Dzims mazuļi - taisnīgas kārtības sargi

Reizi pāris desmitgadēs lēnākā un tālākā Saules sistēmas pundurplanēta Plūtons nomaina savu atrašanos Zodiaka zīmē. Pateicoties Plūtona lēnajai kustībai, līdzās Neptūnam un Urānam tā atstāj "nospiedumus" paaudžu raksturos.

Plūtona pāreja Mežāzī 26. janvārī plkst. 4:42 ir šā gada lielākais astroloģiskais notikums. Faktiski, kļūstam par lieciniekiem jaunas - valstiski domājošas - paaudzes dzimšanai.

Pilnu Zodiaka apli Plūtons veic aptuveni 248 gados. Tā orbīta ir izstiepta, tādēļ ceļa ilgums cauri katrai Zodiaka zīmēm svārstās no 12 līdz 30 gadiem. Līdz pat 2024. gada janvārim Plūtons atradīsies Mežāža zīmē. Tikai salīdzinoši neilgu laiku, tas atpakaļejoša (retrogrādā) kustībā no 14. jūnija plkst. 7:13 līdz 27. novembrim plkst. 2:54 vēl atgriezīsies Strēlnieka zīmē.

"Pundurplanētas" superspēks

Neskatoties uz savu tālo prombūtni no zemes, Plūtona simboliskā nozīme veselas paaudzes raksturā ir nenovērtējami liela. Astrologi Plūtonu uzskata par enerģētikas, spēku mobilizācijas, kolektīvas darbības, attīrīšanas procesu, seksualitātes un dziļu pārmaiņu simbolizējošu planētu.

Plūtons romiešu mitoloģijā ir pazemes valdnieks, dievs. Tam atbilstoši tiek skaidrota Plūtona nozīme, kas, pavirši raugoties, var atstāt drūmu iespaidu. Plūtons "uzrauga" okultismu, slēptās zināšanas, mistērijas un nāvi kā mūžīgu un neizbēgamu miesas un gara transformācijas procesu. Plūtons nes satriecošas radikālas pārmaiņas kā cilvēka dzīvē, tā sabiedriski politiskajos un ekonomiskajos procesos. Kā joko astrologi, kur pāri gājis Plūtons "paliek vien slapja vieta".

Valsts līmenī Plūtona vaigu rāda visi lielākie varas resursi - valsts prezidents, oligarhi, slepenas militārās struktūras un objekti, lielas cilvēku masas, noziedzīgā pasaule, mafija. Savukārt pasaulē Plūtons simbolizē globālas pārmaiņas, dabas katastrofas, lielas krīzes, pasaules finanšu tirgu, miljardierus, atomenerģiju, debesskrāpjus, visus pazemes resursus, tostarp mūsdienu pasaules kārtību mainošos varas un karu "simbolu" naftu. Laika plūdums Plūtona pārvaldījumā nodevis arī tādus laikmetam atbilstoši veidojumus kā lielveikali, bezpajumtnieki, otrreizējās lietošanas preču veikali, izgāztuves, publiskās tualetes.

Plūtona "bērni"

Plūtona ilglaicīgā atrašanās vienā Zodiaka zīmē ļauj izdalīt paaudzes, kurām dzīves pamattematikā vērojamas atšķirīgas iezīmes un enerģētika. Plūtons konkrētā Zodiaka zīmē nosaka globāli valdošos "vējus". Bērni šajā laikā dzimst konkrētā enerģētiskā "vējiņa" ieaijāti, tādēļ pēc daudziem gadiem, kad jau pūtīs citi vēji, viņi joprojām risina Plūtona čukstētus jautājumus.

Katru cilvēku konkrēti Plūtona velniņš (slēptā, spēcīgā enerģija) dīdīs veikt personīgās, sabiedriskās un globālās izmaiņas atbilstoši savai saprašanai jeb saskaņā ar citām horoskopa niansēm.

Kādi ir šās un citu paaudžu raksturīgās iezīmes?

 

Mežāža zīmē
(2008. - 2024.)

Mežāzis simbolizē stabilitāti un pastāvēšanu noteiktās robežās, visa veida struktūras, taisnīgumu un likumību. Plūtonam Mežāzī patiks irdināt ilgstoši valdošo stabilitāti. Kā kāršu namiņi sabruks viena otra mākslīgi veidota savienība un apvienība. ES, NATO, NVS u.c. valstiskas apvienības piedzīvos globālas pārmaiņas. Arī valsts mērogā var tikt mainīti likumdošanas pamati - konstitūcija, ieviešot laikmetam atbilstošus jauninājumus. Plūtons Mežāža zīmē iezīmēs nepieciešamību pēc stingriem darbības likumiem, kurus iekustinās slepenas struktūras.

Kas gan to visu vissekmīgāk īstenos? Dzīves skolu izgājušie un šajā laikā dzimušie mazuļi...

Sākot ar 2008. gadu, jaunie bērni dzims ar saasinātu varas apziņu, lielu godkāri apveltīti un nacionāli domājoši. Lielu nozīmi viņu dzīvē iegūs garīgās zināšanas un sabiedrības mācības. No vienas puses, viņi būs par kārtību uz zemes, "lai cilvēkiem labs prāts", no otras - brucinās pastāvošās dogmas un likumus, mēģinot radīt jaunus kārtības uzstādījumus. Jau no mazotnes viņiem būs sava, pamanāma un grūti maināma kārtības un taisnības izpratne. Iemācīt bērnam sadzīvot ar esošajām tradīcijām un likumiem, lai pēcāk - ar lielāku dzīves pieredzi - izdarītu savas izmaiņas. Ģimenēs, kurās ienāk jaunie mazuļi, ieteiktu piedomāt pie jaunām un no bērnam tīkamām nodarbēm atvasinātām ieražām radītām tradīcijām. Šie noteikti nebūs bērni, kuriem apkārt vajadzētu aplikt drošības sētiņas...

 

Strēlnieka zīmē

(1995. - 2008.)

Strēlniekā Plūtona enerģija vērsta uz garīgumu. Šajā laikā dzima un vēl šogad dzims jauni garīgi vadoņi, kas radīs jaunu vērtību sistēmu, jaunas reliģijas, citādākās iespējas un veidus attālumu pārvarēšanā. Viņu iezīme ir uz nākotni vienmēr vērsta mērķtiecība, nesmādējot revolūcijas savu mērķu sasniegšanai. Cīņa par garīgo brīvību kļūs par daudzu karogu virs galvas. Ateisti vai tieši otrādi, spēcīgu reliģisku uzbudinājumu paaudze. Izglītības sistēmas mainītāji. Skolnieki, kas skolas solā dīdās, ar lielu vēlmi nostāties skolotāja vietā.

 

Skorpiona zīmē

(1984.- 1995.)

Plūtona pārvaldītā magnētisma, milzu enerģijas un noslēpumainības pilnā Skorpiona zīmē planētas enerģija izpaužas visharmoniskāk un visspēcīgāk. Šajā periodā dzima nākamie pasaules pārvaldītāji, sevī nesot neizmērojamus enerģijas un varas krājumus.

Plūtons Skorpiona zīmē liek izmainīt to, kas nav labi un kas savā būtībā nav spēcīgs. Skorpiona bērni savus talantus var izpaust pētniecības sfērās - gan politiskā izmeklētāju darbībā, gan zinātnē un okultajās zināšanās. Pēc augstskolas pasniedzēju novērojuma, šobrīd deviņdesmit gadu sākumā dzimušie bērnu enerģija tricina universitātes solus. Nesagatavojies pasniedzējs kā nagla tiek iespiesta grīdā...

Jāiemācās mīlēt vājos.

Svaru zīmē

(1972. - 1984.)

Plūtons Svaru zīmē norāda uz partnerības tēmu. Paaudzes uzdevumi un vēlme ir atrisināt šo tēmu, kā pamatdomu nesot partneru līdztiesību. Dzīvē tas iezīmējas kā partnerattiecību pārskatīšana vai arī pilnīga iznīcināšana, diplomātija vai tās jūtams iztrūkums. Tieši šī paaudze spēs atjaunot laulāto attiecību pamatprincipus. Politiskajā arēnā nokļuvuši Svaru paaudzes bērni par savu aicinājumu uzskatīs diplomātisko misiju, veidot labu saskaņu starp valstīm.

Jaunavas zīmē

(1957. - 1972.)

Priekšplānā iznāk Dievs, daba un darbs. Viss spēks tiek koncentrēts uz vienu darbības veidu. Paaudzes pārstāvjiem ir apbrīnojamas darba spējas. Pūļa cilvēki, kas pakļaujas sabiedriskajai domai. Uzmanīgi seko sabiedrībās "veselībai" un personīgajai higiēnai. Darbaļaudis, kas daudz un pacietīgi strādā. Latvijā ir kā "pensionāru stutes", kas iznes tautsaimniecības juku laiku smagumu savās sastrādātajās rokās. Laikā, kad auga, oficiāli "seksa" nebija, tādēļ seksuālās izglītības trūkums kompensē darba dzīvē.

Lauvas zīmē

(1939. - 1957.)

Pastiprinātas erotiski - seksuālās tendences. Dod impulsu augstiem ideāliem un radošuma meklējumiem. Mākslinieki. Alkoholisma un brīvas dzimumdzīves iemiesotāji. Autoritārisma un stingras saimnieka rokas atbalstītāji. Līdera gars, kas mājo kā pilīs tā noplukušās būdiņās. Audzinātāju un ateistu paaudze.

Vēža zīmē

(1914. - 1939.).

Nacionālisma ideju uzturētāji cauri apspiestības gadiem. Cilvēki, kas redzēja brīvo Latviju zaļu plaukstam... Savu ilūziju spēj uzturēt visu mūžu. Aktuālas ģimenes, mājas un Dzimtenes tēmas. Tradīciju, vēsturisko patiesību, dzimtas sakņu un izcelsmes apzinātāji. Kopumā ļoti jūtīgi cilvēki, viegli ietekmējami un emocionāli. Cieša saikne ar Visumu. Bagāta fantāzija, pasaku teicēji. Ļoti spēcīgi un asi sajuta pēckaru tradīciju maiņu un paaudžu konfliktus.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: "Latvijas Avīze", Ģimene. Veselība", 02.02.2008
ILUSTRĀCIJA: Gatis Šļūka,  www.karikatura.lv