Turpmākie 12 gadi Latvijai

Kamēr vien pastāv pasaule, cilvēks ir gribējis uzzināt, kas viņu gaida nākotnē. It sevišķi šie jautājumi kļūst aktuāli gadu mijā. Retais vairs atceras, kas tad tika prognozēts iepriekšējā gada sākumā, tagad , kad gads aizvadīts, šīs prognozes zaudē savu aktualitāti un cik tās bija precīzas reti kuru interesē.

Pēdējo gadu laikā valstī ir bijušas jūtamas pārmaiņas. Tauta, kas gadiem dzīvojusi savā teritorijā, masveidā dodas prom no valsts. Ikviens saprot, ka šī migrācija izraisa veselu virkni jaunu notikumu. Tas tad arī ir viens no jautājumiem, kas nodarbina Latvijā dzīvojošo prātus. Lai atbildētu uz šo jautājumu vajag paskatīties uz lietām globālāk. Izprotot galvenās tendences un iespējamos attīstības virzienus var vieglāk izvēlēties ceļu par kuru iet.

Ir jāsaprot, ka visu sīki un detalizēti nevar zināt un tomēr pastāv tendences, kas katram gadam ir raksturīgas. Pirms ielūkoties nākotnē noskaidrosim, kas vajadzīgs cilvēkam, kas dzīvo Latvijā. Raugoties no ģeogrāfiskās atrašanās vietas varētu teikt, ka Latvija ir ceļu krustceles. Šī iemesls dēļ caur mūsu valsti nemitīgi ir plūdušas un plūdīs dažādu tautību cilvēku straumes. Tāpēc ņemot vērā šos faktorus iezīmējas tendences, uz kurām var balstīt valsts attīstību un labklājību.

Latvijā dzīvojošie cilvēki pēc dabas ir strādīgi un atbalsta veselīgu dzīves veidu. Viņi labprāt pārtikā lieto pašaudzētu produkciju. To pierāda fakts, ka gandrīz katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir savs zemes pleķītis, kurā var gan parosīties veselības dēļ, gan arī tā iemesla dēļ, ka pašaudzēts gurķītis vai zemene vieš lielāku ticību produkta kvalitātei nekā ievestie . Latvijā vienmēr augstu tikusi vērtēta cilvēku spēja izglītoties un būt inteliģentiem. Jāpiezīmē, ka dažkārt kļūstam pārāk sīkumaini un nerisinām lietas globāli, bet daudz enerģijas patērējam cīnoties ap sīkumiem.

Dabā viss notiek cikliski. Šim ciklam ir pakļauts arī notiekošais uz zemes. Ir cilvēki, kuri tam nepiekrīt un , kurus , patiesībā tas maz interesē, bet ir tādi, kuri izzina šos principus un veiksmīgi dzīvo saskaņā ar tiem. Šoreiz ieskatīsimies ciklā, kas ilgst 12 gadus.

Pēdējā laikā cilvēki sāk vairāk pievērsties arī tām zintīm, ka nāk no austrumiem. 2008. gadā sākas jauns 12 gadu cikls. Austrumu zemēs ir 5 enerģijas veidi, kas piešķir notikumiem atšķirīgu izpausmes formu. Balstoties uz notikumu periodiskumu šajās valstīs gadi ir ieguvuši kāda dzīvnieka simbolisko apzīmējumu, pateicoties viņu rakstura īpašībām un uzvedībai. Vienu lielo ciklu veido 60 gadi, kas sastāv no 5 divpadsmit gadu cikliem. Katram dzīvnieka gadam ir jāiziet ceļš caur visām 5 stihijām. Lielais 60 gadu cikls sākās 1984.gadā. Šajā 2008.gadā sākas šī cikla trešais divpadsmit gadu posms, kas ir arī cikla kulminācija.

2008.gads

Zemes stihija - stabilitāte, pamatīgums, procesi notiek palēninātā tempā, visu pārdomājot un izsverot. Šo procesu var salīdzināt ar augsnes sagatavošanu sējai, vai pamatu ielikšanu ēkai. Sabiedrība būs vienotāka un drosmīgāk paudīs savu viedokli.

Dzīvnieks - Žurka - no pirmā acu uzmetiena var šķist mierīga, nosvērta un pat nebēdnīga. Šis šķietamais miers slēpj iekšēju nervozumu, uzbudinājumu un pat agresivitāti, kas līdzinās snaudošam vulkānam. Žurkas nevienam neuzticas, savus nodomus un rūpes patur pie sevis. Tai pat laikā viņām patīk patenkot vai sarīkot kādu skandāliņu. Labprāt uzņemas kritiķa lomu. Viņas cenšas no visa gūt sev labumu, dažkārt, lai nostiprinātu savas pozīcijas izmanto arī sev tuvus cilvēkus. Viņām ir svarīgi nodrošināt sev nākotni un vecumdienas. Ja Žurka spēj pārvarēt savu neapmierinātību un tieksmi uz asām izjūtām, tad viss nokārtojas un viņa gūst redzamus panākumus.

(Zemes žurka) Izceļas ar vērīgumu, nosvērtību, neatzīst nevajadzīgu risku, neuzticas nejaušībām. Pieturas pie principa: Labāk zīle rokā, nekā mednis kokā!" Zemes žurka ir uzkrājēja, tāpēc cieņā taupība un rezervju papildināšana. Rūpējas par saviem tuvajiem, bet neaizmirst spodrināt savu tēlu.

Tendences Latvijā - cilvēki no vārdiem pāries pie darbiem. Ar savu ierasto tendenci uzmanību pievērst sīkumiem un Žurkas gada piedāvāto aizdomīgumu vērtēs visus projektus, likumu grozījumus un notiekošo. Biežāk cilvēki uzdrošināsies publiski paust savu neapmierinātību ar pieņemtajiem likumiem, augošo inflāciju un izrādīs stingrāk savu nostāju. Viena no šī gada tendencēm ir nodrošināt nākotni, tāpēc vairāk vai mazāk katrs domās par savu izdevīgumu. Tas attiecas gan uz vadību, gan padotajiem. Tas var izraisīt intrigas un skandālus. Tomēr jāpiezīmē, ka nevienam tas labumu nedos. Lielāki ieguvēji būs tie, kas paši rūpēsies par savu labklājību, nepārkāpjot likumus un lieki netrinot mēles par citiem.

2009.gads

Arī 2009.gadā noteicošā būs zemes stihija. Uzsāktie procesi turpināsies ierastajā ritmā. Būs tendence pārskatīt vērtības, rūpīgāk izvērtēt, kas ir svarīgs un, kas mazsvarīgs. Pūliņi tiks pieliki tām lietām, kas nākotnē sola nest dividendes.

Dzīvnieks - Vērsis - strādīgs, savaldīgs, lēnīgs, nosvērts un precīzs. Dažkārt mēdz būt valdonīgs. Nepatīk jaunievedumi, pārgalvīgas idejas. Vērsi ir grūti nokaitināt, bet ja tas izdodas, tad netiek saudzēts neviens, kurš gadās viņa ceļā. Ir tradīciju un likumu cienītājs. Rūpējas par savas ģimenes labklājību. Patīk viss skaistais un gaumīgais, kaut pats reti, kad ir romantiķis. Mīl ērtības. Nereti ir liels materiālists, kas rada sarežģījumus ģimenē un attiecībās ar cilvēkiem.

(Zemes Vērsis) Kaut arī ambiciozs, tomēr ir gatavs ilgi un pacietīgi strādāt, lai piepildītu savas ieceres un mērķus. Izmanīgs, darījumos un finanšu jautājumos. Sirsnīgs un godprātīgs, mīl ģimeni. Atvērts un draudzīgs pret draugiem, kuriem labprāt dod vērtīgus padomus.

Tendences Latvijā - vēl vairāk nostiprināsies pārliecība, ka : Katrs pats ir savas laimes kalējs! Cilvēki vairāk sāks domāt par sadarbības iespējām. Informācijas laikmetā labākus rezultātus var sasniegt , ja darbība balstīta uz saliedētas komandas darbu. Lielākas priekšrocības baudīs speciālisti un cilvēki ar lielāku pieredzi vienā konkrētā sfērā. Izvērtējot darba piedāvājumus, cilvēki rūpīgāk analizēs plusus un mīnusus, jo vēlēsies iegūt darbu uz ilgāku laiku. Šajā gadā sakārtosies nekustamā īpašumu tirgus. Zināma kārtība tiks ieviesta arī finanšu tirgū. Cilvēki vairāk pievērsīs uzmanību videi, kurā dzīvo. Labs gads dažādiem vides projektiem un labiekārtošanas darbiem. Tūrisms vienmēr ir nesis lielāku vai mazāku peļņu, tāpēc padarot apkārtējo vidi sakoptāku un pievilcīgāku, gan paši sev, gan tūristiem, kuri vēlas baudīt dabisku vidi, varam uzlabot arī savu finansiālo stāvokli.Ne tikai ārzemju viesi, bet arī pilsētās dzīvojošie labprāt nedēļas nogales pavada mājīgos namiņos ar sakoptu vidi un iespēju atpūsties svaigā gaisā.

2010.gads

Metāla stihija - elastība, plastiskus, noturība, dažādu materiālu un formu saistošs elements. Procesi, kas noris izmantojot šīs stihijas enerģiju, cenšas apvienot dažādus elementus vienā veselumā un piešķirt tiem jaunu vērtību.

Dzīvnieks - Tīģeris - sevī pārliecināts ar karstgalvja raksturu. Viņā jaušams valdonīgums, kas liek sacelties pret augstāka ranga amatpersonu ierobežojumiem. Iekarsīgās dabas dēļ nereti pārsteidzas ar secinājumiem vai rīcību. Tieksme riskēt dažkārt robežojas ar pārgalvību. Sīkumos ir egoistisks, bet lielās lietas dēļ spēj kļūt nesavtīgs. Viņa uzdrošināšanās dēļ apkārtējie viņu ciena, tomēr ne vienmēr uzdrošinās teikt patiesību. Tīģeris rīkojas netradicionāli un nonāk negaidītās situācijās, viņš ir sava ceļa gājējs. Kaut arī pēc dabas ir karotājs, tomēr sirdī jūtīgs un emocionāls, spēj dziļi domāt un mīlēt.

(Metāla Tīģeris) Par sevi pārliecināta un sabiedriska personība. Zina, ko grib un ir gatavs nenogurstoši strādāt, lai sasniegtu ko vēlas. Nereti mērķu sasniegšanai traucē nepacietība un nevajadzīga mētāšanās meklējot īsākos ceļus. Ja kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, kļūst saspringts un uzvelkas. Prot sevi pasniegt sabiedrībā.

Tendences Latvijā - šī gada laikā paralēli risināsies vairāki procesi, tāpēc būs pagrūti izsekot to norisēm pilnībā. Arī noskaņojums sabiedrībā būs mainīgs. Gada sākumā cilvēki būs kareivīgi noskaņoti un gatavi ar jebkuriem līdzekļiem cīnīties par savām tiesībām. Šķietamais miers var slēpt sevī vētras tuvošanos. Tomēr saspringtais gada sākums lēnām zaudēs savu spēku un gada otrajā pusē jautājumi tiks risināti pārrunu ceļā pieaicinot speciālistus, lai rastu kompromisus un atrastu zelta vidusceļu. Lai kā arī nebūtu, katra no pusēm būs parādījusi savu nostāju un likusi saprast, ka piekāpties negrasās. Katra spriedzes situācija liek meklēt risinājumus, kas ļauj notikumiem pacelies jaunā, augstākā līmenī. Nav noslēpums, ka progresu virza slinkums (liekot tehnoloģijām strādāt cilvēku vietā) un strupceļš (rezultāts neattaisno pieliktos pūliņus).

2011.gads

Metāla stihija - būs noteicošā arī 2011.gadā. Mazāks uzsvars tiks likts uz personīgajām ambīcijām, lielāks - uz attiecībām , kas saistītas ar dažāda veida partnerattiecībām. Gribēsies izdarīt ko nozīmīgu visas cilvēces labā.

Dzīvnieks - Kaķis (Trusis) Cilvēki, kuri tiek veiksmīgi galā ar dažādiem dzīves sarežģījumiem tiek salīdzināti ar kaķi, kurs allaž krīt uz kājām. Apdāvināts, pietiekami godkārīgs, labs orators un patīkams sabiedrotais. Tomēr tam visam pietrūkst dziļuma. Mazas personiskas nepatikšanas viņu nomāc vairāk, nekā lielas citu cilvēku nelaimes. Labi prot izvēlēties apstākļus, tāpēc uzturas vidē, kur ir ērtības un drošība. Viena no retajām zīmēm, kurai finansiālajā sfērā veicas. Viņiem ir vairāk vai mazāk naudas, bet tā, lai tā aptrūktos ir reti un ne uz ilgu laiku. Kaķis ir konservatīvs un viņš ienīst visu, kas cenšas izjaukt iedibināto kārtību. Savu neapmierinātību pauž tieši, bet taktiski.

(Metāla Kaķis-Trusis) Atturīgs un vēss, bet tas tikai tāpēc, ka uzskata, ka vispirms vajag izdarīt un tad runāt. Ambiciozs ar vērīgu skatu un gudru prātu. Patīk dažādas mākslas nozares. Nav daudz draugu, jo par draugiem sauc tikai tos, kuriem var uzticēties. Patīkams sabiedrībā, bet nelaiž sev tuvu klāt.

Tendences Latvijā - cilvēki sāks uz lietām raudzīties globālāk. Noguruši no pūliņiem par savas labklājības nostabilizēšanu, cilvēki vairāk tieksies apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Daudz aktīvāk cilvēki apmeklēs masu pasākumus un dažādus svētkus, lai izjustu kopības sajūtu. Arī ārpus valsts robežām Latvijai veidosies daudz pozitīvāks tēls. Zināma stabilitāte būs iestājusies arī finansu jomā. Būs sajūta, ka tauta atguvusi jaunu elpu. Pēc ilgāka saspringtā laika iestāsies zināma stabilitātes sajūta. Sabiedrībā mazināsies spriedze. Cilvēki vairāk sāks aizdomāties par ģimeniskajām un garīgajām vērtībām.

2012.gads

Ūdens stihija - emociju un sajūtu enerģija. Ūdens spēj dot dzīvību un arī to atņemt. Ūdens ir viela, kas vienlaicīgi var atrasties vairākos agregātstāvokļos. Šīs stihijas enerģija liek daudz izjustāk izbaudīt notiekošo. Tā liek saprast, ka viss ir saistīts un nepastāv šķirti.

Dzīvnieks - Pūķis - apveltīts ar labu veselību, vitālo spēku un enerģiju. Atklāts un tiešs, prasīgs pret sevi un arī citiem. Šo īpašību dēļ gūst panākumus jebkurā darbā. Ātri saskaišas, tad nespēj savaldīt mēli un vārdi bieži apsteidz domas. Pūķim piemīt entuziasms, tāpēc nereti ātri aizraujas. Apkārtējie viņu pazīs kā inteliģentu, izturīgu, augstsirdīgu un stipras gribas cilvēku. Bet cik daudziem ir ļauts iepazīt šo cilvēku? Pūķis nav reāls dzīvnieks, bet gan leģendu , mītu un pasaku tēls. Vai tas, ko mēs pazīstam ir maska vai pats cilvēks?

(Ūdens Pūķis) Draudzīgs, sabiedrisks, inteliģents. Saprotošs un labprāt dalās idejās ar citiem. Labi redz izdevīgu brīdi un reti, kad laiž to garām. Labprāt palīdz citiem, tāpēc grūtības var sagādāt paša darāmie darbi. Tomēr viņš zina, ka viss nenotiek pēc burvja mājiena un ir gatavs darboties pacietīgi un neatlaidīgi, līdz sasniedz mērķi.

Tendences Latvijā - šajā gadā cilvēkiem svarīgi būs piedalīties un līdzdarboties. Cilvēkos saasināsies jūtas, kas skars ģimeniskās vērtības. Vairāk aizdomāsies par to, cik laika tiek veltīts tiem, kuri veido mūsu ģimeni. Cik daudz mēs darām kopā? Kopības sajūta vienos cilvēkus, viņi gribēs kopīgiem spēkiem paveikt ko lielu un nozīmīgu. Cilvēki vairāk piedalīsies dažādos labdarības pasākumos. Var arī gadīties, ka kāda laba ideja paliek neīstenota, jo tad, ka gribas daudz un visu uzreiz, kaut kam pietrūkst spēka. Te būtu vietā paruna: Dari ko darīdams, apdomā galu. Pirms steigsimies darīt labas lietas izvērtēsim, vai darot labu, mēs tiešām darām labu, vai tikai kādā palīdzam attīstīt parazītismu?

2013.gads

Arī šī gada valdošā stihija būs ūdens stihija. Šajā gadā šī enerģija veicinās dažādu procesu apvienošanos. Viena no galvenajām aktualitātēm būs ģimene, tās nozīme sabiedrības veidošanā. Apvienošanās lielākās interešu grupās.

Dzīvnieks - Čūska. Dažādās valstīs šim dzīvniekam tiek piedēvētas dažādas rakstura īpašības. Vieni viņai piedēvē gudrību un gaišredzību, bet citi viltību un ļaunu mēli. Par Čūskas gadā dzimušajiem saka, ka viņi ir apveltīti ar šarmu un labu humora izjūtu. Čūska pēc savas būtības vairāk ir intelektuāle un filozofe, kam ir laba intuīcija. Viņa vairāk uzticas savai iekšējai sajūtai, nekā apkārtējo ieteikumiem. Čūska labprāt palīdz citiem, bet jāuzmanās, lai tas nekļūst par apgrūtinājumu tiem, kuriem tiek palīdzēts. Čūska allaž zina, ko grib. Savas mērķtiecības un intuīcijas dēļ pārsvarā arī iegūst to, ko vēlas. Dažreiz tas, ko viņa iegūst nav pašai īsti vajadzīgs, bet vairāk darīts spītības dēļ. Čūskai patīk piesaistīt sev cilvēkus un turēt viņus savā redzeslokā.

(Ūdens Čūska) Neatlaidīgi, pacietīgi un modri, tā var raksturot šajā gadā dzimušos. Jūtot, ka apstākļi nav labvēlīgi, viņi ir gatavi nogaidīt līdz apstākļi mainīsies. Ja šķiet, ka viņi darbojas lēni un nepārliecinoši, nevajag pārsteigties un novērtēt viņus par zemu, jo viņu prāts darbojas daudz aktīvāk un precīzāk, nekā domājam.

Tendences Latvijā - aktuāli būs jautājumi pa cilvēka veselību. Atbalstu gūs dažādas programmas, kas popularizē veselīgu dzīves veidu. Cilvēki vairāk rūpēsies par savu ēdienkarti, priekšroku dodot pašaudzētiem dārzeņiem un tējām. Varam gaidīt arī vairākus jauninājumus veselības aprūpes sfērās. Paralēli veselības jautājumiem tiks risināti arī darba jautājumi. Cilvēki nopietnāk piedomās pie tā, vai izvēlētais darbs viņiem sniedz vēlamo rezultātu un kā tas ietekmē veselību. Cilvēki vairāk interesēsies par tām lietām, pret kurām izturējās atturīgi. Piemēram: dažādi sevis pilnveidošanas kursi, astroloģija, alternatīvā dziedniecība, dažādas reliģiskās kultūras u.c. Šajā gadā vairāk saistīs tās zināšanas, kurām piemīt dzīves gudrība. Cilvēki mācīsies izzināt lietas, kas ļauj dzīvot harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi

2014.gads

Koka stihija - Mērķtiecība un neatlaidība ir šīs enerģijas pamatprincipi. Pārvarot dažādus šķēršļu un situācijas koks aug un tiecas uz augšu. Kokam piemītošā enerģija ļauj paveikt lielus darbus, neskatoties uz to vai apstākļi tam ir piemēroti vai nav.

Dzīvnieks - Zirgs - cienīgs izskats, labs augums. Cilvēki, kas dzimuši šajā gadā spēj darīt gan inteliģentu, gan fizisku darbu. Viņi var būt labi gan kā politiķi, gan arī kā zemnieki. Viņi ir viegli sadusmojami, bet apkārtējie vairās to darīt, jo pazīst zirga spēku. Pēc dabas Zirgs ir neatkarīgs un pamatā darbojas sava prieka un panākumu dēļ. Viņš ir individuālists un darbarūķis, prot rīkoties ar naudu un ir labs finansists. Šajā gadā dzimušajiem patīk sabiedrība un kultūras pasākumi. Mīlestībā viņi ir kaislīgi, tāpēc, laikā kad ir iemīlējušies spēj aizmirst visu pārējo. Apzinoties savu spēku un varēšanu Zirgs neklausa citu padomiem un dara to, kas pašam ienāk prātā. Daudzi viņu uzskata par egocentrisku, un ne bez pamata, jo viņam patīk, ka viņu ciena un slavē.

(Koka Zirgs) No visu stihiju Zirgiem Koka zirgs ir vispiekāpīgākais un laipnākais.

Viņam piemīt daudz pozitīvu īpašību, kuru dēļ darba kolēģi un draugi viņu ciena. Šajā stihijā dzimušie ir rosīgi un sabiedriski ar oriģinālām un praktiski realizējamām idejām., kas augstu vērtē morāles principus.

Tendences Latvijā - šajā gadā cilvēki vairāk rūpēsies par savu labklājību . Viņiem būs svarīgi, lai netiktu ierobežota viņu brīvība, tāpēc katrs pieņemtais likums vai ierobežojums izsauks sabiedrībā vēlmi aizstāvēt savas tiesības. Procesiem, kuri aizsāksies šajā gadā būs tendence pieņemties spēkā. Ja kāda kustība tiks aizliegta, tā turpinās attīstīties pagrīdē. Cilvēkos būs sakāpinātas taisnīguma jūtas un viņi būs gatavi cīnīties par savu labklājību un tiesisko statusu. Katru valdības lēmumu tauta izvērtēs un apskatīs „zem lupas", tas savukārt radīs spriedzi valdošajās aprindās. Esošo situāciju savā labā centīsies izmantot cilvēki, kuru nolūki nav balstīti uz kopīgām interesēm, bet gan savtīgām. Šajā gadā iedzīvotāji rūpīgāk sekos arī banku darbībai it sevišķi jautājumos, kas skar pensiju uzkrājumus, noguldījumus un kredītsaistības.

2015.gads

Otro gadu pēc kārtas valdošā ir koka stihija. Tā pati mērķtiecība un neatlaidība, kas jau valdīja iepriekšējā gadā, tiek papildināta ar lielāku skorpulozitāti. Koks tiecoties uz augšu spēj priecēt ar ziediem un pabarot ar augļiem, kā arī nobriedināt sēklas sevis turpināšanai.

Dzīvnieks - Kaza - eleganta, artistiska un dabā iemīlējusies. Kaza ir apveltīta ar daudziem talantiem, kas ļauj iepatikties ikvienam. Bieži vien viņa nepamana, ka ir piesaistījusi apkārtējo uzmanību, jo pašas prāts aizņemts ar savu problēmu risināšanu. Pati viņa pēc dabas ir maiga un taktiska, bet raksturs visai kaprīzs un stūrgalvīgs. Cilvēki, kuri dzimuši šajā gadā ir laimīgi, tikai tad, ja var darīt to, kas viņiem patīk un padodas, pretējā gadījumā viņi vienmēr atradīs iemeslu par ko pažēloties. Savā sirdī Kaza ir sapņotāja, tāpēc viņu interesē it viss, sākot no mākslas un beidzot ar zinātniskiem sasniegumiem Kosmosa izpētē. Talanti un vispusīgas zināšanas padara viņu pievilcīgu un tāpēc apkārtējie viņai piedod dažu labu neizdarību un biežo kavēšanos.

(Koka Kaza) Dāsna, labsirdīga un labestīga. Kā jau sabiedriskai būtnei, viņai ir plašs draugu un paziņu loks. Labprāt iesaistās sabiedriskās aktivitātēs, ja kādam ir vajadzīga palīdzība. Labi saprotas ar bērniem. Jāmācās aizstāvēt savu viedokli un neļaut citiem sevi izmantot.

Tendences Latvijā - Pēc diviem aizvadītajiem spriedzes gadiem iestāsies zināms atslābums. Sabiedrība vairāk sagrupēsies pa interešu sfērām. Šajā gadā lielāka uzmanība tiks veltīta tiem notikumiem, kas risināsies ārpus mūsu valsts robežām. Lielākas pārmaiņas varētu skart Eiropas Savienību un līdz ar to arī mūsu valsts likteni.

Šis gads prasīs no sabiedrības saprātīgu un stingru nostāju. Žēlošanās, neapmierinātība un spriedelēšana būs nevietā. Ir svarīgi atcerēties, ka ikviena procesa rezultāts ir atkarīgs no tā vai mēs paši pieņemam lēmumu kā rīkoties, vai ļaujam darīt to kādam citam.

20016.gads

Uguns stihija - spēks, kas aizsāk procesus un liek tiem kustēties. Uguns tā ir dzīvība un kustība. Pat tad, ja uguns ir ko nopostījusi, tā ir atbrīvojusi vietu jaunai dzīvībai, jaunām iespējām. Uguns rada zaudējumus un ciešanas vienīgi tad, ja zaudējam modrību un bezatbildīgi atstājam visu pašplūsmai.

Dzīvnieks - Pērtiķis - mūžam mainīgs un nepastāvīgs. Tik daudz seju nav nevienai citai dzīvnieka zīmei. Kaut arī viņš mums šķiet laipns, izpalīdzīgs un vēlīgs, viņa acis šaudās izvērtējot situāciju. Pēc dabas ir zinātkāri, ar lielisku atmiņu un apveltīti ar labu humora izjūtu, kā arī labām aktiera dotībām. Labi prot saskatīt situācijas, kurās var iegūt sev kādu labumu. Rūpes par labklājību mēdz robežoties ar godkārību un savtīgumu. Šajā zīmē dzimušie cilvēki ir diplomātiski un viltīgi, kas prot veikli izgrozīties no vissarežģītākās situācijas. Pēc dabas individuālisti, tāpēc nereti uzvedas visai nekorekti, nedomājot par līdzcilvēkiem. Patīk sabiedrība un vērienīgi pasākumi.

(Uguns Pērtiķis) Darbīgs, pašpārliecināts un ar vitalitāti apveltīts. Viņam patīk konkurence, jo tad viņš var likt lietā viss savas zināšanas un azartu. Dažreiz vēlme vienlaicīgi konkurēt vairākās sfērā padara Pērtiķi juceklīgu un pat haotisku, bet tad viņš cenšas izmantot savus talantus, lai apvārdotu tos, kam nav stipras gribas.

Tendences Latvijā - kad vētra norimst un atspīd saule, sākas rosība. Tā varētu raksturot šo gadu. Dinamisks un daudzām aktivitātēm bagāts gads. Parādīsies jauni līderi. Vai viņu mērķi un darbi kalpos visas sabiedrības labā, parādīs laiks, bet idejas atradīs dzirdīgas ausis un īstenosies dzīvē. Tiks notrausti putekļi no mūsu pūra lādēm un saulītē celtas kultūras un tradīciju vērtības. Tuvojoties valsts simtgadei gribēsies paveikt ko lielu, lai tas ieietu vēsturē („Mazs bij' tēva novadiņ'is, bet diženi turējās(i)..."). Neizpaliks arī pārspīlējumi, kas radīs viedokļu atšķirības un izsauks diskusijas sabiedrībā.

2017.gads

Uguns stihija - ir arī šī gada valdošā stihija. Atšķirībā no iepriekšējā gada, šī uguns jau deg ar pilnu liesmu mierīgi un pārliecinoši. Procesi, kas aizsākās pirms gada, tagad iegūs stabilitāti un nostiprināsies.

Dzīvnieks - Gailis - tiešs un bez aplinkiem saka, ko domā. Dziļš domātājs un apdāvināta personība. Viņu ļoti sarūgtina neveiksmes. Vienmēr ir pārliecināts par savu taisnību un reizēm viņam arī ir taisnība. Šajā gadā dzimušie cilvēki zina, ko dara, tāpēc paļaujas tikai uz saviem spēkiem un neuzticas citiem. Viņu dzīves moto ir : Zem guloša akmens ūdens netek. Tieši šī iemesla dēļ viņi nespēj rimties un neko nedarīt. Nav darbu ar kuriem viņi nevarētu tikt galā, un to zina daudzi, jo Gailim patīk padižoties ar saviem labajiem darbiem. Viņiem patīk naudu pelnīt un arī tērēt, tāpēc nekādus uzkrājumus neveido.

(Uguns Gailis) Visprecīzāk šo gaili raksturo Latviešu tautasdziesma "Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā". Pašpārliecināti ar stipru gribu un izteiktām līdera īpašībām. Labs organizators un arī pats nebaidās strādāt līdzās plecu pie pleca ar saviem padotajiem, ja tas nepieciešams mērķa sasniegšanai. Nerēķinās ar citu jūtām.

Tendences Latvijā - viss, kas tiek darīts, tiek darīts ar vērienu un publicitāti. Valsts simtās dzimšanas dienas svinību sagaidīšanai gatavojas gan liels, gan mazs. Mūsu valstī notiek brīnumainas pārvērtības un to pamana pat ārpus mūsu valsts robežām. Ir jau labi, ka cilvēkiem tiek valsts mēroga svētki, bet varbūt ir vērts savlaicīgi padomāt kā būs tālāk, kad svētki beigsies. Mazliet apdomības un tālredzības te būtu vietā, jo tas cilvēkiem sagādās ne tikai svētku sajūtu, bet arī labi padarīta darba sajūtu. Pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas vajadzētu uzklausīt vairāku ekspertu viedokļus un tikai tad pieņemt vai nepieņemt lēmumus, kas skar iedzīvotājus.

2018.gads

Zemes stihija - divpadsmit gadu cikls ieiet savā finiša taisnē. Cikls sākas un noslēdzas ar vienu un to pašu stihiju. Zemes stihijai piemīt lēnums un stabilitāte, tāpēc atskatoties uz iepriekšējiem gadiem var šķist, ka nekādas lielās pārvērtības nav notikušas. Pats galvenais ir tas, ka rezultātā esam ieguvuši stabilus pamatus uz kā attīstās un pastāv mūsu valsts.

Dzīvnieks - Suns - aizstāv taisnību un iesākto noved līdz galam. Modrs un darbīgs, reti kad atpūšas. Pārsvarā ir sevī noslēdzies un reti kad izrāda jūtas. Šajā gadā dzimušie ir stūrgalvīgi un zina ko grib. Reizēm skeptisks un pat cinisks, gatavs cīnīties par savu taisnību. Neskatoties uz ārēji skarbām īpašībām savā sirdī ir lojāls, uzticīgs un godīgs. Prot glabāt citu noslēpumus, bet nevienam nestāsta par savām problēmām un negrib uzklausīt arī citu problēmas. Mēdz būt arī mazliet egoistiski un ekscentriski.

(Zemes Suns) Kluss, talantīgs un vērīgs, tomēr izturas pārliecinoši. Atturīgs savu plānu un mērķu izklāstīšanā, tāpēc tos sasniedz bez lielas pretdarbības no apkārtējiem. Viņš ir devīgs un laipns, ja kādam jāsniedz palīdzīga roka. Šo īpašību dēļ viņu ciena un godā.

Tendences Latvijā - uzdevumi zināmi, diskusijas pierimušas, turpinās darbs. Pirms lielajām valsts svinībām iestājies klusums, jo aizņemti darbā cilvēki vairāk pievēršas pašam darbam. Cilvēki vairāk piedomā pie tā, lai būtu ne tikai svētku noskaņa, bet arī sajūta. Godā celtas tās vērtības, kuras der gan svētku reizei, gan ikdienai. Aktīvo darbošanos un emocijas nomaina nopietnība un nosvērtība. Ar daudz lielāku atbildību cilvēki izvērtē savu nostāju un darbošanos visas sabiedrības un sevis pašu labā. Prāts un praktiskums ņem virsroku pār jūtām un sakāpinātām emocijām. Izteiktākas kļūst patriotiskās jūtas.

2019.gads

Zemes stihija - Cikls ir noslēdzies. Viss vairāk vai mazāk ir nostājies savās vietās un tagad tikai jāturpina uzsāktais darbs. Pēc iepriekšējā gadu aktivitātēm gribas mazliet atvilkt elpu un izvērtēt aizejošo ciklu, lai ar jauniem spēkiem turpinātu radīto.

Dzīvnieks - Cūka - visu pie kā ķeras dara ar pilnu spēku un nopietnību. Nepazīst atkāpšanās ceļu, tāpēc iet līdz galam. Galantums, korektums un gatavība pakalpot ir šīs zīmes raksturīgākās īpašības, kas ļauj iemantot apkārtējo uzticību. Cūkai ir maz draugu, bet tie, kas par tādiem ir kļuvuši, paliek uz visu mūžu. Cilvēkiem, kuri dzimuši zem šīs zīmes nepatīk strīdi un konflikti, tāpēc viņi dažkārt piekāpjas, ja konflikts draud pārtapt skandālā. Nevajag novērtēt šos cilvēkus par zemu, jo aiz viņu piekāpības un miermīlības slēpjas liels spēks. Ja Cūkai nākas aizstāvēt savu ģimeni vai draugus, viņa var kļūt bīstama.

(Zemes Cūka) Prātīga, reālistiska un atsaucīga. Labprāt piedalās sabiedriskajā dzīvē un pasākumos. Laba organizatore ar lieliskām spējām finanšu jomā. Jāuzmanās no galējībām, lai izdabātu biznesa partneriem, priekšniekiem un vajadzīgiem cilvēkiem.

Tendences Latvijā - sabiedriskās aktivitātes pierimst un cilvēki vairāk uzmanību velta paši tām vērtībām, kas paliks mantojumā viņu pēctečiem. Aktuālas ir tēmas, kas skar ģimeniskās vērtības, izglītību un veselību. Cilvēki rūpīgāk pievēršas profesiju izvēlei, lai mazinātu stresa daudzumu ikdienā. Apstiprinās fakti, ka paaugstināts stress, mazkustība un neveselīga pārtika strauji saīsina dzīves garumu. Sāk pastiprināties tendence, ka cilvēki atgriežas dzīvot laukos.

AUTORS: INGUNA BALGALVE