Krīzes bezdibenis, hronisks naudas trūkums, rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas, politiskās intrigas un peripetijas – tāda ir šā brīža situācija valstī. Kas mūs sagaida tuvākajā laikā? Šoreiz par to – netradicionālā skatījumā. Savas versijas un prognozes stāsta sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa.

Grūtības pašos pamatos

Latvijas pamathoroskops valsts dibināšanas brīdī - 1918. gada 18. novembrī - ir ļoti smags. Pāri tam no planētu kombinācijām izveidojas, astroloģijas valodā runājot, Lielais krusts jeb kvadrāts. Tas vienmēr nozīmē šķēršļus un grūtības, pie kurām jāstrādā un kas jārisina, bet tas risinājums vienādiņ dodas rokā smagāk un grūtāk nekā citiem (ja vispār dodas). Šajā Lielā krusta kombinācijā ir iesaistīta Saule, Mēness, Urāns un Saturns. Tēmas, par kurām atbild šīs planētas, ir - politiskā vara, izpildvara, tauta, likumība, smagi uzdevumi, nestabilitāte un pēkšņi notikumi.

Diemžēl viss, kas attiecas uz valsts varu, pamathoroskopā ir problemātisks, varas krīzes ir ierakstītas jau pašos pamatu pamatos. Kaut vai saskaitām, cik valdības mums ir bijušas kopš neatkarības atjaunošanas? Dombrovska Ministru kabinets, šķiet, ir četrpadsmitā valdība kopš MK struktūras atjaunošanas 1993. gadā.

Horoskopa kartē ir arī smaga kombinācija starp Marsu un Plutonu. Abas šīs planētas cita starpā atbild par militārām lietām, agresiju, karadarbību. Es teiktu, ka Latvijas okupācija skatāma šo planētu kontekstā: Plutoniskā pasaules varas pārdale, transformācija un Marss kā realizācijas līdzeklis - militārā agresija. Visam tam mūsu tauta ir gājusi cauri. Astroloģijā ir tā - ja pamathoroskopā ir kāda negatīva kombinācija, tā visu laiku nedarbojas, bet aktualizējas laiku pa laikam.

Un vēl - Latvijas Republikas proklamēšanas laikā bija pilnmēness, un tas pamathoroskopa tendences pastiprina un uzliek smagus, karmiskus pienākumus. Līdz ar to - pašos pamatos mūsu valstij ilgstoši viegla dzīve nekad nav bijusi un diemžēl laikam arī nebūs.

"Jā, patlaban nav īstas vienprātības par Latvijas dibināšanas pulksteņa laiku, kas pie horoskopa izveides ir ļoti būtiski. Versijas atšķiras, turklāt es tikko arhīvos esmu atradusi 1920. gadā publicētus "Latvijas Tautas padomes sēžu protokolus", kuros norādīts pavisam citāds laiks, nekā tie, kas tika ņemti par pamatu līdz šim. Taču tikuši grozīti jau arī pulksteņi, tā ka vēl ir priekšā nopietna izpēte. Tāpēc prognozēju piesardzīgi un ne pārāk detalizēti," stāsta astroloģe.

 Globālas tendences

Jaunajā gadā visu gadu smagā, enerģētiskā varas planēta Plutons būs Mežāža zīmē, kur tā iegāja 2008. gada nogalē un atradīsies līdz 2024. gadam. (Plutons kustas ļoti lēni, pilnu apli cauri visam zodiakam tas veic aptuveni 248 gadu laikā.) Pēc teorijas Plutons ir lielais transformators, kas visu tver dziļi un globāli, gāž no troņiem, sagrauj drupās, bet tomēr piedāvā iespēju celties augšup un atdzimt jaunā kvalitātē, ja vien esi gatavs kardināli mainīties un pārvērtēt vērtības.

Savukārt Mežāzis ar valdošo planētu Saturnu ir lietu kārtības piekritējs, konservatīvs, stabils, ievēro tradīcijas, tas tur rāmjos, pieprasa sistemātisku darbu, neciešs vieglprātību un paviršību. Mežāža valdošā planēta Saturns tiek uzskatīta par Likteņa lēmēju, kas katram iedos pēc nopelniem - labos darbus algos, par sliktajiem liks samaksāt pilnā apmērā bez jebkādām atlaidēm.

"Interesanti palūkoties, kas pasaulē notika periodā, kad Plutons iepriekšējo reizi atradās Mežāzī (no 1761. līdz 1777. gadam). Lūk, daži notikumi. Šajā periodā notika Polijas pirmā sadalīšanās; šajā laikā noslēdzās Septiņgadu karš - karš par kolonijām un ietekmi un kura rezultātā izveidojās Britu impērija; minētajā periodā Filadelfijā sanāca koloniju kongress, kurš pieņēma Neatkarības deklarāciju, pasludināja 13 suverēnu koloniju apvienošanos vienā federācijā un nodibināja Amerikas Savienotās Valstis.

Plutons Mežāzī strādā kā vecās kārtības drupinātājs un globālo pārmaiņu veicinātājs. Tāpēc, pilnīgi iespējams, arī šajā laika posmā pasaulē radīsies kādas jaunas savienības, vara tiks dalīta un pārdalīta, parādīsies jauni spēki. Globāli. Faktiski mēs nevaram paņemt Latvijas horoskopu un skatīties atrauti no pasaules konteksta. Jau pieminētais Plutons Mežāzī atstāj ietekmi uz norisēm visā pasaulē," atzīst G.Kārkliņa.

 Kas sagaida Eiropas Savienību?

Daudzi jautā - vai pastāv iespēja, ka Eiropas Savienība izjuks?

Ja skatāmies uz 1951. gada 18. aprīli, kad tika dibināta Eiropas Ogļu un tērauda kopiena, kas ir pamats tālākai Eiropas Savienības izveidei, un ja skatāmies arī uz 1957. gada 25. martu, kad tika parakstīts Eiropas Ekonomikas Kopienas dibināšanas un Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgums, tad šajās horoskopa kartēs neparādās pēkšņs sabrukums un krahs. Taču abos gadījumos iezīmējas iespējamas problēmas finanšu lietās.

Tajā pašā laikā 2010. gads Eiropai nebūs viegls, un planētas abās kartēs iezīmē varas krīzi un finanšu sarežģījumus, turklāt ir kāds apgrūtinājums saistībā ar kopējās sadarbības jomu. Tur iesaistās Neptūns, ko varam tulkot kā neuzticības nesēju, arī intrigu pinēju un lēnas šķiršanās priekšvēstnesi. Astrologa tulkojums būtu šāds - ja Eiropas Savienība juks, tad nevis dārdēdama ar krahu, bet mierīgā ceļā - lēnām tai vai citai valstij izstājoties...

Tomēr der paturēt prātā, ka tur, kur darbojas Neptūns, šķiršanās ir ilga un piņķerīga. Starp citu, publiskajā telpā gluži nesen parādījusies informācija, ka Čehija apsver iespēju izstāties no ES. Un no vēsturiskās pieredzes ir zināms, ka dažādas savienības un apvienības nav mūžīgas. Kad tās savu misiju ir izpildījušas vai mērķus sasniegušas, tās izirst. Tādēļ tas nav nekas šokējošs vai neparasts.

 Optimisma maldi un dumpinieciskums

Bet atgriežoties pie Latvijas, redzams, ka valstī kopumā vismaz līdz maija beigām ļoti aktuālas būs naudas problēmas. Lielu gada daļu Jupiters atradīsies Zivs zīmē, kas varētu rosināt lielāku optimismu, taču tam nebūs diez cik stabils pamats. Astroloģe pieļauj iespēju, ka pavasara beigās, vasaras sākumā bankas varētu kļūt pielaidīgākas kreditēšanas jautājumos, tomēr cilvēkiem jābūt uzmanīgiem, jo optimisms var izrādīties bez pamata. Rudens pusē jostas atkal var nākties savilkt...

Gada sākumā līdz ar Marsa atrašanos Lauvas zīmē sabiedrībā var virmot kareivīgas noskaņas. Tikko iesaistās Lauvas zīme, tā uzreiz gribas vilkt paralēles ar bēdīgi slaveno 13. janvāra grautiņu Vecrīgā. Tajā laikā fonā Lauvas zīmes ietekme bija. Un, kā pieredzējām - Lauva var būt kauslīgs un huligānisks... Vārdu sakot, no janvāra līdz pat jūnija sākumam nemieru un dumpinieciskuma riski ir augstāki nekā citkārt.

Visu gadu Saturns atradīsies Svaru zīmē, kas mudinās meklēt dažādas sadarbības iespējas. Līdz ar to lielākas cerības ir tiem, kas sadarbosies un turēsies kopā. Gan Saturns, gan Svari (ne velti tie ir rokās Temīdai) ir godīguma un likumības cienītāji, tāpēc vajadzētu visus mērķus balstīt uz godīgiem principiem.

 Ko sola vēlēšanas?

2010. gada svarīgākais politiskais notikums nenoliedzami ir vēlēšanas. Taču zvaigžņu karte saka, ka vēlēšanu laiks politiskai izaugsmei un stabilizācijai nākotnē diemžēl nav labvēlīgs. Oktobrī atkal iezīmējas varas krīze, pēkšņas nepārdomātas darbības un lēmumi. (Varbūt arī kāds negaidīts pārsteigums, kā toreiz 2001. gadā, kad pirmo reizi Rīgā pašvaldību vēlēšanās balsu vairākumu guva sociāldemokrāti un PTVL un rezultātā tika iegūta "kreisā Rīga".) "Salīdzināju, kādas planētu kombinācijas bija tajā dienā un būs rudenī - 2. oktobrī. Interesanti, ka toreiz bija ļoti spēcīga Urāna ietekme, un tā ir planēta, kas izraisa pēkšņus, neprognozējumus notikumus. Arī Saeimas vēlēšanu dienā, 2. oktobrī, Urāna ietekme būs jūtama, bet šoreiz nedaudz citādāk - tas atradīsies īpašajā, retrogrādajā stāvoklī jeb veidos tā dēvētās planētu cilpas," tā G.Kārkliņa.

Urāns ir planēta, kas nes jaunas vēsmas, pēkšņas pārmaiņas, taču šajā stāvoklī tā liek atkal atgriezties pie vecām lietām, jau bijušu jautājumu risināšanas. Kā tas būtu saistāms ar politiku? Iespējams, ka šajā dienā daļa tautas nobalsos par jau bijušiem politiķiem, kas startēs vēlēšanās. Kādreizējais premjers Andris Šķēle aktīvā apritē jau ir atgriezies. Taču var gadīties, ka atgriezīsies vēl kādi politiķi, ko jau esam paspējuši piemirst.

Dombrovska valdības misija

G.Kārkliņa atzīst, ka Valda Dombrovska valdības izveidei jau pašos pamatos bija izraudzīts ļoti nepiemērots brīdis. Pirmām kārtām - pilnmēness, līdz ar to - sakāpinātas emocijas un karmiski pārbaudījumi.

Liela planētu koncentrācija valdības kartē ir tieši finanšu lietās. Tas patlaban ir valdības galvenais uzdevums, taču pamathoroskopa kombinācijas nav finanšu jautājumiem labvēlīgas. Valdības dibināšanas brīdī Saule atradās Zivs zīmē, un Zivis vairumā gadījumu nav finansistes, tām bieži vien naudas lietās rodas jukas un izrīkošanos ar līdzekļiem par ekonomisku un racionālu nenosauksi.

Uz naudas lietām bremzējošu ietekmi atstāj arī Saturns, un ir vēl vairākas kombinācijas, kas norāda - visu, kas saistās ar naudu, pavada problēmas.

Runājot par iespējamo valdības maiņu, redzams, ka šīs valdības stabilitātei riskantākais periods ir no marta vidus līdz aprīļa vidum - šajā laikā iezīmējas negatīva Plutona ietekme. Tas ir smags stāvoklis, kas norāda uz pārmaiņām, turklāt ar negatīvu tendenci, arī pašā valdības pamathoroskopā ir pēkšņas krišanas draudi. Vārdu sakot, satricinājumi var būt pamatīgi, līdz pat noiešanai no politiskās skatuves.

Ja šo periodu izdosies pārdzīvot, tad tālāk darboties kļūs mazliet vieglāk. Taču jautājums - kur ņemt naudu un kā to sadalīt - joprojām būs aktuāls.

 ***

Kopējais rezumējums un vēlējums 2010. gadam būtu šāds: turēties kopā un biznesa lietās domāt par kopsadarbību, nevis šķelšanos un plūkšanos. Ja kredītu tirgū atsākas aktivitātes, izturēties ar apdomu - jupiteriskais optimisms nav tas labākais padomdevējs. Godprātīga attieksme pret lietām un darbs - ja ne algots, tad savā mājā, sētā, dzimtas īpašumā - palīdzēs ķepuroties ārā no bedres, kurā esam.

Krista Ertmane, LV.LV/ Latvijas Vēstnesis

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

555 iesaka šo blogu

Balsot