RTU diskusija: Vai visu var aprakstīt ar skaitļiem?

2011. gada 16. februārī, plkst. 19.20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10, notiks Zinātnes pagraba diskusija «Vai visu var aprakstīt ar skaitļiem?», kurā zinātnieki, filozofi, numerologi un studenti meklēs atbildes uz Ciparu laikmeta svarīgākajiem jautājumiem par to, vai zinātne nākotnē varēs aprakstīt, sagrupēt un pārvērst skaitļos un elektriskajos signālos pat cilvēku likteņus.

Diskusiju vadīs RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

Diskusijā piedalīsies:

Juris Blūms – Starojuma inženierfizikas profesoru grupas vadītājs, RTU asociētais profesors, izgudrotājs un aizraujošs pasniedzējs;

Artis Svece – filozofs, Latvijas Universitātes lektors, laikraksta «Diena» sleju autors;

Kristaps Baņķis – serificēts numerologs, Latvijas Numerologu biedrības vadītājs;

Ilo Dreijers – modelēšanas pasniedzējs, RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas katedras docents.

Diskusijas mērķis ir atklāt zinātnes aizraujošo pusi, lai rosinātu interesi par zinātni. Pasākumu organizē RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļa.

Alberts Einšteins ir teicis, ka visu varētu aprakstīt zinātniski, bet tam nebūtu jēgas; tam nebūtu nozīmes, tas būtu tāpat, kā aprakstīt Bēthovena simfoniju kā viļņu funkcijas variācijas. Un tomēr to ir iespējams izdarīt! Vai arī mūsdienu Ciparu laikmetā, kad pa vadiem tiek raidīti elektriski signāli un ļoti daudzas norises iespējams izteikt ar diviem cipariem «0» un «1», zinātne var visu pārvērst skaitļos? Vai nākotnē skaitļiem pakļausies pat cilvēku likteņi? – uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem organizatori aicinās atbildēt diskusijas dalībniekus.

FOTOGRĀFIJĀS.