Vēlēšanu "zvaigžņu" astroanatomija 

Raudzījos uz 9. Saeimas vēlēšanu galvenajiem "varoņiem"  politiķiem , lasot zvaigžņu rakstus.

Kā vēsta sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" dati, augustā Saeimai uzticējušies 27 procenti, bet pauduši neuzticību - 66 procenti Latvijas iedzīvotāju. Saskaņā ar pētījumiem, visas 8. Saeimas darbības laikā Latvijas iedzīvotāju uzticēšanās parlamentam ir nemitīgi mazinājusies.

Jaunākie pētījumi rāda, ka augustā vēlēšanu barjeru spētu pārvarēt vai tās tuvumā rosās visas 8. Saeimā iekļuvušās partijas, kā arī Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija.

Tā kā zvaigznes ir labvēlīgas un Latvijas demogrāfiskā un ekonomiskā situācija (daudzi latvieši laimi meklē Īrijā) dod lielākas priekšrocības pie varas izrauties kreisajām partijām, šo partiju līderus savā vēstījumā apiešu. Lai man piedod Cilevičs, Pliners un sarkanais Ko, bet "Latvijas Avīzes" vairākuma lasītāju vārdā būšu politnekorekts un viņu dēļ planētas velti neraustīšu.    

Tātad izvēlējos sešus pārus no sešu partijas spices.  Kāpēc divpadsmit politiķus? Tādēļ, ka ciparam 12 astroloģijā ir virkne simbolismu: 12 zodiaka zīmes, 12 gada mēneši, ar ideoloģiju saistītās planētas Jupitera 12 gadu cikls…

Tā kā astroloģijā vīrišķajam un sievišķajam atvēlēta vienlīdz liela loma un vieta, atdevu pienācīgu godu arī Latvijas sievietēm politiķēm un izveidoju sešus politiķu pārus. Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, tikai vidēji 25 procenti sieviešu pārstāvēti kandidātu sarakstos. Ne tikai es, bet arī citi kompetenti Latvijas astrologi paredz sievietes lomas pieaugumu Latvijas un pasaules politikā. Tādēļ dalījums ir rūpīgi izsvērts.

Dzimšanas datumu avots ir aģentūra LETA. Astrologa uzdevumu gan apgrūtina neziņa par politiķu precīzu dzimšanas laiku. Tas liedz līdz konkrētiem sīkumiem "piezemēt" planētu skatījumu uz politiķiem un viņu mērķiem.

Ikvienai personai, pat, ja tā ir balotējusies vēlēšanās, ir tiesības uz privāto dzīvi. Tādēļ kā astrologs neiztirzāšu politiķu cilvēciski kompromitējošas rakstura šķautnes, vien izcelšu tās, kas saistītas ar viņu politiskajām gaitām, patriotismu, varas un pastāvošās iekārtas uztveri, diplomātiju u. tml.

Iespējams, šāds astroloģisks skatījums daudziem parādīs Latvijas valstsvīrus citādā gaismā, jo apzināti tiecos izcelt politiķu gaišās puses. Tautai ir jāpazīst savi varoņi!

"Jaunais laiks"

Einars Repše         

Dzimis 1961. gada 9. decembrī Jelgavā. Saule Strēlnieka zīmē ar spēcīgu Mežāža akcentu. Iespējams kā jaunas, aktīvas (negribētu teikt - karojošas)  ideoloģijas nesējs ar tieksmi noliegt esošo varu. Cīnoties par jaunu un tīru ideju iemiesojumu tautas labklājības celšanai, savas dzīves praktisko pusi neatstās novārtā. Maksa Vēbera izteikums par politiku kā profesiju būtu attiecināms uz viņu.

Sekmīgs opozicionārs, kas fokusējas uz sev interesantām dzīves sfērām. Pats ar sevi jauki un labi sadzīvo. Ļaunākie ienaidnieki ir kreisie spēki un pašu sākotnējie domubiedri.

Nākamais gads ir visu iespēju gads.

Sandra Kalniete

Dzimusi 1952. gada 22. decembrī Sibīrijā Tomskas apgabala Toguras ciemā.

Saules zīme - Mežāzis. Spēcīgs Strēlnieka, Ūdensvīra, Svaru un Zivju zīmes akcents. Piemērotāka vide ir ārpolitika vai valsts tēla prezentēšana ārzemēs ne zemākā postenī kā ārlietu ministre. Ieturēta karjeras sieviete ar izpratni par korporatīvām kopienām. Enerģētiska un ideoloģiska tuvība ar partijas līderi - var saprasties pat no pusvārda, jo abi zina, ko politikā vēlas sasniegt. Politiskā stratēģe. Nākamais gads politikā krietni veiksmīgāks par aizejošo.

Zaļo un zemnieku savienība

Aleksandrs Kiršteins

Dzimis 1948. gada 27. augustā Cēsu rajona Vecpiebalgā. Saules zīme - Jaunava. Spēcīga arī Svaru un Lauvas zīme. Harismātisks. Mājsaimnieču mīlulis. Ideologs, kas var pacelt valstiskā līmenī idejas, par kuru īstenošanu pat īpaši galvu nelauzīs. Ideoloģiskos jautājumos atbildi parādā nepaliks. Ja latvieši grib latvisku ārlietu ministru, tāds rodams šajā politiķī. Nākamais gads var nest vienu otru viņa drosmīgāko ideju iemiesojumu dzīvē, kaut arī par to īstenošanu būs jāpasvīst. 

Ingrīda Ūdre

Dzimusi 1958. gada 14. novembrī Rīgā. Saule zīme - Skorpions.

Izteikta arī Mežāža un Strēlnieka zīme. Patīk stabils un augsti vērtēts amats ar vajadzību redzēt pasauli un iepazīt citas kultūras, tādēļ Saeimas spīkeres krēsls derēja kā uzliets. Rakstura ekstravagance paģēr interesantu dzīvesveidu, tādēļ oficiāla sejas funkcija nedaudz par garlaicīgu. Tieksme pēc milžu cīņām ikdienas politiskajās norisēs. Varu iedomāties viņu oficiālā pieņemšanā lecam polku uz skatuves, teiksim, ar Borisu Jeļcinu…

Patīk viss noslēpumainais, aizkulišu spēlēs jūtas kā zivs ūdenī.  

Tautas partija

Aigars Kalvītis

Dzimis 1966. gada 27. jūnijā Rīgā. Saule zīme - Vēzis. Dominē arī Svaru, Dvīņu un Lauvas zodiaka zīmes. Jupitera un Saules savienojums Vēža zīmē iemieso visu viņa būtību - liels un optimistisks lauku vecis labākajā nozīmē. Ģimene ir svēta lieta - Tautas partijas emblēmas etalons. Vajadzība izrunāties un viest apkārtējos mieru un harmoniju. Latviešu mentalitātei atbilstošs diplomāts. Var rosināt latviešus smelt zinības svešumā. Spējīgs saprast un pacelt Latvijas zinātni.  

Helēna Demakova

Dzimusi 1959. gada 3. septembrī  jaunā Mēnesī. Izteikts Jaunavas zīmes akcents, kas liecina par zināmu saplūšanu ar latvisko egregoru, domājams, tā gaišākajās izpausmēs. Darbaholiķe, kas novedīs iesākto līdz galam. Spējīga radīt jaunas sistēmas, bezmērķīgi nesagraujot savu laiku nokalpojušo iekārtu, bet paņemot no tās visu vērtīgo. Vārdos stāvēs un kritīs par visām skaistajām mākslām, kaut izpratne par mākslu var būtiski atšķirties no pūļa uzskatiem. Neparastie uzskati, kas dažkārt skrien laikam pa priekšu, un ideālisms var traucēt īstenot labos plānus. Kopumā konservatīvi uzskati, tādēļ partijas izvēle likumsakarīga. Atradīsies partijā, kamēr partija pieļaus brīvdomību, personas brīvību un būt lielai aktrisei uz politiskās skatuves. Neskatoties uz acumirklīgu, ekstravagantu un emocionālu rīcību - tautas mīlule.

"TB"/LNNK

Juris Dobelis

Dzimis 1940. gada 8. jūlijā Rīgā. Saule zīme - Vēzis. Spēcīgs Lauvas, Dvīņu un Vērša akcents. Ugunīga daba, kas summējas vajadzībā un prasmē izcelties uz pelēko masu fona. Ass savos izteikumos un nevienu nepažēlos, kaut sirdī maigs kā jēriņš. Patriotisms viņam piestāv. Ja liktu lietā visas savas spējas, varētu radīt jaunu un skaistu latvisko dzīvesziņu, latviešu praktisko filozofiju, ideālismu vai pat reliģiju.  

Anna Seile

Dzimusi 1939. gada 27. septembrī Bauskas apriņķa Mežotnes pagasta "Priežupurvos". Saule zīme - Svari. Spēcīga arī Zivju zīmes ietekme. Paaugstināta intelektuālā aktivitāte, spriest spējas, domu spēks un spēja pielāgoties dažādām situācijām. Patīk atrasties tur, kur kaut kas notiek. Atbalsta radikālas idejas, bet iestājas par mierīgu un tolerantu to atrisināšanu. 

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija

Dainis Īvāns

Dzimis 1955. gada 25. septembrī Madonā. Saule zīme - Svari.

Pārstāvētas arī Mežāža, Jaunavas un Lauvas zīmes. Centīsies ieņemt augstu stāvokli, būt materiāli situēts. Vēlas būt līderis, kas ļoti jūtīgs uz komplimentiem. Nepieciešama atzinība, popularitāte, politiskā skatuve. Salonu lauva. Patiks sevi palielīt, bet tā jau tikai tāda latviska iedoma, ka tas ir kas slikts. Emocionāli jūtīga un revolucionāra izpratne par tautas egregoru. Tomēr spējīgs strādāt apstākļos, kad lodes apkārt nespindz. Daiņa iekšējā spēja sevī atrisināt varas un tautas jautājumu, kalpotu kā piemērs, kā pārlikt tiltu starp latviešu "likteņupes" abiem krastiem - varu un tautu. 

Ilga Kreituse

Dzimusi 1952. gada 5. jūlijā Dobeles rajona Tērvetes ciemā Bīstrumu muižā.

Saule zīme - Vēzis, no kurienes arī interese par mājas pavardu un vēsturi. Spēcīgs Strēlnieka un Lauvas akcents apstiprina vajadzību pēc intelektuālas darbības visiem redzamā veidā (katedras vadītāja augstskolā, politiskā darbība). Intelekts pārākā pakāpē kā galvenais trumpis un asākais ierocis cīņā ar oponentiem. Sabiedrībā var aktualizēt vēstures, politiskās atbildības un pilsoniskā pienākuma jautājumus.

Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" vēlēšanu apvienība

Ainars Šlesers

Dzimis 1970. gada 22. janvārī Rīgā. Saule zīme - Ūdensvīrs.

Ja apstākļi Ainaram būtu devuši savu pilsētu kaut kur Kurzemes jūrmalā, tauta viņā saskatītu īstu saimnieku. Sieviešu mīlulis, bet kopumā tautas nesaprasts. Spējīgs pacelties kā Fenikss no pelniem un ne vienu reizi vien. Vīrs un vārds!

Domu gigants, kas meklēs neparastus risinājumus un nebaidīsies mainīt savus uzskatus atbilstoši laika garam un paša pieļautajām kļūdām. Vairāk nekā jebkuram citam politiķim jādomā, ko runā. Neizskaitļojams savā rīcībā. Revolucionārs un visu esošo sistēmu grāvējs, lai radītu kaut ko pilnīgi jaunu. Kur malku cērt, tur skaidas pašam atlec! Gaidāma veiksmīga gadu mija.

Karina Pētersone

Dzimusi 1954. gada 19. septembrī Rīgā. Saule zīme - Jaunava. Horoskopā pārstāvētas arī Dvīņu, Svaru un Skorpiona zīmes. Var mākslas projektiem piesaistīt naudu, jo talantīga mākslas menedžmenta sfērā, kaut pati saviem spēkiem spēj uzbūvēt vien smilšu pilis… Patika un pazīšanās banku sektorā vai finansistu aprindās.

AUTORS: Kristaps Baņķis
ILUSTRĀCIJA: Indulis Martinsons
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīzes" ielikums "Vēlēšanu Avīze", 18.09.2006