Kad uzlec Saule un pienāk jauna diena....

Saules un Mēness cikla saspēlē, uz ko balstās viss Mēness kalendārs, Saules dienas ir tieši tikpat svarīgas kā Mēness dienas.

Saule ir Saules sistēmas centrs.

Mēs zinām, ka katru rītu lec Saule, mēs zinām, ka vakarā tā norietēs.

Joprojām Austrumos Saules lēkta sagaidīšana ir svētīgākais pateicības un sveikšanas rituāls, ar ko sākas diena. Tas ir visacīmredzamākais cikliskuma atspulgs. Un tieši uz šādu ciklu izpratni balstās astroloģija.

Saules dienu dalījums

Saules atrašanās katrā Zodiaka zīmē ilgst aptuveni mēnesi. Saules kustība caur Zodiaku katru gadu sākas tajā brīdī, kad tā atrodas 0o Auna zīmē. Katru gadu tas mainās, bet parasti ir 20.- 22. martā.

2013. gada 20. martā plkst. 13:02 sagaidījām Pavasara Saulgriežus.

Nākamajā saullēktā – 21. martā pl.6:20 – sākās 1. Saules diena.

No šī brīža arī sākas Saules mēneša skaitīšana.

Saules mēnesis ir vienādi 30 dienu garš, un katras dienas sākuma – Saules lēkta – laiks aptuveni ir zināms jebkuram. Atšķirībā no mainīgā Mēness lēkta, kas var notikt jebkurā diennakts stundā un ir vidēji 29,5 dienu garš, proti, ne katrā Mēness ciklā būs 30. Mēness diena.

Saules gads = 360 dienas.

Atlikušās 5 - 6 dienas līdz Pavasara saulgriežiem tiek sauktas par Nulles dienām. Senatnē tās dēvēja par „sēru un raudāšanas dienām”, kad ieturēja stingru gavēni, atpūtās un veltīja laiku sev – iekšējam klusuma brīdim.

Saules dienu starojums

Saules diena ilgst no viena saullēkta līdz nākamajam saullēktam. Tas nozīmē, ka tā ilgst arī pēc Saules rieta. Tomēr visspēcīgāk tā izpaužas tieši Saules aktīvajā laikā, kad Saule ir redzama.

Katrai no 30 Saules dienām ir savs starojums.

Astrologi.lv Mēness kalendāra Saules dienu aprakstā noskaidrosi katras dienas simbolisko dzīvnieku, kam pakārtots dienas raksturojums.

Sapratīsi kādām nodarbēm diena ir harmoniska, kādām disharmoniska.

Vesela plejāde ieteikumu palīdzēs orientēties un atrast savu vietu zem Saules.

Līdzīgi kā Mēness dienas raksturojumā izceltas populārākās ar Saules dienu saistāmās nodarbes: tuvība, pirts apmeklējums, ēšana un ēdienu pagatavošana, izskata un veselības jautājumi. Tie visi samērojami ar Mēness ciklu.

Savukārt dienas simboliskie palīgi būs spēka priekšmeti – augi, dārgakmeņi, metāli un dienas skaitļi. Šie spēka avoti sakoncentrē katras Saules dienas labāko enerģētiku, tādēļ ir svētīgi tos pielietot, izmantojot visu Saules dienas potenciālu.

Saules dienas ticējumi ir īpaši atlasīti novērojumi, kas glabājas cilvēces kolektīvajā atmiņā no senseniem laikiem. Tie ir sava veida sargeņģeļu mājiens, zīmes, kam vajadzētu pievērst uzmanību...

Māņticība tā būtu tad, ja ticējums būtu spēkā visu laiku, bet šie dienas novērojumi ir kā Saules gaišredzības nodošana, tādēļ īpaši tā darbojas tieši saullēktā, dienvidū, Saulei pēkšņi parādoties mākoņainā dienā un saulrietā – kā spēcīgos Saules kulminācijas brīžos, kā arī cilvēkam pirmoreiz izejot no mājas. Pārējā laikā šo ticējumu spēks ir mazāk nozīmīgs.

Ja netici, pieņem zināšanai un pārbaudi!

Ieteikumi katrai dienai

Aprakstos visi minētie simboli var tikt izmantoti ikdienā tikai Tev pašam svarīgā un saprotamā veidā. Uzdrīksties eksperimentēt un padarīt Saules dienu simbolus individuāli unikālus.
Piemēram, ja dienas koks ir priede, daži varianti iedvesmai: var mājas dārzā stādīt priedes; doties pastaigās uz siliem; izveidot sev talismanu no priedes koka; kā arī ārstniecībā izmantot visu, kas nācis no priedes. 

Īpašs pielietojums ir dienas skaitļiem.

Pirmkārt, jebkura dienas skaitļa izmantošana ir labvēlīga zīme lietai, ar ko tā tiek „apzīmogota”. Otrkārt, ja dienas laikā pamani dažādos veidos (piemēram, mājas numurā, tālrunī, pulkstenī, autobusa numurā) tieši labvēlīgo dienas skaitli, tā ir zīme, ka jautājums, ko risini, ir patiesi būtisks un būs nepieciešams pamatīgi iedziļināties, lai saprastu lietas būtību. Treškārt, ja dienas laikā pamani dažādos veidos neiesakāmo skaitli, tad esi nokļuvis „greizo spoguļu” karaļvalstī, gaidāmi sarežģījumi vai arī lietas, ko risini, ir ačgārni darītas.

Kritiskās, sarežģītās Saules dienas: 4., 13., 17., 24., 28.

Veiksmīgās Saules dienas: 1., 12., 18., 23., 27.

Gavēni jāievēro: 3., 9., 16., 24., 29. 

Veselības Saules dienas: 6., 10., 15., 22. 

Pielietojums

Saules dienu pievienošana Mēness kalendāram rada pilnīgu vīrišķā (Saule) un sievišķā (Mēness) sintēzi.

Daudzi ievēros, ka viņiem labāk strādā vīrišķā enerģija – Saules dienas, bet mazāk sievišķā – Mēness enerģētika. Turpretī daudziem šie spēku samēri mainīsies dienu no dienas. To saprast vispareizāk – nozīmē katram pētīt un atrast savu individuālo ritmu un pielietojumu.

Saules dienas samērojamas un vienlīdz labi sader ar Mēness dienu ieteikumiem.

Ja konkrētajā dienā Saules dienas un Mēness dienas apraksti sakrīt un ir labvēlīgi Tevis izvēlētajai nodarbei – lieliski. Ja ir pretrunas – arī iznākums būs pretrunīgs.

Mēness dienas un Saules dienas aprakstu sintēze/apvienošana ir atslēga uz visu dienas iespēju saprašanu un maksimālu izmantošanu.