Melnais Mēness LILITA  

Nosaukums „Lilita” atvasināts no senā semītu vārda „nakts” – lel vai lelath – un no arābu valodas laylah, kas nozīmē – rēgs, spoks.

Astroloģiskais raksturojums

 • Lilita - karmas uzkrāšanas punkts. Rāda, cik esi brīvs vai sasaistīts.
 • Lilita ir viens un tas pats grābeklis, uz kuru visu laiku uzkāp. 
 • Ego izpausmes - kaislības un kompleksi.
 • Vēlme citus sāpināt un pašmocīties.
 • Negatīvi karmiskie uzkrājumi no iepriekšējiem iemiesojumiem.
 • Ļauj apzināties un demonstrē cilvēka individualitāti.
 • Spēcīga zemapziņas dzīlēs slēpta emocionalitāte, kas var izpausties pēkšņi, negaidīti. Lilita formē emocionālo noskaņojumu. 
 • Dzīves sfēras un vājās vietas, kurās izpaužas kārdinājumi, ilūzijas.
 • Ētiski morālās problēmas.
 • Lilita vienmēr pieslēdzas, kad runa iet par naudu, seksu, krīzi. Tieši lielās krīzes - pēkšņi zaudējumi ir Lilitas mīļākā tēma. Atstrādājot Lilit zīmi un māju, Tu samazini sūrāko dzīves pārbaudījumu draudus.  
 • Lilita uzliek masku, aiz kuras viegli paslēpties, mūkot no īstajiem karmas atstrādes (īstais mērķis, kādēl dvēseliski mēs iemiesojamies) uzdevumiem.
 • Neatsrādāta Lilita Zodiaka zīmē ir personas fikcijas, iluzorās uzvedības fiksācija - kodolproblēma. Parasti Persona uzstājīgi demonstrē emocijās, attieksmē šās Zīmes uzvedību, bet tiklīdz nonāk līdz darbībai, tā parmetas uz pretējo zīmi. Ilūzijas maska krīt tikai tad, kad nonāk līdz Lilitas Zodiaka zīmei piekrītošās darbības. Līdz tam viss pārējais ir tikai teātris "liela brēka, maza vilna". 
 • Ja "melnais caurums" ir Lilitas Zodiaka zīmē, tad viss gaiss izplūdīs pa pretējo Zodiaka zīmi - vieglāko uzvedības modeli. 
 • Lilita horoskopā - izpausmes grūtības veids un vieta.
 • Lilita liek svārstīties starp divām izvēlēm, regulāri noliekot izvēles priekšā, kamēr cilvēks nesaprot pareizo uzvedības modeli. To nosaka Zodiaka zīmes atstrādi - norādam padomos laimīgākai dzīvei.
 • Lilita uzrāda psihes lūzuma punktu, pa kuru dzīvē ienāk dēmoniskas izpausmes - degradācija.
 • Tomēr Lilitai piemīt neizmērojami slēptie resursi, lai atstrādājot caur to karmu, kļūtu par nozīmīgu personu. Darbojoties profesionāli Lilitas sfērās var sasniegt neiedomājams virsotnes. To lieliski pierāda mūsu projektā minētie populārie cilvēki, kuri savus panākumus guvuši tieši Lilitas zīmes sfērās. Lilita ir tik maģiski magnētiska, kad dod iespēju noprovēt slavu, naudu un, protams, iedodot mazo pirkstiņu, Tu kārdinājumā riskē zaudēt visu roku...un sevi.
 • Lilitas apzinātība - izeja no kompleksu, neveiksmju, ierobežojumu valstības. 
 • Lilita ir viens un tas pats grābeklis, uz kuru visu laiku uzkāp. 
 • Lilitas zīme parāda, kādi orgāni kļūst jūtīgi-slimi, tādējādi sūta signālus, ka savā liktens ceļā esi sācis iet nepareizo ceļu. 

Astronomiskais raksturojums

 • Fiktīvs punkts – tā atrašanās vieta aprēķināta ar astroloģisku formulu palīdzību.
 • Mēness orbītas otrais fokuss, kurā neatrodas neviens fizisks objekts. Fokuss ir otrais elipses centrs. Pirmajā elipses centrā atrodas Zeme.
 • Tiek dēvēts par Melno Mēnesi, jo saistīts ar Mēness orbītu; Melnais, jo tas ir neredzams punkts.
 • Vienā Zodiaka zīmē Lilita atrodas ~ 9 mēnešus un pilnu Zodiaka apli noiet 8 gados un 310 dienās.
 • Atklāts 1879.gadā ASV.

Mitoloģiskais raksturojums

 • Ebreju mitoloģijā Lilita ir pirmā sieviete, ko Dievs radīja pēc Ādama – tā atteicās pakļauties vīrieša vēlmēm un dzīvot ar Ādamu, un aizbēga no Ēdenes dārza. Dievs pēc viņas sūtīja trīs eņģeļus, tomēr viņa atteicās atgriezties, tādējādi uz visiem laikiem kļūstot par kritušo sievieti.
 • Tiek piedēvēti tumši darījumi – ļaunā nakts dēmonu valdniece, sātana sabiedrotā, kas uzglūn vīriešiem un nogalina bērnus.
 • Asociē ar Taro Nāves kārti un tādām dievietēm kā Persefone, Hekate, Atēna, Minerva un pūci, kas pārstāv slepenību un gudrību.
 • Lilita tiek saistīta ar Zodiaka zīmi Skorpions tā seksuālā un intensīvā rakstura dēļ.

Raksturīgi

Briesmas, tumsa, viltus, iznīcība, novirze, pārmērības, sapņi, tukšums, burvība, skaudība, bailes, vaina, naids, iztēle, izolācija, greizsirdība, maģija, laulību jaukšana, noslēpums, nakts, inde, mistika, vilinājums, kauns, atriebība.

Izmantojamība

 • Īpaši svarīgs novietojums sieviešu kartē, jo pauž sievišķo arhetipu – psihes tumšo pusi, zemākās dziņas, kurām vispārinot ir raksturīga vitālo enerģiju absorbēšana.
 • Vīrietim tā ataino slēpto cīņu par varu vai cita veida problēmas saskarsmē ar savas dzīves sievietēm.
 • Ikdienā šīs dziņas vislabāk raksturo vārda „izmantošana” negatīvā nozīme. Parasti izpaužas dažādās mahinācijās, provocēšanā un arī seksuālā izmantošanā.
 • Tas, ko Lilita rāda, ir cilvēka ētiski morālās problēmas. Caur Lilitu iespējams atrast cilvēka vājās vietas, caur ko Lilita provocēs, kārdinās, izaicinās.
 • Horoskopa zīmē parādīs kāda attieksme ir pret enerģijām, bet māja noteiks, kur centīsies to iegūt ar vislielāko risku.  
 • Caur zīmi un māju var paslīdēt kāja – apzināti jācenšas izvairīties no kārdinājumiem šajā sfērā.

Apraksti attiecas uz visu cilvēka mūžu kā bāzes uzvedības modelis. Tas modificējas, protams, atkarībā no Lilit turpinošās virzības pa Zodiaku, tomēr savus galvenos aizmetņus nezaudē - kā paisums un bēgums - viļņveidīgi elpo Tavā dzīvē. Kāds, kas stāv aiz muguras un elpo pakausī. Kā lielais brālis, kas novēro un piespēlē provocējošas situācijas, lai Tevi pieķertu karmiskā nedarbā. Iepretīm Selēnai un Fortūnai, kas dāsni pasniedz roku grūtā brīdī. Kopumā sanāk celties un krist, tādēļ galvenais ir nepadoties un piecelties vienu reizīti vairāk. 

Lilita vidēji katros 9 gados atgriešanās savā pozīcijā - zodiaka zīmē, kurā tā bijusi Tavā dzimšanas brīdī.
Līdz 63 gadu vecumam cilvēkam apzināti dots laiks, lai izdarītu izvēli – pievērsties gaišajiem vai tumšajiem spēkiem, jo šajā laikā savienojas Baltā/Melnā Mēness cikli.

Atkarībā no apziņas līmeņa, iespējami 3 veidi:

1.līmenis – cilvēks apmierināts ar savu tumšo rīcību, kuru baro Lilita, ja kaislības spēcīgākas nekā griba un tās ir pretrunā ar viņa dzīves programmu.

2.līmenis – pats apzināti neiet pa tumšo kārdināšanas ceļu, apzinās, ka tas ir grēks un atsakās no Lilitas kārdinājumiem. Tas ir grēku nožēlošanas un izpirkšanas ceļš. Maksā par savām kļūdām un grēkiem. Sods izpaužas tāpat, kā sagrēkoja – ja izsmēja citus, būs jāizbauda uz savas ādas, ka citi izsmej viņu.

3.līmenis – redz un saprot ļaunumu, kā rezultātā apzināti nenolaižas līdz grēka darbiem. Skaidri zin, kas ir labais un sliktais. Ieguvis imunitāti pret ļaunajiem kārdinātājiem.

Baltā/Melnā Mēness rādītāji izriet no cilvēka brīvās gribas, cik daudz ar sevi strādā. Cilvēka uzdevums ir apzināties savu Dievišķo būtību, gaišo sākotni.

Lilitas sadaļu pielietojums

Simboliskā planēta zīmē. Norāda KĀ, kādā veidā tiks izmantota tās daba. Zodiaka zīme + Planētas nozīme rada vienu informatīvu veselumu. Grādi pie Zodiaka zīmes ir informatīva rakstura. 

Simboliskā planēta mājā. Mājas ir debesu nospiedums konkrētā vietā un laikā, tādēļ izšķiroši svarīgs ir ievadītais dzimšanas laiks. Dažkārt pat 5 minūtes var pamainīt 12 māju robežas. Dažkārt pat 30 min intervālā tas neko nemainītu. 
Norādītā māja parādīs KUR tiek izpaustas tās daba, darbības laukus un sfēras, kurās var tik piedzīvota vilšanās un ciešanas. Kur tā gribēs iemiesoties un izpaust visu savu spēku. Tur arī notiek vislielākā karmas atstrāde. 
Var teikt, ka simbolisko planētu var sadalīt ar 50% zīmes ietekmi un 50% mājas simboliskā pārvaldnieka - zīmes - ietekmi. 

Piedomājot pie stila (Zodiaka zīme) un darbības lauka (Māja), var pārvaldīt simboliskās planētas ietekmi ar brīvās gribas palīdzību. Proaktivitāte: apzināšanās un rīcība. 

Simboliskā planēta mijiedarbībā ar planētām. Svarīgi vai planētai ir sabiedrotie, ar ko izpaust savu spēku, jo neaspektēta simboliskā planēta var radīt gan talantus, gan lielas problēmas. 
Pavisam ir 3 veidu starpplanētu mijiedarbības formas:
1. savienojums jeb saplūšana (dažu grādu attālumā) - visspēcīgākā karmiskā ietekme, ko izskatam padziļināti, atkarībā no tā, ar kādu planētu savienota;
2. attālināta mijiedarbība (60-90-12-180grādi) - mijiedarbība pastāv kā savstarpējās saistības, vājāka ietekme;
3. brīva, nesaistīta ar planētām - dodam informatīvu skaidrojumu.

 

Projekts pieejams šeit

http://www.astrologi.lv/astro_karte/lilith/

 

Uzzināsi, ko astrologi nestāsta!

Piedāvājam iespēju ieskatīties savā Karmas traukā: liktens noteiktajā plūdumā, ēnas un gaismas pusēs - līdzsvaram un labākai dzīvei.

Tev ir iespēja apzināt savas raksturīgākās kļūdas, lai tagad un nākotnē dzīvotu laimīgāk.  

Projekts veidots, lai jebkurai no četrām simboliskajām planētām parādītu gaišo, tumšo pusi un ieteikumus kā harmonizēt to ietekmi. Pat tumšajā saredzēsi gaismu. 

 

 

Projekta idejas un izpildījuma autors - Kristaps Baņķis.
Sadarbībā ar E. Bāri