Krievija — uz miera takas?

Kurp virzās Krievija? Vai Padomju Savienības teritoriju mantiniece joprojām domā kā atjaunot impēriju? Kas nāks Putina vietā? Cik stabila būs Krievija? — šādi un tamlīdzīgi jautājumi nodarbina ne tikai valstsvīrus un politikas analītiķus. Arī daudzi spēcīgās krievu astroloģijas skolas pārstāvji uzskatījuši par goda lietu meklēt atbildes uz šiem jautājumiem. Dažu Krievijas mūsdienu astroloģijas pīlāru pārdomas, domājams, būtu interesantas arī "tuvējā pierobežā" — Latvijā — dzīvojošajiem.

Saprotams, ka tik sarežģītā jautājumā kā valsts nākotnes paredzējums Krievijas astrologiem vajadzējis saskarties arī ar objektīvām grūtībām. Pirmkārt, ko uzskatīt par Krievijas dzimšanas brīdi. Atkarībā no astroloģisko pētījumu mērķa un nopietnības kā atskaite vienība tiek minēta Krievijas etnosa veidošanās (06.07.862; Novgoroda), revolūcija (08.11.1917; Sanktpēterburga), PSRS izveide (30.12.1922; Maskava), suverēnas Krievijas Federācijas pasludināšana (12.07.1990).
Daži vienkārši nodevušies pārspriedumiem. Tā, piemēram, Nikola Stojanovičs, "nonācis pie secinājuma", ka krievu tauta atbilst Zivs zīmei, jo izturoties atbilstoši šās zodiaka zīmes īpašībām: — Paskatāties kā viņi karo. Otrā pasaule (Tēvijas) kara laikā, kā arī Napoleona uzbruku laikā notika vien un tas pats: krievu karapulki haotiski atkāpjas, bet brīdī, kad ienaidnieks nodomāja, ka uzvarēs, krievi sāk viļņveidīgu un upuriem bagātu pretuzbrukumu. Atkāpšanās, pretinieka piemuļķošana, prātam neaptverami zaudējumi un viļņveidīgi izbrukumi — atbilst Zivs pārvaldniekam Neptūnam. Arī alkoholiskie dzērieni ir Neptūna aizbildniecībā. Zivis simbolizē arī cietumu — nav nekāds noslēpums, ka neskaitāmi krievi cieta Staļina lēģeros. Loģiski, ka pirmais cilvēks, kurš lidoja kosmosā bija krievs. Turklāt Jurijs Gagarins dzimis Zivs zīmē…

Ir arī precīzāki paredzējumi.
Astrologs Boriss Romanovs: — Laikā līdz 2011. gadam Sanktpēterburgas kā otrās Krievijas galvaspilsētas nozīme pieaugs. Starp 2011. un 2013. gadu izšķirsies valsts iekārtas turpmākais liktenis. Šajos gados savijas Krievijas tautas, valsts un baznīcas ceļi. Būtu ļoti pārsteigts, ja šajos gados Krievijā netiks atjaunota monarhija.
Maskavas Astroloģijas akadēmijas rektors, vairāku astroloģijas organizāciju biedrs, daudzu Latvijā pazīstamu astrologu autoritāte Mihails Levins nopietni pievērsies Krievijas pagātnes analīzei un sekojoši arī nākotnes paredzējumam.
Izanalizējot vēstures analoģijas, secinājis, ka 21. gadsimts Krievijai būs daudz mierīgāks nekā iepriekšējais.

No tā izrietot, ka nākamajos 230 gados Krievijā neesot iespējami:
1) valsts izjukšana neatkarīgās valstīs;
2) suverenitātes zaudēšana;
3) masu sacelšanās un dumpji, kas draudētu ar varas gāšanu;
4) valsti visaptveroši kari, kaut arī nav izslēgti lokāli kari valsts nomalēs vai arī aiz tās robežām;
5) vardarbīga varas pāreja spēka struktūrām;
6) diktatūra, kaut arī iespējama prezidenta varas pieaugums;
7) autoritāra režīma atgriešanās;
8) varas pāreja ekstrēmistisku partiju rokās, tajā skaitā komunistiskā režīma atgriešanās;
9) ekonomikas sabrukums;
10) demogrāfiskā krīze.

Kā uzsver astrologs, šobrīd nevienam neesot skaidrs valsts turpmākās attīstības virziens. No astrologu skatpunkta, visas partiju politiskās programmas neesot nekas vairāk kā pusfabrikāts, lai neteiktu mēslojums, kurā 20 gados izdīks nākotnes sēkla.
Astroloģijas doktors par Krievijas politisko nākotni: — Krievija neizolēs sevi no starptautiskās sabiedrības. Protams, Krievijas loma pasaules politikā mainīsies. Impērijas laiki ir beigušies. Teritoriju palielināšana un bijušo teritoriju pievienošana pusgadsimta laikā nenotiks. Vienīgais, kas varētu notikt, apvienošanās ar Baltkrieviju. Vienotas slāvu teritorijas atjaunošana un vienotas telpas izveide notiks piecdesmito gadu sākumā. Ap šo laiku Krievija kļūs par slāvu un bijušo padomju republiku centru. Krievijas vēsturē nelielas paralēles varētu vilkt ar Kijevas Krievzemi.

"Krievu nostradams" Globa

Postpadomju telpā par "krievu nostradamu" dēvētais astrologs, kurš it kā esot paredzējis PSRS krahu, Pavels Globa Ukrainas bulvāru avīzē sev raksturīgā atklātībā vēstījis: — Domāju, ka 2008. gads (prezidenta vēlēšanas) Krievijai būs tāds pats kā Ukrainai 2004. gads. Vispirms Baltkrievija un tad arī Krievijai pienāks kārta.
Viņaprāt, Krievija neizjukšot, bet palikšot vienota, jo tā kļūs par Rietumu sienu pret Ķīnu, ar kuru karš esot neizbēgams. Tieši šā iemelsa Rietumu valstīm neesot izdevīga Krievijas sašķelšanās.
Uz žurnālistes nekautrīgo jautājumu, vai no specdienestiem nācis cilvēks [Putins] var pārvaldīt valsti, Globa nosmējis: — Kāpēc gan ne? Iļjičs starp citu sacīja: "Katra ķēkša var pārvaldīt valsti".
Globa ir pārliecināts, ka Vladimirs Putins 2008. gadā spēs nodot valsti cilvēkam, kuru atradīs Valsts domes kuluāros. Un kāpēc gan lai tas nebūtu Rogozins? Globasprāt, viņam esot daudz kā kopīga ar Staļinu...

Putina pēctecis

Vairākumam Krievijas astrologu, pašreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins kļuvis par atskaites punktu valsts nākotnes prognozēm. Daļa astrologu uzskata Putinu par Tēvijas glābēju, tomēr Krievijas presē viens otrs Kremlim netīkams astrologs nodēvēts par līdzdalībnieku "netīrās politiskās tehnoloģijās".
Kā norāda astrologi, prognozes stipri apgrūtina precīzi nezināmais Putina dzimšanas laiks (dzimis 07.10.1952). Kā atskaites punkts izmantots arī prezidenta inaugurācijas (07.05.2000) brīdis.
Dažādu astroloģijas skolu pārstāvji — Aleksandrs Gromovs, Aleksejs Vaenra un populāru grāmatu autori Semira un Vitālijs Vetaši — secinājuši, ka Putina rakstura īpašības un viņa ieturētais politiskais kurss, atrodoties viņam ilgstoši pie varas, valstij var izraisīt smagas sekas.
Sanktpēterburgas matemātiķis un astrologos Alberts Timaševs uzskata, ka "nemirstošais Leņina gars varētu no jauna iemiesoties jaunajā Krievijas prezidentā". Pielietojot viņam vien zināmas izskaitļošanas tehnikas A. Timaševs izrēķinājis, ka uz nākamo prezidenta krēslu varētu pretendēt "vectētiņa" Leņina vai arī "tautu tēva" Josifa Staļina gara iemiesojums. Un viens no reālākajiem pretendentiem esot Genādijs Zjuganovs. Komunistu līdera Zjuganova dzimšanas horoskops un Ļeņina miršanas horoskops sakrītot "pēc pilnas programmas".

 

AUTORS: KRISTAPS BAŅĶIS
PUBLICĒTS: "MĀJAS VIESIS", 11.11.2005