Astrologs Latvijai sola veiksmi un cīņu ar pagātnes sārņiem

Astroloģijas maģistrs, Alfrēda Vittes Starptautiskās astroloģijas akadēmijas rektors un Hamburgas skolas astrologu asociācijas "Urānija" prezidents Valērijs Babajevs, uz papīra loksnēm sazīmētās kosmogrammas pētīdams, stāsta par Latvijas horoskopu — patiesībā par četrām Latvijām, kas kā krelles seko cita citai, sākot ar 1918. gadu; katra nes savas iespējas, risku un pagātnes mantojumu. 
"Katra valsts ir kā bērns, un piedzimšanas brīdī atnāk gars. Runājot par valsti, tās piedzimšanas brīdis ir proklamēšana — kad ļaužu grupa pasludina valsts ideju," skaidro Babajevs. Pirmo reizi Latvija kā valsts proklamēta 1918. gada
18. novembra pēcpusdienā Rīgā. Tās horoskopā labvēlīgākie apstākļi ir tirgotājiem, baņķieriem un finansistiem, tieši šis slānis visvairāk var ietekmēt valsti. Diemžēl, pēc astroloģijā izmantotās valsts teorijas, uz šo sociālo slāni balstītām valstīm nav ilgs mūžs. Arī zvaigznes liecina: 1918. gada Latvijas idejai jau 40. gadu sākumā bija jābeidzas. Tā notika arī realitātē — 1940. gada 17. jūnijā Latvijā iebrauc padomju tanki, un 21. jūlijā ap pulksten 14 pasludina Padomju Latvijas dibināšanu.  

Zvaigznes izceļ proletariātu

Šī otrā Latvija balstās uz strādnieku un zemnieku slāni ar visām no tā izrietošajām sekām. Vienkāršajiem darbaļaudīm zvaigznes paver vislielākās iespējas, taču citi slāņi — garīdzniecība, tirgotāji, finansisti, inteliģence, vadītāji, karavīri, mākslinieki, ko nosacīti varētu dēvēt par aristokrātiju, — tiek represēti.
"Varbūt strādnieks vai traktorists nav slikts cilvēks, taču zvaigznēs viņiem nav ierakstīti tādi vadītāja dotumi kā tiem, kam horoskops uzrāda aristokrātu slānim raksturīgos talantus," saka astrologs. Vienkāršo darbaļaužu dominēšana sabiedrībā ienes arī raksturīgus netikumus — alkoholismu, seksuālās vaļības. Tomēr arī otrā Latvija nav mūžīga — tā sevi idejiski izsmeļ 90. gadu sākumā.

Trešo Latviju pasludina

1991. gada 21. augustā, bet arī šajā posmā noteicošais ir vienkāršo darbaļaužu slānis. Augstos amatos nokļūst dažādi ļaudis — ne visiem zvaigznēs ierakstītas vadītāja dotības. Līdz ar to plaukst korupcija, valstī ar jaunu sparu turpinās alkoholisms, izvirtības, narkomānija. Zvaigžņu nelabvēlīgā stāvokļa dēļ zinātne un māksla ir uz iznīcības robežas, inteliģence izmesta mēslainē.

Referendums dzemdē jaunu Latviju

1991. gada Latvijas brīvības ideja pēc desmit gadiem pavājinās. Astrologi paredzēja tās galu ap 2002. — 2003. gadu. Faktiski šis akts notika šā gada 20. septembrī, kad referendumā pilsoņi izteica vēlmi dzīvot kvalitatīvi citā Latvijā — jau Eiropas Savienībā. 
Jaunajai, nu jau ceturtajai, Latvijai ir lieliskas izredzes. Zvaigznes liecina, ka dominējošais būs nosacīti par aristokrātiju dēvētais slānis, un tas ir labākais variants valstij. Atdzimšana paredzēta profesionāliem augstākā līmeņa vadītājiem, māksliniekiem, mūziķiem, zinātniekiem. Plaši atvērtas durvis būs garīguma meklētājiem — gan tradicionālajām reliģijām, gan, piemēram, Rēriha Dzīvās ētikas mācībai. 
Atdzims bruņnieciskuma tradīcijas. Sena definīcija vēsta, ka bruņnieciskums ir kalpošana Dievam, karalim un dāmai. Mūsdienu apstākļiem pārfrāzējot, pirmajā vietā garīgās vērtības, otrajā valsts intereses un trešajā — cieņa pret sievieti. Aizvien populārākas atkal kļūs studentu korporācijas, kas balstītas uz bruņnieciskuma idejām un tradīcijām. 
Būs izteikta tendence sakārtot valsti, varbūt pat sākumā pārspīlēta. Iespējams, ka drīzumā piedzīvosim laiku, kad kārtību uz katra ielas stūra sargās pa policistam — iespējamo zvaigžņu ietekmi raksturo astrologs. Valstiskā mērogā pacelta cieņa pret sievieti, ģimenes vērtībām un māju radīs valstij stabilu pamatu — stipras ģimenes. Sievietes loma Latvijā aizvien pieaugs. Meitenes kļūs aizvien skaistākas, jaunieši daudz vairāk centīsies mācīties un studēt, bieži skanēs dziesmas par mīlestību. 

Paredzama cīņa ar pagātnes sērgām

Tomēr horoskops brīdina arī par bīstamām tendencēm, no kā vajadzētu izvairīties. Grūtu laiku Latvijai sola 2005. un 2009. gads. Iepriekšējo gadu negatīvais mantojums — alkoholisms, narkomānija, garīguma trūkums un seksuālā izlaidība — kā svaru kausos mēģinās Latvijas likteni ievirzīt savā gultnē. Savas pozīcijas bez cīņas negribēs atdot arī korupcija. 
Problēmas var sagādāt pircēju orientācija uz "širpotrebu" (Zema līmeņa plaša patēriņa precēm (šajā kontekstā). — A. L.). Tomēr ikkatrs var palīdzēt Latvijai kaldināt labāku nākotni, stiprināt savu un līdzcilvēku garīgumu, godīgas valsts ideju un ģimeniskumu, savest kārtībā sevi un savu māju. Šajā laikā tauta var labvēlīgi pieņemt kāda fantazētāja vistrakākās idejas, kas ne vienmēr noved pie laba gala, tāpēc jo kritiski jāizvērtē.
Jaunā Latvija ir dzimusi īpatnēji — kā primārā nav izvirzīta nacionālā ideja. Tajā pašā laikā zvaigznes vēstī, ka šai idejai ir paredzēta liela loma. Iespējams, tuvākajā nākotnē radīsies iniciatīvas grupa, kas būs sākums plašai nacionālai kustībai. Ja šis nacionālais mugurkauls Latvijai neizveidosies, valsti vienkārši izvazās ārvalstu kapitāls. "Mūsdienās vairs valstis neuzvar ar karu, bet gan ar ekonomiskiem līdzekļiem," klāsta astrologs.

Lāčplēsis var izrādīties prezidente

Horoskops liecina, ka tieši tagadējās Latvijas laikā no Daugavas dzīlēm iznāks Lāčplēsis. Simboliski, protams. Lāčplēsis kā aristokrātisma, bruņnieciskuma un valsts aizstāvja simbols. Babajevs domā, ka drīzāk šis Lāčplēsis varētu būt sieviete. Arī mūsdienu Lāčplēsim jābūt priesterim un bruņiniekam. 
Astrologs pieļauj iespēju, ka šai lomai varētu būt piemērota arī tagadējā Valsts prezidente. Vaira Vīķe-Freiberga pēc sava horoskopa pieder bruņinieku slānim, par šīm idejām liecina arī fakts, ka viņa ir studenšu korporācijas biedre, bet priestere viņa var būt, jo ir sastāvējusi Rozes Krusta ordenī. Tiesa gan, vai tieši viņa pildīs Lāčplēša misiju, zvaigznēs nav rakstīts.
Prezidentei ceturtā Latvija atnesīs lielu atzīšanu. Ja iepriekšējos gados daudz pūļu viņai bija jāvelta, lai Latviju prestižu celtu starptautiskā mērogā un cīnītos ar dažādām nebūšanām, tad šis periods būs vieglāks — iesāktie darbi ies no rokas un tautas atzinība būs lielāka. 

(..)

Babajevs atzīst, ka astrologu pakalpojumus bieži izmanto politiķi. Viņi cenšas ierasties uz konsultācijām neviena nemanīti un tikpat klusi aizlavās. Politiķi interesējas par sevi — veselību, karjeras iespējām. Diemžēl līdz šim neviens nav lūdzis analizēt valsts horoskopu un vaicājis par iespējām palīdzēt Latvijai. "Ne visi politiķi pēc horoskopa atbilst savam stāvoklim sabiedrībā," atklāj astrologs.

AUTORS: Anda Leiškalne
PUBLICĒTS: "Vakara Avīze "Vakara Ziņas"",  17.11.2003.