Riņķa danči starp aptumsumiem

Dažādās publikācijās esmu vērsis uzmanību uz 4. un 19. martu, kad notiek Pilns Mēness un Daļējs Saules aptumsums. Laiks starp abiem aptumsumiem ne tikai katra cilvēka ikdienā, bet tieši valsts politikā jau izsenis ir zināms kā lielu lūzumu brīdis. Laika sprīdis starp aptumsumiem var kalpot par starta punktu jauniem un daudzsološiem laikiem, bet visbiežāk tas raksturojams ar spriedzes izlādēšanos. Kad grāpītis ir pilns, tas iet pāri malām! Un sekas sākotnēji ir pat grūti apjaušamas, tās kā bumerangs metējam trāpa krietni vien vēlāk.

Marta aptumsumi būtiski izceļ latvju tautai svarīgo Jaunavas zīmi.

Visu martu Visuma loģika ieteic atturēties no svarīgu lietu sākšanas, no kurām čiks vien sanāktu. Tas ir laiks, kad cilvēku prātos debesu "sakarnieks" Merkurs met cilpu ar skatu pagātnē. Tādēļ iesaka pabeigt vecus darbus, vēlreiz izvērtēt paveikto... Attiecību skaidrošana šajā laikā ir bezjēdzīga, jo pastāv liela iespēja pateikt ko tādu, ko vēlāk nožēlotu. Domas un idejas, kas radušās šajā laikā, var piedzīvot vairākkārtējas izmaiņas.

Tāds ir marta astroloģiskais fons. Bet kas notiek Latvijas politikā?

Jau ilgu laiku vēroju Latvijas politiķu rosīšanos un secinu, ka astrologi politiskajām aprindām ne tuvu nestāv. Citiem vārdiem sakot, valstsvīriem nospļauties par kaut kādu tur lēmumu un rīcību vienotību ar Visumu... Visbiežāk labas idejas tiek realizētas apšaubāmā laikā vai arī otrādi. Protams, aklai vistai arī pa kādam labam graudam patrāpās. 

Nezinu, kā ar oligarhiem, kas šurpu turpu raustītu Latvijas politiķus, bet, kā novēroju, pilnmēness un aptumsumi diezgan nopietni viņus "izdancina".

Pirmā sērsnu mēneša aptumsumu un "domu putras" laiku neizturēja valdība, izziņojot inflācijas apkarošanas plānu. Atbilstoši Visuma enerģētikai, pēc neilga laika sekoja pirmie labojumi. Un tādā garā tas arī turpināsies.

Man nav nekādu ilūziju par "dzīvi zem skatuves", ar kuru sadzīvo mūsu valdība.
Neaizmirsīsim, ka Aigara Kalvīša valdība tapa spēcīgā Skorpiona zīmes iespaidā, kas līdzi nesa sakāpinātas varas, ietekmes un finanšu pārdales, dažnedažādus slepenības un aizkulišu jautājumus. Par tās vēlmēm reorganizēt un kontrolēt drošības struktūras jau rakstīju uzreiz pēc valdības tapšanas (prognozes skatīt 9. novembra "LA" numurā).

Arī prezidentes horoskopā Skorpiona zīme spēlē lielu lomu. Varas vienādojums kļūst skaidrāks: valdība arī turpmāk ar mainīgu aktivitāti centīsies īstenot varas sadales un pārdales jautājumus skorpioniskās - finanšu, slepeno dienestu un enerģētikas - sfērās, par ko arī prezidentei būs sava nostāja. Raugoties prezidentes personībā, jāatzīst, ka godīgums, atklātība un tālredzība (Saule Strēlnieka zīmē) ir viņas stiprā puse, tomēr Vaira Vīķe-Freiberga lieliski zina, par ko ceļama trauksme un par ko jāklusē sabiedroto interesēs.    

Negribētos domāt, ka līdz ar Mēness un Saules disku aptumšošanos ir satumsuši arī politiķu prāti, ticamāk, ka dabas ritmiskās parādības radījušas būtiskus sakaru traucējumus varas ešalonos. Ja malku cērt, skaidas lec. Šoreiz guvums ticis sabiedrībai, kuras skatienam pavērušās nopietnas aizkulišu spēlītes par (slepeno) varu.

Kas notiks turpmāk? Kopumā turpināsies vecu kļūdu labojumi. Ja starp valdību un Rīgas pili esošo trauslo komunikācijas saitīti salāpīs...nekas nenotiks. Dienasgaismu ieraudzījušās lietas prasmīgas rokas centīsies pēc iespējas ātrāk pabāzt atpakaļ zem segas.

Dinamiskais laika posms vēl nav galā. 19. martā gaidāms daļējs Saules aptumsums, kuru mūsu valstī gan nevarēs novērot, bet tā spēcīgā enerģētika var būtiski sajaukt kārtis valsts augstākajām amatpersonām. Piemēram, 16. marts!

Vēl kāds gaidāms notikums, kurā prezidentei uzskati var būtiski atšķirties no valdības - Valsts robežlīguma parakstīšana. Pieļauju, ka prezidente vēlēsies būt pēc iespējas tuvāk zīmīgā paraksta licējam. Arī tas var būt par iemelsu trauslā saziņas "diedziņa" atkārtotai pārtrūkšanai...

Dārgie vēlētāji, aptumsumu starplaiks lieliski izgaismojis lielākos politiskos melnumus. Gudrākie politiķi aptumsuma laikā neskrietu salipināt un pārtaisīt pasauli pa savai modei. Aptumsuma laikā katrs solis jāsper, it kā ietu pa plānu ledus kārtiņu. Solis pa kreisi, un var noiet greizi. Un uz ļoti ilgu laiku. 

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: fragmenti "Latvijas Avīzē", 14.03.2007