Ugunsgrēki saistīti ar zodiaka zīmēm

Astrologs Juris Kauliņš, izmantojot astroloģijas zināšanas, centies izskaitļot, kurā diennakts stundā cilvēka neuzmanības dēļ visbiežāk izceļas ugunsgrēki. Par pamatu pētījumiem viņš izmantojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iesniegtos datus par ugunsnelaimēm 2000.gadā. Izanalizējot gandrīz desmit tūkstošus gadījumu, J.Kauliņš nonāca pie secinājuma, ka uz ugunsgrēku izcelšanos atstāj ietekmi Ascendenta (ekliptikas austrumu puses uzlēcošais punkts brīdim, kuram sastāda horoskopu) atrašanās konkrētās zodiaka zīmēs.

Analizējot ugunsgrēku izcelsmi, astrologs ievēroja, ka ascendenta atrašanās kādā konkrētā zīmē ietekmē cilvēku rīcību un notikumus. Laikā, kad ascendents atrodas lēnajās zīmēs (mūsu platuma grādos ir zīmes, kurās ascendents atrodas vairāk nekā trīs stundas) cilvēki ir uzmanīgāki, bet laikā, kas ascendents atrodas ātrajās zīmēs (mūsu platuma grādos ir zīmes, kurās ascendents atrodas mazāk par stundu) cilvēki kļūst neaprēķināmi, agresīvi, strauji, kaislīgi, nemierīgi, neuzmanīgi apietas ar uguni.

Ugunsgrēku izcelšanos veicina ātrās zīmes
Izrādās, ka ugunsdzēsēji izsaukumus visbiežāk saņem laikā, kad ascendents atrodas ātrajās — Ūdensvīra, Zivs, Auna, Vērša, Dvīņu (nedaudz mazāk) — zīmēs.

Izpētot 2000. gada datus, J.Kauliņam radās interese analizēt arī senākus notikumus, tāpēc viņš sāka pētīt laika posmu no 1993. gada līdz 2000. gadam, iegūstot pārskatu par piecdesmit tūkstošiem ugunsgrēku. Apstiprinājās secinātais, ka Mēness fāžu maiņai ir samērā maza ietekme uz ugunsgrēku izcelšanos, tā tikai pastiprina ascendenta ietekmi. Savukārt pēdējais neapšaubāmi spēcīgi ietekmē ugunsnelaimju rašanos.

Lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests varētu laikus prognozēt ugunsgrēku paaugstinātas bīstamības izcelšanos, nepieciešams zināt, ka ascendenta atrašanās ātrajās zodiaka zīmēs gada laikā mainās. Ziemā Ūdensvīra, Zivju, Auna, Vērša un Dvīņu zīmē ascendents ir dienas vidū un pēcpusdienā, pavasarī — rīta stundās, vasarā agrās rīta stundās, savukārt rudenī — vēlu vakarā.

Arī pārējā diennakts laikā, protams, var izcelties ugunsgrēki, tomēr jau daudz retāk. Laikā, kamēr ascendents "valda" ātrajās zodiaka zīmēs (apmēram piecas stundas diennaktī), izceļas vairāk nekā puse no visiem diennakts ugunsgrēkiem.

Var secināt, kas izraisīs ugunsgrēkus
Ja ņem vērā, tieši kādā zodiaka zīmē atrodas ascendents, var mēģināt izdarīt secinājumus, kas tieši izraisīs ugunsgrēku vai kāda degšana paredzama. Piemēram, nereti vienas dienas laikā sadeg vairākas automašīnas, cilvēki gūst elektrotraumas, tad visticamāk, tas notiek laikā, kad "valda" Ūdensvīrs, jo tieši šī zīme atbild par tehnikas un elektronikas lietām.

Savukārt Auna zīmē cilvēki ir pārgalvīgi, riskē, bet Dvīņu laikā daudz kas notiek neuzmanības un izklaidības dēļ, lielākoties stiķus ziņkārības dēļ sastrādā bērni.  

Liela ietekme uz tīšu dedzināšanu ir arī pilnmēnesim un laika posmam apmēram mēnesi pirms un pēc cilvēka (kurš izdarījis noziegumu) dzimšanas dienas. Sevišķi šajā kategorijā iederas pusaudži, pat mazi bērni. Šis laiks ietekmē bērna prātu, bieži padarot viņu arī par paša izraisītās uguns vai citas nelaimes upuri.

Starp citu, ascendentam esot ātrajās zīmēs, notiek arī citādas katastrofas, arī ceļu negadījumi, dažādi strīdi, uzliesmo slimības uz nervu pamata.

Fakti

Auns — vidēji 1,63 ugunsgrēki stundā

Vērsis — vidēji 1,27 ugunsgrēki stundā

Dvīņi — vidēji 0,87 ugunsgrēki stundā

Vēzis — vidēji 0,67 ugunsgrēki stundā

Lauva — vidēji 0,54 ugunsgrēki stundā

Jaunava — vidēji 0,51 ugunsgrēks stundā

Svari — vidēji 0,50 ugunsgrēki stundā

Skorpions — vidēji 0,53 ugunsgrēki stundā

Strēlnieks — vidēji 0,57 ugunsgrēki stundā

Mežāzis — vidēji 0,83 ugunsgrēki stundā

Ūdensvīrs — vidēji 1,34 ugunsgrēki stundā

Zivis — vidēji 1,71 ugunsgrēks stundā

PUBLICĒTS: 13.01.2004., "Dzirkstele" sadarbībā ar "Horoskopu pasauli"
Raksta fragmenti