PS - Praktiskie Sapņotāji

Šī raksta izlasīšana aizņems:
3 minūtes un 47 sekundes

Jaunizveidotā "Pilsoniskā savienība", izvēloties dibināšanas kongresam 26. datumu Sulu mēnesī, caurcaurēm pieteikusi sevi kā konservatīvu un uz sociālām vērtībām orientētu varas partiju.

Partijas dibināšana notikusi vecā mēnesī, kas liecina par veco vēžu pārlikšanu jaunā kulītē. Partijai izdevies veiksmīgi par savu nodibinājumu paziņot Mēness 20. dienā, kuras simbols ir "Ērglis". Dienas kopējā enerģētika ir saskanīga, mierpilna, svarīgiem lēmumiem, jauniem sākumiem un svarīgu soļu speršanai labvēlīga. Tomēr ilgtermiņā partijai kā spēlmanim politiskajā lauciņā neizdosies izvairīties no vairākām būtiskām pretrunām. Tās visas atrodamas partijas dzimšanas horoskopā. Par dažām no tām.

26. aprīļa enerģētisko kārtojumu astroloģiski pavada praktiskās, noturīgās, izdarīgās un saglabāt tiecošās Zemes stihijas īpatsvars. Partija "dzimusi", Saulei atrodoties saimnieciskajā, bet grūti iekustināmā un pasīvā Vērša zīmē. Savukārt Mēness, kas politiskajā astroloģijā saistāms ar tautu, atradās uz varu tiecošajā, vadīt kārajā, bet arī pasīvi vērtējošā Mežāža zīmē. Tātad - partijai ir varas ambīcijas. Partijas nākotne ir atkarīga no tās ilgtermiņa politikas, jo vairāk tauta būs ar to apradusi, jo labāk tā saaugs ar varas aparātu. Laiks spēlē partijai par labu tieši ilgtermiņā. Tomēr partiju skars vairākkārtējas iekšējas strukturālas pārmaiņas, tā nemitīgi atradīsies savas ideoloģijas meklējumos. Uzņēmusi kursu, tā gluži kā akmens - ripos no kalna... Tālu tā vienmērīgi neaizripos. Šīs partijas divi atslēgas cilvēki ir Ģirts Valdis Kristovskis un Sandra Kalniete. Abi vienlīdz harismātiski līderi, tomēr jau partijas dibināšanas horoskops paredz personības simpātiju pārspīlējumus un naidīgas pozīcijas starp pretējiem dzimumiem. Šajā kontekstā ļoti interesanta var būt partijas nostādne seksuālo minoritāšu jautājumos, no vienas puses, konservatīvi kategoriska, bet tajā pašā laikā ar eiropeisku toleranci ietīta. Ne šis, ne tas. Labi, ja izdosies atrast kopējo ienaidnieku - tas var glābt partiju no nesaskaņām un biežām programmatiskām izmaiņām. "Pilsoniskā savienība" vēlēsies uzlabot ne tikai savu, bet arī valsts konstitūciju.

Partijas horoskops vēsta, ka tai noteicošās būs kareivīgu, aktīvu, uzbrūkošu un spilgtu sieviešu pozīcijas iepretim maigākiem, nacionālāk noskaņotiem un uz konservatīvismu vairāk nosliekties vēlošiem vīriešiem. Labā ziņa, ka tieši šo pozīciju atšķirību sadursme arī ir galvenais partijas virzītājspēks, lai tā neieslīgtu tīksmā pašapmierinātībā.

Tā kā partijas horoskopā ļoti izteikts ir ārpolitiskais "flangs", ļoti iespējams, ka par vienu no partijas galvenajiem mērķiem tiks izvirzīta Eiroparlamenta iekarošana. Baumām, ka partija varētu būt dibināta, lai, Eiroparlamentā iesakņojusies, saņemtu Eiropas finansējumu, astroloģiski rodams konkrēts izskaidrojums - šī vairāk ir varas un uz praktisku naudas apsaimniekošanu (protams, arī valstiski) vērsta nekā ideālu virzīta partija. Nebrīnīsimies, ja partijas uzskatos uzstājīgi parādīsies vēlme par finansējumu no valsts budžeta. Materiālais nodrošinājums šai partijai un tās cilvēkiem nav mazsvarīgs. Sociālie jautājumi, banku sektors un uzbrukumi nesakārtotajam saimnieciskajiem jautājumiem būs partijas programmatiskie stūrakmeņi. Savs "pliķis" no partijas var tikt arī Aizsardzības ministrijai. Ļoti iespējams, ka nākamajā sasaukumā tieši šī partija apsaimniekos Aizsardzības ministriju, šoreiz - politiķes virsvadībā. Partija ir spējīga radīt gan nākamo valsts prezidentu, gan premjeru.

Nacionāli noskaņotie maznodrošinātie, praktiski domājošā inteliģence, medicīnas darbinieki un ārpolitiski domājošie būs galvenie partijas atbalstītāji vēlēšanās. Partijai "bonusā" nāk dibināšanas dienas zvaigžņu labvēlība - veiksme.

Kā risku partijas darbības stilā var minēt vēlmi "aizfilosofēties", kad jautājumi jārisina praktiski un detalizēti, tajā pašā laikā izcelt valstiskā līmenī, partijas vadītājprāt, nozīmīgus "sīkumus". Vēl kāda bīstamība: partiju vadītāji izpeldējuši globālākos ūdeņos, teiksim, ārlietu resorā, Eiropas Parlamentā, padomēs u. c., aizmirsīs par pašu solītajām pašmāju reģionālajām "tērcītēm".

P. S. Kopumā ir tapusi gana godīga partija, kas ar abām kājām stāv uz zemes, bet ar degunu dažkārt bakstīs mākoņus. Lielā mērā partijas nākotne arī atkarīga no tā, vai partijas priekšsēdētāja un vietnieks spēs atrast savam domu lidojumam izdarīgus īstenotājus. Kā jaušams pēc intonācijām partijas vadītāju dzimšanas kosmogrammā, smagam un praktiskam darbam ne viens, ne otrs ilgstoši nav gatavs.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", komentāru lapā; 29.04.2008
ILUSTRĀCIJA: Ēriks Ošs