Astrologs Kristaps Baņķis: "Ir jāsadedzina pirkumu čeki" 

Laba ziņa "Patiesās Dzīves" abonentiem – pasūtot žurnālu nākamajam gadam, ikviens saņems astrologa Kristapa Baņķa izveidotu Saules un Mēness kalendāru. Kāpēc tas ir iegūšanas vērts? Par to saruna ar Kristapu Baņķi.

"Čeku dedzināšana nav nekāda ar maģiju aizrāvušos sieviņu nodarbe," uzskata astrologs Kristaps Baņķis.

No vienas puses, mēs esam latvieši praktiskie – mums visu vajag pārbaudīt un ar rokām aptaustīt. No otras puses, pie zemes turoties, vienmēr esam skatījušies debesīs un raudzījušies uz Mēnesi, lasījuši horoskopus. Kad horoskops labs, arī latvietim praktiskajam gribas tam noticēt. Bet astrologs Kristaps Baņķis saka tā: “Ticēt vajag Dievam, bet Mēness cikls dabā sen ir pārbaudīts. Tāpēc ticēt nevajag, vajag pašiem pārbaudīt!” 


Kas ir Mēness bez Saules? 

– Pastāsti par jauno kalendāru! 
– Tas būs Saules un Mēness kalendārs. Iepriekšējos septiņus gadus veidoju drukāto Mēness kalendāru, bet Latvijā pirmais Mēness kalendārs internetā portālā astrologi.lv atrodas kopš 2006. gada. Tagad cilvēki ir gatavi kaut kam vairāk, un tas ir Saules kalendārs. Jaunajā kalendārā līdztekus Mēness fāzēm, zīmēm, dienām un aptumsumiem nāks arī Saules dienas. Kādreiz visi novērojumi un secinājumi cilvēkam bija jāveic pašam, bet tagad viss izdarīts viņu vietā gan manā vietnē astrologi.lv, gan jaunajā Saules un Mēness kalendārā. 

– Par Mēness fāzēm tā kā būtu skaidrs, bet kas ir Saules dienas?
 
– Saules cikls ir nozīmīgāks, nekā bija šķitis, mēs to vienkārši bijām piemirsuši. Galu galā mēs atrodamies Saules sistēmā, kur Saule izstaro gaismu un nosaka visu enerģētisko toni, bet Mēness tikai atblāzmo to, ko Saule piedāvā. Jo Mēness fāzes ir Saules un Mēness cikliskās attiecības. 

Saule ir prognozējama – tā uzlec un noriet apmēram vienā laikā. Atrodoties kādā zodiaka zīmē 30 dienas, Saule nosaka enerģētisko fonu, kuru precizē 30 Saules dienas. Savukārt Mēness spēlējas pa Saules radīto taku. Daudzi pamanījuši, ka, piemēram, devītā Mēness diena ne vienmēr ir negatīva un slikta, īpaši tad, ja spoži spīd saule. Ja Saules diena ir arī saulaina, tas ir viens no pozitīvākajiem laikiem, un Mēness diena to nevar padarīt tik ēnainu un negāciju pilnu, kā tas pēc apraksta teorētiski varētu būt. Tāpēc kalendāra lietotājam viss ir jāskata vienoti. 

– Vai cilvēki tagad nebūs apjukuši? Daudzi ievēro Mēness fāzes, bet tagad vēl arī Saule.
 
– Nekas jau netiek atcelts, tikai tagad dienas enerģētikas skaidrojums būs pilnīgāks. Līdzībās runājot, domājot tikai par Mēnesi, mēs dzīvojamies pa vienu veikala nodaļu, neredzot, kāds izskatās viss veikals. To, vai un kad griezt matus, mazgāt veļu, joprojām precizē Mēness, bet ģenerālo plānojumu un to, kāda ir enerģētika, tomēr nosaka Saule. Tas arī nozīmē, ka jebkura pretruna Saules un Mēness nodarbju skaidrojumā būs par labu Saulei. Mēness tikai novada Saules enerģiju atbilstoši Mēness fāžu un Mēness dienas iespējām. 

 Kā neizkalt čiku 

– Viena no tādām kā modes lietām astroloģijā tagad ir čika laiks. Uz to noveļam visas neveiksmes, nesaprašanās, kavējumus... 
– Šādi ik pārdienu tukšie laika periodi bijuši vienmēr, tikai kādreiz cilvēki nezināja, ka tos tā sauc. Tagad, ja cilvēks konstatē, ka tiešām kaut kā neiet, viņš var apskatīties manā kalendārā un saprast: ahā, čika vai pat dižčika laiks... 

Astroloģija ir mācība par cikliem un laika pārvaldījumu. Nevis par to, kas noteikti notiks, bet par to, kad pienāk brīdis potenciālam notikumam, jeb, citiem vārdiem, katrai lietai un notikumam ir savs laiks un nelaiks. Un astrologs var paskaidrot: ja šogad dižčika laikā tavā dzīvē bija konkrēti notikumi, tad liela varbūtība, ka nākamā dižčika laikā tava reakcija vai notikumu struktūra būs līdzīga. Tādējādi cilvēks saredz vienkāršu likumsakarību un var tam sagatavoties. Zināšanas par planētu cikliem un to dabu arī ir tā visa prognozēšana. Cenšos astroloģijā pamatotiem cikliem un procesiem dot skaidrojumus, savukārt astronomiskiem terminiem dodu cilvēkiem vieglāk uztveramus un jēgpilnākus terminus. Tā radās čika laiks, dižčika laiks, biznesa tukšgaita n citi. 

– Ja ir čika laiks, ko tad darīt? Neko nedarīt? Nekas tik un tā nesanāks? 
– Ja cilvēks grib sev pārsteigumu, viņš, protams, tikai tās dienas rītā var izlasīt kalendārā, ka ir čika laiks, un tā būs atruna, kāda tobrīd viņam acīmredzot vajadzīga. Bet čika laiki zināmi uz priekšu veselu gadu! Tāpēc, ja kāds jautā: “Ko lai dara, šodien ir čika laiks, bet man jāslēdz līgums?”, es varu tikai teikt: “Tu esi savas dzīves saimnieks, vai tavu dzīvi nosaka citi? Apskati kalendāru un noskaidro, kad tie būs vēl. Plāno savu laiku, un pats kļūsi par savas laimes kalēju.” 

Tieši tāpēc veidoju kalendāru ar izdevniecību Rīgas Viļņi, lai iespējami vairāk cilvēku laikus uzzinātu par čika laikiem. Lielais ieguvums – izdarīt vajadzīgo ar mazāku dabas ritma pretestību. 

– To jau tikai retais var – pats pieņemt visus lēmumus! 
– Bet vajag pamēģināt! Lai gan jābrīdina – kad cilvēks sāk dzīvot pēc Mēness kalendāra, sākumā viņam galīgi neveicas. Tad ir tāpat, kā ar sāpošu muguru aiziet pie masiera, pēc pirmajām masāžām, iespējams, sāpēs vēl vairāk, bet pēc tam kļūs labāk. Līdzīgi ir ar Mēness kalendāra ievērošanu – ja izej ārā no ierastā ritma, sākumā būs kādi apgrūtinājumi. Bet, ar šā kalendāra palīdzību plānojot savu dzīvi, ieguvums ir diezgan drīz redzams. 

Izdarot kaut ko čika laikā, kas tiešām nozīmē iet pret straumi, loģiski, var neizdoties, būs jātiek galā ar sekām, jādara vēlreiz. Savukārt labie biznesa laiki visam dod labāku ceļavēju. Čika laiks aizvadāms, nedarot neko praktisku, nesākot neko jaunu. Iznākums nebūs prognozējams, un tas būs pakļauts daudziem neparedzamiem apstākļiem. Tāpēc čika laikā vajag tā gudri padreifēt. Tas nav nekā nedarīšanas laiks – var pārkārtot lietas, pārskatīt, pārbaudīt. Es, piemēram, čika laikā, kad viss vairāk plīst un lūst, testēju savus darbus. 

– Vai čika laikā, piemēram, var braukt ar mašīnu?
 
– Es to daru, nav iespējams gandrīz katru otro dienu nekur nebraukt. Bet čika laikā, mašīnu vadot, nerunāšu pa telefonu. Čika laikā nevar darīt divas lietas vienlaikus, jo abas tad sanāk pašvaki. Nevajag radīt riska momentus. Braukšana ar mašīnu jau nav nekā jauna sākums, tāpēc to mierīgi var darīt arī čika laikā. Bet pirkt jaunu mašīnu šajā laikā gan neieteiktu, ja vien apzināti neuzprasies uz nepatikšanām. 

Tas, kurš tic, saņem vairāk 

– Reizēm šķiet, ka čika laiks ir gandrīz katru dienu! 
– Katru dienu ne, bet pēdējā pusotrā gadā čika laiks patiesi ir biežāk. Tas atkarīgs no planētu stāvokļa. Domāju, ka šajā periodā, kad toni nosaka skarbais Saturns transformējošā Skorpiona zīmē, mums dots vairāk čika laiku, lai bezjēdzīgas rosības vietā pirms katras darbības padomātu par tās lietderību. Ne visi to saprot. Bet tas, ka arvien vairāk uzņēmēju saskata Mēness ciklā jaunas iespējas, ir reāli redzams un pierādāms. 

Mēnesī ir vidēji septiņas dienas, ko esmu nodēvējis par labām iesākumu dienām. Ja to zina, dienas var lieliski izmantot. Bet bezjēdzīgi skriet un grābt vajag tikai tiem, kam patīk kāpt uz viena un tā paša grābekļa katru reizi no jauna. 

Čika laiks mums dots arī tādēļ, lai biežāk atpūstos. Šajā Saturna nosacījumu diktētajā laikā nav normāli strādāt no rīta līdz vakaram tikai naudas dēļ! Īpaši par to der aizdomāties Latvijas sievietēm, kuras pārāk daudz strādā. Ja čika laikā viņas atrod iemeslu neko nedarīt un atpūsties, tas ir brīnišķīgs panākums, par ko astrologam lepoties. Citā dienā darbi veiksies ātrāk un labāk, un ar uzviju varēs atgūt šķietami iekavēto. Sievietes sevī glabā attiecību harmoniju, tāpēc atpūtā iegūti spēki var nākt par labu arī ģimenei. 

– Kā čika laiks ietekmē attiecības? 

– Čika laiks attiecībās atklāj jutīgās, nepiesegtās puses – šajā laikā neapzināti var uz tām trāpīt, un tur viss kas var nākt ārā... Bet, ja attiecības ir labas, čika laiks ir piemērots tuvināšanās laiks, jo tad cilvēki aizrunājas, vairāk izstāsta. Ja vajag uzzināt kādus noslēpumus, tas darāms čika laikā – cilvēki vairāk atklājas, domas kontrolē mazāk, tās kaut kur klīst. Apziņa nav tik spēcīga, cilvēks it kā peld. Tas ir laiks, kad visi kļūst gaisīgāki, prāts kļūst vaļīgāks, kad ir grūti nolaisties ikdienas līmenī. Cilvēki domā, ka čika laikā neko nevar darīt un nekas neiet, bet čika laikam ir arī daudz plusu. 

Skaidrs, ka ticība ietekmē to, ko darām. Čika laikā ir gan astronomija, gan astroloģija, gan ikdienas maģijas lietas. Bet, kā mani mācīja un kā es mācu tālāk, ja cilvēks, uzzinot kaut ko jaunu garīgi, no tā nevar sev izvārīt labāku zupu, tad nav skaidrs, kur tās zināšanas der. Esmu praktiķis – man patīk visu pārbaudīt, saprast, kas darbojas. Un es zinu, ka uz mani Mēness un Saule strādā. Bet, ja uz kādu tas neiedarbojas, var jau būt, ka viņš ir izrāvies no planētu ietekmes, taču drīzāk tā ir protesta forma... 

– Ikdienas maģija – tu domā buršanos? 
– Tas nozīmē – ar kādu attieksmi uztver un izmanto informāciju, ko tev iedod astroloģija. Piemēram, tas, ka pirkumu čeki ir jādedzina, astroloģijas literatūrā nav rakstīts. Tā ir ezoteriskā maģija, kā izturēties pret astroloģisko informāciju. Tas, kurš tic, noteikti saņems vairāk, jo viņš būs pielicis klāt kaut ko no sevis, viņš būs atradis savu ceļu, kā šo informāciju izmantot. 

– Var jau tos skeptiskos saprast.
 
– Protams! Skepse ir normāla. Pats esmu skeptiķis. Nekam nenoticu tāpat vien – visu, par ko rakstu un kādam iesaku, pats esmu pārbaudījis vai uzklausījis un apkopojis viedokļus, ko citi pārbaudījuši. Bet līdzīgi kā ar baznīctēviem, es ar ticēšanu vai neticēšanu negrasos cīnīties. Man ir pamatojums, kāpēc viss notiek tā, kā notiek, bet ticēt vai ne ir katra paša darīšana. Vai gudrāk nav paņemt kalendāru, apskatīties, kas tas ir un kā tas uz mani iedarbojas? Ja neiedarbojas – tas nav mans, lieku malā. Bet, ja parādās likumsakarības, tad tās var izmantot savā labā. Vismaz mūsu sentēvi, kas bija atkarīgi no sēto sēklu ražības, visai drīz apķēra, ka klausīt Mēness ciklam ir lietderīgi. 

– Kādreiz cilvēki runā: “Nav taču pilnmēness, bet kas ar cilvēkiem notiek?!” Visā esam pieraduši vainot pilnmēnesi.
 
– Galīgi nav tā, ka tikai pilnmēness visu ietekmē, tā būtu ļoti vulgarizēta pieeja. Arī bez pilnmēness var notikt dažādas negaidītas lietas, jo Mēness ir apogejā vai perigejā! Perigejs ir tad, kad Mēness visvairāk pietuvojas Zemei, tas ir tad, kad tā lielā mēness ripa. Šādā laikā pieaug cilvēku melanholija, visi kļūst depresīvāki, vairāk norūpējušies, emocionālāki, jo Mēness mūs rauj pie sevis un Zemes pievilkšanas spēks ir it kā mazinājies. Visus ūdeņus, visas emocijas – visu Mēness rauj uz āru. 

Kad Mēness ir apogejā, tas ir vistālāk no Zemes, un tad cilvēkiem ir tieksme vairāk riskēt, uzdrošināties, jo emocijas ir atbrīvotākas. Savukārt Zemes pievilkšanās spēks ir ļoti izteikts, tāpēc šis laiks ir ļoti bīstams visā, kas saistās ar ūdeņiem, niršanu, šajās dienās ir arī katastrofu, nogruvumu draudi – viss iet uz leju, uz zemi. Ļoti svarīgs laiks tas ir tiem, kas strādā dārzā. 

 Dedzinām čekus, lai nauda atgriežas! 

– Modes lieta tagad ir čeku dedzināšana. 
– Jau izsenis latvietim paticis izmantot Mēness kalendāru ne jau garīgiem jautājumiem, bet praktiskām nodarbēm – mati, nagi, dārza darbi, skaistumkopšana. Patlaban Skorpions atrodas Saturna zīmē, un šis ir laiks, kas rada daudz ciešanu arī finansiālajā ziņā, jo Saturnam patīk visus izpurināt un atprasīt visus parādus. Skorpions ir arī finanšu planēta, tāpēc šajā laikā naudas jautājumi ir īpaši svarīgi. 

Sāku domāt – kas notiek ar naudu, kad to izdod? Cilvēks saņem čeku – oficiālu papīru, kas simbolizē izdoto naudu. Bet viss, kas ir oficiāli izsniegts, astroloģijā ir ļoti svarīgs. Biju dzirdējis, ka čeki jādedzina pilnmēnesī. Sāku pētīt, testēt, izskatīju kaudzēm materiālu un nācu klajā ar savu versiju, kad, ko un kāpēc vajag darīt ar čekiem astronomiski, astroloģiski, tautiski un ikdienas maģijas līmenī. 

Svarīgi ir tas, ka visus čekus nevar likt vienā maisā. Ja gribi, lai atgriežas nauda arī par slimnīcu izdevumiem vai auto remontu, tas nav loģiski, jo – kāpēc tu domā, ka tieši nauda atgriezīsies? Varbūt atgriezīsies problēma. Tāpēc šādi čeki atšķirībā no pārējiem jādedzina dilstošā mēnesī. 

– Tā nu liekas pilnīga mistika – sadedzini čekus pareizā laikā, un nauda pie tevis atgriezīsies... 
– Biju lielākais skeptiķis šajā ziņā. Bet esmu to pārbaudījis pats un klausījies reālus stāstus, citu par citu neparastāku, kā tā nauda atgriežas. Nepaiet ilgs laiks, un viens vinnē loterijā, otram pieliek pie algas, trešajam kāds negaidīti atdod parādu... Arī man pašam tā bijis. 

Ļoti svarīga ir pirmā reize, kad dedzini čekus. Astroloģijā vispār pirmā reize ir ļoti svarīga visos aspektos. Tāpēc čeku dedzināšanai vajag izvēlēties labāko no datumiem, ko piedāvājam. Un nevajag būt pārāk negausīgam – par vienu naudas summu apkopot vairākus čekus, kopijas un bankomāta izdrukas. 

– Kad un kā tad tie čeki īsti jādedzina?
 
– Piekrītu, ka šajā procesā ir ļoti daudz maģijas, bet esmu pielicis maksimāli daudz astroloģijas, lai no tā visa būtu lielākais ieguvums. Mēness kalendārā ir čeku dedzināšanas dienu saraksts veselam gadam. 

– Tu pats tām maģijas lietām tici?  

– Ticu. Protams, misticisms vairs nav astroloģijas lauciņš, bet Mēness kalendārā, tostarp čeku dedzināšanā, man patīk tas, ka paši esam radītāji un cēlonis tam, lai kaut kas notiktu nākotnē. Būt radītājam – tas ir svarīgi. Piemēram, dedzinot čekus, cilvēks grib, lai viņam būtu nauda, viņš rada šo situāciju domās, iegulda savu laiku un izpratni, un kāpēc lai tas neīstenotos? Šeit ir svarīgi, ka rituālā piedalās uguns. Astroloģijā uguns ir radīšanas spēks. Izkaisīt pelnus vējā – tas ir kā padot šo spēku tālāk, vairot to. Vispār čeku dedzināšanā ir iesaistītas visas stihijas. Nauda ir zemes stihija, domas, emocijas, vēlmes, rituāla noslēpumainība – astroloģiski tā ir ūdens stihija, savukārt uguns stihija ir radīšana, un vēja izkaisīšanā iesaistās gaisa stihija. Visi četri elementi tiek izmantoti noteiktā, rituālā un praktiskā darbībā, kur cilvēks pats ir radītājs. Tā ir sava ceļa veidošana pie savas naudas. Brīnišķīgi! Lai visi dedzina čekus! Un tā nav nekāda ar maģiju aizrāvušos sieviņu nodarbe. Esmu ticies ar daudziem sabiedrībā un politikā ļoti pazīstamiem un augstos amatos esošiem cilvēkiem, un arī viņi tā dara! Tieši Latvijā svarīgi saprast, ka ezoterikai un garīgumam nav jāturas no naudas pa gabalu. Jo vairāk praktiķu izmantos ezoteriku, jo Latvijā klāsies labāk.  

– Un kā ar loteriju laimestiem – tur astroloģija var palīdzēt? 
 – Palīdzēt nevar, bet var palīdzēt noskaidrot. Ja cilvēkam horoskopā redzams, ka viņš vinnēs loterijā, tad viņš arī vinnēs, bet – ja nav, nav jēgas mēģināt, tad čeku dedzināšana ir daudz iedarbīgāka. Bet man ir klienti, kas laimē tūkstošus, turklāt regulāri, jo viņu horoskopā ir tādi akcenti. Arī pats esmu izmēģinājis laimi labvēlīgos brīžos, un – sekmīgi. Bet, tā kā visu to pieredzēju, tad mana interese par šo tēmu ir beigusies. Vispār čeku dedzināšana ir daudz iedarbīgāka, jo – ikdienišķāka. Gribi – tici, gribi – netici, bet labāk pārbaudi! 

Jauns starta brīdis Latvijai 

– Kādu tu prognozē gada sākumu? 
– Janvāri es ieteiktu izmantot, lai čakli pastrādātu. Ja gribam sākt kaut ko jaunu, pirkt lielākas lietas, elektroniku, tam ir labvēlīgs laiks. Gada pirmā puse solās būt diezgan sarežģīta – no 6. februāra līdz 20. maijam gaidāms dižčika un biznesa tukšgaitas periods, kad ieteiktu ikvienam izkāpt no vāveres riteņa, pasēdēt maliņā un padomāt: kurp skrienu un kāpēc? Latviešiem ir tāds teiciens: liela brēka, maza vilna. Tas labi raksturo gaidāmo dižčika laiku, kuru, starp citu, līdz ar diviem aptumsumiem piedzīvojām no 21. oktobra līdz 10. novembrim. Tas nozīmē – nevajag šajā laikā sākt jaunas lietas, slēgt līgumus, dibināt uzņēmumus, izdarīt svarīgus pirkumus. Tas jāpavada, mierīgi darot ierasto, jau sākto. 

Latvijai kā valstij nākamais gads būs ļoti nozīmīgs. Latvija ir dzimusi Zemes Zirga gadā ar smagu izpildījumu: daudz strādāt par grašiem, bet vienmēr naivi cerēt uz ko labāku... Kāds tur brīnums, ka mūsu ciešanas bieži saistās ar darbu, tas ir, vai nu strādājam par daudz, vai iecērtamies un nestrādājam nemaz. Skumjākā ziņa – latvieši ir kļuvuši švaki saimnieki, nav spēcīgu valsts līmeņa saimnieku. Tāpēc latviešiem ir iekšēja cemme. 

Līdz pat 30. janvārim noslēdzas valsts attīstības 12 gadu cikls, tāds vājuma brīdis, kad tiek pieņemti dažādi lēmumi, kas mūs ietekmēs vēl ļoti ilgus gadus. Taču nākamais arī ir Zirga gads, kas būs pagrieziens punkts Latvijai. Gaidāms jauns sējas laiks, kad ražu novāksim pēc 12 gadiem. 

Žurnāls "Patiesa Dzīve"

Foto: Aigars Hibneris 

Fotogrāfēts Rīgas Saules muzejā.