Astrologs Igors Vasiļjevs vērtē Latviju un valstsvīrus

—Latvijas valsts pērn nosvinēja 85. gadadienu. Kas Latviju gaida nākamajos desmit gados?

— Latvijas valsts dzimusi Skorpiona zīmē, un šī 1918. gada 18. novembra horoskopa ietekme arī šodien ir ļoti spēcīga. To nav traucējusi vai mainījusi valsts otrreizējā piedzimšana 1990. gada 4. maijā. 4. maija horoskops nav spēkā, jo Tautas frontes un visas tautas vēlme bija valsts atjaunošana, tā valstiskuma atjaunošana, kas pastāvēja pirmās Latvijas Republikas laikā.

Latvijai taču bija reāla iespēja pāriet uz citu horoskopu un par dzimšanas dienu pieņemt 1990. gada 4. maiju. Bija vēl viena iespēja — 1991. gada 21. augusts...

— Nedod Dievs!

— Pareizi: nedod Dievs! Jo šis horoskops būtu bijis ļoti smags. Paldies Dievam, ka šī iespēja ir mirusi un kļuvusi par vēsturi.
Bet 4. maijs gan bija ļoti laba diena, lai to pieņemtu par valsts dzimšanas dienu. Tad nebūtu daudzu saspringtu momentu valsts dzīvē. 1918. gada horoskops sevī ietver daudz vairāk krīzes momentu, asas svārstības un, kā liecina arī vēsture, daudz ekstremālu situāciju. Un caur tām Latvijas valsts arī gājusi.
Skorpions astroloģijā ir ekstremāla zīme, vissarežģītākā enerģētiskajā un likteņa ziņā. Arī cīņas, kara zīme. — Cilvēku apziņā gan vairāk nostiprinājusies doma, ka Latvija ir Jaunavas zīmē.

— Arī tā ir tiesa. Bet te jānošķir divas lietas: konkrētas valsts dzimšanas brīdis un tās horoskops un astroloģiskā zīme tautai, kas to veidojusi, un teritorijai, kur valsts ir izveidota. Zemei un tautai, kas te dzīvojusi un uzņēmusi šīs vietas enerģētiku, ir Jaunavas zīme. Tā ir darba mīlestības zīme, simbolizē profesionalitāti, akurātu darbu, precizitāti, uzmanību, kārtību visās lietās. Diemžēl Jaunava ir zīme, kas dod vairāk darba nekā algas. Jaunava parasti strādā ar pārslodzi, turklāt darbs viņai pašai nav īpaši izdevīgs.

— Turklāt Latvijas valstiskuma dzimšanas zīme — Skorpions — liek strādāt ekstremālā režīmā un no vienas problēmas risināšanas tūlīt pārlēkt uzreiz pie nākamās.
Astroloģijā vēl pastāv mājokļa jēdziens, un viens no tiem ir Nāves mājoklis. Kāpēc par tiem sāku runāt? Ja kādas citas valsts zvaigžņu kartē nozīmīgas planētas ievirzās turpat, kur mūsu valstij ir Nāves mājoklis, tad pastāv risks, ka mēs no šīs valsts varam sagaidīt nopietnas problēmas. Tostarp līdz pilnīgai mūsu valsts valstiskuma iznīcināšanai. Padomju Savienības dzimšanas diena ir 30. decembrī, Mežāzī. Un Latvijas astotais mājoklis — Nāves mājoklis — arī ir Mežāzī.  
Un arī Eiropas Savienība, par ko jūs man vaicājāt saistībā ar Latviju, dzimusi Mežāža zīmē. Pirmā ekonomiskā rakstura Eiropas kopiena radās 1958. gada 1. janvārī. Jā, līgumus valstis it kā parakstīja agrāk, bet tie stājās spēkā 1. janvārī. Un politiskā kopiena Eiropas Savienība arī dzimusi Mežāzī — 1993. gada 1. janvārī. Redziet, vēsture atkārtojas. Un 2004. gadā mūsu valstiskuma pastāvēšanai vēsture piedāvā līdzīgu variantu kā 1940. gadā.  
Latvijas valstiskums Eiropas Savienībā tiks iznīcināts. Bet saprotiet mani pareizi! Valstiskuma iznīcināšana uzreiz nenozīmē, ka tas ir kas tik ļoti slikts un šausmīgs, no kā visiem spēkiem jābēg. Būs cits valstiskums. Saprotiet, ikviens valstiskums agrāk vai vēlāk izsīkst un mirst. Neviena valsts vēsturē nav pastāvējusi mūžīgi, tās vienmēr mainījušās, transformējušās, mirušas, atdzimušas...  
Un šobrīd atkal pienācis laiks, kad, kā man šķiet, pateicoties Skorpionam, būs pārmaiņas mūsu valsts valstiskumā. Starp citu, senatnē Skorpionu sauca par Fēniksu — miršanas un atdzimšanas, atjaunošanās simbolu. 

— Un ko Latvijai nesīs pārdzimšana Eiropas Savienībā?

— Šī situāciju jāskata ilgākā laika posmā. Dažādos laikos būs dažādi rezultāti. Pozitīvs rezultāts: samazināsies korupcija un pierausies dažādi liekēži. Tomēr iestāšanās Eiropā būs krietni jūtama mūsu makos: nākamajos trīs gados vairums varēs atļauties mazāk nekā šodien. Pēc trim gadiem šajā jomā gaidāma uzlabošanās.

— Pāvels Globa apgalvojis, ka pasaulē gaidāmas krasas pārmaiņas, revolūcijas un kari. Trešajā pasaules karā, kas ilgšot līdz 2016. gadam, iesaistīšoties vēl kāda trešā puse — Āfrika, konkrētāk — Sudāna vai Lībija.
— Godīgi sakot, es Globas prognozes vērtēju skeptiski. Jo daudziem viņa apgalvojumiem konkrētas atbilstības planētu izvietojumā nevar atrast.
Esmu sastādījis pasaules attīstības horoskopu no 1910. līdz 2080. gadam. Redziet, nestabilitātes sākušās 2001. gadā un krīzes, lielākas vai mazākas, sekos cita citai līdz 2016. gadam. Taču aina liecina, ka tie nebūs globāli konflikti. 2016. gadā patiesi iezīmējas spēcīgs krituma punkts, kas liecina, ka varbūt iespējama jauna pasaules pārdale. Un dažādas tendences norāda, ka tā varētu būt saistīta ar Ķīnu. Astroloģijai pagaidām ir mīkla, vai būs militārs konflikts vai notikumi risināsies citādi.
Jā, šobrīd esam ienākuši nedaudz nemierīgā, ne sevišķi stabilā periodā. Visticamāk, lokālie konflikti pasaulē turpināsies, turpināsies arī rēķinu kārtošana ar teroristiem. Bet trešā pasaules kara, ja ar to domā lielu militāru konfliktu, nebūs.

— Vai kāds no Latvijas politiķiem jums ir lūdzis padomu?

— Daži ir. Bet viņu vārdus, protams, es nenosaukšu. Taču nekādā gadījumā es nevaru sevi saukt par Saeimas vai valdības astrologu. Nē, pasarg Dievs! Es no tā esmu tālu.

— Un tomēr: ko rāda mūsu valdības vīru un sievu zvaigžņu kartes?

— Mūsu prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas horoskopā Mēness ir Skorpiona zīmē un nozīmē radniecīgumu un labu atbilstību Latvijas valstij. No astroloģijas skatu punkta, šis spēks viņai sniedza atbalstu un palīdzēja kļūt par prezidenti. Divi iepriekšējie prezidenti — Kārlis Ulmanis un Guntis Ulmanis — pēc horoskopa ir Jaunavas. Tāpēc viņi tik dziļi atbilda tautas (atcerēsimies, ka latviešu tauta ir Jaunavas zīmē) iekšējam garam, psiholoģijai, raksturam. Lai ko viņi darīja, tauta viņus par to īpaši nekritizēja.
Savukārt Vairas Vīķes-Freibergas horoskopā iezīmējas ne tautas, bet valsts līnija, un viņa ar labiem panākumiem spēj vadīt, attīstīt Latvijas valsti, vest to pasaulē. Bet viņas horoskopa zīme ir Strēlnieks. Strēlniekus kopumā Latvijā ne īpaši mīl. Jaunavas zīme ar Strēlnieku atrodas konfliktā. Gunta Ulmaņa prezidentūras laiks ritēja klusi un mierīgi, viņu praktiski nekritizēja. Bet kad Vaira Vīķe-Freiberga kļuva par prezidenti, viņu uzreiz sāka kritizēt. Viņa darīja lielas un pēc būtības pareizas lietas, bet uzreiz sadūrās ar kritiku, — Strēlnieka rīcība un paradumi Jaunavai nepatīk. Strēlnieks vispār ir paplašināšanās, ekspansijas zīme. Strēlnieki tiecas uz ārzemēm, ne velti viņi ir vislielākie tūristi. Un Vaira Vīķe-Freiberga valsts priekšgalā atradās laikā, kad valsts bija jāieved starptautiskajā telpā, Eiropā.
Einara Repšes horoskopā Mēness ir Mežāža zīmē, tātad viņš ir ļoti sistemātisks cilvēks. Viņam ir ideālista un fanātiķa horoskops. Šādi cilvēki pēc dabas ir ideālisti un maksimālisti. Taču viņi aizstāv savus personīgos, subjektīvos ideālus, nevis pieņem tos, kas pastāv sabiedrībā. Un, lai tos īstenotu, viņš var iziet uz viskrasākajām galējībām. Saistībā ar korupcijas apkarošanu uz viņa rīcību jāraugās kā uz konkrētu misiju, ko viņš var īstenot šajā laikā.
Viņam ir labas iespējas pie varas noturēties varbūt visu valdības termiņu, ja vien viņš nepieļaus nopietnas kļūdas. Politika ir joma, kur runā ne par godīgumu, bet spēju panākt kompromisus. Ja viņam politika nebūs apnikusi, viņš var arī kandidēt uz prezidenta amatu un tajā nomainīt Vairu Vīķi-Freibergu. Un viņa izredzes tur nokļūt, es domāju, ir ļoti lielas.

Ārlietu ministre Sandra Kalniete visdrīzāk pievērsīsies plašākai darbības jomai nekā šobrīd. Viņai darbības mērogi var būt plašāki. Viņas horoskopā Saule ir Mežāzī, un Mežāzis, domājams, tieksies pretī Mežāža struktūrai — Eiropas Savienībai. Zīmju radniecība liek domāt, ka, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, viņa jutīsies labi, pārliecināti.

Ļoti saspringts horoskops ir Ainaram Šleseram. Par cilvēku, kuram ir šāds horoskopa tips, var teikt: trauks nevis ar dubultu dibenu, bet ar trim, četriem un pieciem dibeniem. Viņa dzīvē nākamajos gados var būt visdažādākie, pat ļoti negaidīti pagriezieni. Viņam Saule ir Ūdensvīra zīmē, un viņš ir arī spējīgs pagriezties par 180 grādiem, ātri mainīt situāciju, izpeldēt no visiem ūdeņiem, kur un kā vajag. Un reformas viņa dzīvē var būt diezgan nopietnas, lai gan nopietna krīze viņam pagaidām nedraud. Visticamāk, šajā valdībā viņš paliks savā vietā. Krīzes situācija nobriedīs 2005. — 2006. gadā, laikā, kad būs jaunas vēlēšanas, jauns Ministru kabinets, un tad viņš var zaudēt savas pozīcijas, to varas līmeni, kādā viņš ir tagad. Augstāk kā šobrīd viņam uzkāpt nez vai izdosies.

(..)

AUTORS: Ināra Mūrniece
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze" 03.01.2004