Mūslaiku vareno burvji

"Nepaļaujies ne uz to, kurš nicina dievus, ne uz ikvienu, kurš nodevies maģijas mākslai," - šādu padomu jau pirms diviem tūkstošiem gadu slavenais romietis Mecenāts sniedza imperatoram Oktaviānam Augustam. Valdnieks toreiz viņā neieklausījās, un arī 21. gadsimta tehnoloģiskā realitāte nav izmainījusi faktu, ka savā interesē par pārpasaulīgo visnegausīgākie ir tie, kurus esam raduši saukt par šīs pasaules varenajiem. Neoficiāli izskanējis, ka lielākā daļa no mūsdienu valstu un valdību vadītājiem ikdienā pastāvīgi konsultējas ar "speciālistiem paranormālo parādību jautājumos" un daļa no astrologiem un gaišreģiem pat saņem algas kā parasti valsts ierēdņi.

Senos laikos ievērojamos astrologus valdnieku galmos uzņēma viesmīlīgi - tomēr tikai tik ilgi, kamēr viņu pareģojumi atbilda saimnieku gaumei. Laiku pa laikam kāds labs pareģis izrādījās pagalam slikts galminieks un viņa pareģojumi bija pretrunā ar imperatora plāniem. Šādi īpatņi parasti savu dzīvi beidza visai bēdīgi - spiesti atbildēt par debess ķermeņu kustībām un ar tām saistītajiem nākotnes paredzējumiem, viņi vai nu devās trimdā (tas - tikai labākajā gadījumā), vai arī - un daudz biežāk - cietumā vai nāvē. Toties tie, kuri brīnumainā kārtā pamanījās izbēgt no nāves, parasti kļuva ļoti bagāti un baudīja vispārēju cieņu un apbrīnu. Nekas daudz šajā ziņā nav mainījies arī mūsdienās, kad magu un burvju rokās aizvien ir varenākais no ieročiem - informācija un spēja ietekmēt pūli.

Politikas un maģijas "mīla" un "naids"

Ar valsts varu maģija joprojām ir tādas kā "mīlas-naida" attiecības, un lielās politikas pasaule ar tā dēvēto smalko pasauli ir saistīta daudz ciešākām saiknēm, nekā varētu šķist. Daudziem zināma nacisma saistība ar okultismu, kā arī tas, ka Staļins savulaik garīgajā seminārā mācījās kopā ar vienu no lielākajiem sava laika okultistiem Georgiju Gurdžijevu, kurš viņam ieteica horoskopā nomainīt dzimšanas gadu, jo citādi Staļins neiegūšot varu. Un kur nu vēl stāsts par slaveno pareģi Volfu Mesingu! Bet vēl astoņdesmitajos gados bijušajā sociālistisko valstu nometnē galvenā mistiķa "godu" ļaunas mēles bija piešķīrušas Bulgārijas KP CK ģenerālsekretāram Todoram Živkovam, kurš ilgus gadus regulāri tikās ar aklo gaišreģi Vangu. Pareģe bija izpelnījusies Živkova uzticību, jo reiz šokējusi viņu ar stāstu par to, kā ģenseks jaunības gados kļuvis par liecinieku savu draugu bojāejai. Saskaņā ar citu versiju informāciju par "skeletiem" ģenseka skapī Vanga bija ieguvusi no Bulgārijas drošības dienestiem, ar kuriem ilgus gadus sadarbojusies. Toties Živkova pieķeršanās Vangai jau bija ieguvusi maniakālas iezīmes. Baidoties, ka gaišreģe varētu palikt ārzemēs, viņš pat nelaida viņu pāri valsts robežām. 1989. gada jūnijā Vanga Todoram teikusi: "Tavs laiks beidzas." Toreiz septiņdesmit astoņus gadus vecais Živkovs to uztvēris kā brīdinājumu par tuvojošos nāvi un steigšus pavēlējis ASV iepirkt visdārgākos medicīnas preparātus. Kā izrādījās, pareģojuma jēga tomēr bija cita - 1989. gada novembrī Živkovu aizsūtīja pensijā viņa paša partijas kolēģi.

Dienvidkorejas prese ziņo, ka tieši "valsts ekstrasensi" brīdinājuši vēl šodien pie varas esošo Ziemeļkorejas diktatoru Kim Čen Iru par dzīvības briesmām, pārvietojoties ar lidmašīnu. Lai "mīļotajam vadonim" nodrošinātu ilgu mūžu, astrologs un ārsts Paks Kim Hons viņam ieteicis uzturā lietot tikai "debesu govs" (ēzeļa) gaļu. Ziemeļkorejas tautas "saulei" "priekšrakstīts" arī savas miesas peldināt vienīgi Sarkanās jūras ūdenī, ko viņam uz Phenjanu atgādā ar lidmašīnām.

Kremļa okultie "konsultanti"

Ņikitas Hruščova laikā parapsihologi un ekstrasensi oficiāli bija iekļauti PSRS valdības apsardzes šatā. Zināms, ka astroloģijas fans bija Leonīds Brežņevs, kurš konsultējās ar Džūnu Davitašvili, Fjodoru Koņuhovu, Vangu, Nineli Kulaginu un citiem gaišreģiem, vēlēdamies par visu vari uzzināt, kurš nodzīvos ilgāk - viņš vai Ķīnas līderis Mao. Astrologs Sergejs Vronskis apgalvo, ka ar viņu esot konsultējies Jurijs Andropovs, tobrīd vēl VDK šefs. Saskaņā ar nesen atklātībā nākušajām ziņām savi gaišreģi bijuši Ukrainas prezidenta Leonīda Kučmas "galmā", bet vēlākajai "oranžo" premjerei Jūlijai Timošenko bijis pat vesels šādu "ārštata konsultantu" štats.

Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina apkārtnē par galveno speciālistu "paranormālo parādību jautājumos" uzskatīja prezidenta drošības dienesta priekšnieka pirmo vietnieku, ģenerālmajoru Georgiju Rogozinu, kurš Kremlī bija saaicinājis visdažādāko rangu un kalibru ekstrasensus, okultistus un astrologus, šodien jau bēdīgi slaveno ekstrasensu Grigoriju Grabovoju ieskaitot. Grabovojs vēlāk apgalvoja: "Bez ekstrasensorās diagnostikas gaisā nepaceļas neviena Krievijas valdības lidmašīna." Rogozins 1998. gada sākumā pareģoja, ka 1999. gada augustā sāksies atomkarš. Kremļa saimniekam viņš izveidoja personālos horoskopus. Kādā no intervijām Rogozins nāca klajā ar atklāsmēm, ka ar pašhipnotisko eksperimentu palīdzību ir spējis iedziļināties 135 tūkstošus gadu tālā senatnē un pabijis arī tālā nākotnē. Pēc Rogozina rekomendācijas Jeļcina guļamistabā gultu novietoja "ar galvu uz ziemeļiem saskaņā ar elektromagnētiskajām līnijām - līdzīgi kā putni rudenī lido uz siltajām zemēm". Pareģis noteica pat prezidenta korteža pārvietošanās ātrumu, Jeļcina limuzīna vadītāju izvēloties pēc zodiaka zīmes, kā arī dzimšanas vietas un laika.

Kā intervijā amerikāņu laikrakstam "The Washington Times" pirms gada atzina bijušais Krievijas prezidenta drošības dienesta konsultants Jurijs Malins, 90. gados šajā struktūrā pat bijusi izveidota īpaša apakšvienība, kuras tiešais uzdevums bijis aizsargāt prezidentu no bioenerģētiskās agresijas.

Viņš atgādina par skandālu Krievijas "Baltajā namā" 1991. gada 1. martā, kad Jeļcina kabinetā atklāja noklausīšanās aparatūru - tā pēc pārbaudes it kā izrādījusies antena, kas, pēc pieaicināto ekspertu atzinuma, it kā bijusi paredzēta enerģētiskajai iedarbībai uz Jeļcina apziņu. Cits bijušais Jeļcina drošībnieks, rezerves ģenerālmajors Boriss Ratņikovs atceras, ka līdzīgas ierīces PSRS militāristi izmēģinājuši vēl Afganistānā. Arī to darbības mehānisms esot līdzīgs - tās radījušas cilvēkam diskomfortu, izraisot galvas sāpes. Vēlāk šī nelaimīgā antena, kas nu jau bija ieguvusi lietiskā pierādījuma statusu Jeļcina "noklausīšanās" lietā, tika vienkārši (vai arī nemaz ne tik nejauši) izzagta. Bet Jeļcins, kuram tajā laikā jau sāka nopietni pārmest arī pārmērīgu draudzēšanos ar "zaļo pūķi", laikam jau patiesi bija izbijies, ka viņu var pārvērst par zombiju, jo drīz programmai "Distancētā iedarbība uz lēmumu pieņemšanu" Kremlis piešķīra 500 miljonus rubļu.

Ir ziņas, ka vēl 90. gadu vidū Krievijas politiķu vēlēšanu kampaņās aktīvi izmantotas ekstrasensorās iekārtas. 1995. gadā kandidāta "bioenerģētiskās drošības" garantēšana mēnesī izmaksājusi trīs tūkstošus dolāru. Lai "noburtu" kādas nelielas pilsētiņas vēlētājus, pamudinot viņus nobalsot par "pareizo" kandidātu, par ekstrasensu divu dienu darbu esot bijis "jāizliek" divi tūkstoši dolāru, bet pats lētākais ekstrasensu pakalpojums bijis "enerģētiskā palīdzība" kandidātam uzstāšanās laikā, kas izmaksājusi vien 150 dolārus stundā. Malins atklāj, ka Liberāldemokrātiskā partija savulaik vēlēšanās gribējusi izmantot gaišreģa Kašpirovska pakalpojumus, tomēr prezidenta drošības dienesta magiem ir izdevies viņu no šīs "politiskās darbības" atturēt. Ļaunas mēles melš, ka savulaik ar astrologiem ir konsultējušies arī Krievijas labējo līderi Boriss Ņemcovs un Sergejs Kirijenko, bet pavisam droši zināms, ka bijušais Vladivostokas gubernators Viktors Čerepkovs pats ir ekstrasenss ar attīstītām hipnotizētāja spējām.

Malina atklāsmes var šķist fantastiska pļāpāšana, tomēr aina kļūst nopietnāka, ja atceramies, ka jau 80. gadu sākumā kādā no slēgtajiem Sverdlovskas zinātniskās pētniecības institūtiem tika izstrādāta programma "Tālākās energoinformācijas tehnoloģijas" - sava veida psihotropo ieroču izveides un izmantošanas projekts, kura izveidē bija iesaistīti arī vismaz četri ekstrasensi.

Šodienas Kremļa saimnieks Vladimirs Putins no sava "galma" visus paranormālo parādību ekspertus gan esot patriecis, uzskatot, ka "bioenerģētiskā aizsardzība" tādi nieki vien ir. Tā nu Putins palicis bez bioenerģētiskās aizsardzības laikā, kad visā pasaulē aktīvi attīstās cilvēku apziņas un intelekta pārvaldīšanas tehnoloģijas, kuras var izmantot pat tūkstošu kilometru attālumā. Tajā pašā laikā Krievijas presē izskan arī ziņas par kādu bijušo izlūku un hipnotizētāju Anatoliju Sergejevu, kurš reizēm sniedzot Putinam visai specifisku "palīdzību", kas varbūt izpaužoties arī kā psihoenerģētiskā iedarbība uz Valsts domes deputātiem. Nopietni vai pa jokam, bet izsaka pieņēmumu, ka šādā veidā savas valdīšanas sākumā Putinam ar pirmo paņēmienu esot izdevies panākt, ka Valsts dome ratificē vienošanos par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu, kas vairākas reizes nebija izdevies viņa priekšgājējam. Savukārt, pēc Ludmilas Putinas draudzenes, vācietes Irēnas Pičas stāstiem, Krievijas "pirmā lēdija" "kaismīgi aizraujoties ar horoskopiem", ar kuriem "neliekot mieru arī vīram".

ASV prezidentu zvaigznēs ierakstītais liktenis

ASV eksperimenti ar ekstrasensiem noritējuši jau pat pirmā prezidenta Ābrahama Linkolna laikā. Zināms, ka ar gaišreģiem konsultējies arī prezidents Vorens Hārdings, bet Ričards Niksons dažās situācijās lūdzis padomu pareģei Žannai Diksonei. Savi štata astrologi ir arī daudziem ASV senatoriem. Agrāk tie bija pat autoritatīvajai kosmosa izpētes institūcijai NASA.

Kā rakstīja laikraksts "The Washington Post", 1984. gadā toreizējā prezidenta Džimija Kārtera uzdevumā notikuši 200 gaišredzības seansi. To uzdevums bijis noskaidrot, kur Teherānā tur ķīlniekus, kurus irāņu kaujinieki bija saņēmuši gūstā, uzbrūkot ASV vēstniecībai. Diezgan skandalozu slavu guvušais izraēliešu mags Uri Gellers pat apgalvo, ka viņam izdevies nohipnotizēt ASV prezidentu viņa inaugurācijas ceremonijas laikā 1977. gada 20. janvārī. Gellera mērķis toreiz bijis iedvest prezidentam ideju par nepieciešamību palielināt budžeta asignējumus psihotronisko ieroču izpētei.

"Kopš Romas imperatoru laikiem nevienā valstī astrologam nav bijusi tik liela ietekme uz valsts lietām," šādi savas attiecības ar četrdesmito ASV prezidentu Ronaldu Reiganu savā grāmatā "Ko teica Džoanna?" raksturo 80. gadu Baltā nama "štata astroloģe" Džoanna Kviglija. Jau kopš 70. gadiem viņa labi pazina Nensiju Reiganu, bet Ronalda Reigana uzticību ieguva pēc tam, kad apgalvoja, ka spējusi paredzēt pret viņu vērsto atentātu 1981. gada 30. martā. Reiganam bija pamats baidīties no atkārtota atentāta, jo Kviglija uzsvēra, ka viņa zvaigznēs ierakstītais liktenis rādās līdzīgs kā ASV pirmajam prezidentam Ābrahamam Linkolnam. Viņa ieteica Reiganam rīkot prezidenta inaugurācijas ceremoniju piecos no rīta, jo tas "nodrošināšot viņam otru pilnvaru termiņu". Prezidenta lidmašīnas pacelšanās no Endrjūsas aviobāzes arī notika visdīvainākajās diennakts stundās saskaņā ar Džoannas priekšrakstiem. 1988. gadā iznākušajās atmiņās Baltā nama aparāta šefs Donalds Rīgans atceras, ka Reigana darbakārtība esot bijusi pilnībā atkarīga no astroloģes prognozes. Gaišreģiem gan ne vienmēr izrādījās taisnība - 1986. gadā pirms amerikāņu aviācijas uzlidojuma Lībijai Reigans bija uzdevis Džoannai un vēl diviem "vadošajiem medijiem" noskaidrot Lībijas diktatora Muamara Kadafi atrašanās vietu. Amerikāņu raķete trāpīja nepareizajā teltī, un Kadafi palika dzīvs, un tāds viņš ir līdz pat šim laikam.

Lai gan par Bilu Klintonu daži apgalvo, ka viņš ticot amuletu spēkam (viņa īpašumā it kā esot trīs monētiņas, kuras reiz nobūrusi kāda čigāniete, apsolot jaunajam Bilam spožu politisku nākotni), nopietnos "sakaros" ar ekstrasensiem pieķerts viņš nav. Toties par viņa dzīvesbiedri Hilariju Klintoni - šodien jau ASV senatori un vienu no kandidātiem uz ASV prezidenta posteni - gan vismaz ekstrasense Džīna Haustone mēļo, ka Hilarija, toreiz vēl pirmā lēdija, esot hipnotiskā seansa laikā sarunājusies ar Eleonoras Rūzveltas garu.

Par Džordžu Bušu jaunāko, kurš nekad nav īpaši slēpis savu jaunības laiku "nevainīgo" aizraušanos ar reliģiozo mistiku, bulvāru preses izdevums "News of the World" melš, ka prezidents esot izsaucis Ābrahama Linkolna garu, lai parunātos ar viņu par Irākas karu. Savukārt par viņa tēvu, arī ASV prezidentu Džordžu Bušu vecāko, ir ziņas, ka viņš, vēl būdams CIP šefa amatā, ir vadījis psihotehnoloģiju izpētes nodaļu.

Angļu karaļnama galma astrologi

Personīgo astrologu un mediju pakalpojumus it aktīvi izmantojuši arī britu karaliskās ģimenes pārstāvji. Kā vēsta bojā gājušās princeses Diānas personīgās astroloģes Simonas Simonsas skandalozā atmiņu grāmata, princese reizēm pieprasījusi horoskopu pat nākamajai stundai - it sevišķi pirms tikšanās ar mīļāko. Divas nedēļas pirms savas traģiskās nāves viņa kopā ar Dodi al Fajedu devusies pie gaišreģes čigānietes Ritas Rodžersas. Savi galma astrologi šodien ir arī karalienei Elizabetei II un princim Čārlzam. Kā apgalvo britu prese, Viņas Majestāte piekritusi Čārlza kāzām ar Kamillu Pārkeri-Boulzu arī tāpēc, ka galma astrologi atzinuši: "zvaigžņu stāvoklis" tam ir labvēlīgs.

Britu bulvārprese savulaik rakstīja, ka "dzelzs lēdija" Mārgareta Tečere un arī premjers Džons Meidžors esot regulāri konsultējušies pie Mārdžorijas Orras - pazīstamās pareģes no Glāzgovas. Horoskopiem un amuletu sargājošajam spēkam ticot arī tagadējā britu premjera Tonija Blēra laulātā draudzene Čerija. Francijas prezidents Fransuā Miterāns par svarīgiem valsts ārpolitikas jautājumiem ir mēdzis konsultēties ar pareģa Nostradama sekotāju astroloģi Elizabeti Tesjē, kura viņam sastādījusi astroloģiskās prognozes un sniegusi padomus.

Reizēm grūti pateikt, cik valdības aprindām pietuvināto pareģu teiktajā ir patiesības un cik - vienīgi tukšas pašreklāmas. Tas pats Uri Gellers nesen paziņoja, ka ir palīdzējis ASV karavīriem Irākā atrast gāzto dikatoru Sadamu Huseinu. Viņš arī ir apgalvojis, ka būtu gatavs atmodināt no komas Izraēlas premjeru Arielu Šaronu, tomēr politiķa tuvinieki šādu viņa palīdzību noraidīja. 2005. gada jūlijā uzreiz pēc sprādzieniem Londonas metro britu presē parādījās informācija, ka valdības aprindām tuvi astrologi jau iepriekš brīdinājuši par to, ka valsts galvaspilsētā var parādīties teroristi pašnāvnieki. Līdzīgi arī Krievijas Aizsardzības ministrijai pietuvinātais "militārais" astrologs Aleksandrs Buzinovs - gan jau pēc notikušā - ir apgalvojis, ka spējis precīzi pareģot vairākas katastrofas - to skaitā prāmja "Estonia" nogrimšanu, lidmašīnas "Ruslan" avāriju netālu no Irkutskas, kā arī zemūdenes "Kursk" bojāeju. Pēc dzīvojamo namu spridzināšanas Maskavā viņš pat ieradies Krievijas Federālajā drošības dienestā un paziņojis, ka var pateikt, kur teroristi slēpj spridzināmā krājumus.

Tā vien šķiet, ka šīs pasaules vareno visu laiku ciešā saikne ar "galma" astrologiem, okultistiem un ekstrasensiem liecina, ka viņi nejūtas droši ne par savu dzīvību, ne arī par apziņu, kas ir jāaizsargā ar visiem iespējamajiem līdzekļiem. Ja politiskā un reizēm arī vienkārši emocionālā atbalsta nepietiek uz Zemes, tad tas jāmeklē augstākās esamības sfērās.

Autors: Anita Bormane
Publicēts: “Mājas viesis”, 2007. gada 2. marts.