Priecē dubulti melnā piektdiena 

Gaidāmā piektdiena varētu būt visīstākā šausmu diena māņticīgiem cilvēkiem, kuri baidās no skaitļa „13”, jo decembra piektdienā iekritīs ne tikai 13. datums, bet arī datuma ciparu kopsummā veidos skaitli 13. Turklāt daži vēl saskata “maģisku” skaitļu atkārtojumu – “13.12.13.”. Kā tas ir patiesībā?

Sertificēts astrologs un numerologs Kristaps Baņķis „piektdienas un trīspadsmito” ir cītīgi pētījis kopš 2006. gada 13. oktobra, kas arī iekrita piektdienā, un neko sensacionālu nav atklājis.  Tieši otrādi - visbiežāk “melnās piektdienas” bijušas harmoniskas, bez vērā ņemamiem satricinājumiem. 

Numerologs arī norāda, ka skaitļu virknējums „13.12.13.” numerologu skatījumā ir neprecīzs pieraksts. Proti, jābūt „13.12.2013.” , kas kopsummā arī dod skaiti „13” un saskaitījumā veido pamatskaitli „4”.  Tas apliecinot, ka diena domāta atbildīgai rīcībai, darbam un sakārtotai pasaules un lietu uztverei. „Tāds komunikabls, bet saturīgas debesu birokrātijas laiks,” uzsver numerologs.


Kristaps Baņķis skaidro, ka numeroloģiski skaitļa „13” vibrācijas allaž paliek nemainīgas:

“„1” iemieso Saules simbolismu, jebkuras personas vai notikuma patību, centriskumu, esību, bet „3” saistāms ar Jupiteru, kas simbolizē skološanos, sabiedriskumu, pasaules uztveri. Rezultātā skaitļu mijiedarbība „1+3” rada „4” jeb Mēness mezglu Rahu – stabilitātes, cēloņu-seku ievērošanas galarezultātu. Varētu teikt, ka vienmēr 13. datumā ieteicams pieturēties pie atziņas: „Domā, ko domā”. Ikvienai rīcībai, kas paveikta jebkurā 13. datumā būs lielāka karmiskās „lupas” uzraudzība nekā citiem datumiem. 

Cita lieta ir kolektīvās apziņas sētās šaubas vai bailes, kas vienu vai otru skaitli „pagriež” izpausmju disharmoniskajā virzienā. Tā kā ne viens skaitlis nav ne labs, ne slikts, tā izpausmes ir atkarīgas no tā vai pieslejamies pozitīvam skatījumam vai izmantojam konkrētā skaitļa negatīvi lādēto „ēnu”. Un te lielu lomu spēlē tādi subjektīvi faktori kā „ar kuru kāju no gultas izkāpsi”…

Ja kāds 13. datumā pamostas ar domu, ka būs slikti, tad palielinās varbūtība, ka kaut kas tāds arī notiks. Domas ir kā uz noteikta viļņa noregulēta antena, kas agri vai vēlu savu kanālu noķers! Pats rada situāciju un pats pēc tam priecājas, ka viss apstiprinās. Ja pieņem, ka „13” nes nelaimi, padomājiet, kā klājas cilvēkiem, kuri šajā datumā ir dzimuši. Tur taču būtu jābūt iemiesotām visām nelaimju nelaimēm! Taču tā nav! Tomēr pastāv iespēja, ka šiem cilvēkiem konkrētā cipara piesātinātā diena var radīt lielāku un atbildīgāku notikumu gūzmu.”

Kā norāda Kristaps Baņķis, astroloģiski tā vien šķiet, ka šī “melnā piektdiena” pati pierādīs skeptiķiem, ka tai nav izslavētās nozīmes.

„Manā Mēness kalendārā starp pieciem decembra saturīgajiem datumiem, kas būtu veltāmi auglīgam darbam, biznesam un  daudzām citām nodarbēm, tieši 13. decembris ir viens no vēlīgākajiem.  Un tas tādēļ, ka labvēlīga Mēness – Mīlestības vairošanas – diena. Mēness atrodas arī miermīlīgi saimnieciskajā Vērša zīmē, turklāt labvēlīgā kombinācijā ar citām planētām. Un arī Pilnmēness ir tik tuvu, lai aktivizētu labvēlīgo enerģētiku, bet neiesaistītu Pilnmēness ēnas puses. Turklāt tieši šajā piektdienā divas lielplanētas - debesu augļotājs Jupiters un skarbais Saturns - ir vislabvēlīgākajā savienībā, kas ir gaidīta un pietiekami reta parādība. Tādēļ varu tikai novēlēt – lai viss iecerētais izdodas!” paskaidro astrologi.lv un numerologi.lv veidotājs Kristaps Baņķis.

Dienas enerģētiku arī paši varat nolasīt populārajā www.astrologi.lv Mēness kalendārā. 

http://astrologi.lv/meness_kalendars/kalendars/ 

Diskusijas:

http://www.draugiem.lv/astrologi.lv/

Skaidrojoši 

Izvilkums no K. Baņķa numeroloģijas programmas „Pats sev numerologs”: „Karmiskā parāda skaitlis – 13. Ja Numeroloģiskajā kodā vai dzimšanas datos parādās skaitlis 13, tas nozīmē, ka iepriekšējā iemiesojuma laikā cilvēks ir nekvalitatīvi, nepietiekami vai nerezultatīvi strādājis. Cilvēks darījis tikai to, kas viņam sagādājis prieku (3), egoistiski koncentrējies tikai uz savām interesēm (1) un smagāko darba daļu atstājis citiem. Persona devusi priekšroku vieglprātībai un virspusībai, kā arī ļaunprātīgām vārdu spēlēm - tenkām, nosodījumam, neslavas celšanai.

Šajā dzīvē cilvēkam nākas strādāt īpaši daudz un neatlaidīgi, lai sasniegtu rezultātus. Persona var sastapties ar godīguma un disciplīnas pārbaudījumiem. Jāatceras, ka cilvēkam ceļš uz sasniegumiem nav ātrs un viegls. Pirms ķerties pie kāda darba, jābūt gatavam strādāt ilgi, cītīgi, zinot, ka paies ilgs laiks, līdz tiks pie panākuma.

Cilvēkam nebūs daudz iespēju priecāties par dzīvi, tādēļ vēlams iemācīties priecāties par savu darbu, tad arī rezultāti neizpaliks. Persona daudz biežāk nekā citi piedzīvo pārbaudījumus. Jāmācas nešķiest spēkus, sakoncentrēt tos uz pašu galveno, svarīgi uzturēt kārtību savā dzīvē. Haoss un nesakārtotība vienīgi samazina jebkuru centību. Uzmanīgi ar kredītiem!”

Daži mīti par 13

Kā var noprast, lielākā skaitļa „13” bēda ir tā, ka tas atrodas aiz daudzās tradīcijās un uzskatos veiksmīgā „12”. Tad nu liela bēda :)

Dosejs izpētījis, ka bailēm no skaitļa 13 jeb triskaidekafobijai saknes meklējamas jau skandināvu mītos. Viens no tiem vēsta par 12 dievu sanāksmi Valhallā, skandināvu mitoloģijas debesu ekvivalentā. Sanāksmē nelūgts ieradies arī 13. viesis – ļaunais dievs Lokijs. Viņš pierunājis aklo tumsas dievu Hēdu nošaut ar āmuļa sulā saindētu bultu Baldru Skaisto, kurš bijis atbildīgs par prieku un laimi. Baldrs nomiris, un visa pasaule iegrimusi tumsā un sērās. 

Viens skandināvu mīts diez vai kļūtu par pamatu bailēm no skaitļa 13, bet nelaimīgā skaitļa līnija turpinās arī Bībelē – Jūda, Jēzus nodevējs, bija 13. viesis pie Svētā vakarēdiena galda.

Piektdiena ir diena, kad saskaņā ar Bībelē teikto Jēzus Kristus tika sists krustā. Daži Bībeles pētnieki uzskata, ka Ieva kārdinājusi Ādamu ar aizliegto augli tieši piektdienā, valda arī uzskats, ka Kains nogalinājis savu brāli Ābelu piektdienā, 13. datumā.
Savs sakāmais par skaitļa 13 nelaimīgo iedabu ir Delavēras Universitātes matemātiķim Tomasam Fensleram. Viņš pauž viedokli, ka šī skaitļa galvenā nelaime ir tā, ka tas ir nākamais pēc divpadsmit. Numerologi uzskata, ka 12 ir pilnīgs skaitlis. Zodiakā ir 12 zīmju, gadā ir 12 mēnešu, Olimpā bija 12 dievu, Hērakls paveica 12 varoņdarbus, Jēzum bija 12 apustuļu. Skaitlis 13 paliek ārpus pilnīgā, iespējams, liecinot par kaut ko bīstamu. 

Triskaidekafobija skar tik daudz cilvēku, ka bieži vien ēkām nav 13. stāva – pēc 12. nākamais ir 14., lidmašīnās nav 13. krēslu rindas, slimnīcās nav 13. nodaļas vai palātas. Florencē ēkai, kas atrodas starp 12. un 14. namu, nereti tiek piešķirts interesants numurs – 12½.
Itālijā savulaik tika uzskatīts, ka raganas pulcējas grupās pa divpadsmit, tātad trīspadsmitais šajā kompānijā bijis neviens cits kā nelabais.

Vikipedija

13 (trīspadsmit) jeb „velna ducis” ir pirmskaitlis, kurš atrodas starp 12 un 14.

  • 13 - alumīnija atomnumurs
  • 13 - sestais pirmskaitlis
  • 13 - septītais Fibonači skaitlis
  • 13 - sākotnējais ASV štatu skaits
  • 13 gadi - no šī vecuma bērns kļūst par pusaudzi

Eiropiešu kultūrā skaitlis 13 skaitās kā nelaimīgs. Sakarā ar to dažās mājās stāvi tiek numurēti tādā veidā, lai nenervozētu cilvēkus, kuri baidās no skaitļa 13: pēc 12. stāva uzreiz ir 14. stāvs, mājā var eksistēt stāvi 12A vai 12B, trīspadsmitā stāva nosaukums var būt arī "+1". Dažreiz tas attiecas arī uz māju numuriem vai telpu un kabinetu numuriem. Itālijas operteātros nav vietas ar numuru 13, tāpēc pēc 12. vietas uzreiz ir 14. vieta. 13. rinda nepastāv arī lidmašīnās. Pat Formula 1 sacīkstēs nav mašīnas ar 13. numuru, bet ir 12. un 14. numuru mašīnas.

Pastāv uzskats, ka, ja pie viena galda sasēdīsies 13 cilvēki, tad viens no viņiem nomirs tuvākā gada laikā. Agrāk pastāvēja pat "četrpadsmitā viesa" profesija, kurā šo 14. viesi aicināja uz tikšanos tikai tāpēc, lai nebūtu 13 cilvēki, bet 14.

Bet tajā pat laikā Krievijā daudzi cilvēki skaitli "13" uzskata par savu laimes skaitli. Tur tas pēc savas popularitātes sastāda nopietnu konkurenci tādiem skaitļiem kā 5 un 7. Arī senajiem maijiem šis bijis ļoti labs skaitlis.

Statistika

Statistika rāda, ka vidējais 5/13 intervāls ir 212 dienu garš. 3 x gada - 2009. un 2012. 
2x - 2004., 2006., 2007., 2013.

Nīderlandes statistikas centrs veicis pārskatu par negadījumiem, zādzībām, ugunsgrēkiem - vidēji 5/13 ir par 10% drošākas nekā pārējās dienas, jo cilvēki tajās īpaši piesargājas.

1970. gada 13.novembrī - musonu vētra Bangladešā aiznesa 500 000 dzīvību. 

1989. gada 13. janvārī datorvīruss netgriezeniska dzēsa tūkstošiem datorprogrammu ASV un  Anglijā. 

Francijas karaļa  Filipa IV retpresijas pret Templiešu ordeni.

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3619 iesaka šo blogu

Balsot