SATURNS JŪTAMS IK UZ SOĻA

Ikvienā no šīm ziņām atspoguļojas jaunā laika - SATURNS JAUNAVĀ - gars.
Galvenās pazīmes: Saturniska kārtības ieviešana, liegumi, pārbaudes un izvērtējums JAUNAVAS zīmei atbilstošās dzīves sfērās vai zīmes simbolismam atbilstošā veidā.

 

Tīrīšana uzlabo garīgo veselību. Mājasdarbu veikšana un kārtīga istabas tīrīšana uzlabo ne tikai dzīvokļa spodrību, bet arī paša darītāja garīgo veselību, ziņo BBC. Izdevuma „British Journal of Sports Medicine” publicētajā pētījumā noskaidrojies, ka nedēļā pietiek ar 20 minūšu ilgu „treniņu”, lai veiksmīgi cīnītos ar depresiju. Jo vairāk šāda veida aktivitāšu, jo labāks efekts. Kādā citā pētījumā atklāts, ka līdzīgas nodarbes vidēja vecuma un vecākiem cilvēkiem var aizkavēt novecošanos.
PUBLICĒTS: „Diena”, 04.2008

25.09.2007.
IESALDĒ IERĒDŅU ALGAS.
Otrdien Ministru kabinets vienojās nākamā gada budžetā nepalielināt valsts iestāžu darba algu fondu, tādējādi ierēdņu atalgojums saglabāsies šā gada līmenī.

25.09.2007.
LABA BIZNESA IDEJA.
Pastarpināti iegādājoties 35% SIA «Ekodoktrīna» kapitāldaļu, atkritumu savākšanas un pārstrādes biznesā iesaistījušās bijušā Tautas partijas (TP) līdera Andra Šķēles dzīvesbiedre Kristiāna Lībane-Šķēle (TP), meitas Madara Šķēle un Anete Šķēle-Pētersone, kā arī viņam piederošā SIA «Uzņēmumu vadība un konsultācijas» (UVK) valdes loceklis Edgars Šķenderis, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.«Getliņi Eko» izveidota, lai veicinātu un attīstītu atkritumu šķirošanu.

20.09.2007. DIENA
Atdos naudu par PET pudelēm. Latvija plāno pārņemt Igaunijas pieredzi plastmasas pudeļu otrreizējā pārstrādē. Situācija uzlabosies tikai tad, kad cilvēkiem būs sajūta, ka, metot ārā pa logu atkritumus, viņi izmet latus, — par to trešdien vienojās vides piesārņojumam veltītās diskusijas dalībnieki. Kā viens no reālākajiem risinājumiem tika apspriesta depozīta sistēmas ieviešana, kas paredz, ka, nododot veikalā tukšo plastmasas pudeli, varēs saņemt atpakaļ noteiktu naudas summu, piemēram, piecus santīmus. Līdz nākamā gada vasarai vides ministrs cer to padarīt obligātu — darba grupa jau pie tā strādā. Pret šādu sistēmu kategoriski iebilst tirgotāji un arī ražotāji, kuriem tas nozīmēs papildu izmaksas.

17.09.2007. DIENA
EKOPRODUKTI.
Sākot ar šo rudeni, uz kļavu lapām lauku krāsnī ceptu rupjmaizi, no vistu perēkļiem tikko paņemtas olas un svaigi plūktas, smaržīgas dillītes un pētersīļus var iegādāties arī virtuāli. Bioloģiski tīru, pēc sentēvu metodēm tapušu produktu piegāde mājās Latvijā sākta pirmo reizi, un tiek prognozēts, ka tā ātri kļūs populāra, jo patlaban ekoproduktus reti kur var iegādāties, taču pieprasījums pēc tiem arvien pieaug. Ideja par šādu rūpalu radusies uzņēmumam Dabas dobe. Sortiments ir plašs — kartupeļi, tomāti, kāposti un citi dārzeņi, augļi, ogas, sulas, piena produkti, svaiga gaļas gabali, pļavu ziedu tējas, medus. Daudzi no šiem produktiem nav atrodami lielveikalu plauktos, piemēram, svaigpiens (nepasterizēts 3—4% lauku piens), kazas sieri, plūškoka ziedu sīrups, šūnu medus. Lai izdarītu pasūtījumu, katru nedēļu līdz piektdienai pa e-pastu (pēc pāris nedēļām to varēs izdarīt arī uzņēmuma mājaslapā) jānosūta vēlamo produktu saraksts, un otrdien vai trešdien pēcpusdienā tie bez maksas tiks nogādāti norādītājā vietā un laikā. Tiesa, pagaidām šāda iespēja tiek dota tikai Rīgas un Rīgas apkārtnē dzīvojošajiem. Produktu cenas ir augstākas nekā veikalos. (..) Latvijā vienīgā bioloģiskās produkcijas veikala Latvijas ekoprodukti īpašniece Irēna Danga domā, ka cilvēki labprāt izmantos šādu pakalpojumu, jo ir pārāk aizņemti, lai tos meklētu. I.Danga lēš, ka pieprasījums pēc bioloģiskās produkcijas katru gadu pieaug vidēji par 10%. (..) Bez tā Rīgā bioloģiski tīrus produktus var nopirkt Berga bazārā (katru otro sestdienu) un speciālā stendā Centrāltirgū. Savukārt paēst veselīgi tikai no ekoproduktiem gatavotu ēdienu var Ekovirtuvē Rīgā, Rūpniecības ielā.

06.09.2007. DIENA
Eksperti kritizē valdības izveidoto Latvijas Zinātnes padomi (LZP), jo tā neveicinot paaudžu maiņu Latvijas zinātnē, un jaunajiem zinātniekiem un jauno zinātņu nozaru pārstāvjiem esot niecīgas iespējas tikt pie LZP finansējuma, kura sadales galvenais kritērijs esot korporatīvās saites.Sabiedriskās politikas centra "Providus" eksperte Marija Golubeva skaidro, ka drīzāk LZP funkcija ir pieredzējušo zinātnieku uzturēšana "izdzīvošanas līmenī".

06.09.2007. LETA
No nākamā, 2008. gada 1. septembra, visiem pirmo klašu skolēniem tiks nodrošināts brīvpusdienas.
Bērnu un ģimenes lietu ministrija (BĢLM) brīvpusdienas 1. klašu skolēniem ir izvirzījusi par vienu no nākamā gada prioritātēm, no valsts budžeta šim nolūkam pieprasot 1 234 396 latu. BĢLM sākotnēji esot plānojusi brīvpusdienas piešķirt 1. līdz 4.klašu skolēniem. Šo ieceri bija paredzēts realizēt jau no šā gada 1.septmebra, taču valdība, ņemot vērā inflācijas samazināšanas plānu, šā gada budžeta grozījumos brīvpusdienām 1. līdz 4.klašu skolēniem naudu neatvēlēja.
Paredzēts, ka pusdienas dienā vienam bērnam izmaksās 0,80 latus. Tās saņems aptuveni 19 500 pirmklasnieku.

06.09.2007.LETA
Saeima konceptuāli atbalstīja likuma «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» grozījumus, kas paredz stingrākus smēķēšanas ierobežojumus sabiedriskajās vietās.
Grozījumi likumā nosaka stingrākus smēķēšanas ierobežojumus augstskolās, kā arī citās publiskās ēkās, būvēs un telpās, un teritorijās. Ir svītrota norma, kas paredz atļaut smēķēt tikai telpās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai. Šādi ministrija vēlas pasargāt šajās iestādēs un institūcijās strādājošos no tabakas dūmu kaitīgās ietekmes.
Paredzēti smēķēšanas ierobežojumi parkos, skvēros, peldvietās un smēķēšanas aizliegumi bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, tas ir, vietās, kur cilvēki atpūšas. Šādi aizliegumi pasargās bērnus, nepilngadīgos, grūtnieces un citas iedzīvotāju grupas no tabakas dūmu ietekmes, uzsvēra VM.
Ar likuma grozījumiem papildus brīdinošajiem uzrakstiem par smēķēšanas kaitīgo ietekmi kā obligāta noteikta krāsainu attēlu izvietošana uz cigarešu paciņām. Attēli informēs par smēķēšanas sekām. Uz Latvijā realizējamo tabakas izstrādājumu iepakojuma būs aizliegts attēlot fiziskas personas, Latvijas valsts vai latviešu folkloras simbolus, kā arī izmantot animācijas attēlus.

IESŪTIET SAVUS NOVĒROJUMUS!

astrologi.lv