Tautas emociju balsojums

Apzināti vai nejauši, bet Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars lēma, ka tautas nobalsošana par Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas apturētajiem grozījumiem drošības likumos notiek šogad daudziem kāziniekiem zīmīgajā 7. jūlijā.

Uz cipariem un sazvērestībām kārie gavilēs: referendums iekrīt "maģisko" septītnieku virknējumā - 07.07.07. Turklāt arī iecirkņi durvis ver vaļā pulksten 7. Tauta septītniekam piedēvē brīnumdara un veiksmes cipara oreolu. Patiesībā to var attiecināt uz veiksmi tikai pastarpināti, jo numerologi septītnieku uzskata par dzīves gudrības un sirds ticības simbolu. Ar septītnieku saista spēju noticēt brīnumam, kas ir katrā no mums un ap mums.

Kādus brīnumus varam gaidīt no šā referenduma?

Ja godīgi, kādus gan pārsteigumus gaidīt: vienalga, kuru ceļu izvēlēsies - balsot par, pret vai atturēties - iznākums faktiski nemainās. Valdības nesekmīgo likuma grozījumu likteni jau steigšus paspējusi labot Saeima. Roka roku mazgā.

Šis, pirmām kārtām, jau ir attieksmes, emociju un vērtējuma balsojums. Tātad subjektīvs jau pašā saknē. Katra balsotāja attieksmi pret notiekošo neizskaitļosi. Planētas nenosaka kāda pasākuma vienīgo iespējamo galarezultātu un nedod to tulkam astrologam rokās zelta atslēdziņu, lai atdarītu iznākumu urnas krietni pirms tajās kāds vēl paspējis iemest pirmo biļetenu. Tādā gadījumā cilvēku brīvā griba nebūtu ne plika graša vērta. Iznākuma prognozes nav kompetenta astrologa darba lauciņš.

Astrologs var saskatīt objektīvi labāku laika sprīdi konkrētiem pasākumiem. Tādēļ, lai šis referendums notiktu, jāatzīst, ka varēja piemeklēt daudz pateicīgāku laiku.

Iespējams arī noteikt konkrētās dienas enerģētiku un vibrācijas, ko tā sevī nes. Kopumā tauta sestdien būs kareivīgi noskaņota PRET valdošajiem, par ko liecina Mēness (simbolizē - tautu) atrašanās ugunīgajā Auna zīmē, konfliktējot ar Sauli. Tas, protams, dod lielākas iespējas, ka referendumu varēs uzskatīt par notikušu.

Dienas kosmogramma jeb planētu izvietojums un savstarpējā saspēle, iezīmē vairākas būtiskas tendences, ar kurām vajadzētu rēķināties.

Pirmkārt, iespējams daudz vairāk kļūdu un pārpratumu aizpildot balsošanas biļetenus. Daudz vairāk cilvēku nekā parasti var apmaldīties trijās priedēs, meklējot balsošanas vietas. To paģēr debesu sakarnieka Merkura ačgārnā kustība.

Otrkārt, sestdien sākas Mēness pēdējais ceturksnis, kas ir Mēness fāžu maiņas brīdis - gana konfliktējošs un ass savā būtībā, provocējot aktīvu un neapdomīgu rīcību. Tātad pieskaitām vēl vienu papildus plusiņu aktīvai tautas masu plūšanai uz iecirkņiem. Vairākas pazīmes liecina, ka aktīvo viedokļu paudēju būs vairāk nekā kluso burkšķētāju sētmalē.

Treškārt, Vēža zīmes dominante Visumā raisa šaubas vai referendums izšķir tikai konkrētos jautājumus. Drīzāk tā būs ļaužu iespēja atmaksāt lielajiem un varenajiem par veciem grēkiem, par pāridarījumu un daudz ko citu. Emocijas plīst pa visām vīlēm.

Referendums solās izpausties kā ilgi krātu dusmu emocionāls uzplaiksnījums bez tālejošām un nopietnām sekām. Cik nu katrs būs dusmas sakrājis, tik iedvesmots arī nobalsos. Par ko? Kāda tam nozīme! Piedalīties - daudziem nozīmēs pateikt visu.

Brīnumiņu būs pamaz. Lielus brīnumus solīt jau vien būtu brīnums.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", 06.07.2007