Mūsu valstij arī ir savs horoskops, kurā parādās pamata tendences un iespējamās problēmas. Latvijas ceļš nav viegls.

Kad piedzima valsts?

Valstij, tāpat kā cilvēkm, firmai vai jebkuram veidojumam iespējams izveidot horoskopu, tikai jātiek skaidrībā par atskaites punktu, ko ņemt par pamatu horoskopa veidošanai. Cilvēkam tas ir piedzimšanas brīdis (gads, datums, mēnesis, precīzs pulksteņa laiks un vieta). Savukārt par Latvijas piedzimšanas brīdi varam uzskatīt tās proklamēšanu 1918. gada 18. novembrī. (Daži astrologi par atskaites punktu ņem neatkarības atjaunošanu 1991. gadā, taču mana pieeja – dzimšanas diena ir tad, kad ir, un, ja kāds daudzus gadus bijis komā, tad atmošanos tomēr nevar uzskatīt par dzimšanas brīdi.)

Zināmas neskaidrības ir bijušas ar dzimšanas jeb proklamēšanas pulksteņa laiku. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atrodami 1918. gada Tautas padomes sēžu protokoli, tajā skaitā 18. novembra protokols, kurā teikts, ka svinīgā sēde Nacionālajā teātrī sākās plkst. 19.30. Taču problēma ir tā, ka šajā periodā Latvijas teritorijā mainījās varas un laika skaitīšana. Vai tobrīd Latvija dzīvoja pēc Krievijas vai Vācijas laika?

Taču astroloģijā ir metodikas, kas pēc būtiskiem notikumiem ļauj horoskopu precizēt, astrologi to ir darījuši, taču rezultātus tomēr patur pie sevis, jo katram vajadzīgs kāds amata noslēpums.

Parādes un kapusvētki

Vienkāršotajā «popkultūras» astroloģijas pieejā varam teikt, ka Latvija ir dzimusi Skorpiona zīmē (šajā zīmē atradusies Saule). Un daudzkur tiešām izpaužas skorpioniskie motīvi. (Šīs zīmes devīze: «Mirt un celties!» Vai: «Mīlas dziesma kara laukā.»)

Tad nu īsti skorpioniskā garā Latvija savus svētkus svin ar militāru parādi, nevis krāsainu ielu karnevālu. Mums ir daudz piemiņas un sēru dienu, kas saistās ar zaudējumiem karalaukos. Mums ir augsti attīstīta kapu kultūra un lielā cieņā kapusvētki. Bet, ja runājam nopietni, valsts pamathoroskopā ir daudz nopienu un astroloģiskā izpratnē smagu kombināciju.

Varas krīzes pašos pamatos

Latvijas pamathoroskops patiesībā ir ļoti smags un iezīmē nopietnas problēmas. Viena no tām – valsts vara. Šajā jomā dota diezgan liela nestabilitāte, un patiesi – vai maz varam izskaitīt, cik valdību mums bijis. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas vairāk nekā desmit, un iepriekš tikai retā nostrādājusi visu pilnvaru laiku.

Pēc proklamēšanas brīža planētu kombinācijām Latvijas pamathoroskopā veidojas tā dēvētais Lielais krusts (planētas pēc novietojuma debesīs savā starpā veido opozīcijas un kvadrāta aspektus, kas iezīmē grūtības).

Lielā krusta kombinācijā ir iesaistīta Saule, Mēness, Urāns un Saturns. Tēmas, par kurām atbild šīs planētas, ir – politiskā vara, izpildvara, tauta, likumība, smagi uzdevumi, nestabilitāte un pēkšņi notikumi.

Svešos karos

Horoskopa kartē ir arī smaga kombinācija starp Marsu un Plūtonu. Abas šīs planētas cita starpā atbild par militārām lietām, agresiju, karadarbību. Latvijas okupācija būtu skatāma tieši šo planētu kontekstā: plūtoniskā pasaules varas pārdale, transformācija un Marss kā realizācijas līdzeklis – militārā agresija. Visam tam mūsu tauta ir gājusi cauri.

Pilnmēness ietekme

Latvijas Republikas proklamēšanas laikā bija pilnmēness, un tuvojās pilns Saules aptumsums, un tas pamathoroskopa tendences pastiprina un uzliek smagus, karmiskus pienākumus. Līdz ar to – pašos pamatos mūsu valstij ilgstoši viegla dzīve nekad nav bijusi un diemžēl laikam arī nebūs.

Ar prātu un talantu

Tajā pašā laikā visās astroloģiskajās kartēs ir pozitīvie momenti. Latvijai dots augsts radošais un intelektuālais potenciāls. Jaunā paaudze – ar jaunām un gaišām domām. Iespējas nopelnīt ar savu darbu, strādājot arī valsts labā. Un astroloģijas būtība – apzināties pozitīvos momentus un tos realizēt. Viss ir vienkārši – daudz kas mūsu pašu rokās.

(Neatkarīgā Rīta Avīze, mana lapa "Pajautā astrologam")

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

555 iesaka šo blogu

Balsot