Astrologs Andis Biedris: jābalso par jaunajiem!

Hamburgas astroloģijas centra astrologs ANDIS BIEDRIS par savu sirdslietu uzskata Latvijas valsts horoskopa precizēšanu un analīzi. Sarunā ar viņu centos noskaidrot Latvijas valstiskos pirmsākumus un politiskos procesus šāgada Saeimas vēlēšanu gaidās.

- Pirmsvēlēšanu vēsmas jau ir jūtamas?
- Saeimas vai valdības vīri vēl nav nākuši. Pagaidām ir dikti kluss…

- Kāda izskatās vēlēšanu diena?
- Pēc Hamburgas astroloģijas metodēm, ap vēlēšanu laiku Latvijas horoskopā Saule savienojas ar Mēnesi. Šajā laikā uzvēdī vēsmas, kas ietveramas noteiktos vārdos: formas piekopšana, sakārtošana; veiksme, laime, tauta.
Manuprāt, tā ir veiksmīga diena, lai Latvija varētu ar panākumiem sakārtot daudzus līdz šim neatrisinātus jautājumus. Tas ir kā jaunas dzīves iesākums, kad noiets viens liels aplis. Faktiski tā ir otrā dzimšana, kad mēs ieejam jaunā ciklā. Atradīsimies tajā pašā izejas punktā, kurā bijām 1918. gadā.

- Kas uzvarēs vēlēšanās?
- Uzvara vairāk "spīd" kreisajiem un sociāldemokrātiem. Ja nepierunās latviešus aiziet līdz vēlēšanu urnām - rezultāts var būt bēdīgs. Tieši šajās vēlēšanās katra balss var nozīmēt vairāk nekā jebkad agrāk. Latvietim ir jāiet vēlēt, lai pēcāk pats sev nekostu pirkstos par savu neapdomību.
Īstais brīdis, lai šādā pārmaiņu laikā Saeimā ienāktu vairāk jaunās paaudzes.

- Kas ir Latvijas valsts dzimšanas brīdis? Vieni kā atskaites punktu atzīst 1918. gada 18. novembri, citi - 1990. gada 4. maiju, 1991. gada 21. augustu vai 2004. gada 1. maiju, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. - Es balstos uz 1918. gada 18. novembri. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, cilvēkam, kurš sāk iet skolā vai nokristās, vai apprecas, ikreiz taču netaisa jaunu horoskopu. Tādēļ arī visus Latvijas valsts likteņa datumus kā pankūkas liek virsū uz vienas ass. Otrkārt, atšķirībā no kaimiņvalstīm mēs deviņdesmito gadu sākumā akceptējām visus vecos Saeimas ruļļus. It kā sanāk, ka eju pret mundānās astroloģijas pamatprincipiem, kur teikts: "Karalis ir miris, lai dzīvo karalis!" Bet Latvija ir unikāls valstiskais veidojums, jo pirms 1918. gada Latvijas valsts kā tāda taču nepastāvēja.
Vēsturiskā situācija bija šāda: 17. novembra vakarā Latvijas politiķi sanāca kopā un, ņemot vērā latviešu mentalitāti, plūcās līdz rītam. Interesanti, ka arī "London Times" vēstīja par 18. novembra rītā pulksten 10.35 pasludināto Latvijas neatkarību. Savukārt čekas arhīvos atrodamas ziņas, ka krievu emisārs no Berlīnes ziņojis uz Maskavu, ka pulksten 9.30 nodibināta Latvijas valsts. Katrs vadījies pēc sava laika. Reāli oficiālais proklamācijas brīdis bija krietni vēlāk.
Līdz šim dažādos avotos rakstīts, ka Latvijas valsts dibināta pulksten 12.24
Izraksts no Tautas padomes svinīgās sēdes protokola par Latvijas valsts pasludināšanu, ko jebkurš interesents var atrast interneta lapā www.historia.lv, liecina, ka 1918. gada 18. novembrī Rīgā Tautas padomes priekšsēdētāja biedrs zvērināts advokāts Gustavs Zemgals ap plkst. 16.30 atklāj Tautas padomes sēdi. Pēc protokola nolasīšanas, kuru saņem ar skaļiem aplausiem, priekšsēdētājs G. Zemgals paziņo, ka, pamatojoties uz notikušo vienošanās faktu, tagad uz Latvijas Tautas padomi pārgājusi suverēnā vara. Varam teikt, ka Latvijas valsts proklamēta 1918. gada 18. novembrī plkst. 16.35.

- Ņemot vērā Latvijas grūto likteni, astrologa klātbūtne valsts tapšanā nav jūtama... - Vēsturiskā situācija bija tāda, ka viņiem vienkārši tādām lietām nebija laika. Jāatzīst, ka tautai 1918. gada horoskops paredzēja finansiālu veiksmju un uzplaukuma laiku. Un neviens jau par tiem laikiem nesūdzas. Tagad šis cikls sākas no jauna. Negribu pārsteidzīgi prognozēt, bet zināmu uzplaukumu vajadzētu sajust jau pēc gada.

- Kas būs nākamais Latvijas Valsts prezidents?
- Astrologam vajag kandidātus, no kā izvēlēties. Mēs jau neesam zīlnieki, kas no gaisa var sagrābstīt dumjības. Jebkurai kandidatūrai, ko nosaucam, ir jābūt nopietnam pamatojumam.

- Labi, formulēšu jautājumu citādi: kādam, vadoties pēc Latvijas horoskopa, vajadzētu būt valsts vadītājam?
- Cilvēkam ar harmoniskiem impulsiem. Mākslas cilvēkam, skaistam un dinamiskam. Atbilstošam Urānam un Venērai. Es teiktu - ekstravagantai sievietei. Viņai ir jābūt vairāk demokrātiskai nekā autoritatīvai. Savukārt impulsivitāte, kas nāktu no Urāna, varētu piešķirt asu raksturiņu. Tāds būtu Latvijas horoskopam visatbilstošākais cilvēks. Pirmā, kas uzreiz iešāvās prātā - Sandra Kalniete.
Saeimas vēlēšanas būs kā jaunā laika katalizators, kas saslēgsies ar prezidenta vēlēšanas ciklu.
Jaunā Ūdensvīra laikmeta iezīme paredz, ka lēnām notiks pāreja uz matriarhātu. Piedzīvosim sievišķā principa uzplaukumu!

- Kā veidosies Latvijas un Krievijas attiecības?
- Krievija vienmēr būs pati ar sevi. Nomainīsies paaudze un mainīsies domāšana. Bez šīm attiecībām neiztiksim.

 PUBLICĒTS: 31.07.2006, "Latvijas Avīze", ielikums "Vēlēšanu Avīze"