Vasaras Saulgriežos nelīst...

Jāņus var uzskatīt par vislatviskākajiem svētkiem. Mūsu senči godam atzīmēja gada īsākas nakts un garākās dienas sagaidīšanu. Jāatzīst, ka līdzīgi kā citkārt, Vasaras saulgrieži būtu jāatzīmē Saulei pārejot Vēža zīmē. Šogad tas būtu 21. jūnijā plkst. 21.06. Tieši šis ir zīmīgākais laiks, lai izpildītu uguns rituālus. Un īstajos Jāņos parasti arī lietutiņš nelīst...

Šogad svinamais Līgo vakars "iekrīt" enerģētiski spēcīgajā 9. mēness dienā (sīkāk skatīt MĒNESS KALENDĀRU), kas ne tikai vairo tautasdziesmu spēku, bet arī pastiprina izdarīto aplamību nozīmi. Svētku gaisotni harmonizē Mēnestiņš, draudzējoties ar attiecībās līdzsvaru mīlošo Svaru zīmi.

Savukārt papardes zieda meklējumiem lielāka vaļa dota 24. jūnijā, kad planētu ritmi aplaimos ar patīkamu noskaņu. Dienu vēlāk - 25. jūnijā - attiecības iegūs viegli seksuālu piesitienu, ja vien saldtīksmes medus mucu nesagandēs pa kādam greizsirdības pilienam. Taisnības labad jāpiebilst, ka gan stiprajam, gan vājajam dzimuma tik viegli izdosies solis pa kreisi... Uzmanīgi, jo Saulgriežu laikā izteiktāk nekā citkārt mēs stāvam zem lielās atbildības un ģimenisko vērtību lupas!

Mēnestiņš ieripoja
Manā gultas maliņā:
Dievs dod man ieripot
Jaunu gultas gulētāju.
(latviešu tautasdziesma)

Šogad Jāņos lielāka uzmanība nekā citkārt grādīgo dzērienu patēriņam jāvelta tieši daiļajam dzimumam. Visu ar mēru!

Piedzīvojumu kāre var izrādīties kā ugunskura dzirkstele, kas nolīgojusi uz iesiluša līgotāja plikā galvas vidus.

Izdosies mākslinieciski un tautiskās noskaņās ieturēti pasākumi. Ejot ciemā uz pasēdēšanu pie ugunskura, der padomāt kā iznesīsi sevi tautiņās - patikšana, etiķete un gaumīgs apģērbs šajos svētkos būs no liela svara.

AUTORS: Kristaps Baņķis
PUBLICĒTS: daļēji publicēts "Vidzemes Priekšpilsētas Vēstīs", 04.06.2007