(Raksts publicēts 3.01.2011.)

http://zinas.nra.lv/latvija/38660-saules-aptumsums-interesanti-tomer-piesardzigi.htm

Nikolaja Rēriha glezna „Igora karagājiens” (tapusi 1942. gadā, atrodas Krievijas Valsts mākslas muzejā Maskavā). Par iedvesmu kalpojis senais slāvu vēstījums par kņazu Igoru, kurš karaspēku veda kaujā Saules aptumsuma laikā un cieta sakāvi.
*

Mana pilna teksta versija:

/.../ NRA /.../:
Saules un Mēness aptumsumu nozīme tiek ņemta vērā arī astroloģijā.
„Tā kā Mēness atbild par cilvēka emocijām, psihi, iekšējo pasauli, tad Mēness aptumsumi atstāj lielāku ietekmi uz šīm jomām. Saule, savukārt, ir cilvēka „es”, personība, vitalitāte un enerģija, un saistībā ar Saules aptumsumiem vairāk aplūkojams šīs tēmas, kā arī veselība. Bet tas nebūt nenozīmē, ka aptumsuma laikā dzimušam cilvēkam obligāti būs kādas nopietnas problēmas, tas nav primārais, ko ņemt vērā, jāskatās viss individuālais horoskops kopumā,” skaidro sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa. Tomēr viņa atzīst, ka aptumsumus bez ievērības atstāt nedrīkst.
Pieredze un pētījumi attiecībā uz aptumsumiem krāta gadu tūkstošiem. Senās austrumnieku leģendas vēsta, ka svētais Pūķis aptumsumu laikā pēc kārtas aprij Sauli un Mēnesi un tas nav uz labu – uz Zemes būs klāt dažādas nelaimes, pat globāla katastrofa. Tieši tālab senajā Babilonijā un Ķīnā Saules un Mēness aptumsumu prognozēšana bija svarīgs astronomu un astrologu uzdevums. „Pasaule mainījusies un gaidīt Saules vai Mēness aptumsumus kā lielas nelaimes vēstnešus, nevajag. Diez vai, piemēram, šajā gadā būs seši pasaules gali vai sešas globālas katastrofas, jo gaidāmi četri Saules un divi Mēness aptumsumi,” pasmaida astroloģe. Taču attiecībā uz aptumsumiem astrologu sabiedrībā izkristalizējies šāds viedoklis: Saules aptumsumu dienās palielinās dabas katastrofu iespējamība, kā arī cilvēku vainas dēļ rodas dažādas katastrofas un konflikti. Pašiem cilvēkiem var saasināties kādas hroniskas kaites, rasties veselības problēmas. Aptumsumu laikā nevajadzētu uzsākt jaunus projektus un dienas pavadīt pēc iespējas mierīgāk un harmoniskāk. Ir arī teorija, ka aptumsuma laikā iespējams mainīt dzīvi, dot tai jaunus pavērsienus, taču tam nepieciešamas zināšanas.
„Eksistē atšķirīgi viedokļi par to, cik ilgi saglabājas aptumsuma ietekmē – vieni saka: četras dienas, citi: „dažas” dienas, vēl citi, ka pat divas nedēļas. Astroloģijā starp ietekmēm un norisēm grūti novilkt precīzas robežas,” skaidro astroloģe.
Saules aptumsumi tiek ņemti vērā arī mundānajā astroloģijā (novirziens, kas pēta pasaules norises un valstu likteņus). Astroloģe Guna Kārkliņa pētījusi Saules aptumsumu klātbūtni dažādos Latvijas valstij svarīgos brīžos. „Pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gadā gredzenveida Saules aptumsums bija 3. decembrī. Tas ir - pēc divām nedēļām. Tāpēc negribētu apgalvot, ka Saules aptumsumam ir ļoti būtiska nozīmē mūsu valsts pamathoroskopā, pietiek gana daudz citu sarežģītu un smagu astroloģisko kombināciju, kuras valsts un tauta izbaudījusi un no kurām cietusi pāri pārēm. Latvijas horoskops ir smags un problemātisks. Pētīju visus iespējamos Latvijas likteņa pavērsienu datumus – Kārļa Ulmaņa apvērsumu 1934. gada 15. maijā, Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanu 1939. gada 23. augustā, padomju karaspēka ienākšanu Latvijā 1940. gada jūnijā, Kirhenšteina valdības izveidošanu, 1941. un 1949. gada deportāciju datumus, 1945. gadu, Otrā pasaules kara beigas, tautas atmodas pirmos aizmetņus – „Helsinki-86” gājienu pie Brīvības pieminekļa 1987. gada 14. jūnijā, slaveno Rakstnieku savienības plēnumu 1988. gada 1.-2. jūnijā, lēmumu „Par LPSR ekonomisko patstāvību”, arī neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990. gada 4. maijā... Nevienā no šiem it kā zīmīgajiem laikiem Saules aptumsuma ietekmes nav! Toties Saules aptumsuma ietekme parādās 1991. gada barikāžu laikā. Tā gada 15. janvārī ir gredzenveida Saules aptumsums. Tauta ir modusies un vienoti stājusies aizstāvēt neatkarību, izcīnīt to, par ko sapņots. Atceraties – visa Latvija bija Rīgā! Ar traktoriem, smago tehniku, dzeloņdrātis un prettanku „eži” Doma laukumā, nakts dežūras ap TV Zaķusalā, labi zinot par OMON slaktiņu Viļņas televīzijā... Varbūt šis bija īstenāks pavērsiena punkts nekā neatkarības deklarācijas pieņemšana...” domīgi saka Guna Kārkliņa. Astroloģe izpētījusi, ka Saules aptumsumu ietekme bijusi arī 1995. gada 27. oktobrī, kad Latvija izteica gatavību iestāties ES, kā arī 2004. gada 1. maijā, kad tas reāli notika.

Vēl esot tāds uzskats, ka valstu vēsturē nozīmīga vieta ir cilvēkiem, kas dzimuši Saules aptumsuma ietekmē. No Latvijas politiķiem varot minēt bijušo prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.

 

Izvērtējot dažādus astroloģiskos parametrus, astroloģe teic, ka 4. janvārī iespējams lielākas problēmas ar tehniku nekā citkārt, ir paaugstināti satiksmes negadījumu draudi un iespējami traucējumi komunikāciju un sakaru jomā. Valsts līmenī nevajadzētu pieņemt būtiskus lēmumus, kas skar tautu un cilvēkus. Tie nākotnē atsauksies negatīvi. Valdība var pieņemt lēmumus, ka nevis veicina, bet bremzē valsts attīstību. Bet, ja par pozitīvo, tad dien piemērota mākslas un kultūras baudīšanai, radošām idejām, mācībām un intelektuālai attīstībai.

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

546 iesaka šo blogu

Balsot