Līdz novembra beigām debesīs ir vairāki astroloģiski sarežģīti stāvokļi, kuru dēļ nebūtu ieteicams ieplānot ļoti svarīgus darbus un pasākumus, organizēt nopietnas darījuma sarunas, dibināt uzņēmumus, slēgt ilgtermiņa līgumus.

"Veiklais zēns" Merkurs

Pirmām kārtām planēta Merkurs, kuras aizgādībā astroloģijā ir lietišķās sarunas, līgumi, darījumi, sarakste u.c. tēmas, atrodas tā dēvētajā retrogrādajā stāvoklī (kad vērotājam no Zemes šķiet, ka planēta dotas „atpakaļgaitā”). Līdz ar to šajās tēmās iespējama aizķeršanās un neveiksmes. Tā kā ne viens vien astroloģiskais pavediens aizved senatnē un leģendu pasaulē, un te vietā būtu atgādināt, ka romiešu mitoloģijā dievs Merkurs bija „ašais zēns”, tirgoņu aizgādnis un vēstnesis, kurš dieviem nogādāja cilvēku lūgumus un ne mirkli nekavējās gūt no tā arī sev kādu labumu. Veiks un izdarīgs – nokārtoja, sarunāja, „sabīdīja lietas”. Saskaņā ar astronomiskajiem pētījumiem Merkurs kā planēta arī ir kustīga un ņipra. Merkurs ir mazākā Saules sistēmas planēta un atrodas vistuvāk Saulei. Tā ap Sauli apriņķo 88 dienās. Planētas orbīta ir ļoti ekscentriska, attālums līdz Saulei mainās robežās no 46 līdz pat 70 miljoniem kilometru. Diezgan ilgu laiku pastāvēja uzskats, ka Merkurs ir saistīts ar Saules paisuma spēkiem un pret Sauli vienmēr ir pagriezis vienu puslodi (līdzīgi, kā Mēness pret Zemi), taču 1965. gadā astronomiskie novērojumi atklāja, ka Merkurs, divreiz apriņķojot Sauli, trīs reizes apgriežas ap savu asi... Ar vārdu sakot – veikls un kustīgs.

Astroloģiskā skaidrojumā Merkura atrašanās retrogrādā stāvoklī iezīmē to, ka iespējams „riņķadancis” ap kādām tēmām, nestabilitāte, pārpratumi. Ir liels risks, ka šajā laikā slēgtiem līgumiem un darījumiem nebūs auglīga attīstība, kaut kas var noiet greizi. Šajā laikā iegādātā tehnika ātri plīsīs, datori un citas tehnoloģiskās ierīces niķosies. Paaugstināti riski saistās arī ar transportu, tas var biežāk sabojāties un kavēties. Retrogrādā Merkura periodā grūtāk apgūt ko jaunu, parādās izklaidība un aizmāršība. Tāpat nav ieteicams parakstīt darba līgumu vai sākt strādāt jaunā vietā.

Taču šim periodam nav tikai negatīvas iezīmes. Tā kā planētas enerģētika vērsta uz iekšu, šis ir labs laiks, lai nobeigtu nepaveikto, saliktu punktus uz „i”, pārvērtētu situācijas un atteiktos no nevajadzīgā. Labi atkārtot piemirstas lietas un atsvaidzināt zināšanas. Retrogrādais Merkurs provocē dažādu ekstravagantu ieceru rašanos, un vēlāk var izrādīties, ka šīm idejām tomēr ir vērtība.

Retrogrādā stāvoklī Merkurs atradīsies līdz 27. novembrim.    

Saules un Mēness aptumsumi    

Vēl viens sarežģīts fons šobrīd saistās ar aptumsumiem. naktī no 13. uz 14. novembri notiks pilns Saules aptumsums (Latvijā nav redzams) un 28. novembrī vienlaikus ar pilnmēnesi gaidāms arī Mēness aptumsums. Astroloģijā valda uzskats, ka aptumsumi saistās ar pārbaudījumiem un karmas tēmu. Arī aptumsumu laikā nav vēlams uzsākt jaunas lietas un aktīvi darboties. Šo periodu labāk pavadīt mierīgi, pārdomājot un izvērtējot līdzšinējo dzīvi un nospraužot nākotnes mērķus. Patiesībā Saules aptumsumi ir ļoti plaša un interesanta tēma, kas saistās ne tikai ar karmiskiem jautājumiem. Tiem ir ietekme arī uz personībām, ja cilvēks dzimis aptumsuma periodā. Saules aptumsumu laikā notikuši dažādi politiski svarīgi un globāli notikumi. Vairāk par Saules aptumsumu ietekmi un kas mūs sagaida aptumsuma laikā varat izlasīt žurnālā „Prakstiskā Astroloģija” Nr. 4.

Bet atgriežoties pie šī sarežģītā laika perioda, skaidrs ir viens - aktīviem cilvēkiem „atlikt dzīvi” gandrīz uz mēnesi ir nav reāli, tad nu iespēju robežās vismaz tās nopietnākās lietas un darbu uzsākšanu mēģiniet pārcelt uz decembri. Ja nu tas galīgi un nemaz nav iespējams, tad – kas jādara, jādara:)

(Neatkarīgā Rīta Avīze, regulārā sadaļa "Pajautā astrologam")

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

536 iesaka šo blogu

Balsot