Vai 2012. gadā nāks „pasaules gals”?

Vai Latvijas redzamākie astrologi 2012. gadā paredz „pasaules galu”?!

Akurāt 13. datumā jeb tautā sauktā par „melno piektdienu” publicēju fragmentus no savas grāmatas par spekulācijām ap pasaules galu.
Grāmatā
„Tavs astrologs” iekļautie 19 Latvijas astrologi pauž savu nostāju, atbildot uz jautājumu; „Kādā laikā mēs dzīvojam? Kas mūs sagaida 2012. gadā un pēc tā sauktā "pasaules gala"?”

KRISTAPS BAŅĶIS

Dzīvojam pārmaiņu un māņu laikā, kad avis ved iedomātus ganus, kad lauvas jau sen kā tapušas par jēriem. Kad šķībo uzskatām par normu, bet šķietamā dziļumā pat pīle kājas nesamērcē.

Vai var notikt pasaules gals, ja pasaule ir kolektīvas fantāzijas auglis vien kosmiski mikroskopiskā laika mērvienībā? Vai varam nomirt, ja faktiski neesam jeb esam iluzori?

Ja kādam vajag atskaites punktu, skaidrs, ka pasaule katram aiziet bojā līdz ar individuālās fiziskās esības galu. Lai atkal sāktos mūžīgs dvēseles skološanās riņķa dancis. Par laimi, kā nu kuram! Cits piedzīvo īsto "pasaules galu", "uzdienējoties" uz nepārdzimšanu. Domājams, ka Zemītei un atnākušajiem vēl krietni būs jāpasvīst, iznesot individuālās un kolektīvās inkarnācijas smagumus, lai kolektīvo pašnāvību - apokalipsi - pārliktu uz tālāku laiku.

Pasaules gals nav cilvēka roku darinājums, tā kā maiju kalendārs viss nederēs.

Mazliet piezemētāk raugoties, uz "šeit un tagad" - pārmaiņas notiek, bet "Lielā antena" nav vēl līdz galam noregulēta uz konkrēto diapozonu. Katrs atbildam par savu pili okeānā.

ŠIVA

2442. gads ir pasaules gals – tas ir pārbaudīts dažādos avotos un dažādās sistēmās. Vēdiskajā literatūrā šis gads ir pieminēts. Visas runas par 2012. gadu ir diletantu spekulācijas. Šai civilizācijai jātiek iznīcinātai, un viss, kas notiek tagad, ir daļa no šī procesa. Tas ir paredzēts jau pirms miljoniem gadu.

AKVELĪNA LĪVMANE

Cilvēce ir pārdzīvojusi viduslaikus! Kas tad tagad ir noticis – naudas vairāk –mazāk? Gados vecāki cilvēki atceras neskaitāmas krīzes – karu, varas un naudas maiņas utt. Viss notiek viļņveidīgi.

Daudz kas notiek mūsu apziņā, tādēļ tieši cerība uz labo var iedvesmot un kaut ko mainīt.

ANDRIS RAČS

Mani uzjautrina un reizē skumdina cilvēku vēlme pēc pasaules gala. Es šajā interesē redzu tikai vēlmi pēc ārkārtas apstākļiem, kuri vienā dienā atbrīvotu no atbildības par visu līdzšinējo un novienādotu visus – darītājus un slinkotājus, grēkotājus. Un vēl – cerību, ka kredīti nebūs jāatdod. Viss būs jāatdod – līdz pēdējam santīmam, vēl ar procentiem – nākamajās dzīvēs.

Labāk ir dzīvot šodien tā, lai rītdiena būtu labi nopelnīta. Bet pasaules galu atstājiet Dieva ziņā – viņš zina, kad ko vajag darīt. Esiet droši!

ANITA MASAĻSKA

Katrs dzīvojam savā mums paredzētajā laikā. Un nav mums cita. Mēs esam Lielo Pārmaiņu krustcelēs. Visi.

VELTA KARNILAVIČIENE

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā. Uz Zemes nostiprinās Ūdensvīra laikmets, kas nes izmaiņas planētas un cilvēku dzīvē. Astroloģija palīdz izprast šos procesus, tādēļ nepieciešams prognozēt nākotnes notikumus. Krīze māca, kas ir galvenās vērtības, gan sakārtojot, gan postot cilvēku dzīves. Mūs gaida piemērošanās spēcīgākām enerģijas vibrācijām visos līmeņos.

ALEKSANDRS SOKOLOVS

Vispirms jāsaprot, ka dzīvojam revolucionārā laika periodā. Beidzies Zivju laikmets, sācies Ūdensvīra laikmets, un to var just visapkārt: notiek Kosmosa apgūšana, attīstās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apvienojies pasaules informatīvais lauks.

Paredzēt nākotni nozīmē redzēt tālāk par savu degungalu. Pēc Bībeles modeļa „aklo aklie vadoņi” var pāriet stāvoklī „atveras acis”, no stāvokļa „kustība pēc taustes” stāvoklī „kustība pa ceļu, kas apgaismots ar halogēnlukturiem”. Ja cilvēks nav gatavs pats labāk redzēt, tad viņš no astrologa gaida atklāsmi un brīnumus. Ja gatavs, tad saņem plānu – karti ceļam.

Piemēram, globālā ekonomiskā krīze, manuprāt, nav nekāds brīnums, bet gan likumsakarīgs ekonomisko un politisko attiecību attīstības etaps, paredzams un prognozējams. Šajā ķēdītē nav sākuma un beigu. Kas tika iesēts pasaules politiskās varas un kapitāla arēnā Plūtona un Saturna savienojuma periodā 1982. gadā, tā raža tika novākta 2001. gadā, opozīcijas periodā. Pēc tam bija emocionālās neuzticības kulminācija, apzīmēta ar Saturna un Neptūna opozīciju. Un tikai pēc tam bija krahs, atnāca atklāsme kā uzticības krīze, Urāna un Saturna opozīcija. Patiesībā dažādu aspektu un periodu pirms un pēc bija ļoti daudz un izraut situāciju no konteksta būtu ļoti nepareizi.

2012. gadā nenotiks nekas, par ko tā raksta, spriedelē un no kā baidās. Šim mītam nav astroloģiska pamatojuma.

GAĻINA SVEDBERGA

Mēs dzīvojam sarežģītā, bet interesantā laikā, jo tādi aspekti un konfigurācijas debesīs, kā ir šobrīd, ir ļoti reti sastopamas. Tas nenotiek katru gadu, pat ne katru gadsimtu.

Kas attiecas uz 2012. gadu, pasaules gala tik vienkāršotā nozīmē nebūs. Saskaņā ar maiju kalendāru šobrīd notiek tagadējās civilizācijas kopsavilkumu veidošana un gatavošanās jaunai civilizācijai. Un šis process būs neticami ilgs un pamatīgs.

SOLVEIGA LINDA REMESE

Šis ir īpašs pārmaiņu laiks Rietumu modernajā mentalitātē. Dzīvojam smagā liekulības laikmetā ar spēcīgu emocionālu krīzes izjūtu it visā. Mums noteikti gribētos to mainīt, jo kam tad patīk strupceļš, liekulības atmosfēra un pašiznīcība. Tātad gaidām piedzimstam kādu jaunu apziņas pavērsienu, jaunu uztveres veidu, jo krīze kaut ko arī iemāca, dodot gan racionālu, gan arī transcendentālu pieredzi.

Ir daudz manipulāciju, minējumu un centienu pateikt vienīgo patiesību par daudzsološā Ūdensvīra laikmeta iesākšanos, kā arī par 2012. gadu, kas varbūt ienestu citas, cilvēka būtībai atbilstošākas, vēsmas. Diemžēl šie piedāvājumi par vienīgo patiesību atšķiras. Esmu piesardzīga un vēlētos kaut vismaz kādu mazu graudu no zinātniskā skatu punkta.

Katrs, protams, var piedāvāt savu garīgās evolūcijas programmu, bet objektīvo transformācijas modeli neviens tā arī nespēs piedāvāt viena iemesla dēļ – cilvēkam labākajā gadījumā varētu būt pieejama tikai kāda daļa patiesības, un tā pati subjektīva, izdekorēta ar indivīda personiskajiem ieskatiem par Kosmosa modeli; otra daļa ir un paliek Dieva īpašums, uz kuru mēs nedrīkstam pretendēt.

Pašreiz Dievs globālā mērogā kārtējo reizi iedalījis cilvēku attīstībai laika periodu – krīzi, kas izpaužas divos virzienos – sociāli ekonomiskajā un garīgajā lejupslīdē. Tas ir nepārtraukts pārveides laiks, kurā notiek paaudžu mantojuma pārvērtēšana visdažādākajās jomās. Tas ir enerģijas atjaunošanas laiks.

Katram pašam būs jāmācās saprast patiesas vispārcilvēciskas vērtību sistēmas nozīmi mūsu dzīvē, jātiecas apzināti pilnveidoties, jādomā, kā aizpildīt trūkstošo, ko darīt, kā mainīt dzīvesveidu, lai pievērstu lielāku vērību garīgajai dimensijai un reizē arī materiāli atjaunotu savus resursus.

Viss notiek cikliski, tāpēc gaidīsim 2012. gadu; kad tas pienāks – vērtēsim!

GITA PRIEDE

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā, kas dod impulsu straujiem evolūcijas procesiem. Jebkurš gads ir nākamais pakāpiens turpmākajā attīstībā, tajā skaitā 2012. gads. Bet visi to neuzzinās...

JURIS BIRŠS

Dzīvojam mēs ļoti interesantā laika periodā, kad notiek milzīgas izmaiņas gan Zemes ģeofizikālajos procesos, gan klimatā, gan cilvēces sabiedriskajos procesos, tāpēc pilnīgi reāli ir pieņemt, ka arī astroloģijā ir gaidāmas nozīmīgas izmaiņas. Paredzēt nākotni globāli, lielā mērogā cilvēks ir mācējis jau kopš seniem laikiem, bet, jo konkrētāk mēs iedziļināmies katra cilvēka individuālajā dzīvē, jo stiprāk izjūtam katra cilvēka personīgo ego, kas ļoti grūti pakļaujas iepriekšējai nolemtībai. Cilvēki ievērojami atšķiras savā starpā ar fatālisma iezīmi – kāds ir prognozējams vieglāk, kāds – grūtāk. Tas viss ir Dieva ziņā. Nāks laiks, un mēs varēsim atļauties konkrētāk palīdzēt cilvēkiem.

Kas attiecas uz globālo krīzi, tur nav nekā negaidīta, sen jau pasaule ir nobriedusi nopietnām sociālām izmaiņām. Pasaules industriālā sabiedrība šodien nespēj atrisināt nevienu cilvēces sociālo problēmu, tāpat kā agrāk mums ir bezdarbs, slimības, kari un dabas stihiju katastrofas. Ir jānāk jaunam postindustrijas laikmetam, bet zināmas cilvēces aprindas nav tajā ieinteresētas, tāpēc veidojas krīzes situācijas, un tuvākajā nākotnē tādu būs arvien vairāk, tās skars visas cilvēka interešu zonas, kamēr pamazām un kardināli nemainīsies sabiedrības pamatprincipi.

Pasaules galam neticu, un tam nav reāla pamatojuma: cilvēks dzīvos mūžīgi, pat ja nebūs Zemes, mēs pārcelsimies vai mūs pārcels citur.

VEGA SPALVIŅA

Dzīvojam tumšā laikā, kad haoss un nenoteiktība ir pārāk liela. Tieši šā brīža planētas Zeme attīstības etapa augstā kļūdas procenta (~18) dēļ fizikā, bioloģijā u.c. ir ļoti grūti būt patiesam un viedam. Arī astroloģijā no 100 gadījumiem tikai 82 būs patiesi prognozējami, pārējie 18 gadījumi dažādu iemeslu dēļ neiekļausies sistēmas noteiktajās normās. Nākotne ir mūsu rokās labākajā gadījumā par 82 procentiem.

Ja pasaules gala iespējamība kādam liek kļūt saprātīgākam, aktīvi darboties, vienoties lūgšanās, lai notiktu radošas izmaiņas, tad viss ir kārtībā! Mēs dzīvojam svarīgā laikā, kad mainās struktūras...

INESE KAĢE

Esmu optimiste un ar šādiem jautājumiem sevi nenodarbinu. Mani tas neuztrauc. Es dzīvošu un strādāšu tālāk un iesaku to darīt arī citiem, nepakļauties panikai – pilnveidot sevi un izglītoties, radoši strādāt, būt laimīgiem, mīlēt un domāt par saviem pēcnācējiem.

JURIS KAULIŅŠ

Nedomāju, ka mūs 2012. gadā sagaida kaut kas īpašs, jo Plūtona, Urāna, Saturna un Jupitera disharmoniskie aspekti jau būs beigušies.

Drīzāk gan aktuāls ir jautājums, cik stipri 2012. gadā sajutīsim krīzes sekas. Katram mums ir grūtāki periodi un notikumi, svarīgākais – kādus secinājumus mēs no tā izdarām. No vēstures zinām, ka neviena krīze neturpinās bezgalīgi. Pastāv cikliska attīstība. Attīstība notiek pa augšupejošu spirāli.

Nevienā laikā nav pierādījies, ka viss nobrūk un iestājas pasaules gals... Tādēļ par visādiem gudriniekiem, kuri bez nopietnas argumentācijas paredz pasaules galu, man nāk smiekli. Galvenais, ka tas neatbilst arī zinātniskajam pasaules skatījumam.

IVO PURIŅŠ

Mēs atrodamies uz jauna laikmeta sliekšņa. Varu to teikt pārliecinoši, jo esmu padziļināti studējis un savā darbā praktiski izmantoju maiju kalendāro sistēmu. Ir sākušies nenovēršami entropijas procesi atsevišķi progresējošās sistēmās – zinātnē, politikā, reliģijā. Sāksies arī globālas klimata izmaiņas, jo Māte Zeme vairs nespēj izturēt civilizāciju tās pašreizējā formā. Zemei atdzimstot, veidosies jauna pieeja zinātnei un vēsturei.

Uz 2012. gada sliekšņa notiek kārtējās pārmaiņas Saules dinamiskajā laukā un mainās cilvēku sirds starojuma frekvence. Neizbēgami notiks Zemes elektrotīklu un citu energosistēmu atslēgšanās. Nav izslēgtas arī pārmaiņas planētas magnētiskajā laukā un polu nobīde. Šādu efektu sekas Zemes iedzīvotājiem var būt katastrofālas, jo lielākā daļa Zemes garozas svārstībās aiziet bojā. Tomēr es ticu, ka mēs paši ar savām domām varam ietekmēt un harmonizēt trīsdimensiju realitāti. Esmu pārliecināts: lai izdzīvotu šajā laikmetu mijā, ir jāatmet Zemes iedzīvotāja psiholoģija un jāsāk domāt kā Cilvēkam. Jāuzņemas pilnīga atbildība par sevi un savas planētas likteni. Jāsaprot, ka pastāv realitātes matrikss, kurā mēs visi piedalāmies, un mums ir sava daļa atbildības par te notiekošo. Mums beidzot jāsāk mācīties un jāsaprot sava vieta Visumā. Es ceru, ka tas notiks.

SIMONS BIZUNS

Pasaule, kurā mēs dzīvojam, nav bezgalīga, taču pagaidām neesmu konstatējis tās gala pazīmes... Šaurā nozīmē – ik pa laikam pienāk gals kādai impērijai, valdošai dinastijai vai mafijai – arī dinozauriem, kad viņi izmira, šķita, ka pasaules gals ir vispārējs. Nē, tas ir konkrēto dinozauru pasaules gals.

Ar vārdu savienojumu „globālā krīze” vajag apieties tikpat piesardzīgi kā ar vārdu savienojumu „treknie gadi”. Šos nosaukumus deva tie, kas putru ievārīja, un viņiem patīk dot nosaukumus, piešķirt nozīmi, radīt terminus (Jupiters), taču nepietiekami izsmeļošus. Un kā daudziem treknajos gados nekā īpaši trekna nebija, tā arī globālā krīze – par tik globāla, par cik daudzi iesaistījās vienotajā finanšu tīmeklī. Pirmkārt, daudzi pasaulē tajā neiesaistījās. Un pat tie, kas iesaistījās – iesaistījās dažādi. Protams, jo vairāk mūsu dzīve ir atkarīga no svešiem resursiem, jo smagāk mums jākrīt. Skaidra ir vismaz viena stratēģiskā ideja līdz 2024. gadam, kamēr Plūtons ies pa Mežāzi: jātiecas pēc maksimālas neatkarības. Valstij un katram individuāli. Lai kārtējais titāniks neparautu mūs sev līdzi.

VALĒRIJS BABAJEVS

Viss Kosmosā griežas saskaņā ar cikliem. Pēc jugas cikliem mēs atrodamies dvapara jugas 110. gadā. Pēc laikmetu cikliem mēs atrodamies Ūdensvīra laikmeta 110. gadā. Dvapara juga – tā ir puse no garīguma un puse no materiālā atšķirībā no iepriekšējās kali jugas, pilnīgā materiālisma, un tagad virzāmies pāri treta jugai uz Zelta laikmetu. Ūdensvīra laikmets mūsu Saules sistēmā ir kosmisko atklājumu laiks un laiks, kad cilvēce pacēlusies gaisā. Būs gaisa pilsētas un starpplanētu sakari. Sākot ar 2012. gadu, mūsu Galaktika savā rotācijā aiziet no tumšo civilizāciju ietekmes un sākas vecās pasaules gals Saturna pārvaldībā. Būs jauna pasaule Jupitera (laime) paspārnē.

Tā kā pasaule dzīvo ciklos, tos var izskaitļot un paredzēt nākotni tālu uz priekšu.

No 1991. gada līdz 2007. gadam mēs piesaistījām tumšo dievu enerģiju caur nereāliem projektiem – Mēness, kredītiem – Saturns, agresiju, naidu – Marss.

Virs Latvijas ir radies mākonis ar 70 procentiem negatīvās enerģijas. Līdz ar to Saules sistēmas stabilizators Saule ieslēdza savu enerģiju caur Jupiteru – trieciens pāri ekonomiskajam haosam. 2010. gada vasara – stiprs karstums. 2011. gada ziema – dziļš sniegs. Mums parādīja, kurš te ir saimnieks! Pēc 2012. gada mūs gaida satricinājumi un kataklizmas, lai ieviestu kārtību. Pēcāk būs normāla, laimīga dzīve.

GUNTIS BIEZAIS

Dzīvojam izcilā laikā. Lai arī tas nav man īsti piemērots vārds, atzīstu, ka visu laiku progresējam. Krīze ir atceļama – tāpat kā pasaules gals! Tas, ka kādam šķiet, ka ir krīze, – tā ir tikai šķietamība, pieņēmums. Patiesībā par to nevar būt ne runas!

Mēs nevaram runāt par pasaules galu, bet gan par pasaules galiem, jo mūsu ēras laikā pasaules gals ticis solīts vismaz 220 reižu. Pasaules gali arvien no jauna mums katram atgādina būt modriem, jo gan civilizācijai, gan tās sastāvdaļām ir nolemtais laiks – bērnība, jaunība, briedums, vecums; beidzoties šiem posmiem, seko vai nu izbeigšanās, vai arī atgriešanās mītā, kā tas ir latvju dainās. Pasaules gali vēsta par vecā laika atcelšanu un jaunā laika atnākšanu. Vēl ne vienu vien pasaules galu piedzīvosim! Aritmētiska izteiksme (2012 : 220 = 9,14) rāda, ka kāds pasaules gals līdz šim gadās vidēji ik pēc katriem 9 gadiem.

MĀRA OŠUROKA

Man ne sevišķi patīk nodarboties ar nākotnes prognozēšanu, jo esmu sapratusi: lai patiešām piepildītos kaut vai gada tendence, jābūt daudziem un dažādiem priekšnoteikumiem, kaut vai pašam cilvēkam jāatrod sava īstā vietā dzīvē! Var arī neparedzēt nākotni, svarīgāk ir apzināties pagātni, sakārtot to, lai varētu dzīvot tagadnē. Cilvēka nākotne patiešām ir paša rokās, ja vien viņš izprot sevi, apzinās savus talantus.

Kas attiecas uz ažiotāžu ap dažādiem gada skaitļiem, mēs esam piedzīvojuši jau vairākus pasaules galus vai, pareizāk sakot, tie nav pienākuši. Tomēr nevar noliegt arī to, ka Dabā notiek lielas pārmaiņas, un nebūtu jau arī brīnums, ņemot vērā planētu sarežģītās konfigurācijas debesīs vairāku gadu garumā.

Ekonomiskā krīze, manuprāt, ir izšūpojusi no vietām daudzus, kuri nemaz nav atradušies sev piemērotā vidē. Arī neskaitāmās šķiršanās ir saistītas ar to, ka mēs meklējam sevi un savu īsto otro pusīti. Cilvēks it kā tiek izolēts no citiem, lai varētu sakārtot sevi un atgriezties jau citā veidolā. Mēs esam spiesti mainīt savu domāšanu, vairāk pievērsties sevis apzināšanai. Agrāk pat klientu uzdotie jautājumi bija citādāki, vienkāršāki – par ko man kļūt, kāds ir mans talants... Tagad tiek jautāts, kā izprast sevi, kāda ir mana misija uz Zemes, ko es varu darīt citu labā.

GRĀMATA NOPĒRKAMA VISOS GRĀMATU VEIKALOS! TIKAI LVL 7.90

TIEŠI ASTROLOGI.LV izdevums iegādājams vienīgi Rēriha grāmatnīcās.
Pie autora - LVL 7.

 

Plašākas sarunas par šo un citām tēmām, kā arī daudz interesanta, rodama Kristapa Baņķa grāmatā "TAVS ASTROLOGS" par 18 spilgtākajiem Latvijas astrologiem.  

http://astrologi.lv/sakums/gramata/tavs-astrologs/

Par drukātajā grāmatā neiekļautajiem astrologiem (kopumā 41), lasi sadaļā "Sarunas ar astrologiem". http://astrologi.lv/sakums/gramata/sarunas-ar-astrologiem/

 

DISKUSIJAS un KOMENTĀRI ŠEIT!