Dombrovska (I) valdības plānais maciņš

(Rakstīts 2009. gadā)

Krīzei pieņemoties spēkā, šā gada pavasarī tikām pie jaunas valdības. Ivars Godmanis bija atkāpies, un „Jaunais laiks” piedāvāja kādreizējā Einara Repšes valdības finanšu ministra un eiroparlamentārieša Valda Dombrovska kandidatūru.

Un tā martā, mūsu mīļajā pilnmēnesī Saeima šo valdību apstiprināja.

Šajā brīdī dzimušo veidojumu gribas salīdzināt ar tādu kā specvienību, kas izveidota tikai dažiem konkrētiem uzdevumiem: finanses+sadarbības partneru meklēšana+ārzemes. Tieši šīs tēmas valdības horoskopā ir ļoti uzsvērtas un akcentētas. Un reālajā dzīvē faktiski jau valdība ne ar ko citu nenodarbojas. Galvenais, lielais un visam pāri stāvošais jautājums: „KUR ŅEMT NAUDU?” Tikai valdības pamathoroskopā diemžēl nauda mājā iekšā visa sasldētājs Saturns (turklāt retrogrāds), kam opozīcija ar Sauli un Urānu. Situācija nav spoža un, visticamāk nebūs - valdība pūlās, pūlās, bet naudas kā nav tā nav, pēkšņi no starptautiskajiem aizdevējiem kaut ko dabūjam, tikpat pēkšņi iztērējam. Un atkal nav. Šaurais finanšu deķītis tiek raustīts uz visām pusēm, daudzi paliek neapsegti, un, šķiet, ka no lielās raustīšanas tas kļūst arvien plānāks un knapāks. Naudas mājā iekšā arī Mēness (Svaru zīmē – tik svārstās un svārstās, ne stabilitātes, nekā). Tā vēlamies, tā gribam, bet Mēnestiņam opozīcija ar Venēru (tā arī retrogrāda) – atkal grūti. Bet Venēra iekšā ārzemju mājās – nu, nav mums labvēlīgi tie starptautiskie aizdevēji. Ko pa drusciņam aizdod, to ar milzu uzviju maksās ne tikai bērni, bet arī bērnu bērni.

Valdības Saule Zivs zīmē – tās valdnieks Neptūns rada ilūzijas un māņus. Pie šādas kombinācijas cilvēki varbūt arī neatlaidīgi cenšas darīt to, ko vajag, bet griba ir ne īpaši stipra, viņi ir atkarīgi no apstākļiem. Turklāt valdības Saulītes uzdevums 8. teltī nav viegls. Dzīve kā dinamisks process, bet viss materiālais - nepastāvīgs. Savukārt Urāna klātbūtne visu laiku draud ar pēkšņas krišanas momentu. Un kā iespējamību varam pat pieļaut, ka nākamās Saeimas vēlēšanas šis pilnmēness veidojums nesagaidīs.

*

P.S. Valdības izstrādātais 2010. gada valsts budžets arī tika pieņemts pilnmēnesī – 1. decembrī. Konsolidētā kopbudžeta deficīts tiek plānots vairāk nekā 600 miljonu latu apmērā jeb vairāk nekā 7% no iekšzemes kopprodukta. Arodbiedrības, uzņēmēju pārstāvji un pašvaldības to nosaukušas par antisociālu. Naudas trūkumu jutīsim būtiski.

 

Bloga sadaļas

Guna Kārkliņa

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

541 iesaka šo blogu

Balsot