Biznesa astroloģija ir viens no neskaitāmajiem astroloģijas veidiem. Tā palīdz gan uzņēmējiem, gan darbiniekiem, gan tiem, kas plāno ko uzsākt. Tiesa, priekšā neviens neko nepateiks, lēmumi ir katra paša ziņā, bet vienmēr taču ir labāk dzīvot ar skaidru skatu uz notikumiem un sakarībām! Arī Latvijā astrologa pakalpojumus izmanto ne viens vien biznesmenis.

 Ne pesteļi, bet stingra sistēma

Par astroloģiju mūsdienās ir dzirdējis katrs. Viens to nicīgi dēvē par pesteļiem, kaut paklusām tomēr iemet aci žurnālu izklaides sadaļas horoskopos, cits sludina, ka tā ir vienīgais drošais ceļrādis dzīvē, vēl kāds ir bijis pie astrologa un pēc ilgām pārdomām izdarījis dzīvē kādu būtisku izvēli.

Patiesībā astroloģija nav ne māņi, ne arī, protams, vienīgais salmiņš, pie kā dzīvē turēties. Astroloģija ir gadu tūkstošiem sena zināšanu sistēma, instruments, kas padara dzīvi ja ne vieglāku, tad skaidrāku gan. Pareizāk, tā ir viens no daudzajiem instrumentiem, ko varam izmantot.

Vienkārši runājot, astroloģija ir debess ķermeņu formu pētīšana. Viens no pamatpostulātiem – kas ir augšā, tas ir arī apakšā.

Senie ļaudis ievēroja – ja ir noteikta planētu kombinācija, tad uz zemes notiek tas un tas. Ja cita kombinācija – notiek kaut kas cits. Protams, empīriskā pieredze tika krāta gadu tūkstošiem. Līdzībās izsakoties – ja redzam, ka ir apmācies un pamalē ducina, visticamāk, būs negaiss. Patiesībā mēs ikviens arī ikdienā vadāmies pēc dažādām zīmju sistēmām, tikai parasti par to nepiedomājam. Vārdiņš „visticamāk” tika lietots apzināti, jo simtprocentīgi droši zināms nav nekas. Mēs zinām, ka saule lec katru rītu. Teorētiski pastāv iespēja, ka vienurīt tā nenotiks, tomēr, visticamāk, notiks gan!

Astroloģija ir simboli, ko astrologs prot nolasīt un interpretēt, līdz ar to var drošāk zināt, KAD gaidīt KAUT KO. Protams, objektīva ir vienīgi informācija, ne tulkojums.

 Piectūkstoš gadu sena vēsture 

Pirmās ticamās liecības par pašām agrīnākajām astroloģiskajām sistēmām ir māla ķīļrakstu plāksnītes, kas atrastas izrakumos Divupē (Mezopotāmijā). Tieši Divupi pieņemts uzskatīt arī par civilizācijas un valstiskuma šūpuli. Lielas pilsētas tur bija jau III gadu tūkstotī pirms mūsu ēras, un tajā laikā šumeri jau sistemātiski novēroja debesu ķermeņus, piešķirot ne tikai astronomisku, bet arī astroloģisku nozīmi. Arī Senajā Ķīnā ap to laiku jau tika veikti astroloģiski novērojumi. Visu interesanto un garum garo astroloģijas vēsturi še, protams, nepārstāstīsim – par to ir izdotas daudzas grāmatas un publicēti materiāli internetā. Pārlecot vairākiem gadu tūkstošiem, kuru laikā astroloģija nemitīgi pilnveidojās un attīstījās atbilstoši visas cilvēces garīgajām un fiziskajām izmaiņām, pieminēsim vien to, kas ir mūsdienu astroloģijas pamatā: 20. gadsimtā radās ne tikai psiholoģija, bet arī apvērsums astroloģijā – ja līdz tam astroloģija orientējās uz notikumiem, tad tagad tā orientējas uz cilvēku.

Uzņēmēji par konsultēšanos klusē

Astroloģijai ir daudz sistēmu un virzienu. Viens no tiem – biznesa astroloģija. Šķiet, tā ir tikpat sena, kā pati uzņēmējdarbība. Jau sensenos laikos tirgotājs gāja pie astrologa un taujāja – vai šis cilvēks, kam iedevu zeltu, atvedīs man dārgakmeņus? Jo horoskopu var sastādīt ne tikai cilvēkam, bet arī uzņēmumam, sabiedriskai organizācijai, sporta komandai, darījumam, lietišķām pusdienām, nopirktai automašīnai un tā tālāk.

Vai Latvijas uzņēmēji izmanto astrologa pakalpojumus? Jā, un ne viens vien. Tikai daudzi ar to skaļi neplātās. Viens no tiem, kas savulaik atklāti to atzina, bija ietekmīgā alkohola tirdzniecības uzņēmuma „L.I.O.N. & Co” vadītājs Igors Jevmenovs – viņš presei stāstīja, ka kompānijas dibināšanas laikā astrologi paredzējuši panākumus biznesā, ja uzņēmums specializēsies sfērā, kas saistīta ar šķidrumiem. „Perspektīvu” šķidrumu tolaik bija vien pāris: piens, nafta un alkohols, no kuriem I. Jevmenovs izvēlējās pēdējo. Un visai veiksmīgi.

Arī tirdzniecības centram „Olimpija” ir bijis sastādīts horoskops, un noteikti arī daudziem citiem, lieliem un maziem uzņēmumiem. Pagaidām gan Latvijā skaļi neviens nelepojas, ka uzņēmumā ir štata vai vismaz ārštata astrologs. Krievijā gan jau sen to uzskata par visai normālu parādību, īpaši lielajiem uzņēmumiem. Arī lielo ārzemju uzņēmumu vadība nereti izmanto astrologa pakalpojumus. Savukārt Latvijā ļaužu attieksme pret to ir duāla, tāpēc ne viens vien uzņēmējs atzinis – jā, es to daru, bet, ja to stāstīšu, klienti raudzīsies uz mani kā uz dīvaini...

 Pirms fatālā momenta

Latvijā labi zināmais astrologs Andris Račs par šo noslēpumaino zinātni savulaik izteicās: „Kādreiz es gadiem mēģināju izprast, nu kā tur viss īsti notiek. Tagad varu teikt – es pat īsti nezinu, KĀ tas darbojas, bet man pietiek, KA tas darbojas.” Ne viens vien, aizgājis pirmo reizi pie laba astrologa, ar izbrīnu secinājis – bet viss, ko viņš stāsta, tā arī ir! Un pēc laika, konsultējies ar speciālistu un ticis galā ar dzīves uzliktajiem pārbaudījumiem, atgriežas jau ar pārliecību. Tiesa, kā jau minēts, astroloģija nav vienīgais salmiņš, pie kā jāturas, un pie astrologa nevajadzētu doties teju katru dienu, lai uzzinātu, vai šoreiz pasūtīt veikalam desmit spaiņus vai divdesmit. Pie astrologa vērts doties tad, ja gaidāms kas būtisks, izšķirošs, nozīmīga izvēle. „Pārāk bieži apmeklējot astrologu, cilvēks vairs nedzīvo savu dzīvi, viņš kļūst atkarīgs,” uzskata Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe, kas darbojas arī biznesa astroloģijā. „Jāatstāj kaut kas arī Dieva vai likteņa ziņā, visas detaļas līdz sīkumiem izzināt nav vajadzības. Uz konsultāciju ir vērts nākt tad, kad briest kādi būtiski lēmumi, kad uzņēmums vai īpašnieks ir kādas izvēles priekšā. Parasti jau iepriekš izveidoju uzņēmuma vai personas karti – vispārējo vai konkrētam laika periodam, un tad klients var nākt uz konsultāciju.” Jāatceras vēl viena būtiska nianse – ja izlemjat doties pie astrologa, tas ir jāizdara, PIRMS ir kaut kas uzsākts – pirms rokasnaudas iemaksām, līgumu parakstīšanas utt. Jo, kad izvēle jau izdarīta, iestājas fatālais moments.

Jautāt astrologam var par jebko – var uzdot jautājumus par uzņēmuma veidošanu, kadriem, nozarēm, par to, vai paplašināt darbību, vai pievērsties eksportam, kad parakstīt līgumus vai kad tikties ar potenciālajiem darbiniekiem.

„Ja uzņēmuma vadītājs nāks prasīt, vai viņam atvērt filiāli, skatīšos, kas kartē notiek konkrētajā sfērā. Kādās kombinācijas veido par konkrēto nozari atbildīgā planēta, kur un kādās kombinācijās ar citām planētām atrodas, piemēram, Jupiters, kas atbild par veiksmi un paplašināšanos. Ja būs runa par līgumiem, pētīšu arī tās personas horoskopu, kam šis līgums jāparaksta. Skatīšos, kas vispār gaidāms tuvākajā mēnesī, gadā, kā tas viss izskatās kontekstā,” skaidro G. Kārkliņa.

          Astroloģe stāsta, ka vairumā gadījumu biznesa klientiem ir divu veidu būtiski jautājumi: „Viens variants – ir strādājošs, gatavs uzņēmums, un īpašnieks vēlas tikai uzzināt, kādus akcentus salikt, kā veiksmīgi turpināt darbu, kādas ir nākamā gada prognozes. Otrs variants – cilvēks grib izveidot savu biznesu vai paplašināt, attīstīt jau esošo. Tad lūkojamies, kādas kombinācijas veidojas, kad un kādā virzienā to labāk darīt. Pie astrologa, protams, dodas arī ar citiem jautājumiem – kad slēgt konkrētu, nozīmīgu līgumu, vai veidot sadarbību ar ārzemju partneriem un tā tālāk.”

 Izvēle – pašu ziņā

Kā tad īsti tas notiek? No sākuma interesents sakontaktējas ar astrologu, kas pieraksta viņa dzimšanas laiku un vietu, kā arī pajautā citus nepieciešamos datus, piemēram, uzņēmuma reģistrācijas laiku un vietu, līguma slēgšanas datumu u.c. Katram uzņēmumam un notikumam, gluži tāpat kā cilvēkam, iespējams sastādīt individuālo astroloģisko karti, kurā redzams, kā uz noteikto laiku izvietojušies debesu spīdekļi, kādas tie veido kombinācijas. Būtiska nozīme ir arī tā dēvētajām horoskopa mājām (tiek sauktas arī par teltīm vai namiem) – ar to astroloģijā saprot noteiktas dzīves sfēras. Māju ir pavisam divpadsmit, un katra no tām „atbildīga” par noteiktām jomām, piemēram, I māja atbild par pašu cilvēku (vai firmu), II māja – par resursiem utt.

Cilvēkam tiek ņemts vērā precīzs dzimšanas laiks un vieta, uzņēmumam – reģistrācijas laiks. Arī uzņēmuma kartē, gluži kā personas kartē, daudz kas redzams un var pateikt, kā firmai būs ar naudas lietām, kas notiks nekustamā īpašuma jomā, ar kādām problēmām būs jāsaskaras vadībai, kā sadalīt prioritātes utt.

Desmit gadiem uz priekšu gan prognozes netiek veidotas, jo astroloģija nav nolemtība, turklāt pasaule un cilvēks nemitīgi mainās, attīstās, pilnveidojas, darbojas daudz dažādi ārēji faktori. Parasti prognozes izsaka gada vai pāris tuvāko gadu robežās. Astrologs norāda dažādas iespējas, kā arī pasaka, kas varētu būt, ja darīs tā, un kas – ja citādi. Taču, gluži kā psihoterapeits, arī astrologs nedrīkst dot konkrētus padomus un ieteikumus – izvēle paliek katra paša ziņā.

 Bankrots nav beigas!

Gada tendencēs var redzēt, kurš laiks kādiem darījumiem ir vai nav piemērots. Un jāatceras – ja pamathoroskopā kāda no tēmām ir apgrūtināta, tas nav mūžīgi mūžos, katru dienu. Paralēli ne tik labām kombinācijām vienmēr ir arī veiksmīgas kombinācijas, labvēlīgi gadi, mēneši, dienas. Ja ir norāde, ka viss gads nav piemērots, piemēram, darbībām ar nekustamo īpašumu, bet firmai tas ir jārisina – galu galā dzīvi taču atlikt nevar! -, tad tiek meklēti periodi, kad tas būs vismazāk „sāpīgi”. Mēdz būt arī tā, ka, piemēram, direktoram ar to labāk nenodarboties, savukārt viņa vietniekam attiecīgajā tēmā kombinācijas ir spīdošas.

          Astroloģijā ir arī kombinācijas, ko varētu dēvēt par klasiskajām bankrota kombinācijām, taču bieži vien horoskops nebūs pavisam slikts, tā teikt, gals klāt, atliek tik gulēt zem segas un raudāt. „Bija tāds gadījums – pie manis atnāca cilvēki no kāda liela uzņēmuma apakšstruktūras, un tiešā veidā noprasīja: vai mēs bankrotēsim? Teicu, ka nē. Konkrētajā laika periodā šo struktūru slēdza, un tad cilvēki pārmeta – kā tu neparedzēji, kāpēc neteici, ka būs bankrots? Taču kartē klasiskās bankrota kombinācijas nebija, parādījās lieli sarežģījumi, grūtības, bet ar tādu tendenci, ka darbinieki cietīs minimāli, ko arī izstāstīju. Tā arī bija – mātes uzņēmums nebankrotēja, struktūru gan slēdza, bet gandrīz visiem piedāvāja citas darba iespējas citās struktūrās. Pēdējā laikā daudziem uzņēmumiem parādās tā dēvētās „smagās izdzīvošanas” kombinācijas. Tas ir vispārējais fons, kas saistīts ar kopējo situāciju valstī. Taču es pat pret bankrota norādēm izturos rezervēti, jo vienmēr jau ir kādas citas iespējas, gandrīz nekad nav pavisam slikti. Iespējams, uzņēmums pārcieš grūtības, bet pārstrukturējas, varbūt tiek pārreģistrēts, nomaina nosaukumu un strādā pat daudz labāk nekā iepriekš,” astroloģe nezaudē optimismu, un piebilst, ka nereti īpašnieki jau paši jūt, ka labi nebūs, apsver jaunas idejas un virzienus, bet pie speciālista nāk pēc apstiprinājuma, ka izvēlētais ceļš būs veiksmīgs. Jāpiebilst, ka konkrēta cilvēka kartē bankrota kombinācijas nav redzamas – tās parādās kā grūtības darbā, sarežģījumi.

 Lēkt bedrē vai būvēt tiltu?

Var rasties jautājums – vai, zinot, ka gaidāmas grūtības, cilvēks nesāk nervozēt vēl vairāk? Te jāatceras trāpīga līdzība – cilvēks skrien, bet priekšā viņam ir liela bedre. Ja viņš to nezina, viņš skrien un, protams, tajā iekrīt. Taču, ja viņš par to ir informēts, viņam uzreiz ir izvēle – turpināt skriet un krist, pagriezties pa kreisi, pa labi vai atpakaļ, varbūt apstāties, padomāt un uzbūvēt tiltu. Ja cilvēks ir gatavs grūtībām, viņš par to piedomā. Arī baidīties nevajag, jo, lai cik banāli, bet grūtības ir pārejošas un katru reizi kaut ko iemāca. „Tāda situācija – kādam uzņēmējam bija gaidāms liels darījums, viņš man piezvana un saka: Guna, paskaties, kuru dienu man nākamnedēļ parakstīt līgumu! Es redzu, ka nav labi, jāgaida vismaz mēnesis. Viņš saka – es nevaru, viss jau ir procesā! Brīdināju, ka tādā gadījumā gaidāmi juridiski sarežģījumi. Nē, nē, esot standarta līgumi, tādā ziņā jau nu gan viss būšot kārtībā. Bet – nebija! Partneri bija izdomājuši dažādus blēdīgus gājienus, sākās jezga. Tika iesaistīti profesionāli advokāti un viss beidzās labi, bet cilvēks tērēja lieku laiku, naudu un nervus... Ja tomēr pie sliktām planētu kombinācijām ir iespēja atlikt kaut kādus darījumus, labāk to darīt. Ja nav – nu, tad neko. Ir arī gadījumi, kad kartē par attiecīgo jautājumu nekas neparādās, tad var sanākt, var nesanākt, bet parasti arī pats cilvēks tad vēl nav īsti „nobriedis”. Savukārt, ja ir „zaļais vilnis”, tad vārti ir vaļā un viss norit kā pa diedziņu. Neiegrimšu sīkumos, bet vispārzināms ir fakts, nekādus jaunus līgumus nevajag slēgt un vispār jaunas lietas uzsākt tukšajā vai dilstošajā Mēnesī, un nekādā gadījumā tad, kad ir tā dēvētais retrogrādais Merkurs – tad ir pīšanās, neizdošanās, jezgas,” informē G. Kārkliņa.

 Personāla komplektēšana „pēc zvaigznēm”

          Astrologa pakalpojumus izmanto arī tad, ja vēlas veiksmīgi nokomplektēt uzņēmuma personālu. Mēdz būt gadījumi, kad pie astrologa atnāk uzņēmējs ar potenciālo darba ņēmēju datiem un lūdz raksturot attiecīgās personas. Protams, cik un ko stāstīt, ir astrologa ētikas jautājums (arī astrologiem ir savs Ētikas kodekss) – neviens normāls astrologs neklāstīs svešam cilvēkam kāda cita intīmos sīkumus vai personiskās dzīves aspektus. Konsultāciju ar astrologu par potenciālo darba ņēmēju var salīdzināt ar citām vadītāja darbībām – nereti taču tiek pētīti sabiedrisko portālu profili, zvanīts bijušajiem darba devējiem un tā tālāk. Astrologs sniedz konkrētās personas lietišķo raksturojumu, piemēram, paskatās, cik stipra ir planēta, kas atbild par konkrēto nozari – ja darbs saistīts ar mārketingu, tirdzniecību, sarunām, jāraugās, lai būtu spēcīgs Merkūrs, ja ar transportu – Marss u.tml. Par medicīnu atbild Neptūns, par mākslām – Venēra u.tt. Svarīgi, lai konkrētās planētas nav apgrūtinātas. Var noteikt arī spēju strādāt komandā, līdera dotības utt. Tādas vienas planētas, kas atbild par biznesu kopumā, gan nav, katrai ir savs „pārvaldāmais lauciņš”. Ja cilvēks pretendē uz vadošu posteni, tad pat nav tik svarīga nozare kā rakstura īpašības. Piemēram, ja tādam cilvēkam būs problemātisks Saturns, kas atbild par karjeru, Plutons, kas cita starpā ir arī darbs ar masām, plus vēl ir saspringts Mēness un Marsa aspekts, kas nozīmē ātras dusmas un pēkšņas emocijas, tad ar tādu cilvēku grūti būs sastrādāties gan padotajiem, gan firmas īpašniekam.

 Lai naudiņa plūst brīvi

Nereti mēdz salikt kopā cilvēka un uzņēmuma karti, pētot, kā tie savstarpēji mijiedarbosies, piemēram, vai cilvēkam kartē nav naudas plūsmu bloķējošas kombinācijas, vai viņš ar savu rīcību nekaitēs uzņēmumam. Tas nebūt nenozīmē, ka cilvēks ir blēdis. Vienkārši mēdz būt negatīvas kombinācijas neatkarīgi ne no kā. Tas ir tas, par ko mēs ikdienā sakām – vai, kaut kā stulbi sanāca!

 „Reiz pie manis atnāca divas senas draudzenes, kas bija izdomājušas veidot arī kopīgu biznesu. Saliku kopā viņu kartes – viņām bija ideāla saskaņa attiecībā uz komunikāciju un sabiedriskošanos, bet lietišķajā jomā visi aspekti diezgan saspringti, viena otrai var bloķēt naudas plūsmu, abas gribēs viena pār otru dominēt. Viņas atteicās no savas idejas un palika labas draudzenes, nevis izveidoja biznesu un sastrīdējās,” stāsta G. Kārkliņa.

Protams, nevienu ar varu atrunāt nevar, ja divi vai trīs cilvēki nodomājuši veidot kopīgu biznesu, taču ir labāk, ja iepriekš jau zināmas problēmzonas. Piemēram, daudz vieglāk ir sadalīt darba jomas, ko arī var redzēt kartē – vienam labi padodas komunikācija, tātad viņam jāstrādā ar personālu vai partneriem, cits ir ļoti radošs, tātad būs labs kreatīvais direktors, vēl kādam ir ķēriens uz finanšu lietām.

Ja cilvēks prāto darboties kādā sfērā, vai, tieši otrādi, nevar īsti izlemt par labu vienai vai otrai jomai, tad skatās viņa paša pamathoroskopa karti – vai konkrētā joma viņam kā cilvēkam ir piemērota, vai vispār ir biznesmeņa dotības. Lai gan prakse rāda, ka tie, kuriem kartē šīs iezīmes nav, arī nedomā uzsākt savu biznesu. Dažiem parādās, ka bizness var būt kopā ar laulāto draugu, vai arī labi būtu veidot mazu ģimenes uzņēmumu, iesaistot arī tuvākos radus.

Svarīgs ir konkrētā cilvēka lietišķā raksturojuma analīze – kā viņam ar naudas lietām, kādi apgrūtinājumi iespējami, caur ko naudiņa nāk, kādas tēmas dzīvē ir piemērotas. Nav tā, ka cilvēkam piemērota ir tikai viena joma, lai gan mēdz būt arī „tīrie” varianti – kartē redzams, piemēram, ka cilvēks ir klasisks grāmatvedis. Bet pārsvarā cilvēka kartē ir vairākas tēmas, pat pretējas – gan lietišķā, gan radošā. Ceļu ir daudz.

 Astroloģija – būtības spogulis

Pie astrologa var doties, protams, jebkurš cilvēks, un uzzināt ne tikai savu personības raksturojumu un to, kā veiksies mīlas frontē, bet arī ar darbu vai mācībām saistītos jautājumus.

„Cilvēka kartē iezīmējas tēma „darbs”, un, ja šajā tēmā parādās apgrūtinājumi, tas ir redzams, un es brīdinu par to. Piemēram, ja redzams, ka visa gada laikā būs problēmas darba lietās, cilvēkam labāk ir nogaidīt, jo, pat aizejot uz citu vietu, problēmas turpināsies. Ir arī pretējas, labas kombinācijas, kad cilvēks var iet un prasīt paaugstinājumu, iet uz darba pārrunām. Var būt situācija, kad redzams – ar darbu naudiņu īpaši nopelnīt nevar. Tad iesaku meklēt dažādas papildu iespējas, kā kādreiz teica – iespēju „piehalturēt”. Mēdz būt gadījumi, kad cilvēks darbavietā jūtas slikti, pats īsti nesaprotot, kādēļ. Arī to var „redzēt zvaigznēs” – iespējams, viņš strādā ne tajā jomā. Varbūt viņam vajag brīvā režīma darbu, varbūt viņš pēc dabas ir līderis, bet ir spiests strādāt padotā lomā. Varbūt viņam ir problēmas ar komunikāciju, bet, ja ļautu strādāt no mājām vai atsevišķā kabinetā, viss mainītos uz labo pusi,” iespējas stāsta G. Kārkliņa.

          Rezumējot der atcerēties – darīt to, kas nepatīk, ko negribas, ir kaitīgi. Savukārt tad, ja cilvēks dara to, kas patīk, enerģijas kanāli ir vaļā un enerģija plūstin plūst! Astroloģija ļauj ieraudzīt savas intuitīvās nojautas, parāda, ka cilvēkā ir daudz savstarpēji saistītu spēku. Un astrologs tikai saprotamā veidā, it kā spogulis no cita rakursa norāda cilvēkam uz to, ko viņš pats jau apjautis, bet nespēj definēt vai reizēm – baidās vai nevar ieraudzīt. Cilvēks jau nemainās, bet pamazām sevi atklāj, jo mūsos pašos jau viss ir! Tikai nereti lēmumus nepieņemam mēs paši – to dara sabiedrība, vecāki, vīrs, sieva, mūsu pienākuma apziņa vai vēders. Astroloģija ļauj apjaust dzīves mērķi, dzīvot nevis, vadoties pēc teorijas un svešiem uzskatiem, bet saskaņā ar savu būtību.

 Zane Pudule, žurnāls „Office Manager”, 2010.gada maijs/jūnijs

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

555 iesaka šo blogu

Balsot