Biežāk uzdotie jautājumi, mīti un to atspēkojumi

Atbildes uz jautājumiem un palīdzība neskaidrību gadījumā


Raksturīgākie mīti par astro kalendāru

Visi Mēness kalendāri ir vienādi

Tāpat varētu pateikt, ka visas skolas ir vienādas, jo mācību programma mūsu valstī ir viena un tā pati vai visi skolnieki, kas to pabeidz, ir vienādi. Noteikti nē un tāpat ir ar Mēness kalendāra sastādīšanu. Katru no Mēness kalendāriem sagatavo pilnīgi atšķirīgi cilvēki, izejot no savām zināšanām, sapratnes, spējām iegūt un sintezēt datus, profesionālajām kvalitātēm, pieredzes un personības īpatnībām un labākajā gadījumā kaut ko no tā patiešām saprot, nevis vienkārši noraksta internetā brīvi pieejamu, bet neapstrādātu un lietotājam nederīgu, kļūdainu informāciju. 

Visi astrologi redz vienādi

Tieši tas pats stāsts. Nav tādas atvērtas grāmatas vai programmas, kurā viss ir rakstīts un izlasāms vienādi. Tā ir astrologa prasme, pieredze un spēja būt zinošam profesionālim un prast izmantot programmās norādītos simbolus pareizi, veikt nepieciešamo analīzi un pārveidot informāciju lietotājam atbilstoši un saprotamā valodā. Diez vai Tu vēlēsies uzticēt savu acu operāciju ķirurgam bez pieredzes, labām atsauksmēm un zināmas autoritātes, bet tikai balstoties uz savu vēlmi vienkārši pamēģināt šo vai atsaucoties uz cenrādi – kur lētāk.

Es neticu “horoskopiem”

Un pareizi dari. Tiem arī nevajag ticēt, tici profesionālu astrologu sastādītām prognozēm. Popkultūra šo vidi ir piesārņojusi ar daudz un dažādu horoskopu kvantumu katrā izdevumā un interneta vietnē, ko lielākoties nerada astrologi, bet vienkārši cilvēki vai žurnālisti, kuriem patīk sacerēt stāstus. Tāpēc ar astroloģiju tiem nav gandrīz nekāda vai pat nekāda sakara un tāpēc tie ir tik atšķirīgi un, ja arī kādu brīdi pretendē uz apzīmējumu – piepildījās!, tad tikai laimīgas nejaušības vai sakritības pēc.

Kalendāra lietošana aizņem daudz laika

Nav tiesa. Minimāli tas prasa 5 minūtes vakarā, saplānojot nākamo dienu un 5 min no rīta, lai precizētu dienā paredzēto pa dienas daļām un saliktu pa atbilstošākajiem laikiem. Daudz vairāk laika par šīm 10 minūtēm Tev aizņems neizdošanās un kļūdu labošana, kur sastrādāto nelaikā, čika laikā vai Dižčikā nāksies pārstrādāt itin bieži, nemaz nerunājot par negatīvajām emocijām, zaudējumiem un negūtajiem ieņēmumiem.

Astroloģija padara atkarīgu

Nav tā, ka katrs solis ikdienā ir jāpavada ar astroloģijas karti, kas sagatavota uz konkrēto minūti. Viss, kas ir pār mēru, ir par daudz un var būt lieki arī šajā gadījumā. Minimums ir jau iepriekš pieminētās 10 minūtes un zināt būtiskāko, taču katrs var izmantot pēc savām vajadzībām.   

Viss tāpat notiek, labāk plūst pa straumi

Jautājums ir tikai par to, vai ir tik daudz laika, pacietības un vēlmes, plūstot pa straumi, mēģināt trāpīt laikā un vietā, bieži kļūdoties, vai darīt daudz vienkāršāk – darīt pārbaudītos un mērķim atbilstošos laikos, tādejādi sasniedzot rezultātu ātrāk un efektīgāk. Pareizā laikā iesāktie un veiktie darbi ritēs raitāk un arī atpūtas stundām veltītā atpūta veicinās organisma atjaunošanu un spēku uzkrāšanu jauniem darbiem.

Es neticu astroloģijai, jo kā gan planētas var ietekmēt manu dzīvi

Planētas neietekmē, planētas katrā konkrētā brīdī atrodas noteiktās vietās, kustas noteiktā virzienā ar noteiktu ātrumu un veido noteiktus aspektus savā starpā kā tādu zīmējumu, kuru tikai profesionāls astrologs ar viņa rīcībā esošiem rīkiem un zināšanām pēc noteiktiem modeļiem prognozē jeb kā tālredzīgs spogulis nolasa potenciālos notikumus, ko izanalizēt un pasniegt interesentam saprotami un noderīgi. 

Es no astroloģijas neko nesaprotu, vai man ir jēga skatīties

Katram nav astroloģija jāsaprot, jo viss ir sagatavots, ņemot vērā ieguvumus, ko ar astroloģijas palīdzību var gūt. Baņķa Dižkalendārs ir veidots kā jebkuram lietotājam, tā astrologam. Visi teksti ir gatavoti ar paskaidrojumiem astronezinātājiem. Taču to var uzskatīt par vispilnīgāko enciklopēdiju, kurā katrs var lietot tos datus un saņemt informāciju, cik daudz tā pašam ir noderīga un nepieciešama un ar laiku apgūt un izmantot jau nākamo informācijas apjomu. Līdzīgi kā ar jebkura mobilā telefona lietošanu, kur lietotājam nav jāsaprot tā uzbūve un shēmas, bet jāizmanto tās funkcijas, kas pašam ir nepieciešamas, ar laiku apgūstot pārējās iespējas, ko tas sniedz.

Visā pasaulē Mēness kalendāri darbosies vienādi

Nav tiesa. Vairums Mēness kalendāru ir nederīgi jeb daļēji derīgi pat Latvijā. Tikai Dižkalendārs dod iespēju norādīt savu atrašanās vietu, uz kuru tiek sagatavoti dati, tāpēc vienīgais ir precīzs.