SAULAINAS IESPĒJAS 

- Saules dienas un to ietekmes skaidrojumu atradīsi pazīstamajā Dižkalendārā.

- Noskaidrot savu Saules zīmi – savu vietu zem Saules – un piemērotākos talismanus, kā arī izteiktākās rakstura nianses var projektā Mēness zīme

- Uzzini, vai esi dzimis Čika laikā! Un, protams, noskaidro kādu ietekmi tas atstājis uz Tavu likteni. Tagad tas nācis klāt projektā Mēness zīme.

Jaunā Saules dienu informācija palīdzēja astrologi.lv veiksmīgāk sakārtot ierasto Mēness kalendāra izvietojumu. Mūsuprāt, tagad tas ir daudz pārskatāmāks un labāk uztverama Mēness dienas informācija atsevišķi no Mēness zīmes informācijas. 

Uzlec Saule un pienāk jauna diena...

Astrologi.lv pirmie Latvijā papildina Mēness kalendāru ar jaunu svarīgu akcentu – Saules dienām.

Saules un Mēness cikla saspēlē, uz ko balstās viss Mēness kalendārs, Saules dienas ir tieši tikpat svarīgas kā Mēness dienas.

Saule ir Saules sistēmas centrs.

Mēs zinām, ka katru rītu lec Saule, mēs zinām, ka vakarā tā norietēs.

Joprojām Austrumos Saules lēkta sagaidīšana ir svētīgākais pateicības un sveikšanas rituāls, ar ko sākas diena. Tas ir visacīmredzamākais cikliskuma atspulgs. Un tieši uz šādu ciklu izpratni balstās astroloģija.

Saules dienu dalījums

Saules atrašanās katrā Zodiaka zīmē ilgst aptuveni mēnesi. Saules kustība caur Zodiaku katru gadu sākas tajā brīdī, kad tā atrodas 0o Auna zīmē. Katru gadu tas mainās, bet parasti ir 20.- 22. martā.

2013. gada 20. martā plkst. 13:02 sagaidījām Pavasara Saulgriežus.

Nākamajā saullēktā – 21. martā pl.6:20 – sākās 1. Saules diena.

No šī brīža arī sākas Saules mēneša skaitīšana.

Saules mēnesis ir vienādi 30 dienu garš, un katras dienas sākuma – Saules lēkta – laiks aptuveni ir zināms jebkuram. Atšķirībā no mainīgā Mēness lēkta, kas var notikt jebkurā diennakts stundā un ir vidēji 29,5 dienu garš, proti, ne katrā Mēness ciklā būs 30. Mēness diena.

Saules gads = 360 dienas.

Atlikušās 5 - 6 dienas līdz Pavasara saulgriežiem tiek sauktas par Nulles dienām. Senatnē tās dēvēja par „sēru un raudāšanas dienām”, kad ieturēja stingru gavēni, atpūtās un veltīja laiku sev – iekšējam klusuma brīdim.

Saules dienu starojums

Saules diena ilgst no viena saullēkta līdz nākamajam saullēktam. Tas nozīmē, ka tā ilgst arī pēc Saules rieta. Tomēr visspēcīgāk tā izpaužas tieši Saules aktīvajā laikā, kad Saule ir redzama.

Katrai no 30 Saules dienām ir savs starojums.

Astrologi.lv Mēness kalendāra Saules dienu aprakstā noskaidrosi katras dienas simbolisko dzīvnieku, kam pakārtots dienas raksturojums.

Sapratīsi kādām nodarbēm diena ir harmoniska, kādām disharmoniska.

Vesela plejāde ieteikumu palīdzēs orientēties un atrast savu vietu zem Saules.

Līdzīgi kā Mēness dienas raksturojumā izceltas populārākās ar Saules dienu saistāmās nodarbes: tuvība, pirts apmeklējums, ēšana un ēdienu pagatavošana, izskata un veselības jautājumi. Tie visi samērojami ar Mēness ciklu.

Savukārt dienas simboliskie palīgi būs spēka priekšmeti – augi, dārgakmeņi, metāli un dienas skaitļi. Šie spēka avoti sakoncentrē katras Saules dienas labāko enerģētiku, tādēļ ir svētīgi tos pielietot, izmantojot visu Saules dienas potenciālu.

Saules dienas ticējumi ir īpaši atlasīti novērojumi, kas glabājas cilvēces kolektīvajā atmiņā no senseniem laikiem. Tie ir sava veida sargeņģeļu mājiens, zīmes, kam vajadzētu pievērst uzmanību...

Māņticība tā būtu tad, ja ticējums būtu spēkā visu laiku, bet šie dienas novērojumi ir kā Saules gaišredzības nodošana, tādēļ īpaši tā darbojas tieši saullēktā, dienvidū, Saulei pēkšņi parādoties mākoņainā dienā un saulrietā – kā spēcīgos Saules kulminācijas brīžos, kā arī cilvēkam pirmoreiz izejot no mājas. Pārējā laikā šo ticējumu spēks ir mazāk nozīmīgs.

Ja netici, pieņem zināšanai un pārbaudi!

Ieteikumi katrai dienai

Aprakstos visi minētie simboli var tikt izmantoti ikdienā tikai Tev pašam svarīgā un saprotamā veidā. Uzdrīksties eksperimentēt un padarīt Saules dienu simbolus individuāli unikālus.
Piemēram, ja dienas koks ir priede, daži varianti iedvesmai: var mājas dārzā stādīt priedes; doties pastaigās uz siliem; izveidot sev talismanu no priedes koka; kā arī ārstniecībā izmantot visu, kas nācis no priedes. 

Īpašs pielietojums ir dienas skaitļiem.

Pirmkārt, jebkura dienas skaitļa izmantošana ir labvēlīga zīme lietai, ar ko tā tiek „apzīmogota”. Otrkārt, ja dienas laikā pamani dažādos veidos (piemēram, mājas numurā, tālrunī, pulkstenī, autobusa numurā) tieši labvēlīgo dienas skaitli, tā ir zīme, ka jautājums, ko risini, ir patiesi būtisks un būs nepieciešams pamatīgi iedziļināties, lai saprastu lietas būtību. Treškārt, ja dienas laikā pamani dažādos veidos neiesakāmo skaitli, tad esi nokļuvis „greizo spoguļu” karaļvalstī, gaidāmi sarežģījumi vai arī lietas, ko risini, ir ačgārni darītas.

Kritiskās, sarežģītās Saules dienas: 4., 13., 17., 24., 28.

Veiksmīgās Saules dienas: 1., 12., 18., 23., 27.

Gavēni jāievēro: 3., 9., 16., 24., 29. 

Veselības Saules dienas: 6., 10., 15., 22. 

Pielietojums

Saules dienu pievienošana Mēness kalendāram rada pilnīgu vīrišķā (Saule) un sievišķā (Mēness) sintēzi.

Daudzi ievēros, ka viņiem labāk strādā vīrišķā enerģija – Saules dienas, bet mazāk sievišķā – Mēness enerģētika. Turpretī daudziem šie spēku samēri mainīsies dienu no dienas. To saprast vispareizāk – nozīmē katram pētīt un atrast savu individuālo ritmu un pielietojumu.

Saules dienas samērojamas un vienlīdz labi sader ar Mēness dienu ieteikumiem.

Ja konkrētajā dienā Saules dienas un Mēness dienas apraksti sakrīt un ir labvēlīgi Tevis izvēlētajai nodarbei – lieliski. Ja ir pretrunas – arī iznākums būs pretrunīgs.

Mēness dienas un Saules dienas aprakstu sintēze/apvienošana ir atslēga uz visu dienas iespēju saprašanu un maksimālu izmantošanu.

Lietojot Mēness kalendāru, vispirms jāsaprot Saules ceļš Zodiakā un Saules dienas, lai zinātu, kāda ir dominējošā enerģētika.

Mēness pats nerada gaismu, bet atstaro Saules gaismu. Līdzīgi arī Mēness ietekme uz cilvēka enerģētiku saistāma ar Saules enerģijas pārveidotu nodošanu.

Mēness atstarotās Saules enerģijas daudzums ir atkarīgs no Mēness fāzes, Mēness attāluma no Zemes – Apogeja un Perigeja – Mēness atrašanos Zodiakā un Mēness dienas enerģētikas.

Mēness cikliskās attiecības ar Sauli sauc par Mēness fāžu maiņām jeb ceturkšņiem. Pamatuzskati: tukšā laikā – jāatpūšas un jāplāno; augošā Mēnesī krāj spēkus un veic veicinošas darbības; Pilnmēnesī – izbauda enerģētikas pilnbriedu un līdzsvaro sevi pretrunu pilnajā laikā; dilstošā Mēnesī – saņem padarītā augļus un veic noslēdzošas darbības; pirms jauna Mēness cikla sākuma, atskatās uz tajā pavadīto laiku un izdara secinājumus.

Ne mazāk svarīgi ir apzināties emociju, dzīvības enerģijas paisumus un bēgumus, ko izskaidro Mēness Apogejs un Perigejs. Tam visam pakārtota ir ietekme, ko sniedz Mēness atrašanās 12 Zodiaka zīmēs un 30 Mēness dienās. 

Dienas vēlamās nodarbes, piemēram, matu griešana, čeku dedzināšana u.c., kas atzīmētas ar atbilstošiem simboliem, ērtākai lietošanai apvieno visas Saules un Mēness cikla ietekmes.

Astroloģiski pieņemts, ka Saule pārstāv vīrišķo principu un dienu, bet Mēness – sievišķo principu un nakti. Saules ietekme pastiprinās dienā, Mēness ietekme - naktī, tādēļ Mēness “pārvaldījumā” atrodas cilvēka zemapziņas, instinktu un sapņu pasaule. Mēness ietekmē cilvēku ieradumus un tīkamās nodarbes. Tas atbild par cilvēka adaptēšanās spēju vidē, labsajūtu, emocionālo stāvokli un veselību. 

 

Tev piemērotākais ir Saules vai Mēness kalendārs?

1. To var noteikt pēc Ascendenta zīmes.


Ja Ascendents atrodas Uguns (Auns, Lauva, Strēlnieks) vai Gaisa zīmē (Dvīnis, Svari, Ūdensvīrs), ieteicams dzīvot pēc Saules kalendāra.

Ja Ascendents ir Ūdens (Zivis, Skorpions, Vēzis) vai Zemes zīmē (Mežāzis, Vērsis, Jaunava), ieteicams sekot Mēness kalendāra ieteikumiem.

Savu Ascendenta zīmi vari uzzināt Astroloģiskajā kartē.

2. Vienkāršots variants - pēc gulēšanas ieraduma esi Pūce vai Cīrulis? 

Pūces - Mēness cikls. Cīruļi - Saules cikls. 

3. Aprēķina planētas sievišķajās/vīrišākajās Zodiaka zīmēs (+mājās), kur vislielāko lomu atvēl Saules, Mēness un ASC zīmēm. 

Vīrišķo zīmju/māju īpastvars - Saules cikla prioritāte. 

Sievišķo zīmju/māju īpatsvars - Mēness cikla prioritāte. 

Astrologi ņemtu vērā vēl arī dienas/nakst horoskopu u.c. specifiskas metodes. 

 

Pie Mēness kalendāriem ar Mēness dienu ieteikumiem arī šajā gadsimtā esam pieradināti, taču tikpat svarīgs ir Saules dienas starojums. Astrologs un numerologs Kristaps Baņķis nosaukumus un raksturojums devis gan Mēness, gan Saules dienām un uzskata, ka to sintēze ir pareizā atslēga uz kalendārās dienas iespēju maksimālu izmantošanu.

 

Kā aprēķināt Saules dienas

«Saules dienas ir viegli aprēķināt, jo katra jauna diena sākas ar saullēktu, kas atzīmēts jebkurā kalendārā, un darbojas līdz nākamajam saullēktam. Saules spēks visspēcīgāk jūtams līdz rietam, protams, tumsas aizsegā tas paliek vājāks,» stāsta Kristaps Baņķis. «Uz to jāraugās, izmantojot loģiku – kad Saule lec, protams, ir visspēcīgākais starojuma brīdis, tad līdz pusdienlaikam varam uzskatīt, ka tās spēks ir stiprs, bet pēcpusdienā Saules enerģētika kļūst vājāka, taču diena ilgst arī pēc saulrieta. Es uzskatu, ka Saules dienas apraksts ir pat vērtīgāks nekā Mēness dienas apraksts, jo Saules diena ir tā, kas nosaka katras dienas ģenerālo enerģētiku. Mēness kalendārs balstās uz Saules un Mēness ciklu saspēli, bet Saule ir Saules sistēmas centrs. Vēl joprojām Austrumos saullēkta sagaidīšana ir svētīgs rituāls, ar ko sākas diena – šis rituāls gan sveic Sauli, gan izteic tai pateicību, un katra diena ir jauns cikls – līdz ar to jauns rīts ar saullēktu ir visacīmredzamākais cikliskuma atspulgs.»

Katrs Saules mēnesis ir 30 dienu garš, bet Saules gads ir 360 dienu garš. Kur paliek vēl piecas gada dienas? «Piecas vai garajā gadā sešas dienas līdz Pavasara saulgriežiem saucu par nulles dienām. Interesanti, ka senatnē tās dēvēja par sēru un raudāšanas dienām, kad ieturēja stingru gavēni, atpūtās un veltīja laiku sev, uzskatot, ka cilvēkam ļoti vajadzīgs iekšējais klusuma brīdis. Atceramies, ka Saules atrašanās katrā Zodiaka zīmē ilgst aptuveni mēnesi. Saules kustība caur Zodiaku katru gadu sākas tajā brīdī, kad tā atrodas nulles grādā Auna zīmē. Katru gadu tas mainās, bet parasti ir 20.–22. martā, šogad Pavasara saulgriežus sagaidīsim 20. martā plkst. 23:58, tas nozīmē, ka 21. martā plkst. 6:22 sāksies 1. Saules diena. No šī brīža arī sākas jaunā Saules mēneša skaitīšana. Atceroties, ka Saules mēnesis ir vienādi trīsdesmit dienu garš, nākamā 1. Saules diena būs 20. aprīlī no plkst. 6:03. Arī maijā tā sakritīs ar 20. datumu, taču jūnijā 1. Saules diena sāksies 19. datuma saullēktā plkst. 04:32. T’a ir atšķirība no mainīgā Mēness lēkta, kas var notikt jebkurā diennakts stundā un ir vidēji 29, 5 dienu garš, tāpēc ne katrā Mēness ciklā ir 30. Mēness diena.» 

Žurnāla iznākšanas dienā 18. janvārī būs 4. Saules diena, saullēkts ir 8:45. Tālāk var rēķināt līdzi katrs pats, vai arī izsmeļošākiem skaidrojumiem izmantot Kristapa Baņķa sagatavotos kalendārus «Tavs Mēness plānotājs», kuros atzīmēti gan Saules, gan Mēness dienu sākumi katrā kalendārajā dienā. Informācija atrodama arī mājas lapā www. astrologi.lv

 

Kāds ir Saules dienu starojums

Katrai no 30 Saules dienām tas ar savs un pēc tam cikliski atkārtojas. 

1.Radošuma un izvēles diena.Labvēlīga diena radošu darbu iesākumam, īpaši mācībām, mēneša plānu rakstīšanai. Personisko sasniegumu, izaugsmes diena. Veiksme radošu ideju realizācijā un mācībās. No rīta ieteicams aktīvs darbs, bet vakarā –jautrība un atpūta. Neļaujas skumjām un nīgrumam, nesteidzas, atpūšas ģimenes lokā. Dedzina uguni.

2.Dievišķā cilvēka diena. Ideju, zināšanu, kontaktu iegūšanas un ceļojumu laiks. Esības un garīgo noslēpumu izzināšana, savas apziņas attīrīšana. Vēlams runāt taisnību un tikai taisnību! Mācās, lasa, meklē informāciju, paraksta dokumentus, apgūst jaunas prasmes, vairāk runā un mazāk klusē. Nededzina uguni, neizmanto sērkociņus un šķiltavas.

3.Lielā Skolotāja diena. Radošuma, prieka un līksmības laiks. Viena no labākajām dienām lūgšanām un rituāliem. Sagaidāma atklāsme un atklājumi. Kas paveikts šajā dienā, var kļūt par turību nākotnē. Veic finanšu operācijas, sāk mājas būvniecību, kārto ģimenes lietas. Enerģētiski attīrās, darbojoties ar uguni un izpildot spēka vingrinājumus.

4.Debess bruņinieku diena. Svēto spēku apvienošanās, cilvēka goda un cieņas aizsardzības diena. Viena no kritiskākajām dienām. Trešās acs atvēršanās.  Diena bezkompromisa cīņai par taisnību. Risina samezglotas situācijas. Atdod parādus. Iesāktās lietas pilnībā nepabeidz. Nodarbojas ar sportu. Attīrās ar uguni un saules vannām.

5.Dzīves mērenības diena. Atturības, draudzības, palīdzības, samierināšanās, pakļaušanās laiks. Siltas attiecības ar apkārtējiem liek pamatus nākotnei. Agrāk uzņemto saistību pildīšana. Visiem saņemtajiem piedāvājumiem ir spēks. Sagatavo ilglaicīgus līgumus, paraksta svarīgus dokumentus. Rūpējas par istabas augiem un mājdzīvniekiem. Nodarbojas ar vingrošanu.

6.Iekšpasaules veseluma diena. Iekšējās ticības un spēka apzināšanās, kompleksu pārvarēšanas un dziedniecības laiks. Ja savā ticībā būsi stiprs un noturīgs, iegūsi viengabalainību un veselību. Atpūšas, uzlabo fizisko veselību, nostiprina radniecīgās saites, pievērš uzmanību bērniem. Sāk norūdīšanās kursu.

7.Tradīciju stirpināšanas diena. Tradīciju ievērošanas, mīlestības un radošu iesākumu laiks, kad iespējami brīnumi, paradoksāli situāciju risinājumi un pozitīvas pārmaiņas. Laiks priekam, jautrībai, izklaidēm, sevis apliecināšanai un dzīvespriekam. Dzīvības spēku pieplūdums, mīlestības un radošā potenciāla pieplūdums. Izdara ko paliekošu, nozīmīgu, līdzdarbojas mūžīgās lietās. Dodas ceļojumos, velta laiku mājas uzkopšanai, remontam. Pirtī neiet.

8.Laimes sajūtu diena. Brīnumu, apgaismības, augstākās dzīves jēgas meklējumu, pārveidošanās un atjaunošanās laiks, kad var sākt dzīvot no jauna. Rodas jaunas pazīšanās, mīlestība no pirmā acu uzmetiena. Neko neplāno, pavada laiku svaigā gaisā, atbrīvojas no visa vecā, kas traucē dzīve sprogresam. |iet pirtī, attīrās ar ūdens un citām procedūrām. 

9.Visa Sākuma diena.Var atklāt radošo potenciālu un sajust Sargeņģeļa klātbūtni. Ja priecājas par citu iespējām un spējām, tās var atklāties arī pašam. Nopietnu un grūtu lietu iesākuma diena, kā arī milzīga transformācijas spēka un uzvaras pār pretinieku diena. Vairāk staigā kājām, dodas ceļojumā, sāk attīrīšanās kursu, apmeklē dievnamu, izvēdina telpas, kas dos impulsu pārmaiņām dzīvē. Tuvība stiprina ģimeni.

10. Pašanalīzes un atpūtas diena. Sevis izpratnes un meditācijas laiks. Daudz kas no apkārt notiekošā kļūst skaidrs un saprotams. Jātic intuīcijai, sapņiem. Čukstus skaita lūgšanas, mazāk runā, nodod pieredzi, apmāca citus. Var atļauties ilgāk pagulēt. Labi atpūsties pie dabas.

11. Priekpilnās ziņkārības diena. Pārsteigumu, dāsnuma un pārmaiņu laiks, kad var atrisināt vissarežģītākās situācijas, kad viss padodas viegli, bez problēmām. Neveiksmes liecina, ka raksturā kaut kas jāmaina.  Krīzes situācijas risināmas nekavējoši. Viss jādara ātri un precīzi. Pilda pienākumus, sāk mācības, uzņem viesus, mazgā un spodrina mājokli, tīra apģērbu.

12. Sievišķā spēka diena. Mātišķuma, sievišķā pirmsākuma, astrālās attīrīšanās, lūgšanu, iekšējā talanta un dotību atklāšanas laiks. Jāvadās pēc intuīcijas. Jātpūšas un jāiekļaujas notikumu plūsmā. Šodien saņemam tik, cik esam pelnījuši. Rūpējas par citiem, izrāda sirsnību, labestību un žēlsirdību, velta laiku tuviniekiem. Iet vannā, dodas svētīt ūdeni. 

13. Zvaigžņu diena. Laiks, kas sniedz garīgu mieru un līdzsvaru. Labi saredzama nākotne, parādās dažādas zīmes – vēstnieki. Prasme rast risinājumu visa veida situācijām. Nodarbojas ar bērnu audzināšanu, intelektuālu darbu, ver vaļā visus logus un durvis.

14. Dvēseliskuma diena. Kluss, harmonisks laiks, kam raksturīga pasivitāte, lēnīgums, miermīlīgums un rāmums. Izrāda mīlestību pret visu dzīvo – cilvēkiem, augiem, dzīvniekiem. Jāatsakās no jebkādas liekas informācijas. Piemin mirušos, palīdz nabagiem, nodarbojas ar labdarību. Sakārto materiālās un finansiālās attiecības.

15. Vienotības un sieviešu diena saistīta ar enerģijām, stihijām un sievietes–mātes godināšanu. Nopietnības un jautrības savienojums. Jāpavada dabā, jāuzlādējas ar meža un zemes enerģiju. Atturas no pirkšanas, pārdošanas darījumiem. Uzkopj māju, gatavo ārstnieciskus uzlējumus, uzkopj māju. Ūdenim piemīt labvēlīgs spēks.   

16. Taisnīguma un likuma spēka diena. Strādā no saullēkta līdz saulrietam, pabeidzot visu iesākto. Labāk nemaz nesākt strādāt, nekā slikti padarīt darbu. Dotos solījumus grūti atcelt. Stingri ievēro likumus, disciplīnu, rituālus, reglamentu, ne par soli nenovirzās no ierastās kārtības. Maina darbu, pārceļas uz jaunu mājvietu, paraksta jaunas vienošanās un līgumus.

17. Vārda spēka diena. Gaismas un tumsas spēku cīņa. Nopietna un kritiska diena, kad jābūt uzmanīgam ar vārdiem. Dievnamu apmeklēšana. Dienu pavada brīvā režīmā, bieži mainot nodarbošanās veidus. Iesāktos darbus nepabeidz, veido jaunus kontaktus, paraksta jaunus dokumentus, dodas garos ceļojumos.

18. Žēlsirdības un pateicības diena, ko pavada sabiedrībā, izklaides un atpūtas vietās ar smaidu un viegluma sajūtu. Var darīt visu, ko sagribas, bet, nepārkāpjot likumu. Visās vēlmēs jāievēro mērenība. Nedrīkst piepūlēties un veikt smagus darbus. Kārtīgi izguļas, atpūšas, dodas uz mezu, apdāvina citus, daudz komunicē, izvairās no konfliktiem. Nodarbojas ar sportu un fiziskās veselības nostiprināšanu. 

19. Dzimtas diena saistīta ar senčiem, ģimeni, mājām un tradīcijām. Kļūdu nožēlošanas un labošanas laiks. Jebkurš šodien paveiktais sliktais darbs var ietekmēt visu dzimtu. Visi plāni un projekti ir rūpīgi jāapdomā.Dienu pavada ģimenē, godinot senčus, ievērojot tradīcijas, un piedodot izvainojumus. 

20. Uzvaru diena ir viena no aktīvākajām dienām, kad parādās izeja no sarežģītām situācijām un viss apslēptais nāk gaismā. Var gūt uzvaru ar vismazākajiem zaudējumiem. Labi saraut nevajadzīgās saites, atmaskot melus un netaisnības. Diena neatzīst izlaidību, slinkumu un viltību. Veido nožogojumus, mazgā logus, pērk apavus, šuj, ada, lāpa.

21. Visuma spēku diena. Jūtama Visuma likumu iedarbība. Pārbaudījumu un liela enerģijas daudzuma tērēšanas laiks. Apjomīgu darījumu un bagātības iegūšanas laiks. Jāatrodas kolektīvā, jāpaplašina redzesloks un robežas. Jāuzņemas atbildība par citiem cilvēkiem, jābūt vadītājam. Apkopj spoguļus, pulksteņus, nelaiž sevī dusmas. Pirtī neiet. 

22. Kustības izvēles diena. Negaidītu situāciju, notikumu, satikšanos, strauju likteņa pagriezienu laiks. Vēlams sajust ceļavēju un dzīvot pēc intuīcijas. Neko jaunu nesāk, ja vien tas nebija labi aizmirsts vecais. Cenšas nepalikt mājās, pārdomā īstermiņa plānus, veic pārrunas, iepazīst jaunus cilvēkus un darbus, izrāda iniciatīvu un aicina sev līdzi sekotājus.

23. Aroda diena. Dzīvesprieks un jautrība iet rokrokā ar lielām darba spējām, atdevi, neizsīkstošu, radošu iedvesmu un profesionālismu. Labie darbi: slinkuma, apātijas un vienaldzības pārvarēšana. Paraksta dokumentus, noformē juridiskas lietas, maina ārējo tēlu un frizūru.

24. Cītīga darba un attiecību pārbaužu diena ir viena no sarežģītākajām dienām, kad svarīgi nepadoties provokācijām, veikt sevis un dzīves telpas attīrīšanu, nožēlot grēkus. Sirdsapziņas, izturības un principu pārbaudes laiks. Jāturas pie galvenā, nepievēršot uzmanību sīkumiem. Skaita lūgšanas, lasa, vairāk klusē, uzkopj māju, nesāk jaunus darbus un visu dara pēc plāna. Vajadzīga gaisma un uguns.

25. Bērnu aizsardzības diena saistīta ar harmoniju, pateicību un uzticību. Prāta un tikumības gaišo spēku atmoda. Jāsaglabā skaidrība domās. Svarīgas lietas atliek uz rītdienu, jo cilvēki ir atslābuši. Salīgst mieru ar ienaidniekiem, atdod parādus, dāvina ziedus, rīko ģimenes svētkus, nodarbojas ar mākslu. Iegādājas svarīgu lietu un atnes to mājās. 

26. Uzplaukuma diena. Nopietnu darījumu, lielu ieguvumu laiks, kad var nostiprināt materiālo stāvokli, veiksmi visās darba lietās. Diena veltāma īpašumam, ceļojumiem, misijām, palīdzībai. Atgriežas pie iepriekšējo lietu aizsākumiem. Pērk somu, maku, pievilinot naudas enerģiju. Apciemo draugus vai uzņem ciemiņus, pasniedz dāvanas.

27.Atvērto Debesu durvju dienā augstākie spēki nodod vēstījumus ar dažādu zīmju starpniecību. Ētikas normu visstingrākā ievērošana. Svarīgu lēmumu pieņemšana. Mājas durvīm jābūt plaši atvērtām viesiem, bet galdiem pilniem cienastiem. Uzturas svaigā gaisā. Pieņem svarīgus lēmumus, skaita lūgšanas. Saved kārtībā durvis, logus, atslēgas. Guļ pie atvērta loga, neaizver aizkarus.

28. Noslēpumu atklāšanas diena ir arī aizgājušo piemiņas diena. Jūtams nelāgais. Jāvairās skatīties uz nepatīkamo, jo redzētais dziļi ierakstās zemapziņā. Sarežģīti vienoties, nav savstarpējas sapratnes. Paša provocētas grūtības. Attīra mājokli, ķermeni, dvēseli. Atturas no kārdinājumiem, meditē. Nesāk un neplāno neko jaunu.

29. Vārda spēka diena. Aizsākumi, labvēlīgi notikumi, humors. Mūzikas, balss un skaņu spēks. Jūtama nelīdzsvarotība, slinkums, bet vajag saņemties un paveikt darāmo. Jāmācās. Savedot kārtībā apģērbu, uzlabojas pašsajūta. Apgūst jaunas zināšanas un prasmes, lasa. Veic svarīgus pirkumus un remontus. Pastaigājas, apmeklē kultūras pasākumus, bet atturas no tālākiem braucieniem.

30. Svētā gara diena. Ieteicams veidot kopsavilkumu, labi pabeigt iesāktās lietas, attīrīt savas domas no sārņiem. Dienu velta zinībām un mācībām. Lūgšanas, dievnama apmeklējums. Jāanalizē personīgās uzvaras un neveiksmes. Nopietnas lietas un pārrunas ir atliekamas. Ieteicams uguns un gaismas tuvums.

Kristaps Baņķis par veiksmīgajām Saules dienām sauc: 1., 12., 18., 23. un 27. Par sarežģītām Saules dienām uzskata: 4., 13., 17., 24. un 28. Gavēni ievērot ieteicams: 3., 9., 16., 24. un 29. Saules dienās.

 

Kā samērot Saules un Mēness dienu ieteikumus

«Ja ir interese, to izdarīt nav sarežģīti – jāizlasa gan Saules, gan Mēness dienas raksturojums un jāizvērtē savas darbības kontekstā. Ja konkrētajā dienā Saules dienas un Mēness dienas apraksti sakrīt un ir labvēlīgi vai no obligāti darāmajam vai izvēlētajai nodarbei – lieliski. Ja raksturojumā ir pretrunas, jārēķinās, ka arī iznākums būs pretrunīgs. Kopsakarībās vērtējot, jāatceras, ka Mēness ir tas, kas atspoguļo Sauli! Ja sakrīt, piemēram, 1. Saules diena, kas ir spēcīga un radoša, ar 9. Mēness dienu, tā izkropļo. Tieši tāpēc abi raksturojumi jāskatās vienlaicīgi – tā kā Saules diena var būt negatīvā vai pozitīvā, dažas 9. Mēness dienas izvēršas patiešām draņķīgas, bet citas ne tik ļoti. Protams, papildus vēl skatāmi planētu aspekti un planētu mijiedarbība pret Sauli un Mēnesi. Var sakrist savstarpējā fāžu maiņa, kvadrāts – un atkal konkrētā diena būs citādi. Mēness pats nerada gaismu, bet atstaro Saules gaismu, līdzīgi arī Mēness ietekme uz cilvēka enerģētiku saistāma ar Saules enerģijas pārveidotu nodošanu. Saule nosaka ģenerālo virzību, bet Mēness nevar izkropļot vairāk, kā Saule dod – Saule kā labā roka dod, mēness kā kreisā roka visu maisa, taču samaisīt var tikai to, ko dod. Ja gribam dedzināt čekus un paņemam tikai Mēness dienas ieteikumus, neievērojot Saules dienas, var sanākt arī dīvains rezultāts – Mēness var ieteikt dedzināt dienā, kad pēc Saules dienu raksturojuma pat nedrīkst sērkociņus ņemt rokās. Pats dodot padomus konkrētam cilvēkam, ņemu vērā Sauli, Mēnesi, Zodiaka zīmi, planētas, plus vēl ir superlaiki un nelaiki. Mēness atstarotās Saules enerģijas daudzums ir atkarīgs no Mēness fāzes, Mēness attāluma no Zemes – Apogeja un Perigeja. Dienas vēlamās nodarbes jāizvēlas, apvienojot visas Saules un Mēness cikla ietekmes.» 

«Kopš esmu Mēness kalendāram pievienojis Saules dienas, uzskatu, ka tas rada pilnīgāku vīrišķā (Saule) un sievišķā (Mēness) sintēzi. Tā ir astroloģiski pieņemts – Saules pārstāv vīrišķo principu un dienu, bet Mēness – sievišķo principu un nakti. Saules ietekme pastiprinās dienā, Mēness – naktī un tā pārvaldījumā atrodas zemapziņas, instinktu un sapņu pasaule. Mēness ietekmē paradumus, tīkamās nodarbes, atbild par labsajūtu, veselību, emocijām un spēju adaptēties. Būs cilvēki, kas ievēros, ka viņiem labāk strādā vīrišķā enerģija – Saules dienas, bet mazāk sievišķā – Mēness enerģētika. Būs cilvēki, kam šie spēku samēri periodiski mainīsies, tas var būt pat dienu no dienas. Tāpēc katram pašam nāksies pastrādāt – pētīt, domāt un atrast savu individuālo ritmu un to, kā pielietot manus dienu raksturojumus. Svarīgi ņemt vērā arī to, ka Mēness cikliskās attiecības ar Sauli sauc par Mēness fāžu maiņām jeb ceturkšņiem. No seniem laikiem pieņemts uzskatīt, ka tukšā laikā ir jāatpūšas un jāplāno, pēc tam augošā Mēnesī jākrāj spēki un jāveic dažādas veicinoša darbības, tad pretrunu pilnajā Pilnmēnesī izbaudīt enerģētikas pilnbriedu un sevi līdzsvarot. Dilstošā Mēnesī ir laiks saņemt padarītā augļus un veikt noslēdzošas darbības, lai pēc tam pirms jauna Mēness cikla sākuma atskatītos atpakaļ un izdarītu secinājumus. Un tā katrā Mēness ciklā. Mēness Apogejs un Perigejs ir tie, kas izskaidro emociju un dzīvības enerģijas paisumus un bēgumus. Ņemot vērā ietekmes, var noteikt, vai cilvēkam piemērotāks ir Saules vai Mēness kalendārs. To varu noteikt pēc Ascendenta jeb Zodiaka zīmes, kas uzlēca cilvēka dzimšanas brīdī. To gan var noteikt tikai ar astroloģisko programmu palīdzību, piemēram Astrokarte.lv, turklāt, ja zina precīzu dzimšanas laiku zīmes. Ja Ascendents atrodas Uguns (Auna, Lauvas, Strēlnieka zīmes) vai Gaisa zīmē (Dvīnis, Svari, Ūdensvīrs), ieteicams vairāk dzīvot pēc Saules kalendāraJa Ascendents ir Ūdens (Zivis, Skorpions, Vēzis) vai Zemes zīmē (Mežāzis, Vērsis, Jaunava), ieteicams primāri sekot Mēness kalendāra ieteikumiem Vienkāršots variants, kā noskaidrot, no kā vadīties vispirms, ir godīgi atbildēt sev uz jautājumu: vai pēc gulēšanas ieraduma esi Pūce vai Cīrulis? Pūcēm atbilstošāks ir Mēness cikls, Cīruļiem – Saules cikls. Protams, es to nosakot, ņemu vērā arī diena sun nakts horoskopus un citas specifiskas metodes.»