. jūnijā plkst. 1:34, sākas Vasara gadskārtu ritējumā. Klasiskā astroloģija uz precīzo Saules ieiešanu Vēža zīmē – mēdz sastādīt horoskopu.  Vasaras horoskops nosaka, ka aktuāla kļūs dzīves vietas labiekārtošana, aktivizācija ģimenes dzīves materiālajā nodrošināšanā, pastiprināta vēlme nodarboties ar zemkopību, personības pastiprināta ietekme uz mājiniekiem, individuālo māju celtniecība, zemes gabala labiekārtošana, koku un krūmāju stādīšana, lauksaimniecība. Pieaugs iekšējos dziļumos gulošās kaislības un vēlmes. Skaļi satriecoši pavērsieni vecās lietās, kas jau ir noklusušas, vai ilgi vilkušās, vai arī skaitījušās jau pabeigtas.

“Īstie Jāņu svētki 21. jūnijā ir jāizmanto kā Laika Lūkas savas un tautas karmas uzlabošanai!” aicina Astrologi.lv veidotājs Kristaps Baņķis. Astrologs ilgus gadus vērojis dabas cikla un kalendāro Jāņu sakritības un secinājis, ka harmoniskāki teju vienmēr bijuši īstie saulgrieži, turpetīm 23. un 24.jūnijs retu reizi varējis palepoties ar labvēlīgu planētu stāvokli vai Mēness cikla enerģētiku. Līdzīgi nelāga enerģētika esot arī šāgada Jāņiem.

Līgo vakara pasākumi labvēlīgi vien līdz pusnaktij. “Pēcāk sākas un līdz pat 25.jūnija pl. 0:15 ilgst kaitnieciski provokatīvā 19. Mēness diena. Viena no trim Mēness dienām, kas paģēr mērenību, pretošanos kārdinājumiem un neizdabāšanu baudām. Visīstākās “tarakānu” dzīres, tādēļ svētīgi ir maksimāli ierobežot papardes zieda meklējumus, jo partnerim varam nodot tikai sevī uzkrātos sārņus. Arī gaļas ēšana un alkohola lietošana pazemina imunitāti un piesārņo enerģiju, par ko vēlāk dārgi būs jāmaksā. Vajadzēs iztikt ar sieru vien...” norāda astrologs.

Svētku turpinājumā Mēness kalendārs iesaka doties ārpus mājām un uzvilkt kādu lustīgu ziņģi. Tomēr uzmanībai jābūt pirmajā vietā, jo, kā norāda astrologs, 24.jūnija dienas viducī un vakarā sagaidāma Mēness spriedze ar kareivīgo un ātri uzliesmojošo Marsu.

“Nepiemērots laiks miermīlīgām ģimeniskām svinībām. Var apdedzināties visās tās nozīmēs. Un ēdiens var ātri sabojāties. Šķindēs trauki. Iedzērušos vilks uz kašķi un kautiņiem. Pastiprinās negadījumu risks uz ceļiem un pie ūdeņiem,” brīdina astrologs.

Par laimi, 25. jūnijs esot vislabākā kalendāro Jāņu diena, kad var atgūt zaudēto. Tā pēc Saules un Mēness kalendāra ļauj gan izbaudīt svētlaimi, gan tradīcijās laimē diet. “Tiesa, daudzi tā atlaidīs bremzes, ka nebijušas sajūtas piedzīvos pirmoreiz mūžā,” nosmej astrologs, piebilstot, ka sestdienu un svētdienu kā vienas no veiksmīgākajām jūnija dienām nevajadzētu nortrallināt, bet izmantot svarīgiem veikumiem.

24.jūnija astroluksofors

Kā sagaidīt īstos Jāņus?

Astrologa padomi īsto Jāņu sagaidīšanai: “Pastiprinošais papildus efekts Jāņiem nāk no PilnMēness klātbūtnes, kas kulminē 20.jūnijā pl. 14:02. Tiesa, 20.jūnija vakarā nervus patirpinās planētu spriedze, tādēļ vasaras sākumu gaidot, jātur sevi grožos, lai vasaras startu nesagandētu ar emociju šalti vai atsalumu pret tuviniekiem. Šo iemeslu dēļ pašu fāžu maiņas dienu velta sagatavošanās darbiem, lai 21.jūnija saulgriežu dienu apvienotu ar Pilnmēness svētkiem, veltot Jāņu rituāliem. Ieteicamas dažnedažādiem maģiskās nodarbes, tajā skaitā čeku dedzināšana. Arī Jāņos raksturīgā izēšanās šajās dienās nekaitēs organismam un nepieaudzēs lieko svaru.

Pirmssvētku īstenā pirts diena iekārtojama 16.jūnijā, kad Mēness Skorpionā ļauj pēršanai līdzēt visu dziņu sabalansēšanai, turklāt pirts rituālam ir seksualitāti veicinošs efekts. Tas ļaus vieglāk pārdzīvot arī gaidāmās planetāri sarežģītās pirmssvētku brīvdienas. 17. - 19.jūnijus izmantojams mērenai atpūtai, vairoties no pārlieku aktivitātes un pabrīdinot visus, ka pieaug draudi pie ūdeņiem (noslīkšanas), no ķīmiskām vielām un saindēšanās. Dēļ planētu stāvokļa 18.jūnijs ir ilūziju sabrukuma diena, tādēļ iesaku izdzīvot šo enerģētiku maksimāli kontrolēti.”

Kā svinēt PilnMēness svētkus?

21.jūnija astroluksofors


Vasaras sākuma diena padevusies varen laba, ko apstiprina enerģētiski harmoniskais planētu stāvoklis dienas luksoforā. Vislabākie laiki ir harmoniski atzīmētie pl. 13:42 un 20:59, savukārt pl. 22:16 ir #astromaģija brīdis! Visi šie laiki piemēroti dažādiem rituāliem.

Mēness Mežāža zīmē gan sazemē un padara dienu praktiskuma pilnu, ar vēlme pēc reālisma un mazliet pat skeptisku. Toties dod lielu atbalstu visam, kas saistās ar tradīcijām un to ieviešanu.

21. jūnija enerģētika jeb kādā noskaņojumā un darbībā svinēt svētkus

 


Saules dienas ticējumi

Slikta zīme – ja pazūd cimdi vai sejā vējš.

Labas zīmēs – visas saistītas ar metālu.

Nejauši sadurties – tiek vaļā no visa liekā.

Labi atrast sīkus metāla priekšmetus: dzelzs gabalu, pakavu, naglu, adatu, nazīti – zīme, ka ienaidnieki drīz tiks uzvarēti. Ja atradi nazi, to paceļot, vietā jānomet monēta, it kā to būtu nopircis. Tā ir uzvaras zīme, senu vēlmju piepildījums.

Ja nejauši saplīst trauks, tā ir zīme cīņai, kaujai, pārbaudījumam, no kura izej ar cieņu. Jo vairāk asu lausku, jo labāk – tās ir kā saplosītas Debesis, kas pēc tam tiks atjaunotas.

Dzirdi šāvienus, tā ir zīme, ka tuvojas nopietni pārbaudījumi, aicinājuma zīme uz cīņu.

Salūzt nazis vai skuveklis – katastrofas, kādas kaites zīme. Slikti, ja metāla priekšmeti vienkārši tiek saliekti. Slikti, ja spainis, tējkanna, katls ir cauri.

Salauž krēslu, galdu, gultu – nabadzības zīme, mājas aizsardzības, ģimenes sagraušana.

Ieteikumi

Labi sākt jaunu perspektīvu lietu vai nodoties interesantām nodarbībām. Ja darbībai piemitīs riska elements un veselīgs avantūrisms, tā būs veiksmīga!

Parādu atdošana.

Nerakstīt vēstules un nespēlēt azartspēles. 

Labvēlīgs laiks akmeņu iegādei un slīpēšanai.

Labvēlīgas sporta sacensības. Lietderīgi nodarboties ar kaujas mākslu.

Ēdiens. Dzert vairāk šķidrumu, atļauts vīns.

Badoties var tikai tad, ja lieto sulas.

Nerekomendē ēst gaļu. Iesaka asus ēdienus.

Izskats. Dienas krāsa – rubīna sarkanais, blāvi rozā. Disharmoniski visi zaļie toņi, dzeltena un indīgo.

Dārgakmeņi. Rubīns – mirdzums, godkārības un radošas atdeves akmens. Saistīts ar varu, tāpēc to var nesāt tikai tie, kuri ir sasnieguši noteiktu stāvokli.

Dienas skaitļi. 15, 39, 40, 46. Neiesaka – 51, 93, 64.

21.jūnija planetārās #astrostundas

Dienas plāns īstajai Jāņu dienai stundu pēc stundas
(no norādītā laika līdz nākamās planētas laikam):

Saule lec Marsa stundā pl. 4:29 – līdz 5:58 rīta rasas un svētku sagaidīšanas rituāli

Saules stunda no 5:58 un no 16:23 – velta laiku savām vēlmēm, radošām aktivitātēm, hobijiem; Saules un Tēva sumināšana

Veneras stunda no 7:27 un no 17:53 – skaistuma procedūras; mājas dekorēšana, vainagu pīšana

Merkura stunda no 8:57 un no 19:22 – vainagu pīšana; Jāņu produktu pirkšana; dodas ciemos

Mēness stunda no 10:26 un no 20:51 – velta laiku sev mīļajiem; mātes godināšana; ēšanas tradīcijas

Saturna stunda no 11:55 un saulriets 22:21 – sakārtošanas darbi, atpūta; tradīciju tradīcijas

Jupitera stunda no 13:25 un no 22:51 – Lielās godināšanas; lielīšanās, apdziedāšanās, slavināšana; čeku dedzināšana un citi rituāli

Marsa stunda no 14:54 – aktīva darbība un rosība

Sīkāk par katras stundas plāniem var uzzināt: http://www.astrologi.lv/meness_kalendars/kalendars/


Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3718 iesaka šo blogu

Balsot