Mans sargs - amulets

Viņš varonīgi cenšas uztvert un atraidīt jebkuru pret mani vērstu enerģētisko uzbrukumu.

Manis dēļ viņš ir gatavs pārstrādāties un pat iet bojā, sašķeldamies tūkstoš sīkos gabaliņos. Viņš ir absolūti neuzpērkams, tomēr nepiedod, ja ar viņu apietas nevērīgi, aizmirst vai arī nodod svešās rokās. Viņš ir mans Amulets - pats uzticamākais no sabiedrotajiem.

Būsim reālisti - pasaulē ap mums ir daudz labā, bet netrūkst arī ļaunuma - dažās Latvijas vietās "maģijas speciālisti" pat "tirgojot" lāstus - viena nolādējuma cena sasniedzot aptuveni tūkstoš latu. Visām šīm "maģijas lietām" var neticēt, pret tām var (un vajag) attiekties ar veselīgu skepsi, tomēr dziednieku salonu apmeklētāju skaits nebūt nesamazinās. Laikam jau jānotic vien viedoklim, ka gadu tūkstošu gaitā cilvēks savā būtībā nav daudz mainījies. Aizvien vēl daļai no mums ir nepieciešams amulets (uzskata, ka šis vārds cēlies no latīņu "amotire" - aizsargāt) - universāls ierocis, lai aizsargātos pret apkārtējās pasaules negatīvo ietekmi, kas jau pirms daudziem gadu tūkstošiem mūsu senčiem kalpoja kā savdabīgs viņu psihisko un maģisko spēju akumulators.

Burvja Merlina amulets

Senatnē amuletus - šos maģiskos priekšmetus, kuru galvenā īpašība bija spēja piesaistīt un pārvadīt enerģiju, drīkstēja izgatavot vienīgi seno zināšanu sargi - augstāko maģisko kultu priesteri. Kāda ļoti sena leģenda vēsta, ka pirmos amuletus izgatavojis jau mītiskais burvis Merlins - viņa izpildījumā tie iemiesojuši sevī dabas pamatelementus - uguni, zemi, metālu, ūdeni un koku. Stāsta, ka viņa sekotāji vēl gadu tūkstošiem ilgi izmantojuši šos darinājumus, aizvien no jauna uzlādējot tos ar savu burvju spēku. Mūsdienu pasaulē īstos maģiskos amuletus jau vairs neatrast (Šveices Maģijas muzejā gan it kā glabājoties Merlina izgatavotais uguns amulets). Senajā pasaulē (starp citu, arī mūsdienās) ne mazāk slavens bija arī slavenā ķēniņa Zālamana amulets - burvju zīmogs, ar kura palīdzību viņam izdevies uzveikt dēmonu un pakārt to pie sava tempļa sienām.

Vēstures rakstītajos avotos amuletus kā universālu līdzekli cīņā pret ļaunajiem gariem mūsu ēras pirmajā gadsimtā pieminēja romiešu vēsturnieks Plīnijs Vecākais. Neraugoties uz amuletu plašo izplatību senajā pasaulē, arheoloģiskajos izrakumos tos gan nemaz tik bieži neizdodas atklāt. Viena no pēdējā laika lielākajām veiksmēm ir nesen Kaļiņingradā (bijušajā Kēnigsbergā) atklātā apaļā lādīte, kurā bija paslēpti vienpadsmit masīvi gredzeni un rombveidīgi kuloni, noklāti ar noslēpumainiem zīmējumiem, piktogrammām un uzrakstiem ivritā, latīņu un sengrieķu valodās. Uz senajiem amuletiem bieži redzams tā dēmona atveids, kuru uzskatīja par tās vai citas nelaimes un slimības cēloni. Mūsu senči pievērsa lielu vērību arī tam, lai uz amuleta būtu uzrakstīts arī attiecīgā mošķa vārds (tas bija ļoti svarīgi, jo senajās maģijas sistēmās tieši vārds bija visrūpīgāk slēptā personas identitātes daļa, turklāt eņģeļu un dēmonu vārdus - parasti tie bija vairāki - zināja vienīgi mags), kā arī konkrēti pret to vērsti draudi. Uz amuletiem mēdza iegrebt arī attiecīgās personas sargeņģeļa vārdu - tā bija simboliska zīme, ka amuleta īpašnieks nodod savu likteni šā eņģeļa gādībā. Kad saslimis Asīrijas ķēniņa Navuhodonosora jaunākais dēls, mags Sirahs (viens no senās pasaules varenākajiem burvjiem!) esot uzzīmējis uz papirusa amuletu, uz kura bijuši redzami trīs sargeņģeļi un buramvārdi, kuri galu galā arī izglābuši valdnieka dēlu no nāves.

Ieprogrammētā veiksme

Amuleti nekur nav pazuduši arī mūsdienu pasaulē. Fiziskajā esamības sfērā tie savam īpašniekam spēj nodrošināt veiksmi biznesā, aizsargāt pret nelaimes gadījumiem, traumām, avārijām, slimībām. Enerģētiskajā ("smalkajā") dimensijā galvenais amuletu uzdevums ir aizsargāt cilvēka auru, atvairot pret to vērsto negatīvo enerģētisko iedarbību (runa ir par dažādām burvestībām, lāstiem, nolādējumiem). Tikai nebūtu ieteicams tos pirkt dažādās suvenīru bodēs (pat ceļojumu laikā), kur tos jau aptaustījušas visdažādāko cilvēku rokas (katram no viņiem ir bijusi sava aura, kuras nospiedumi ir palikuši uz priekšmeta). Šie suvenīri, protams, var noderēt kā skaistas piemiņas lietas, bet tiem nebūs nekāda aizsargājoša, maģiska spēka.

Ja vēlamies iegūt amuletu šā vārda patiesajā nozīmē, nekas cits neatliks kā vien doties pie speciālista - dziednieka vai ekstrasensa. - Aizvien esmu vēlējusies palīdzēt cilvēkiem, izmantojot pašas dabas sniegtos materiālus. Pirms ķēros pie amuletu gatavošanas, veidoju dažādas lietas no kalnu kristāliem, par kuriem jau izsenis zināms, ka to visaugstākā sūtība ir aizsargāt cilvēkus un sniegt tiem spēku. Šobrīd izgatavoju amuletus, kuros ieprogrammēju to darbību, kas vērsta uz konkrētu, attiecīgajam klientam nozīmīgu mērķi, - stāsta dziedniece un gaišreģe Valda Rjattele. Pirms pieciem gadiem viņai bijusi iespēja savas dabas dotās ekstrasensa dotības attīstīt ziemeļaustrumu Londonas koledžā, kurā viņa apguvusi anatomiju, fizioloģiju, reiki un kristālu dziedniecību. Valda saviem klientiem piedāvā savdabīgu, gan senajās tradīcijās balstītu, gan arī pašas izgudrotu amuletu klāstu, kas noteikti ir viens no Rīgā plašākajiem.

Līdzās "naudas kokam" (savdabīgs svečturim līdzīgs veidojums, kura uzdevums ir nest savam īpašniekam veiksmi naudas lietās), "veiksmes kuģim" un citiem brīnumiem Valdas salonā sevišķu apmeklētāju uzmanību piesaista amulets "Septiņi rūķīši" - tas veidots no septiņiem krāsainiem dažādu veidu kalnu kristāliem, no kuriem katrs regulē attiecīgās čakras enerģētisko aizsardzību (amuleta nosaukums nav nejaušs, jo saskaņā ar ezoteriķu uzskatiem cilvēka enerģētiskajā ķermenī ir septiņas čakras). Valda stāsta, ka savulaik pat vērsusies Patentu valdē, jo vēlējusies (gan līdz šim neveiksmīgi) aizsargāt savas autortiesības uz pašas izgudroto amuletu.

Dažādas smalkas nianses

Ikvienu no amuletiem dziedniece izgatavo, ieguldot savu enerģētisko spēku un ņemot vērā konkrētā cilvēka auru, vēlmes un dažādas citas smalkas nianses. - Ja cilvēks ar amuletu vēlas sasniegt konkrētu mērķi, es vispirms sastādu viņa kodu, kas sastāv no personas vārda, uzvārda un konkrētās amuletam paredzētās funkcijas. Amuletu enerģētiski uzlādējot, lietoju noteiktus vārdus, kuri palīdz pasargāties no negatīvās enerģijas, - Valda ir ar mieru mazliet pavērt durvis uz amuletu izgatavošanas "tehnoloģiju". Amuletus var izgatavot, lai enerģētiski "ieprogrammētu" cilvēku uz veiksmi (vai arī konkrētu izdošanos mācībās vai biznesā) - šādā gadījumā amulets it kā piesaistot cilvēka veiksmes līniju. Amulets var aizsargāt ģimeni, neitralizējot negatīvismu attiecībās un dzēšot savstarpējās pretenzijas un dusmas. Protams, tas spēj palīdzēt arī mīlas lietās. Valda sevišķi lepojas ar to, ka prot izgatavot amuletus, kuriem ir pavisam īpaša funkcija - tie spējot izmainīt tās rakstura īpašības, kas katrai konkrētajai zodiaka zīmei traucē dzīvot - auniem, piemēram, tā var būt stūrgalvība, bet zivīm - lēnprātība utt. Tā kā katrai zodiaka zīmei atbilstot savs akmens, tad atliekot to ievietot amuletā un enerģētiski uzlādēt....

Kādus amuletus visbiežāk izvēlas Valdas klienti? - Šo vairāk nekā piecu gadu laikā esmu ievērojusi, ka cilvēki visvairāk vēlas, lai amuleti aizsargātu, kā arī nodrošinātu finansiālo labklājību. Rūpes par veselību mūsu apziņā diemžēl joprojām ir kaut kur trešajā plānā. Tas gan nav gluži pareizi - jāsāk būtu ar sava organisma sakārtošanu, jo kurš tad tevi mīlēs slimu? Valda savā praksē esot arī novērojusi, ka vīrieši nereti izvēloties divus amuletus - vienu gudrībai, otru - skaistumam, bet sievietes nereti pat apvainojoties, ja viņām tos piedāvājot, jo tāpat jau esot gana skaistas un gudras. Amuletu nēsāšanā neesot nekādu ierobežojumu - tos droši varot nēsāt gan bērni (viņi amuletu spēkam ticot visvairāk), gan veci ļaudis. Dažreiz saimnieki amuletus iegādājoties pat saviem mazajiem sunīšiem, kuri to nelielā izmēra dēļ esot sevišķi viegls mērķis skauģu enerģētiskajiem uzbrukumiem.

Valda Rjattele tomēr brīdina - būtu kļūdaini domāt, ka ar vienu amuletu vien izdosies atrisināt visas dzīves problēmas. - Būtiski ir apzināties - viens pats akmens nespēj paveikt nekādus brīnumus, amuletā jābūt iekļautiem vismaz septiņiem akmeņiem, kuri regulē visas septiņas čakras. Amuleta darbība pastiprināsies, ja cilvēks arī pats būs enerģētiski sakārtots un arī viņa māja būs attīrīta no negatīvajiem strāvojumiem. Tāpēc vienmēr klientiem iesaku: atnākot mājās, vispirms aprunāties ar savu mājas gariņu...

Valdas Rjatteles mob. t. 25961784

***

Kas jāatceras attiecībās ar savu amuletu:

vismaz pirmās desmit dienas pēc tā izgatavošanas amulets ir jānēsā nenoņemot (ejot gulēt, gan to varot palikt zem spilvena, jo tad būšot mierīgs miegs)

lai noņemtu uz tā sakrājušos negatīvo enerģiju, amulets ik nedēļu ir jāmazgā aukstā tekošā ūdenī

dziedniece iesaka amuletu ņemt līdzi arī vannā, jo tad ūdens uzlādēšoties ar dziedniecisko kristālu iedarbību

neļaujiet nevienam pieskarties jūsu amuletam (kur nu vēl - ja tas nonāk svešās rokās!)

lai amulets "darbotos" pietiekami efektīvi, sniedziet tam konkrētus norādījumus

ja amulets pēkšņi saplīst, tad tas jāierok zemē.

 

Publicēts: "Mājas Viesis", 08.09. 2006.