Stellas Visuma ģeometrija 


Pirmajai tikšanās reizei ar bioenerģētiķi STELLU DREIŽI piemīt nedaudz mistikas - mani uzrunā viņas
grafikas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Otrreiz tiekamies Stellas Rīgas dzīvoklī Stabu ielā, kurp daudzi mērojuši ceļu. Viņa izstaro vesela cilvēka pārliecību, ka īstas atklāsmes nāk no Visuma. Tas netiek uzspiests, bet sarunas pavediens daudzkārt tam pieskaras.  

Stella, bioenerģētiķe ar 27 gadu stāžu, uzskata, ka spējas esot daudziem, bet ne visi tās apzinās. Pēc pamatizglītības bioloģe, bioķīmiķe. Strādājot Bioloģijas institūtā, atklājusi spējas palīdzēt cilvēkiem. Visi tur tolaik zinājuši, ka grūtā brīdī var iet pie Stellas un viņa palīdzēs.

Sākusi interesēties, kur varētu izglītoties un savas sajūtas stiprināt ar zinātnisku pamatojumu. Piedalījusies neskaitāmās zinātniskās konferencēs par biolokāciju, bioenerģētiku, uzklausījusi ārzemju speciālistus. Ieguvusi mediķes izglītību, jo uzskata, ka ar speciālistiem vieglāk ir runāt viņiem saprotamā valodā. Izmācījusies adatterapiju, akupunktūru.

- Savas spējas esmu apvienojusi ar zināšanām, - uzsver Stella.

Cilvēki paši atrod Stellu, lai tiktu dziedināti. Dziedniece vispirms uzzīmē cilvēka auru. Turpinot atklāt sava amata noslēpumus, Stella ar vieglu roku uz papīra jau uzliek manu siluetu un iezīmē čakras: - Uzreiz varam atrast galveno nelaimju cēloņus. Tradicionālā medicīna cieš no tā, ka nevar atrast vainu, tāpēc cīnās ar sekām. Ikvienam var uzlabot enerģētiku, parādot pareizo ceļu. Tā ir kompleksa dažādu pasākumu virkne, sākot ar domāšanu un beidzot ar vingrojumiem un uztura sabalansēšanu.

Stella lieto krāsu un gaismas terapiju. Viņa nosvērti stāsta, kā slimajām vietām izmanto speciālus akupunktūras magnētiņus. Un Stella jau veikli saiņo ārā "instrumentus" un strādā ar manām čakrām. Sajūtu dīvainas vibrācijas. Uz zemes mani atsauc dziednieces mobilā telefona melodija. Zvana no Izraēlas. Kādai kundzei steidzami vajadzīga palīdzība. - Man grūti atteikt, pat ja esmu divtik aizņemta, - mulsi taisnojas Stella.

Pirmais kontakts

80. gadu sākumā lekcijas laikā Igaunijā Stella neapzināti uzzīmēja pirmo gleznu. - Vakarpusē tikāmies ar ufologiem plašākā lokā, un kāda viešņa no Bulgārijas parādīja virs Tallinas nofilmētu lidojošu šķīvīti - mats matā tādu, kādu tobrīd biju zīmējusi. Tobrīd sapratu, ka man bija izveidojies kontakts, - senā notikuma noskaņu atstāsta Stella.

Viņai tīk atsaukties uz Platonu, kurš teicis, ka Dievs izpaužas ģeometriskās līnijās: - Ģeometrija ir ģeometrija, bet, ja to savieno ar dievišķo enerģiju, tā kļūst dievišķa, nesot gleznas skatītājiem noteiktu informāciju.

Ja dziednieci nomoka kāds jautājums, viņa to noglabā zemapziņā kā jautājuma zīmi. Pēc kāda laika atnāk atbilde. Visi zīmējumi viņai tapuši negulētās naktīs: - Pirms tas notiek, man vienmēr ir bijusi sajūta - šonakt būs! Naktīs vispār kosmosā  ir klusāks un tīrāki ir informatīvie lauki. Pirms ņemu rokās lapu, noteikti noskaitu lūgšanu. Glezna parādās uzreiz. Man tikai jāpaspēj ar zīmuli to it kā nofotografēt.  Visi darbu oriģināli jau eksistē kosmosā. Gleznas ir tikai projekcijas no kosmosa. Man bieži jautā, kāpēc manas gleznas nav krāsainas, jo parasti kosmosu ataino ļoti spilgtās krāsās. Redziet, jebkura krāsa iespaido cilvēku. Manās grafikās cilvēkam ir vieglāk izjust enerģijas starojumu.

Daudzus savus darbus viņa veltījusi zīmīgiem notikumiem. - Valstiskiem notikumiem, - palaboju.  Virkne nozīmīgu darbu Stellai tapuši atmodas un barikāžu laikā. - Viss jaunais, jo īpaši garīgais, nāk caur ciešanām, pārdzīvojumiem. - Latvijas un Stellas likteņi daudzkārt cieši savijušies. - Es neatbalstu gaišreģus, kas paredz plūdus, zemestrīces, citas nelaimes. Tā ir milzīga kļūda. Nelaimi necenšas nostiprināt. Tieši otrādi - vajag ar labām domām to novērst. Vienmēr jāsaskata gaišais galapunkts.

Stellai par visu teikto ir svēta pārliecība: - Valoda, kādā mēs runājam un kādā nosaucam lietas, ir ļoti svarīga. Ja mēs runājam harmoniski, arī mūsu iekšējie orgāni darbojas harmoniski. Organisms runā tādā valodā, kādā mēs runājam. Dienas ir sarežģītas, mēs visu laiku skrienam, un mums nav laika apstāties un ieklausīties sevī. Bet vajag atrast tādu brīdi, lai apstātos un pateiktu: es esmu vesels cilvēks. Jāizjūt sava saistība ar Visumu. Ja cilvēks neuzņem pozitīvo, tukšums jau nepaliek  - tā vietā stājas ļaunais. Tā rodas agresivitāte, tieksme uz azartspēlēm. Augšāmcelties var arī, paplašinot savu apziņu.

 

Visuma fotogrāfijas

"Kristus aizsardzība Latvijai"

Laikā, kad Rīgā trakoja OMON bruņotie vīri, Stellai tapa grafika "Kristus aizsardzība Latvijai". Viņa redzējusi septiņas sveces spoži kvēlojam: - Un paldies Dievam, smagais posms Latvijai ātri beidzās. Tas nav tikai gleznas, bet gan vienotības un lūgšanu spēks, kas izglāba Latviju. 

"Mūžība"

Arī grafika "Mūžība" tapusi Stellas kundzes karstākajā laikā"- 1991. gadā.
- Kad parādījās ziņas, ka tiek meklēta Kārļa Ulmaņa kapavieta, es sev uzdevu jautājumu: kur tā varētu būt? - atceras Stella. Atbilde atnākusi pēkšņi, un gleznā redzama K. Ulmaņa apbedīšanas vieta un laiks. Vien pati autore bijusi neizpratnē, kāpēc uz valstsvīra kapa rādās pareizticīgo krusts. Tikai tiekoties ar žurnālistu, kurš bija kapavietu uzmeklējis, fotogrāfijās atklājies visnotaļ līdzīgs veidojums.

 

 "Auglības zīme"
- Ļoti bieži ir gadījumi, kad sieviete un vīrietis ir veseli, bet bērnu kā nav, tā nav, lai arī viņi dara ko darīdami. Auglības zīmes var palīdzēt un jau ir palīdzējušas, - savas spējas palīdzēt pārim tikt pie bērniem atklāj dziedniece.  Nesen tapis uzmetums grafikai pret abortiem, kas iedarbotos uz jaunām meitenēm. Būs arī glezna, kas palīdzēs jaunajiem komponistiem smelties enerģiju no kosmosa.  

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Mājas Viesis", 2005. gads

KRISTAPAM BAŅĶIM NAV PIEEJAMI VAIRAK STELLAS KONTAKTI. komentārs 2012. gadā